Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Internet w Play? Czy warto?
Autor Wiadomość
poniedziałek 


Wiek: 44
Dołączył: 19 Maj 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-11, 11:40   Internet w Play? Czy warto?

Przymierzam się do zakupu mobilnego internetu i nie wiem jaki wybrać. Myślę o Playu. Czu ktoś z Was ma internet w play? Bardzo proszę o opinie, jaki ma zasięg w Brzegu? Z góry dziękuję :) .
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-11, 13:02   Re: Internet w Play? Czy warto?

poniedziałek napisał/a:
Przymierzam się do zakupu mobilnego internetu i nie wiem jaki wybrać. Myślę o Playu. Czu ktoś z Was ma internet w play? Bardzo proszę o opinie, jaki ma zasięg w Brzegu? Z góry dziękuję :) .


Zawsze możesz wypróbować przez 7 dni... :)

Ja się też zastanawiam, bo dobra jest oferta 1zł modem przez 3 - 4 miesiące jakiś mniejszy abonament a potem 45zł

10 GB limit
1MB transfer .... jak za mobilny internet to dobra cena,

a z zasięgiem, weź na test 7dniowy :)
0 UP 0 DOWN
 
olo_brzeg 
olo



Wiek: 45
Dołączył: 04 Lut 2007

UP 8 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-11, 13:59   

poniedziałek, jeśli chcesz z internet z sieci Play to w Brzegu nieźle działa ale jeżeli potrzebujesz przemieszczeć sie z nim po kraju to z zasięgiem będzie problem bo Play poza miastami praktycznie nie śmiga.
Jeśli internet ma ci służyć tylko w Brzegu to powstrzymaj się i poczekaj na ofertę internetu mobilnego z Polsatu - ma ruszyć w I kwartale przyszłego roku. Niewiem jakie będą ceny i limity transferu ale ja zostałem wytypowany do testowania go przed wprowadzeniem do oferty i właśnie go testuję :D
Z mobilnego dostepu do internetu śmiga najlepiej.
Download przeważnie miedzy 6Mb/s a 8Mb/s
Upload między 1Mb/s a 2,5Mb/s
0 UP 0 DOWN
 
jahus 



Wiek: 40
Dołączył: 27 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-15, 16:13   

Korzystam z usługi Play On-linie od stycznia 2009 roku i jestem szczęśliwy, że jeszcze tylko miesiąc jestem zobowiązany korzystać z tej usługi [gwoli ścisłości - nie pracuję w Orange, tepsie, Plusie .... i mój post oparty jest wyłącznie na osobistym doświadczeniu].

Primo - modemy które oferują za 1zł psuja się na potęgę. Dziś po raz 3 odbebrałem swój (nowy) modem z serwisu (od stycznia 1 raz wymieniono mi modem na nowy i 3 razy naprawiano). W momencie jak oddaje się modem do serwisu powinno się otrzymać modem zastępczy. Powinno, w rzeczywistości trzeba mieć wielkie szczęście. Gdy po raz pierwszy reklamowałem odwiedziłem 14 (słowem: czternaście!) punktów playa i w każdym modemy zastępcze były wydane.
Secundo - gdy Twój modem popsuje się - Ty musisz płacić abonament tak czy siak, ponieważ play jest jest wyłącznie usługodawcą - dostawcą internetu, a modemy sprzedaje w ofercie za 1 zł w momencie gdy podpisujesz umowę na usługę. Za modem odpowiada producent (Huawei, Toshiba...) a nie oni, także im to rybka czy wydadzą modem zastępczy czy nie, bo ich obchodzi tylko aby działała karta sim i aby wyrobić się z ODPOWIEDZIĄ na reklamację w ciągu 14 dni roboczych.
Tertio - zasięg - ogólnie rzecz biorąc - tylko miasta.

Są tez plusy internetu z playa:
1. okres umowy - w styczniu tego roku tylko w playu można było podpisac umowę na 12 miesięcy (w innych sieciach bezprzewodowych były dłuższe okresy),
2. cena - nie wiem jak to jest obecnie ale ja mam umowę za 45zł za 5Gb/miesiąc (przez ten okres tylko raz udało mi się przekroczyć ten limit). Jak się przekroczy limit to internet wlecze się jak kondukt pogrzebowy.

Acha - jeszcze jedna rada mi się przypomniała jeśli zdecydujesz się na playa - ściągnij simimlocka ze swojej komórki jeśli nie masz telefonu w playu i jeśli masz telefon umożliwiający korzystanie z neta - jak Ci się popsuje modem będziesz mógł korzystać z niego. No chyba że masz jakiś inny modem na kartę sim.
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-15, 18:49   

ja jestem dosc zadowolona z Play.

mam pakiet 10 Gb za 80 zł- we Wroclawiu śmiga przeciętnie na 99% poziomie sygnału.

Co do modemów za 1 zł- mój jeszcze nie popsuł się, ale czasami jest tak, że mimo, że jest podłączany do USB - Play go nie widzi lub zawiesza się przy łączeniu z siecią.

Popieram przedmówcę - jak wykorzysta się pakiet- net wlecze się jak.... (czasami po 15 minut trzeba czekać na otwarcie strony..)

wszystko ma swoje plusy i minusy, ale mysle, ze jak skonczy mi sie umowa to zmienie play na innego operatora

aa.. zapomnialam dodac: jak wykorzystasz miesieczny pakiet to mozesz doladowac konto wkladajac karte do telefonu i wystukujac odpowiedni kod ;]
Ostatnio zmieniony przez sachmet 2009-12-15, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2009-12-16, 12:22   

jahus napisał/a:
Korzystam z usługi Play On-linie od stycznia 2009 roku i jestem szczęśliwy, że jeszcze tylko miesiąc jestem zobowiązany korzystać z tej usługi [gwoli ścisłości - nie pracuję w Orange, tepsie, Plusie .... i mój post oparty jest wyłącznie na osobistym doświadczeniu].


Moge sie pod tym podpisać
fudi12021988*
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-12-16, 22:41   

nazwe to tak:
internet w play jest o dupe rozbic:) idą czasem bardzo wysokie pingi ;/ poza miastem internet umiera. w naszym mieście nie zawsze mamy full predkosc(raz 10kb/s a czasem jak sie mu zachce 120kb/s) fajne jest zmienne IP ale co ze zmiennego IP jak i ping skacze jak głupi;/ udało mi sie też przetestować internet play na modemie Sierra Wireless 307 i niestety internet jak mulił tak i dalej czasem zamula itp


obecnej chwili dużą nadzieją jest HSPA+
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-12-17, 09:56   

Ja użytkuje IPlusa, może cena nie jest najmniejsza, ale zasięg jest naprawdę dobry, niezależnie czy miasto czy w trasie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, internet, play, warto


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu