Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeg bez drugiej przeprawy i ronda.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-11-29, 08:31   Brzeg bez drugiej przeprawy i ronda.

Dowiedziałem się ostatnio , że Brzeg może zapomnieć o drugim moście do 2013 r. , czego jednakże można było się spodziewać. Co gorsza , jak stwierdził wiceminister infrastruktury p. Jarmuziewicz, zapomnieć także możemy o budowie ronda na skrzyżowaniu dróg nr 39 i 94. Czułem się trochę oszukany takim stwierdzeniem wiceministra infrastruktury i posła z woj. opolskiego. Czy nie po to został on wybrany , by walczyć , lobbować i przekonywać zwierzchników do przekazywania środków dla swojego Regionu ? Rozumiem , ze gros pieniędzy idzie teraz na wsparcie Polski wschodniej , ale , o ile można pogodzić się z ciężkim sercem z rezygnacją z postawienia mostu, to nie przekazanie środków finansowych na budowę ronda w tak niebezpiecznym miejscu jest grandą. P. Zdrojewski , odpowiedzialny w rządzie za kulturę , przekazuje rodzimemu Wrocławiowi potężne sumy pieniędzy na budowę nowej filharmonii, także dla różnych teatrów i szkół artystycznych , często narażając się na krytykę władz innych dużych ośrodków kulturalnych , które zarzucają mu tzw. "kolesiostwo" . Czy nie tak powinien choć w części działać wybrany przez swoich wyborców nie tylko poseł , ale tym bardziej minister ? Zapewne p. Jarmuziewicz straci kilka głosów w następnych wyborach.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-11-29, 13:37   

Zdziwię się jak w 2013 cokolwiek się w tej sprawie ruszy. A już na pewno nie sama budowa. W tekście NTO była jeszcze ciekawsza kwestia. A mianowicie to, iż takie budowy nie powstają z dnia na dzień. Najważniejszym etapem są przygotowania i to one zabierają gro czasu. Po pierwsze trzeba opracować projekt oraz wykupić ziemię. Jeżeli tego nie zaczniemy, o samej przeprawie i zachodniej obwodnicy może zapomnieć. Może starosta mógłby włączyć się w finansowanie projektu drogi. Mając papier można już naciskać na władze województwa czy ministerstwa. Czasami jest to jedyna metoda jak pokazała przykład stadionu. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-11-29, 14:38   

Ja czegoś nie rozumiem, wcześniej pojawiły się informacje, ze nie ma szans na budowę ronda ze względu na budowę trasy średnicowej w Opolu, ale z tego co słyszałam to budowę wstrzymano, wiec jaki problem z robieniem ronda? na co pójdzie ta kasa??
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-29, 15:31   

tak pół żartem pół serio to może urząd miasta powinien szukać prywatnego inwestora na budowe mostu( przeprawa płatna ale by była) tak Warszawa jak i Opole ma nas głęboko w ..... przypominają sobie wszyscy przy okazji wyborów


i pamiętajcie dobry polityk , to taki polityk który jak powie Ci spier.... to poczujesz radośc ze zblizającej się podróży
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-29, 15:33   

Krakonos napisał/a:
A mianowicie to, iż takie budowy nie powstają z dnia na dzień. Najważniejszym etapem są przygotowania i to one zabierają gro czasu. Po pierwsze trzeba opracować projekt oraz wykupić ziemię. J


No właśnie...
Ciemnej masie się wciska bajki o obwodnicy, a tymczasem przebudowuje się drogę w Michałowicach, poszerzając jezdnię tak, by najszersze tiry śmiało mogły śmigać...
Trwają też chyba przetargi na zrobienie projektu zupełnie nowego mostu w Brzegu na kanale Odry.
I tak sobie myślę, bo co te inwestycje, jeśli ma powstać obwodnica. Tak mi się wydaje, że nikt w GDDKiA nie planuje żadnej obwodnicy.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-11-29, 15:38   

ja sama słyszałam o dwóch projektach tej obwodnicy, i to już dawno temu, jedna miała omija Lubsze druga biegła przez obecna dropge 39 i dobijała za Lubsza w stronę odry.
Więc jak będą planować tak jak do tej pory to i za 10 lat nic nie będzie
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2009-11-29, 18:08   

Brzeski napisał/a:
Trwają też chyba przetargi na zrobienie projektu zupełnie nowego mostu w Brzegu na kanale Odry.


Jak nie trwają to zapewne szybko się rozpoczną, ten most nie wytrzyma już wiele [!sic]
Stojąc na moście przy przejeżdżającej z naprzeciwka ciężarówce ma się wrażenie jakby się na pokładzie statku było. Góra, dół, góra, dół. Ciekawe ile ten most jeszcze wytrzyma.

:evil:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-29, 20:48   

Poza "błyskotliwym" inaczej posłem i ministrem w jednej osobie to dodam tylko tyle, że pytany o rondo nie wiedział w ogóle o czym mówi. Mówił, że nie ma na to pieniędzy, że nie ma takich planów i w ogóle nie było. Nie miał pojęcia, że budowa byłą zaplanowana w przetarg ogłoszony. Dodaj jeszcze, żę dla tego pana budżet (mniejsza jaki, województwa czy kraju) dzieli się wyłącznie na dwie części: infrastrukturę i sprawy socjalne. Nie wiem czy się śmiać czy płakać że mamy takiego przedstawiciela województwa w rządzie.

Tu nie ma co tupać nogą czy walić ręką w stół. Tu konieczne są działania kompetentnego przedstawiciela naszego województwa w stolicy. Jakiś czas temu było spotkanie na brzeskim zamku. W sprawie konieczności drugiej przeprawy przez Odrę w Brzegu poseł Tusk (ten spod Namysłowa), przedstawiciel niby województwa opolskiego i niby bliski bo powiat sąsiedzki powiedział, że taka przeprawa jest w Brzegu w ogóle nie potrzebna. Więc o czym tu w ogóle mówić?

ptak82 napisał/a:
Ciekawe ile ten most jeszcze wytrzyma.


Most po remoncie i zawsze można znowu zamknąć i remontować. Bardziej boję się o mieszkańców Brzegu...
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-11-29, 21:23   

W planach zagospodarowania gmin Lubsza i Skarbimierz ujęty jest przebieg obwodnicy z mostem . Droga mija Michałowice i obwodnicą Lubszę. Podobnie Rogalice i , już nie pamiętam jaka wieś, mają uwzględnione małe obwodnice.Plan zagospodarowania jest chyba z 2005 r.zatem już dobrych kilka lat istnieje ten pomysł .Jeżeli nie będzie przeprawy niech przekażą nam zwiększone środki na remont zabytków i kamienic wzdłuż Jagiełły , Chrobrego i Armii Krajowej oraz podobnie większe środki na remont dróg. A może postawić zakaz ruchu pojazdów powyżej 3,5 t ( poza samochodami mającymi kurs do Brzegu lub powiatu) i bezwzględnie go egzekwować przez Panów z kontroli drogowej ( zapomniałem jak się nazywają te służby w zielonych mundurach sprawdzające ciężarówki ) ? Można wykorzystać na ten cel Plac Drzewny .
Ostatnio zmieniony przez mulder 2009-11-29, 21:36, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-29, 21:51   

mulder, krokodylki :P Inspekcja Transportu Drogowego :)
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-11-29, 22:09   

Racja , dzięki!
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-11-29, 22:13   

mulder napisał/a:
A może postawić zakaz ruchu pojazdów powyżej 3,5 t ( poza samochodami mającymi kurs do Brzegu lub powiatu)
Niestety, prawo do zastosowania jakichkolwiek ograniczeń ma tylko GDDKiA (jako że jest zarządcą drogi krajowej). A oni nie maja w tym interesu, szczególnie po zmniejszeniu dopuszczalnej nośności mostu w Oławie.
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-29, 23:28   

mulder napisał/a:
A może postawić zakaz ruchu pojazdów powyżej 3,5 t ( poza samochodami mającymi kurs do Brzegu lub powiatu) i bezwzględnie go egzekwować przez Panów z kontroli drogowej ( zapomniałem jak się nazywają te służby w zielonych mundurach sprawdzające ciężarówki ) ? Można wykorzystać na ten cel Plac Drzewny .


Już to gdzieś słyszałem , Wrocław , Warszawa itp. tylko jest jeden minus taka krótko wzroczność bo bo te wspomniane przeze mnie miasta mają rozjechane wioski , wioseczki i miasteczka wokół siebie , pozatym nikt normalny z rządzących województwem na to nie pozwoli bo te auta wparowalyby do Opola czyż nie? No i na koniec tego posta dodam ze na placu drzewnym musiałbyś wybudować posterunek ITD aby te gady pilnowały mostu 24h :D
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-11-30, 16:54   

Opole ma piękną obwodnicę , która ciężki ruch omija miasto, a parking , stróżówka to chyba nie problem. Starosta obiecał protest, mówił , że sam nawet stanie z ludźmi na moście by blokować ruch , czyli przechodząc stale przez przejście dla pieszych , tak to rozumiem.
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-12-01, 09:56   

Nasz miłościwie panujący władca naszego grodu już dawno wypowiedział wojnę TIROM zaczął od własnego podwórka przegonił duże auta dostarczające towar do Biedronki na Chocimskiej wezwał przyboczną straż i posypały się mandaty może taką determinacje wykazałby w innych częściach miasta .Dzisiaj idąc przez rondo widziałem tiry wyjeżdżające z ulicy Jana Pawła na rondo czy to nowy objazd jakiś albo w godzinach szczytu jak Włościańska zakorkowana stoi to co sprytniejsi pomykają Piastowską.Więc się pytam gdzie ten objazd ulicą Chrobrego czy pan burmistrz robi dobrze na swoim a reszta miasta to pikuś :x
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bez, brzeg, drugiej, przeprawy, ronda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu