Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Naprawa chodnika przy ulicy Ofiar Katynia
Autor Wiadomość
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-10-24, 22:29   Naprawa chodnika przy ulicy Ofiar Katynia - post scriptum

Temat drogowy, w odpowiednim dziale, z braku możliwości umieszczony tutaj. Powiedzmy że poniższa kwestia nurtuje mnie bardzo :D M. in. ze względu na teraźniejsze czy przyszłe podobne inwestycje. Proszę uczynną moderatorkę :D o przerzucenie postu do oddzielnego tematu (o tytule jak w nagłówku postu).

Pytania dotyczą wykonawstwa oraz nadzoru nad przywróceniem chodnika, do stanu sprzed remontu instalacji ciepłowniczej, przy garażach szpitala.

1. Czy miasto przeprowadza odbiór po zakończeniu wszelkich prac prowadzonych w obrębie pasa drogowego?
2. Czy kontroluje ich jakość?
3. Kto zapłacił za konieczne poprawki (3 krotne)?
4. Czy ktoś sprawdził jakość wykonywanych poprawek?
Cała wcześniejsza dyskusja -TUTAJ-
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2009-10-24, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-22, 01:10   

Nie jestem pewny czy to satysfakcjonująca odpowiedź , niemniej ją publikuję. Burmistrz się wypowiedział więc warto temat odświeżyć.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-11-22, 15:27   

Muszę przyznać, że istnieje taka możliwość, że owych usterek nie zauważono. Nie jest to niestety pierwszy przypadek w Brzegu - patrz ul. Reja. Kiedy można nie stwierdzić oczywistej oczywistości?:
1. Do sprawdzenia usterek posługujemy się mapą z googli w skali 1:10000;
2. Do sprawdzenia usterek posługujemy się lupą.
Co należy zrobić aby mimo wszystko usterki zauważyć? Zejść na ziemię!
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-11-22, 17:24   

Dziękuje Bartku za pisemko do Burmistrza z pytaniami.

Mimo, iż wszystkie odpowiedzi wydają się sensowne, z całości dokumentu można wyciągnąć niepokojący wniosek. Wydaje się, iż działania sprowadzają się do mechanicznego spisania protokołu przy odbiorze prac. Brak wypadających kostek w czasie odbioru wcale nie musi oznaczać tego, iż chodnik ułożony został zgodnie z prawidłami. Istnieją przecież normy, które sugerują taki czy inny stan. Pomocne przy stwierdzeniu jak chodnik wyglądał wcześniej są zdjęcia przed remontem. Można także zawrzeć w SIWZ specyfikację robót. No i zdrowy rozsądek, przecież gołym okiem widać, że 2 cm szczelina nie utrzyma kostki w miejscu. W przeciwnym przypadku możemy jedynie egzekwować ciągłe odtwarzanie nawierzchni.

Nie kryje, iż ten przypadek pokazuje pewne podejście, które widać w całym mieście. Sukcesywnie wymienia się czy tworzy nowe sieci podziemne. A potem :hulaj dusza, piekła nie ma" i chodniki wyglądają jak po kopaniu i zasypywaniu okopów. Niech puentą będzie opowieść jednej z mieszkanek, która spotkała byłe Brzeżanki spacerujące po mieście. Stwierdziły iż Brzeg jest piękny jak nigdy, ale na chodnikach można połamać obcasy.

PS. A że można inaczej, pokazuje przykład ulicy Mossora :wink:
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2009-11-22, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-06-19, 10:17   

Czas odświeżyć temat. Chodnik znowu się rozpada :x
Widocznie trzykrotna naprawa nie pomogła.
Podpowiadam dlaczego: pomiędzy kostka nie może pozostawać ponad 2 cm szczelina. Wystarczy jedna kostka "wyhaczona" damskim obcasem, aby posypały się wszystkie obok.
Piasek z cementem jest połowicznym rozwiązaniem.
To tak dla wiadomości urzędników z BIM :wink:
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-19, 11:35   

Krakonos napisał/a:
Czas odświeżyć temat. Chodnik znowu się rozpada :x
Widocznie trzykrotna naprawa nie pomogła.
Podpowiadam dlaczego: pomiędzy kostka nie może pozostawać ponad 2 cm szczelina. Wystarczy jedna kostka "wyhaczona" damskim obcasem, aby posypały się wszystkie obok.
Piasek z cementem jest połowicznym rozwiązaniem.
To tak dla wiadomości urzędników z BIM :wink:


ciekawe kto odbiera taką fuszerkę???
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-06-19, 11:40   

Pracownicy Biura Infrastruktury Miejskiej
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2010-12-03, 23:40   

No to wy macie jeszcze dobrze.
Gdy jako mieszkańcy ulicy Kasztanowej zwracaliśmy się do Urzędu o naprawę chodników po wymianie rur gazowych to udzielono nam odpowiedzi iż chodniki są OK a będący od strony glinianki nie jest własnością miasta... :!:
ciekawe że działki pod budownictwo po owej stronie to miasto sprzedawało...znaczy się handlowano nie swoim? :shock:
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-18, 11:23   

Stan chodników na niektórych odcinkach miasta jest straszny. Ale muszę przyznać, że żenujący jest stan niedawno remontowanej ulicy Reja... :(
0 UP 0 DOWN
 
Picasso 
www.youtube.com/pawbrzeg


Wiek: 51
Dołączył: 21 Wrz 2007

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2011-02-18, 14:22   

honorata8310 napisał/a:
Stan chodników na niektórych odcinkach miasta jest straszny. Ale muszę przyznać, że żenujący jest stan niedawno remontowanej ulicy Reja... :(


Stan tej ulicy to pośmiewisko , a druga sprawa że nie długo zabraknie objazdów na około rynku bo stan tych pobocznych ulic którymi jest objazd też się degraduje. :(
0 UP 0 DOWN
 
huczek.kruczek 


Wiek: 40
Dołączył: 15 Sty 2012

UP 0 / UP 1


Skąd: opolskie

Wysłany: 2012-03-22, 16:20   

remont chodnika przy ulicy Piastowskiej przy budynku poczty i po drugiej stronie ? Kiedy :?:
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2012-03-22, 17:23   

huczek.kruczek napisał/a:
remont chodnika przy ulicy Piastowskiej przy budynku poczty i po drugiej stronie ? Kiedy :?:


Komu są potrzebne?
Przecie nie tym co to spełniają władzę.
Kiedy?
Kiedyś...przekaż pytania spadkobiercom w trzecim pokoleniu.
0 UP 0 DOWN
 
huczek.kruczek 


Wiek: 40
Dołączył: 15 Sty 2012

UP 0 / UP 1


Skąd: opolskie

Wysłany: 2012-03-22, 18:48   

oldstaszek napisał/a:
Kiedyś...przekaż pytania spadkobiercom w trzecim pokoleniu.


Mam nadzieję, że w następnej kadencji będzie lepiej - nadzieja matką głupich

oldstaszek napisał/a:
Przecie nie tym co to spełniają władzę.


No tak - przecie Oni dorożkami jeżdżą :P
0 UP 0 DOWN
 
Narzeczona 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Mar 2013

UP 2 / UP 0



  Wysłany: 2013-03-13, 21:32   zdruzgotana narzeczona :-(

Witam,

Mam zapytanie i jednocześnie tragiczną historię.
Od roku jestem zaręczona z mieszkańcem miasta Brzeg, który przekonał mnie do uroku i ogromnego potencjału tego miasta. Zdecydowałam ,że tu zamieszkam i założę rodzinę.
Ludzie są przemili a miasto się rozwija ,jakież było ogromne moje zaskoczenie gdy w Urzędzie Stanu Cywilnego usłyszałam ,że w 36 - tysięcznym mieście nie można wziąć ślubu - bo jest za mało ludzi??????????
- konkretnie już w zeszłym roku wraz z narzeczonym ,chcieliśmy zarezerwować termin USC jednak nie było takiej możliwości zw. na odległy termin , gdy w umówionym terminie zgłosiliśmy się do Urzędu poinformowano Nas ( o zgrozo) ,że NIE MOŻNA WZIĄĆ ŚLUBU W Brzegu W SOBOTĘ - tylko od pn. - do pt. (czyżby w tygodniu brało śluby więcej osób?). Moje pytanie DLACZEGO? , co z zapłaconą salą?, zaproszonymi gośćmi? - Kto ma wpływ na to? kto o tym decyduje? że odmawia się Obywatelom miasta do podstawowej służby publicznej jakim jest SŁUŻBA W USC???? Do Kogo się mam zwrócić???
Pozdrawiam i byłabym wdzięczna za odpowiedź bo na ten moment jestem zdruzgotana
2 UP 0 DOWN
 
sabinka 



Wiek: 36
Dołączyła: 17 Kwi 2012

UP 1 / UP 8



Wysłany: 2013-09-13, 20:04   

Narzeczona to jakaś niedorzeczność przecież :shock:
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chodnika, katynia, naprawa, ofiar, przy, ulicy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu