Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Pomnik Papieża.....dziś
Autor Wiadomość
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-18, 18:01   Pomnik Papieża.....dziś

Przechodząc jakieś 1,5 godziny temu ulicą Długą na pomniku Papieża pośród kwiatów i zniczy zauważyłam:
2 nogi świńskie (chyba)
majonez
ocet
jakieś inne dziwne rzeczy, głupio mi się było przygladać co jeszcze bo być moz e byłam w ukrytej kamerze :roll: poza tym nie potrafiłam dziecku wytłumaczyć dlaczego tam to leży. Nie maiłam przy sobie aparatu wiec zadzwoniłam do Devona moze obfocił....


:roll:
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-18, 22:10   

Spotkało mnie cos podobnego tyle ze w poniedziałek.
Mijając pomnik zauważyłam kaszanke, cały kawał jakiejs wedliny (cos w stylu polędwicy sopockiej) kiełbasy dwie, bułka zwykła i cos jeszcze.
leżało sobie to zupełnie beztrosko.
W drodze powrotnej mijając go kolejny raz widziałam że jedzenie to wzieła matka z małym chłopcem, który był bardzo ucieszony trzymając bułkę w ręku.

Devon działaj.Moze coś przegapiliśmy.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-11-19, 00:42   

a z drugiej strony pomnika można dostrzec bardzo cenzuralny napis, świadczący z całą pewnością o kulturze osób piszących...

i nasuwa się pytanie jak sprawdza się monitoring ulic skoro dla przykladu widzialem wielokrotnie jak taxóweczka skraca sobie drogę z krzyżowki Chrobrego / Armii Krajowej w stronę Rynku...

ba Devon może zrobiłbyś reportaż o brzeskim monitorngu...
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-11-19, 00:44   

W kulturze ludowej istniał kiedyś zwyczaj obmywania obrazów świętych lub tych których uważano za świetnych. Wiele społeczeństw czci swoich przodków (często symbolicznych), zapraszając ich na uczty gdzie dzielą się jedzeniem.
Z samego opisu może wynikać ciekawa sytuacja dla antropologa :D
Ale wytłumaczenie może być również banalne, więc... może ktoś je zna :D
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2009-11-19, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-11-19, 10:20   

a może to jakiś cud?? <hahaha>
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-11-19, 10:34   

Moze ktos mądry pomyślał ze zamiast setek złotych wydawanych na kwiaty pod pomnik można kupić jedzenie dla potrzebujących i tam je składać?? Papież chyba wolałby aby głodni byli nakarmieni niż miał dostawać kwiatki pod swój pomnik.
0 UP 0 DOWN
 
mrowa13 


Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z Brzegu;)

Wysłany: 2009-11-19, 13:57   

don B
na pewno ,ale i tak składanie tego pod Pomnikiem Papieża chyba nie jest najlepszym pomysłem :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-19, 21:23   Re: Pomnik Papieża.....dziś

Angel napisał/a:
Nie maiłam przy sobie aparatu wiec zadzwoniłam do Devona moze obfocił....


:roll:


Dzięki za telefon, niestety jak już byłem na miejscu, nie było w/w mrożonek

alleceno napisał/a:
ba Devon może zrobiłbyś reportaż o brzeskim monitorngu...


Kwestia monitoringu jest wałkowana już kilkakrotnie i jakoś zawsze zapewnienia są, że monitoring dobrze działa. No niestety nie działa dobrze, bo kamery, obsługa monitoringu, nie zareagowała czy też nie zauważyła tego zdarzenia. Kamer przybywa, a efektów "0"
0 UP 0 DOWN
 
gzeh 

Wiek: 54
Dołączył: 07 Sie 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-11-20, 17:40   

mus polezec moze bedzie cos dobrego :-P :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-20, 18:19   

Cud , moim zdaniem to cud równy cudowi z Sokółki, dzwońcie do TVN jutro będą tam leżeć trufle czekoladowe, sok z marchwii jednodniowy i cała zgrzewka jogurtu danio!
1 UP 1 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-02-20, 09:09   

czy juz zbrazowial
tak jak obiecywali
czy kasa wyrzucona w bloto ?
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-20, 09:35   

mrowa13 napisał/a:
na pewno ,ale i tak składanie tego pod Pomnikiem Papieża chyba nie jest najlepszym pomysłem

Sama budowa pomnika nie była najlepszym pomysłem. Ten pomysł trudno oceniać, bo nie wiadomo czy to faktycznie "dary dla biednych" czy jedynie prowokacje/żart

Co do monitoringu to nie działa on wcale (kamery może i działają, monitoringiem jednak tego nazwać się nie da). Najlepszym przykładem jest to, że średnio raz w tygodniu obrywają mi ramkę z witryny sklepowej (około 100zł) bezpośrednio przed obiektywem kamery, do tego raz na 2 miesiące wybijają szybe (takze przed kamerą). Sam policjant powiedział ze nagrania z kamery nawet niewarto odgrywać bo na nim ledwo widać postać, o twarzy można zapomnieć
Ostatnio zmieniony przez kubut 2013-02-20, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2013-02-20, 10:21   

Monitoring -owszem jest potrzebny jeśli efektywnie wykorzystywany,co ostatnio miało miejsce przy zabójstwie w Łodzi.W Brzegu niestety obsługiwany jest przez pracowników miasta,którzy jak coś zauważą mają powiadamiać policję ,a ta jeśli uzna to za stosowne ,skieruje w dane miejsce patrol celem kontroli.
Jest oczywistym,że ów system całkiem się nie sprawdza ,a policja broni się pewnikiem „nogami i rękami”przed jego przejęciem. Przejecie monitoringu wiąże się bowiem z dodatkowymi obowiązkami i odpowiedzialnością karna i dyscyplinarną obsługujących w przypadku niepodjęcia stosownie szybkiej interwencji. A tak, policja ma „święty spokój” burmistrz zadowolony,że zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców i karuzela dalej się kręci.
Temat dla radnych i burmistrza ,by przekazać monitoring w ręce osób właściwych ,czyli policji. A czy radnych to obchodzi ?
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2013-02-20, 20:36   

liberatorka napisał/a:
czy kasa wyrzucona w bloto ?
Stawianie pomników to w ogóle wywalanie kasy w błoto. Komu służą? Chyba tylko władzy - za tło do pstrykania fotek przy okazji "obchodów".
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2013-02-20, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-02-20, 20:50   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
liberatorka napisał/a:
czy kasa wyrzucona w bloto ?
Stawianie pomników to w ogóle wywalanie kasy w błoto. Komu służą? Chyba tylko władzy - za tło do pstrykania fotek przy okazji "obchodów".

... no, chyba, że byłby to ponik Fryderyka Wielkiego. Prawda?
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dzis, papieza, pomnik


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu