Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kto ma lustro od Canona?
Autor Wiadomość
negroz 


Wiek: 37
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 14 / UP 18



  Wysłany: 2009-11-07, 02:35   Kto ma lustro od Canona?

Witajcie.
Mam prośbę do użytkowników lustrzanek Canon na bagnet EF-S. A raczej posiadaczy szkła min50mm, i goniskowej min f2.8.
Czy była by możliwość, abym mógł w waszej nawet obecności przetestować swoje body 50D (kilka zdjęć).
Mam podejrzenia, iż body ma tendencje do BF,
W szkłach na M42, przy dandelionie, wykazuje ogromne BF, jednak chciałbym się upewnić czy to wina body czy dandeliona, stąd też poszukuję dłuższego i jasnego szkiełka na EF-S.
Niestety KIT, nie pozwala dokladnie ocenić, z racji, iż przy 55mm, ma już 5.6, więc test chart jest tak czy siak ostry.
Proszę o info na gg 7040200 bądź tutaj.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
bialutki20 
Wiecznie Żywy



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 36
Dołączył: 28 Lip 2009

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-20, 08:58   

canon EOS1000D 18-55mm 0.28m/0.9 ft
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-11-20, 15:19   Re: Kto ma lustro od Canona?

Cytat:
Niestety KIT, nie pozwala dokladnie ocenić, z racji, iż przy 55mm, ma już 5.6, więc test chart jest tak czy siak ostry.

Więc raczej na nic się nie przyda.

Może do wina samego dedaliona? Jak chcesz, to ja mam przejściówkę bez elektroniki...
A jakie szkiełka testowałeś?
Pozdro.
Ostatnio zmieniony przez Graham 2009-11-20, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
negroz 


Wiek: 37
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 14 / UP 18



Wysłany: 2009-11-21, 02:27   Re: Kto ma lustro od Canona?

Graham123 napisał/a:
Cytat:
Niestety KIT, nie pozwala dokladnie ocenić, z racji, iż przy 55mm, ma już 5.6, więc test chart jest tak czy siak ostry.

Więc raczej na nic się nie przyda.

Może do wina samego dedaliona? Jak chcesz, to ja mam przejściówkę bez elektroniki...
A jakie szkiełka testowałeś?
Pozdro.


No właśnie, 'może' i o to się tutaj rozchodzi.
Dandelion jest programowalny więc przeprogramowałem BF/FF, aby zniwelować ten nieszczęsny BF, problem w tym, że dandelion mimo, iz ma dużą liczbę skoków, (działka 1-17, gdzie defualt to 8 ) to te skoki są za duże, za duże, aby precyzyjnie skorygować wadę BF. Zaś skoki w samym body, są za małe, mimo, iż tam jest działka od -20 do +20, w praktyce przy ogniskowej rzędu 80mm, pole manewru BF/FF to śmieszne 5-6mm. Tak więc dandelion ma za duże skoki, body za małe, dlatego nie można precyzyjnie ustawić focusa.

Przejściówka bez dandeliona nie pomoże. To to samo jakbym w swoim wyłączył AF. A to mi nic niestety nie daje w przypadku wychwycania BF/FF. Jedynie porównanie/przestowanie zgodności ustawienia matówki względem matrycy, jeżeli chodzi o ostrość.

A testowałem na M42 to co mam z dłuższych ogniskowych, tj. Jupiter 37AN MC, Jupiter 21M, Jupiter 9MC, Sonnar 135/3.5.
Najbardziej widać przy najdłuższej ogniskowej, czyli Jupiterze 200mm/f4, gdzie ogniskowa to 320mm (1.6x200 z racji cropa). Strzelanie z odległości ok 20m to pudło rzędu kilkunastu centymetrów.
Ostatnio zmieniony przez negroz 2009-11-21, 02:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: canona, kto, lustro, ma, od


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu