Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nieprawidłowości w brzeskim MOPSie
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-03, 21:13   Nieprawidłowości w brzeskim MOPSie

Nieoficjalne wyniki kontroli, jaką burmistrz Wojciech Huczyński przeprowadził w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wskazują, że unijne fundusze zostały rozliczone w nieprawidłowy sposób. Sprawa dotyczy półmilionowej dotacji w ramach programu Kapitał Ludzki.

Na nieprawidłowości w brzeskim MOPSie natknięto się przypadkowo, podczas kontrolowania ilości godzin przepracowanych przez urzędników.

Podczas dokonywania kontroli, ja oraz moi pracownicy napotkaliśmy utrudnienia w jej realizacji. Odmawiano nam wydawania dokumentów. Kierownictwo żądało różnych, dziwnych, pisemnych uzasadnień. To wszystko zaczęło oczywiście budzić moje podejrzenia, że ktoś chce coś ukryć. Dokumentacja prowadzona była w MOPSie w sposób bardzo chaotyczny, wręcz tragiczny – mówi burmistrz Wojciech Huczyński.

Ósmego października zaplombowane i opieczętowane dokumenty trafiły do urzędu. Wszystko odbyło się pod eskortą straży miejskiej, w obecności pracownika tajnej kancelarii.
Pod adresem burmistrza trafiło, wystosowane przez kierownika MOPSu, oskarżenie o nie stworzeniu odpowiedniego protokołu.

więcej dla zainteresowanych http://panorama.info.pl/i...z-ostatnich-dni
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-11-03, 21:17   

Jakoś wcale mnie nie dziwi takie funkcjonowanie brzeskiego MOPSu i powyższe tego efekty...
0 UP 0 DOWN
 
Maniana 


Wiek: 46
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-11-03, 21:42   

Kontrola początkowo miała ona dotyczyć tylko spraw pracowniczych. Ale ponieważ szybko doszło do sporów między urzędnikami i pracownikami ośrodka, do kontrolerów dołączył burmistrz i rozpoczęto sprawdzanie także finansów oraz unijnego programu prowadzonego przez MOPS.

To właśnie rozliczenie dotacji przyznanych na program "Twój krok do lepszego jutra" wzbudziło największe zastrzeżenia kontrolujących.

Program obejmuje grupę mieszkańców Brzegu wykluczonych społecznie i ma pomóc im w poprawieniu sytuacji.

Pieniądze służyły m.in. opłacaniu wizyt u terapeutów czy stomatologów. I to przy rozliczaniu faktur za takie usługi dentystyczne miało dojść - według burmistrza - do nieprawidłowości.

- Nie ma jeszcze protokołu z kontroli, a stawia się w mediach zarzuty Dlategp trudno nam się do tego odnosić - mówi Beata Kamińska, kierownik MOPS w Brzegu. - Sama kontrola też nie przebiegała w sposób prawidłowy.

Co zarzuca burmistrz i na co skarżą się pracownicy MOPS? Czytaj w czwartek w Tygodniku Brzeg Namysłów - dodatku do papierowego wydania Nowej Trybuny Opolskiej.
http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/320986388

I interesujący komentarz z forum do powyższego artykułu:

"Szkoda tylko że burmistrz nie powiedział że od dłuższego czasu robi nagonkę na tę dziewczynę- sprawa czysto prywatna - a fuj Panie burmistrzu.
poprzedni kierownik mopsu niewiele robił i było ok. dziewczyna młoda naprawdę ma chęci coś dla ludzi zrobić i wyleci, ciekawe czy osoba którą Pan burmistrz szykuje na kierownika mopsu robi już specjalizację?????? Nieważne wyniki kontroli tam już jest szykowane miejsce dla nowego kierownika."

Czyli wygląda na to, że chodzi o szukanie na siłę haków na obecnego kierownika, aby zastąpić go "swoim" kierownikiem - jakie to (nie)normalne w tym kraju :x . ...
0 UP 0 DOWN
 
Maniana 


Wiek: 46
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-11-09, 08:15   

Czy coś nowego w tej sprawie się wydarzyło?
czy może ktoś zdać relację, czy na ostatniej sesji ten temat był poruszany i co ustalono?
Pewnie Bartek T. musi coś wiedzieć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-09, 08:20   

Maniana napisał/a:
Czy coś nowego w tej sprawie się wydarzyło?
czy może ktoś zdać relację, czy na ostatniej sesji ten temat był poruszany i co ustalono?
Pewnie Bartek T. musi coś wiedzieć :wink:


Odsyłam do artykułu - Brzeski MOPS sprawdzą radni - http://panorama.info.pl/i...z-ostatnich-dni
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-09, 15:19   

Maniana napisał/a:
Pewnie Bartek T. musi coś wiedzieć :wink:


Wie nawet więcej niż może napisać. Przynajmniej tak sądzę. Mam już gotowy tekst z sesji. Wkleję tu fragment dotyczący sytuacji w MOPSie. Ale ponieważ dyskusja jest na podstawie dokumentów to pozwólcie, że zrobię to jak wszystkie poskanuje :) Wieczorem.

P. S. Jak napisałem tak robię:
-------------------
Podczas tej sesji radni – z niemałymi kłopotami – przyjęli wniosek dotyczący zbadania sytuacji w brzeskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej. Sytuacja zaogniła się tam po kontroli przeprowadzonej m. in. osobiście przez burmistrza Huczyńskiego, któremu można zarzucić wiele rzeczy ale na pewno nie znajomość zagadnień pomocy społecznej. Kłopoty z wnioskiem na sesji pojawiły się w momencie, kiedy okazało się poza wnioskiem skonstruowanym przez Komisję Zdrowia, Spraw Społecznych i Rodziny (która swój wniosek wymyśliła na posiedzeniu dzień przed sesją) radny (a jakże) Ogonek miał wniosek własny. Dość podobny, choć wg niego „bardziej szczegółowy”. Radni ostatecznie przyjęli wniosek Komisji Zdrowia, a nie radnego Ogonka. Widać uważają tak jak ja, że to kontrola a nie wniosek o nią ma być szczegółowy. Ze względu na fakt, iż jestem członkiem wspomnianej już komisji i wiem może nieco więcej niż niektórzy Brzeżanie nie będę tematu teraz ciągnął. Tym bardziej, że burmistrz, a jak się ostatnio okazało i pani kierownik MOPS chcą kierować wnioski do prokuratury. Wg mnie sytuacja w brzeskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jest tyleż dynamiczna, co niezdrowa – doszło do tego, że kierownik MOPS nie może w jednym pomieszczeniu ścierpieć burmistrza Brzegu. Natomiast oboje mają kompletnie odmienną interpretacje faktów, które zaistniały podczas kontroli w MOPS.

I MOPSem zakończę moje odczucia z tej sesji. Publikując wszystkie publicznie dostępnie materiały na ten temat. Szkoda trochę, że „druga strona” – burmistrz nie zadbał o to, aby swoje racje przedstawić w formie pisemnej. Ale to już jego problem...



Pisma przekazane radnym przez kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w kolejności wpływu:

1. Pismo kierownika z dnia 16 października 2009 r.
2. Pismo pracowników z dnia 16 października 2009 r.
3. Pismo kierownika z dnia 4 listopada 2009 r.
---------------------------

Zn posiedzeniu Komisji Zdrowia obecny był burmistrz Huczyński. Przyszłą także pani kierownik Kamińska, ale stwierdziła, że nie usiądzie z burmistrzem do jednego stołu. NIESTETY - burmistrz mówił godzinę (od 13 do 14). O 14 miałem zaplanowaną wcześniej Komisję Budżetu - gdyby nie to że ją prowadziłem został bym wysłuchać pani kierownik. Ze względu na to, że nie słyszałem co miała do powiedzenia pani kierownik MOPS nie będę wystawiał nikomu ocen. Burmistrz natomiast jest w trakcie pisania wniosku do Prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy programu POKL "Twój krok do lepszego jutra", a ściślej nieprawidłowości w prowadzeniu rachunków. Z tego co mówił sprawą zainteresował się przez przypadek, sprawdzając Umowy Zlecenie w MOPS.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2009-11-09, 21:23, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
hanka 


Wiek: 50
Dołączyła: 09 Wrz 2007

UP 15 / UP 11



Wysłany: 2009-11-09, 23:10   

Po przeczytaniu pism wnioskuję, że burmistrz uwziął się na dziewczynę. Przyczepił się do kilku jej słów i drąży temat. Żenujące.
0 UP 0 DOWN
 
Maniana 


Wiek: 46
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-11-10, 20:05   

Żenujący jest przede wszystkim język w jakim redagowane są pisma urzędowe Pana Burmistrza (pewnie sam ich nie pisał, ale powinien lepiej dobierać sobie współpracowników, aby nie kompromitowali go używaniem "rynsztokowego" języka).
Przykład:
"(...)Tym bardziej jest to zaskakujące dla mnie, że nie rozumiejąc słów i sformułowań na podstawie szkoły podstawowej, zarządza Pani jednostką w której używa się bardziej skomplikowanych sformułowań (...)" - to z pisma Burmistrza

Zaś głównym powodem przytoczonym w uzasadnieniu do Zarządzenia Burmistrza o cofnięciu Kierownikowi MOPS pełnomocnictwa - jest nierozumienie języka polskiego ....

Jak dla mnie jest to język ulicy, ew. jakiegoś brukowca, ale dokumenty urzędowe, podpisywane przez najważniejszą osobę w tym mieście (z racji pełnionej funkcji) nie powinny schodzić poniżej pewnego poziomu, a tak się niestety w tym przypadku stało...
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-13, 19:17   

Jak to takie wszystko żenujące, to gdzie jest 81 tysięcy złotych ?
Ostatnio zmieniony przez Devon 2009-11-13, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2009-11-13, 19:36   

a z czego wynika ze brakuje 81 tysięcy złotych???
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-11-13, 20:39   

basiek8 napisał/a:
a z czego wynika ze brakuje 81 tysięcy złotych???


a z tego, pozwolę sobie zacytować

Cytat:
Dużo dokumentów po prostu nagle się odnajduje i to po moim zwróceniu uwagi na ich niestnienie. Mam podejrzenia co do rzetelności ich tworzenia. Kontrola wykazała wiele nieprawidłowości. Największy zarzut dotyczy jednak kwoty 81 tysięcy złotych, które przeznaczone zostały na usługi stomatologiczne. Na fakturach istnieją nazwiska osób prywatnych, a płacił za to MOPS. Są to 54 faktury, opiewające na kwotę 1500 zł każda. Dziwi zarówno bardzo wysoka kwota, jak i to, że jest ona we wszystkich przypadkach identyczna. Wszyscy mieli taki samo kosztowne ubytki w zębach? Kolejnym zaskoczeniem jest fakt, że tylko 50 osób skorzystało z usług stomatologa, na cztery z nich wystawiono po dwie faktury osobnej numeracji. Pani kierownik tłumaczy tą nieprawidłowość pomyłką. W ten sposób można jednak skwitować każdą nieprawidłowość – mówi burmistrz Huczyński.


źródło: http://panorama.info.pl/i...z-ostatnich-dni
Ostatnio zmieniony przez Devon 2009-11-13, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-11-13, 22:34   

Devon, sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie, cytując fragment "Największy zarzut dotyczy jednak kwoty 81 tysięcy złotych, które przeznaczone zostały na usługi stomatologiczne."
Te pieniądze zostały wydane na stomatologów.
Oczywiście inna sprawa czy zostały prawidłowo wydane, zafakturowane, rozliczone, sprawdzone itd.

Ale to jednak nie uprawnia do sugerowania (bo twoje pytanie jednoznacznie to sugeruje) że pieniądze zniknęły.
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2009-11-14, 07:38   

w przyrodzie nic nie ginie, najwyżej zmienia właściciela, czasami legalnie a czasami nielegalnie :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
szeryfix 



Wiek: 37
Dołączył: 12 Sty 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: 49-300

Wysłany: 2009-11-14, 09:46   

Jeszcze się okaże, że połowa leczonych ludzi od kilkunastu lat nie ma zębów...:)
0 UP 0 DOWN
 
Maniana 


Wiek: 46
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-11-20, 09:54   

hanka napisał/a:
Po przeczytaniu pism wnioskuję, że burmistrz uwziął się na dziewczynę. Przyczepił się do kilku jej słów i drąży temat. Żenujące.


No i dopiął swego ...
http://www.radio.opole.pl...wiecej&id=42955
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskim, mopsie, nieprawidlowosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu