Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wnioskuje o zamkniecie dzialu - Urząd Miasta Brzeg

Czy uwazasz, ze Rzecznik UM postepuje nieuczciwie?
Tak
60%
 60%  [ 30 ]
Nie
14%
 14%  [ 7 ]
Nie mam zdania
26%
 26%  [ 13 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-10-19, 20:00   Wnioskuje o zamkniecie dzialu - Urząd Miasta Brzeg

Jak w temacie.

Uwazam, ze nie ma sensu utrzymywania na forum tego typu dzialu, bo nie sluzy on niczemu pozytywnemu.

Drazni mnie niemilosiernie ten ewidentny brak kultury ze strony Rzecznika UM - "Wiecie, byla fajna impreza, ale zwykle mamy Was w du.ie, to powiadamiamy Was po fakcie, a nie przed".
Skoro Rzecznikowi UM nie chce sie nas powiadamiacprzed, to nie widze sensu, zeby pozwalac mu na chwalenie sie sprawozdaniami po wydarzeniach, na ktore forumowicze nie zostali przez niego zaproszeni.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-10-19, 20:13   

Cóż fakt faktem dział który służy jedynie ku chwale naszego Burmistrza nie ma zbytniego sensu. Dział miał być przekształcony aby umożliwić np. zadawanie pytań. Przed reformą, rzecznik nawet zaczął odpowiadać na pytania do UM. Miesiąc prawie minął i nic.
Za całokształt, m.in. informacja o dniu otwartym schroniska (kiedy niektórzy nie wiedzą iż takie nawet posiadamy!) DZIAŁ DO PIACHU :twisted: JESTEM ZA!
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-19, 22:23   

Przypomnę, ze użytkownicy forum sami zdecydowali o powstaniu tego działu w porozumieniu z Urzędem Miasta.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-10-19, 23:00   

Devon napisał/a:
Przypomnę, ze użytkownicy forum sami zdecydowali o powstaniu tego działu w porozumieniu z Urzędem Miasta.

No to chyba uzytkownicy forum moga sie zastanowic, czy dzial sie sprawdzil, spelnia ich oczekiwania i czy w ogole jest potrzebny?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-19, 23:02   

skasowac. Sensu nie widze jak napisal A.Mason, informacje pojawiały się po fakcie.. a to zostawie bez komenta ;)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-19, 23:10   

A.Mason napisał/a:
Devon napisał/a:
Przypomnę, ze użytkownicy forum sami zdecydowali o powstaniu tego działu w porozumieniu z Urzędem Miasta.

No to chyba uzytkownicy forum moga sie zastanowic, czy dzial sie sprawdzil, spelnia ich oczekiwania i czy w ogole jest potrzebny?


decydujcie...
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-19, 23:13   

Również byłabym za usunięciem działu, ale zmieniłabym pytanie w ankiecie, bo może Rzecznik UM postępuje nie tyle nieuczciwie, co po prostu dział nie spełnia(dział nie spełnił?) naszych oczekiwań (dlatego też wstrzymuję się od głosu).
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-19, 23:14   

Tak. Skasowac. Nic ciekawego od nich nie ma :/ a po co nam tutaj śmieci, które wklejają po tygodniu.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-20, 11:17   

A może jednak zostawić ten dział. Niech ludzie widzą, jak naprawdę urząd traktuje swoich obywateli. Bo chyba nic lepiej nie odzwierciedla arogancji burmistrza jak pytania pozostawione bez odpowiedzi.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2009-10-20, 21:43   

Jak w temacie.

Po raz pierwszy od dosyć dawna zabieram głos na forum. Po raz kolejny nawiązuje się dyskusja, która tak naprawdę ma na celu zdyskryminowanie działu Urząd Miasta. Po raz kolejny staram się wyjaśnić pewne kwestie… I po raz kolejny zastanawiam się na ile ma to sens, jeśli chce się prowadzić rzetelną dyskusję z anonimowymi użytkownikami Internetu, którym łatwo, nie ujawniając swojej tożsamości, pisać, oskarżać, piętnować, szkalować, obrażać i ośmieszać…


Cytat:
Uwazam, ze nie ma sensu utrzymywania na forum tego typu dzialu, bo nie sluzy on niczemu pozytywnemu.


Uważam, że – oczywiście, nie ma sensu, jeśli podchodzi się do tego działu w tak ewidentnie roszczeniowy sposób. A przecież dział ten miał służyć przekazywaniu informacji wychodzących do mediów z Urzędu Miasta, bo nie wszyscy czytają prasę, wchodzą na stronę brzeskiego urzędu, czy też czytają tablice ogłoszeń…. Miał również służyć pewnej polemice i próbie odpowiedzi na pytania pochodzące ze strony forumowiczów, bez konieczności stosowania formalności, typu: pismo, Biuro Podawcze, kpa... I tak działał – dopóki nie został zmodyfikowany przez admina, który de facto właśnie ze mną ustalał sposób zamieszczania treści pochodzących z UM Brzeg. I jak do tej pory wyłącznie UM Brzeg na bieżąco informuje o sprawach, które się w nim dzieją. Ani Starostwo, ani Urząd Skarbowy, ani też PUP (choć kiedyś i taki dział, o ile dobrze pamiętam, powstał) nie zamieszczają informacji na temat swoich działań.


Cytat:
Drazni mnie niemilosiernie ten ewidentny brak kultury ze strony Rzecznika UM - "Wiecie, byla fajna impreza, ale zwykle mamy Was w du.ie, to powiadamiamy Was po fakcie, a nie przed".
Skoro Rzecznikowi UM nie chce sie nas powiadamiacprzed, to nie widze sensu, zeby pozwalac mu na chwalenie sie sprawozdaniami po wydarzeniach, na ktore forumowicze nie zostali przez niego zaproszeni .


Proszę wskazać, w którym to miejscu rzecznik zachował się niekulturalnie? Rzecznik powiadamia o imprezach albo bezpośrednio na forum, lub też wysyłając maile bezpośrednio do mediów (w tym przypadku do administratora forum). I jeśli już chcemy być tacy drobiazgowi, to proszę wierzyć, ale nikt, a już tym bardziej rzecznik, nie dzieli mieszkańców Brzegu na forumowiczów i innych.
W tym zatem przypadku brak kultury leży chyba po stronie kogoś innego, przypisującego komuś słowa i zdania, których nigdy nie używa

Cytat:
Cóż fakt faktem dział który służy jedynie ku chwale naszego Burmistrza nie ma zbytniego sensu. Dział miał być przekształcony aby umożliwić np. zadawanie pytań. Przed reformą, rzecznik nawet zaczął odpowiadać na pytania do UM. Miesiąc prawie minął i nic.
Za całokształt, m.in. informacja o dniu otwartym schroniska (kiedy niektórzy nie wiedzą iż takie nawet posiadamy!) DZIAŁ DO PIACHU JESTEM ZA!


I idąc tokiem powyższej wypowiedzi, to również wina rzecznika. Dział był. Działu nie ma. No, cóż. Brawo! W ten sposób to zawsze się znajdzie jakiś paragraf…

Cytat:
No to chyba uzytkownicy forum moga sie zastanowic, czy dzial sie sprawdzil, spelnia ich oczekiwania i czy w ogole jest potrzebny?




Ilu użytkowników – tyle oczekiwań. Jeśli natomiast dział miałby dalej służyć wszelkiego rodzaju trollowym wypowiedziom – to faktycznie sensu nie ma…

Cytat:
Również byłabym za usunięciem działu, ale zmieniłabym pytanie w ankiecie, bo może Rzecznik UM postępuje nie tyle nieuczciwie, co po prostu dział nie spełnia(dział nie spełnił?) naszych oczekiwań (dlatego też wstrzymuję się od głosu).


Co do samej ankiety i sformułowania… to gratuluję autorowi ankiety. I tym samym zadaję pytanie: Co miał na myśli autor sugerując, że rzecznik postępuje nieuczciwie? (a takie pytanie to tylko młyn na wodę, bo nikt nie lubi urzędasów….) I pytam tych, którzy zagłosowali, że tak – rzecznik postępuje nieuczciwie. Czy są jakieś konkretne dowody jego nieuczciwości? Czy też po prostu chęć dowalenia się kłania? Bo jeśli jest nieuczciwy – to należy to zgłosić odpowiednim organom ścigania. Nieuczciwość to przestępstwo przecież! A jeśli to tylko pomówienia? To co wtedy? Co by każdy z was zrobił na miejscu rzecznika?
Ale jakoś tak opinia leci sama, nakręcacie się sami nawzajem, na zasadzie: dajcie mi człowieka, a paragraf na niego już się znajdzie. Jeszcze raz, brawo!


Cytat:
A może jednak zostawić ten dział. Niech ludzie widzą, jak naprawdę urząd traktuje swoich obywateli. Bo chyba nic lepiej nie odzwierciedla arogancji burmistrza jak pytania pozostawione bez odpowiedzi.


A jak wg Pana urząd traktuje swoich obywateli? Bo wygląda na to, że traktujecie ten dział jak Biuro Podawcze Urzędu Miasta. A tak nie jest. Proponuję wrócić do lektury archiwum forum, gdzie wielokrotnie wyjaśniałam, że w miarę możliwości będę starała się odpowiadać na racjonalne pytania forumowiczów. A stawiane ciągle zarzuty, nieustające ataki i pretensje, z pewnością pomagają we współpracy aż miło! Ciekawe, że dział Urzędu Miasta, choć jako jedyny z nielicznych urzędów tutaj obecnych, na bieżąco aktualizuje informacje, jest bezustannie atakowany, obśmiewany i krytykowany. A brak reakcji na tego typu insynuacje nijak nie można nazwać arogancją. Takie jest moje zdanie.
Ostatnio zmieniony przez BeZet 2009-10-20, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-20, 22:12   

BeZet, krótko i bez owijania jak dobrze wiesz dział był tylko po to aby pochwalić się relacjami z imprez ktore odbyly się w mieście, wstawić 1 zdjecie i tyle
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2009-10-20, 22:18   

Bzdura, blasterku i dobrze o tym wiesz... 8)
Ale, tak jak pisałam, każdy ma prawo do swojego zdania, ja również.
Proponuję, żeby może yasiu jakoś się wypowiedział w tej kwestii, bo za chwilę może się zrobić sąd kapturowy nad UM i rzecznikiem. I co? Jak zniknie ten dział, to wszyscy będą zadowoleni? Jeśli tak, to uważam, że faktycznie nie ma sensu tego typu inicjatywa i aktywność. Inne urzędy nie piszą nic i są cacy? To może lepiej nie wychodzić przed szereg???
Jeśli admin zdecyduje - działu po prostu nie będzie. Tak samo, jak decydował, żeby dział powstał... Samo życie. Nikt nikomu niczego nie narzuca. My również...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-10-20, 22:47   

Nie bede cytowal calosci, bo nie ma sensu.
Po pierwsze - nie jestem osoba anonimowa, chowajaca sie za nickiem. Swiadczyc moze o tym chocby fakt, ze zna mnie Pani osobiscie.
Po drugie - nieuczciwosc nie jest czynem karnie zabronionym.
Wykazuje sie postawa roszczeniowa i pisze o nieuczciwosci poniewaz uwazam, ze ten dzial forum stal sie tuba rzecznika prasowego z korzyscia dla UM, ale bez korzysci dla uzytkownikow forum. W tym wlasnie widze nieuczciwosc, ze UM dostaje cos, nie dajac w zamian.
To, ze Rzecznik powiadamia o tym, co sie odbylo jest korzystne dla UM i do tego naprawde nie mam nic, irytujace jednak jest to, ze forumowicze powiadamiani sa o inicjatywach dopiero po fakcie. Uwaza Pani to za rzecz akceptowalna?

Chwali Pani, ze tylko UM przejawia tutaj tak aktywna dzialalnosc - bardzo ladnie, ale co to ma do rzeczy? Mam ta wypowiedz traktowac jako "Robimy cos wiecej niz inni - i to wystarczy, cieszcie sie, ze chociaz tyle"?
Pisze Pani, ze Rzecznik nie robi rozroznienia na forumowiczow i na innych mieszkancow Brzegu - jakie to ma znaczenie dla nas - forumowiczow?

Skoro rzecznik wysyla informacje o imprezach przed faktem, w takim razie prosze spojrzec na dzial imprez i dzial UM. Ile jest tam informacji o imprezach przed ich zaistnieniem?
Jezeli rzecznik rzeczywiscie wysyla maile takze do administratora forum, w takim razie naleza mu sie przeprosiny. Przeprosze, jesli otrzymam zapewnienie, ze rzeczywiscie tak bylo np. w przypadku ostatnich imprez.

Ale niech bedzie, zakladam, ze tak jest - przepraszam.

Chcialbym w takim razie jednak uzyskac odpowiedz:
1. dlaczego do forumowiczy nie docieraja te informacje? (oczywiscie nie jest to pytanie tylko do Rzecznika)
2. juz w ktoryms wczesniejszym watku zwrocilem uwage na to, ze do forumowiczow niektore informacje docieraja po fakcie. Prawdopodobnie gdyby nie Bartek T. nie dowiedzielibysmy sie o "dniu bez samochodu". Ze strony Rzecznika - brak reakcji.
Czy wklejajac informacje o realizacji imprez, Rzecznik kiedykolwiek zastanowil sie nad tym, ze powiadamia forumowiczow w wielu przypadkach dopiero po fakcie? Czy nie zalezy mu na tym, zeby zrobic to takze przed?

Wydaje mi sie, ze Urzad Miasta powinien byc dla ludzi, a nie odwrotnie - czyli powinno mu zalezec na jak najwiekszej frekwencji. A jednego jestem pewien - jest znacznie bardziej korzystne dla forumowiczow-mieszkancow, a takze dla calego miasta, kiedy sa informowani przed.
Nie robilbym zadnej afery, gdyby nie to, ze wrzucenie na forum informacji o planowanych imprezach nie jest w niczym trudniejsze i nie sprawia wiekszego wysilku niz wrzucenie tutaj sprawozdan po.

Natomiast co do linczu i tego, kto jest odpowiedzialny - Rzecznik UM jest jak sama nazwa wskazuje, jest przedstawicielem UM. Z tego, co Pani pisze - odpowiedzialnym za powiadamianie spoleczenstwa, rozsylanie informacji o majacych sie odbyc wydarzeniach. Nie winie go za nic innego niz wlasnie za brak owego powiadomienia moim zdaniem bardzo powaznej grupy spolecznej, jakim sa forumowicze.

Oczywiscie moze pani dokonac rewizji mojego pogladu na dzial UM. Moge uznac, ze ten dzial sluzy glownie do sprawozdan - wtedy jeszcze raz przeprosze i mam nadzieje, ze rozejdziemy sie w pokoju.
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2009-10-20, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-20, 23:31   

BeZet napisał/a:
Bzdura, blasterku i dobrze o tym wiesz...


tak tak Beatko tak może 95% - 5% (5% to to czego dowiedzialem sie przed faktem imprezy w mieście, 95% to sprawy ktore dowiedzialem sie po wstawieniu przez UM info :)

zobacz ost temat Burmistrz Goslar goscilw Brzegu info po czy przed wizytą? i wiele wiele innych informacji dobrze wiesz :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-21, 00:36   

BeZet napisał/a:
ani też PUP (choć kiedyś i taki dział, o ile dobrze pamiętam, powstał)


Nie powstał i PUP nigdy nie miał rzecznika .. to trochę inna instytucja :wink: (choć moim zdaniem każda instytucja powinna mieć taką osobę, która wychodzi do ludzi) ..ale owszem ja starałem się przybliżać forumowiczom w miarę możliwości działania PUP i w miarę możliwości od takiej ludzkiej strony ....

Ja raczej do Twoich działań BeZet nigdy nie miałem większych zastrzeżeń, ale ciężko się nie zgodzić, że informowanie o wydarzeniach, imprezach itp.. pozostawia wiele do życzenia..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, dzialu, miasta, urzad, wnioskuje, zamkniecie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu