Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
W Brzegu nie powstanie nowy zakład karny.
Autor Wiadomość
kamiljot 


Wiek: 37
Dołączył: 19 Sie 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2019-01-19, 11:47   W Brzegu nie powstanie nowy zakład karny.

Co sądzicie o tym artykule?

nto[kropka]pl/w-brzegu-nie-powstanie-nowy-zaklad-karny-takiego-wiezienia-chca-inne-opolskie-gminy/ar/13795126

Zacytuję kawałek:

Cytat:
Wskazywano między innymi, że ma powstać drugi zakład karny w Brzegu, a tak naprawdę od samego początku zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości, jak i Służba Więzienna podkreślały, że ma to być przeniesienie zakładu karnego z centrum na peryferie miasta. Niestety ze względów politycznych, w tym nieprawdziwych informacji przekazywanych przez polityków, Brzeg straci wiele korzyści ekonomicznych


I tutaj jestem troszkę rozdarty:

Czy NTO pisze głupoty?

Czy może ta cała brzeska kampania przeciw zakładowi i podawane w niej informacje to były głupoty?

Jeśli NTO pisze niepotwierdzone informację to uffff... Ale jeśli ma rację, to kogo my mamy za radnych? Bo z tego co wiem kilku z nich było mocno zaangażowanych w kampanie anty-więzienną.

Co sądzicie?
0 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2019-01-19, 13:30   

Gdzieś ostatnio wyczytałem, że w obecnym więzieniu miała powstać szkoła służby więziennej, ale z tego co pamiętam burmistrz miał w planach aby spróbować taką szkołę otworzyć w budynku gimnazjum piastów (oczywiście o ile powstał by nowy ZK).
Też się zastanawiałem o co w tym wszystkim chodzi, bo kto zamykałby budynek, na którego remont wydano niemałe pieniądze. Nawet gdyby było to przeniesienie ZK, to Brzeg jest za małym miastem obszarowo, żeby budować kolejny zakład karny, tym bardziej ludziom pod nosem (bliska lokalizacja osiedla domków jednorodzinnych). Dodatkowo oddawanie za darmo działki na rzecz państwa, gdy samemu kilka lat wcześniej miasto odkupuje od Agencji Mienia Wojskowego działkę jak dla mnie jest trochę dziwne.

Na pewno kampania informacyjna prowadzona przez burmistrza i UM Brzeg odnośnie zmian jakie mają zajść przy budowie nowego ZK była prowadzona w sposób lekko mówiąc amatorski i w pewnym sensie lekceważący (inteligencje ludzi i ich zainteresowanie całą sprawą). Należy wspomnieć że w okresie pierwszego głosowania nad oddaniem działki pod budowę ZK burmistrz zamykał się z radnymi w oddzielnym pomieszczeniu w celu omówienia tej inwestycji (dlaczego taką tajemnice koło tego robił???). Mieszkamy w średnim mieście, niby jest biuro promocji/informacji, w zeszłym roku została zatrudniona dodatkowa osoba, a i tak wielu mieszkańców narzeka na brak informacji nawet o organizowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Coś jest na rzeczy. Mam nadzieję że Pan Wrębiak też czyta nasze forum i weźmie pod uwagę to że ważne dla mieszkańców są jego zdjęcia z wydarzeń, ale informacje o tych wydarzeniach, które znajdą nie tylko w gazecie, ale na FB i innych portalach odpowiednio wcześnie.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2019-01-19, 14:40   

O ile się nie mylę, to Zielonkę zakupiono latem 2014 r., czyli kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi. Być może nie przyświecała więc temu zakupowi jakaś koncepcja czy pomysł na wykorzystanie, chodziło o zwykły chwyt propagandowy, a teraz nie wiadomo, co zrobić z tym fantem. Pomysł z więzieniem powstał również w przededniu wyborów. Brzescy włodarze budzą się zwykle z letargu za pięć dwunasta.
2 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu