Wysłany: 2009-09-28, 18:45 XVI Memoriał Anny Lityńskiej
REGULAMIN XVI MEMORIAŁU ANNY LITYŃSKIEJ
I. CEL
1. Uczczenie pamięci Anny Lityńskiej – nauczycielki ZSE w Brzegu.
2. Popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej.
3. Rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży chęci do czynnego spędzania czasu wolnego
II. ORGANIZATOR
1. Organizatorem memoriału jest ZSE Brzeg ul Jana Pawła II 28, współorganizatorami są Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej przy Starostwie Powiatowym w Brzegu, Urząd Miasta Brzeg,
2. Biuro Organizacyjne Memoriału mieści się w ZSE w Brzegu ul. Jana Pawła II 28 tel,0774162794 fax,0774162130 email zse_ brzeg@wodip.opole.pl
III. TERMIN I MIEJSCE
1. Zawody odbędą się w dniu 2 października 2009 r. w Brzegu na zamku Piastów Śląskich i na terenie Parku Miejskiego nad Odrą.
2. Memoriał będzie miał charakter biegów przełajowych, które odbywać się będą na wyznaczonej i oznakowanej trasie.
IV. UCZESTNICTWO
1. Uczestnikami Memoriału mogą być uczniowie, którzy zostali wcześniej zgłoszeni przez nauczycieli lub opiekunów i posiadają pisemne oświadczenie o zdolności do udziału w zawodach podpisane przez rodzica bądź ustawowego opiekuna. (Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.09.2001r. Dz. U. Nr 101 poz. 1095).
2. Za sprawdzenie badań lekarskich lub oświadczeń ponoszą odpowiedzialność zgłaszający nauczyciele lub opiekunowie grup
3. Uczestników biegu obowiązuje estetyczny ubiór i obuwie sportowe. Wszyscy zawodnicy muszą posiadać wypełnione i otrzymane od organizatora kartki startowe identyfikujące zawodnika. Brak kartki na mecie, zniszczenie jej w stopniu uniemożliwiającym odczyt lub skreślenia na kartce dyskwalifikuje zawodnika w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Kartki startowe będą wydawane opiekunom grup w dniu zawodów.
V. ZGŁOSZENIA
1. Każda szkoła może zgłosić max 8 zawodników lub zawodniczek w danej kategorii wiekowej
2. Zgłoszenia do memoriału będą przyjmowane w terminie do 30 września 2008 r. w godzinach 8:00 – 15:00 w sekretariacie ZSE w Brzegu ul. Jana Pawła II 28 w jednej z poniższych form: faksem na numer 077 4162130 ,
emailem zse_ brzeg@wodip.opole.pl , pocztą lub osobiście.
3. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę szkoły, listę uczestników z zaznaczeniem kategorii wiekowej.
4. W dniu zawodów opiekunowie dostarczają listy podpisane przez dyrektorów szkół wraz z oświadczeniami rodziców do sekretariatu zawodów.
5.Weryfikacje uczestników odbędzie się w dniu zawodów w następujących godzinach:
9.15 – 9.45 szkoły gimnazjalne
10.15 – 10.45 szkoły podstawowe
11.45 – 12.15 szkoły ponadgimnazjalne
VI. KLASYFIKACJE
1. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i drużynowa.
2. W klasyfikacji indywidualnej zawody odbędą się w następujących kategoriach wiekowych i odpowiednio na dystansach:
1. Szkoły podstawowe
Dziewczęta rocznik 1998 i młodsze 1000m
Dziewczęta rocznik 1997 1000m
Chłopcy rocznik 1998 i młodsi 1500m
Chłopcy rocznik 1997 1500m
4. Zawodnicy skracający trasę biegu zostaną zdyskwalifikowani.
5. Klasyfikacja drużynowa będzie prowadzona osobno dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych. O zwycięstwie zadecyduje większa ilość punktów uzyskana przez uczniów danej szkoły we wszystkich biegach. Punktacja na mecie będzie zależała od zajętego miejsca i przedstawia się następująco:
VII. NAGRODY
1. Medal i dyplom za m I-III w klasyfikacji indywidualnej.
2. Puchar i dyplom za miejsce I-III w klasyfikacji zespołowej.
3. Nagrody rzeczowe otrzymują zwycięzcy biegów.
VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1.Opiekę medyczną zapewnia organizator.
2. Biegi odbędą się bez względu na pogodę.
3. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników ponoszą nauczyciele lub opiekunowie.
4. Za zagubione rzeczy organizator nie odpowiada
Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora
Program minutowy XVI Memoriału Anny Lityńskiej
2 października 2009 r.
9.15 - 9.45 weryfikacja szkoły gimnazjalne
10.15 – 10.45 weryfikacja szkoły podstawowe
11.30 – 12.00 weryfikacja szkoły ponadgimnazjalne
Biegi szkół gimnazjalnych
10.00 Bieg dziewcząt rocznik 1996 i młodsze
10.10 Bieg dziewcząt rocznik 1995
10.20 Bieg dziewcząt rocznik 1994
10.30 Bieg chłopców rocznik 1996 i młodsi
10.45 Bieg chłopców rocznik 1995
11.00 Bieg chłopców rocznik 1994
11.15 Uroczyste otwarcie Memoriału
11.25 Dekoracja zwycięzców w kategorii szkół gimnazjalnych
Biegi szkół podstawowych
11.35 Bieg dziewcząt rocznik 1998/i młodsze
11.45 Bieg dziewcząt rocznik 1997
11.55 Bieg chłopców rocznik 1998/i młodsi
12.05 Bieg chłopców rocznik 1997
12.15 Dekoracja zwycięzców w kategorii szkół podstawowych
Biegi szkół ponadgimnazjalnych
12.25 Bieg dziewcząt rocznik 1993 i młodsze
12.40 Bieg dziewcząt rocznik 1992
12.55 Bieg dziewcząt rocznik 1991/90
13.10 Bieg chłopców rocznik 1993 i młodsi
13.30 Bieg chłopców rocznik 1992
13 .45 Bieg chłopców rocznik 1991/90
14. 00 Dekoracja zwycięzców w kategorii szkoły ponadgimnazjalne
14.15 Zakończenie Memoriału
Organizator zastrzega prawo zmian w programie minutowym
Szkoła ponadgimnazjalna – dziewczęta – rocznik 1993: 1. Katarzyna Skotnicka - I LO Brzeg; 2. Maria Błaszczyszyn - LO Grodków; 3. Jolanta Ubowska - II LO Brzeg; 4. Paulina Hankus - ZSR Grodków; 5. Patrycja Urban - LO Grodków; 6. Adriana Brudnicka - ZSB Brzeg
Szkoła ponadgimnazjalna – dziewczęta – rocznik 1991/1990: 1. Anna Muszak - ZSE Brzeg; 2. Patrycja Kiefer - ZSE Brzeg; 3. Justyna Szyndrowska - ZSR Żłobizna; 4. Malwina Jarosz - II LO Brzeg; 5. Monika Salińska - II LO Brzeg; 6. Marzena Hetman - ZSB Brzeg
Szkoła ponadgimnazjalna – chłopcy – rocznik 1993: 1. Dawid Biss - LO Grodków; 2. Adrian Łukowski - II LO Brzeg; 3. Patryk Napieracz - ZSR Grodków; 4. Dymitr Żubal - I LO Brzeg; 5. Mateusz Chruszczewski - ZSR Żłobizna; 6. Mateusz Łukowski - I LO Brzeg
Szkoła podstawowa – chłopcy – rocznik 1997: 1. Michał Bąbolewsk - PSP Lewin Brzeski; 2. Adam Jabłoński - ZS nr 2 z OI Brzeg; 3. Dominik Kelmer - PSP 3 Brzeg; 4. Jakub Strojec - ZS z OS Brzeg; 5. Piotr Samul - GSp Skarbimierz Osiedle; 6. Krystian Serkis - ZS z OS Brzeg
KLASYFIKCJA GENERALNA
Szkoły Podstawowe
1. GZS Skarbimierz
2. PSP nr 5 Brzeg
3. PSP nr 3 Brzeg
Szkoły Gimnazjalne
1. PG nr 1
2. PG nr 3
3. PG Lewin Brzeski
Szkoły Ponadgimnazjalne
1. ZSB Brzeg
2. II LO Brzeg
3. ZSE Brzeg
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum