Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dzień bez samochodu
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-21, 23:32   Dzień bez samochodu

W dniu 25 września 2009 r. w naszym mieście już po raz szósty będzie obchodzony Europejski Dzień bez Samochodu. Patronat nad obchodami tego Dnia sprawowany jest przez Ministerstwo Środowiska. Hasło tegorocznej akcji to: „Popraw klimat swojego miasta”.
W ramach obchodów Dnia bez Samochodu prosi się wszystkich użytkowników samochodów o ich pozostawienie w garażach i na parkingach.
W dniu 25 września każdy mieszkaniec naszego miasta, który na krytej pływalni okaże skasowany bilet komunikacji miejskiej będzie mógł spędzić drugą godzinę gratis oraz dodatkowo otrzyma miejski upominek.

Wszystkich mieszkańców Brzegu serdecznie zapraszamy.


Tyle Urząd Miasta, który cokolwiek ostatnio olał był forumbrzeg.

A piszę o tym nie bez kozery, because w tymże samym dniu (piątek) będzie miała miejsce sesja Rady Miejskiej. Najjaśniejsza Rada miłościwie nam panująca oraz kawał (spory) Urzędu Miasta musi przemieścić się pod Ratusz. Okropnie jestem ciekawy, kto z miłościwie nam panujących: radnych, burmistrzów, kierowników w magistracie zachowa się tak, jak głosi w/w ogłoszenie. I gdyby nie to, że znalazłem to ogłoszenie na oficjalniej, urzędowej stronie naszego miasta to nie wspominał bym nawet.

Zapraszam wszystkich do sprawdzenia osobiście kto z władców miejskich bierze sobie do serca to co wypisuje na stronie i pod czym podpisuje się do momentu aż nie dotyczy to jego samego. Łatwo to będzie sprawdzić. Każdy radny, posiadający samochód ma upoważnienie do wjazdu na rynek imienne. Za szybą można zauważyć pozwolenie z wypisanym nazwiskiem. Dotyczy to także burmistrzów i niektórych kierowników działów w Urzędzie Miasta.

Apeluję do wybrania się pod Ratusz (prawie cały dzień) i robienie zdjęć. W razie problemów z dopasowaniem samochodu do włodarza służę pomocą :)

Link: http://www.brzeg.pl/index...d=890&ps=1&ns=5

Władza odnosi się z szacunkiem do opinii społecznej. Niech społeczeństwo odwzajemni się tym samym :)
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2009-09-21, 23:35, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-09-21, 23:50   Re: Dzień bez samochodu

Bartek T. napisał/a:
Władza odnosi się z szacunkiem do opinii społecznej. Niech społeczeństwo odwzajemni się tym samym :)

Spoleczenstwo zastanawia sie, czy takie dni to nie jest zwyczajna szopka?
Nawet jesli w tym dniu wszyscy radni i bezradni przyjda na sesje pieszo... Co z tych dni wynika?
Bo nie jest wazne, co sie robi, kiedy sie robi pokaz; wazne jest, co sie robi, kiedy sie nie robi na pokaz.
Czyli spoleczenstwo oczekuje, ze radni przyklad dadza i oddadza przepustki swoje... na zawsze...
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-09-21, 23:57   

Bartek T. napisał/a:
W dniu 25 września każdy mieszkaniec naszego miasta, który na krytej pływalni okaże skasowany bilet komunikacji miejskiej będzie mógł spędzić drugą godzinę gratis oraz dodatkowo otrzyma miejski upominek.


Nie powiem bym miała coś przeciwko tej drugiej godzinie na Pływalni. Auto chętnie zostawie w garażu i nawet na nogach moge podjeśc gdyby nie ten bilet MPK.

Uważam, że tego typu akcje tak czy tak są potrzebne - zmiana ludzkiej mentalności przychodzi powoli i mozolnie ale trzeba działac a nie siedziec i biadolic, że to nic nie da.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-22, 00:01   

Mówmy o rzeczach realnych - zacznijmy od najprostszych :)

Szczerze mówiąc nie chodziło o zabździałe przepustki, ale o hipokryzję. Choć faktycznie, biorąc pod uwagę, że jesteśmy czytani mogłem zabrzmieć niewiarygodnie. Może da się ten temat ukryć przez niezalogowanymi?

A co do szopki, to prawdziwą będzie jak burmistrz samochodem pod ratusz przyjedzie wcześniej takie ogłoszenie na stronie UM umieściwszy. Radni też będą szopy że nie wiedzą co w mieście "piszczy".
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-09-22, 00:32   

ominąć hipokryzję można łatwo - taksówką. ja sam byłbym zachwycony gdyby w piątek przed ratuszem zaparkowały ...rowery (z przepustkami ;) ).
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-09-22, 00:36   

Ja na szczescie codziennie mam dzien bez samochodu, wiec jakby nie patrzec jestem bardziej pro- niz anty- :-)

Natomiast co do zmiany mentalnosci, o ktorej pisze Chmurkolistna, to moim zdaniem zeby cokolwiek z tego typu inicjatyw wyszlo, miasto musi dac cos swoim obywatelom na codzien, a nie tylko od swieta. Czyli za owym dniem bez samochodu powinny pojsc kolejne przedsiewziecia pomagajace obywatelom w rezygnacji z "nadmiarowej" jazdy samochodami.

Tyle ze smiem twierdzic, ze miasta nie stac na tego typu inicjatywy ani finansowo, ani spolecznie. Bo co moznaby zrobic? Zwiekszyc dostepnosc, czestotliwosc kursowania i liczbe tras komunikacji miejskiej? Obnizyc ceny biletow? Zamknac i zlikwidowac miejsca parkingowe, ale zapewnic takie miejsca mieszkancom centrum miasta, zeby obywatelom nie oplacalo sie wsiadac do samochodu, jesli musza cos zalatwic "na miescie"? Robi sie cos zupelnie przeciwnego - pozwala sie, a nawet chyba wymaga (przyznaje, nie sledze dokladnie tego, co sie dzieje w Brzegu) budowy kolejnych miejsc parkingowych praktycznie w samiusienkim centrum miasta, zeby ludzie mieli gdzie parkowac jadac do sklepow.

Powiedzialbym, ze dopoki nie bedziemy krajem na tyle bogatym, zeby moc sobie pozwolic na poniesienie pewnych kosztow zmiany mentalnosci, tego typu inicjatywy po prostu nie maja szansy na realna skutecznosc.
Nie oznacza to jednak, ze ganie tego typu "impezy". Moim zdaniem maja one racje bytu o tyle, ze jest szansa, ze bedzie sie myslec o tym temacie, albo powroci on w sytuacji kiedy jako kraj rozwiniemy sie (czyt. wzbogacimy).

Poki co, to mozemy sobie pomarzyc :- /
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-22, 01:04   

Mój tor myślenia: władza powinna dawać przykład.

Zły?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-09-22, 01:20   

Bartek T. napisał/a:
Mój tor myślenia: władza powinna dawać przykład.

Zły?

Jesli to pytanie bylo do mnie, to odpowiadam - dobry, ale nie do konca.
Samo dawanie dobrego przykladu, to troche za malo ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-22, 01:43   

Wybieracie ... takich jak wybieracie, a później że za mało. Dajcie szansę ... od czegoś trzeba zacząć :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-25, 11:05   

Słowo się rzekło. Oto kto spędza brzeski dzień bez samochodu w samochodzie ;)

Radny Grzegorz Surdyka (PO/SMB)

Radny Piotr Szpulak (PO/SMB)

Radny Grzegorz Chrzanowski (PO/SMB)

Radny Jan Pikor (TRZB)

Radny Paweł Korycki (TRZB)

Radny Krzysztof Pietrzak (TRZB)

Radny Dariusz Gądek (PiS)

Kierownik Biura Rady Miasta Magdalena Jagusiak

Redaktor Roman Bardega (Gazeta Brzeska)

Redaktor Maciej Stępień (Radio Opole)

Burmistrz jak widać wziął sobie Dzień Bez Samochodu do serca jednak nie mógł się odzwyczaić od tego, że musi mieć kierowcę :) (zdjęcie oczywiście ustawiane).
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2009-09-25, 11:31, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-09-25, 12:59   

Dobre. Na parkingu pod starostwem dziś szpilki nie można było wsadzić.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-09-25, 17:37   

Ostatnie zdjęcie Bur/Mistrzowe albo jak kto woli Bur/Mistrzowskie jest. Słowem wymiata. Mimo, że ustawiane ale poczucie humoru też się liczy. Hmmm...może mam wybujałą wyobraźnię i zawsze szalone pomysły ale na miejscu Pana Burmistrza zaryzykowałbym rowerową przejażdzę z kierowcą chocby wokół Ratusza. Byłoby to interesujące dla obu stron - jadących i przechodniów, taki miły humorystyczny akcent.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2009-09-25, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
imit23 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-10-06, 11:32   

całkiem niezłe bryki, ale w końcu pracują to mają, w przeciwieństwie do ciebie Bartłomieju, Ty kończysz sesję przy kuflu (lub raczej kuflach piwa) z kompanami - nawet jeśli sesja trwała jak czytałem do południa, a więc wychodząc podchmielony raczej ciężko żebyś wsiadał do auta. Chętnie poczytam więc sprawozdanie z sesji, a szczególnie twoją aktywność polityczną.....
Ostatnio zmieniony przez imit23 2009-10-06, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-10-06, 21:29   

1. Na sesje niemal zawsze przyjeżdżam autem. Ten dzień był "bez samochodu" więc raczej trudno żebym przyjechał.
2. Rzeczywiście, ta sesja skończyła się wyjątkowo szybko bo ok 13. Jednak niezależni od tego ile trwa nie kończę nigdy sesji przy kuflu. Nie przypominam sobie, żeby kiedyś kończył sesję gdziekolwiek indziej niż na sali, a tam przy kuflu się raczej nie da.
3.
imit23 napisał/a:
całkiem niezłe bryki, ale w końcu pracują to mają, w przeciwieństwie do ciebie Bartłomieju,
Wystarczy spojrzeć w oświadczenia majątkowe radnych - tam jest i to czy i gdzie pracują i czy i co mają. W przeciwieństwie do mnie to które się odnosi? Brak samochodu czy pracy?
4. Sprawozdanie z sesji, a raczej protokół można poczytać na www.bip.brzeg.pl - polecam. Ja sprawozdań nie pisuję. Pisuję natomiast moje subiektywne odczucia po każdej sesji, umieszczam na swojej stronie podobnie jak interpelacje i pytania pisemne. Wszystko to jest elementem mojej działalności - mniej politycznej, bardziej społecznej. O politycznej to nie miejsce pisać :)
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-08-30, 21:51   

Odkopałem temat :)

Dzień bez samochodu w Brzegu

W dniu 22 września 2010 r. w naszym mieście już po raz siódmy będzie obchodzony Europejski Dzień bez Samochodu. Patronat nad obchodami tego Dnia sprawowany jest przez Ministerstwo Środowiska. Hasło tegorocznej akcji to: „Mądry transport – lepsze życie”.
W ramach obchodów Dnia bez Samochodu prosi się wszystkich użytkowników samochodów o ich pozostawienie w garażach i na parkingach.
Jednocześnie Burmistrz Miasta Brzegu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży brzeskich szkół i przedszkoli pod hasłem „Ekologiczny pojazd przyszłości”. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie w formie pracy plastycznej, techniką dowolną wymyślonego ekologicznego pojazdu przyszłości. Wykonane prace należy składać do tut. Urzędu na Biurze Podawczym lub w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska (pok. 12 budynek „B” parter) do dnia 20 września br. Ocenie będą podlegały tylko prace indywidualne.
Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

BURMISTRZ
Wojciech Huczyński


A może by tak dołączyć bezpłatne przejazdy w tym dniu dla wszystkich (bądź kierowców po okazaniu prawa jazdy)? Chociaż wszystko pewnie musiałoby się oprzeć o uchwałę rady miejskiej.
Dobrze, że przynajmniej konkurs jest :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bez, dzien, samochodu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu