Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka dyscyplina jest sportem narodowym w Polsce?

Jaka dyscyplina jest sportem narodowym w Polsce?
piłka nożna
36%
 36%  [ 18 ]
piłka ręczna
12%
 12%  [ 6 ]
koszykówka
6%
 6%  [ 3 ]
siatkówka
34%
 34%  [ 17 ]
żuzel
10%
 10%  [ 5 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 49

Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2009-09-13, 22:07   Jaka dyscyplina jest sportem narodowym w Polsce?

Na onet.pl powstała sonda ukazująca jaka dyscyplina jest sportem narodowym w Polsce. Polacy jak na razie głosują za siatkówką i piłką nożna.

Przez ostatnie sukcesy siatkarzy, dobre mecze koszykarzy, jak i również medale szczypiornistów zastanawiam się czy na pewno piłka nożna jest naszym sportem narodowym. Gdzie nasze piłkarzyki przegrywają mecze, a na turniejach grają kichę, gdzie w PZPN sprawują władzę ludzie nierozsądni.

Jestem ciekaw, jaki sport waszym zdanie jest naszym sportem narodowym. W ankiecie można użyc dwóch glosów. Zapraszam do głosowania, jak i również komentowania. Nasza ankieta będzie skromniejsza niż na onecie. Ograniczam się jedynie do gier drużynowych (zespołowych). W żużlu ostatnio zdobyliśmy drużynowo mistrzostwo, a nasza liga jest jedną z najlepszych na świecie.

Według mnie na pewno sportem narodowym w Polsce jest siatkówka, a piłka nożna spadła daleko w dół tabeli.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-09-13, 22:58   

steve napisał/a:
Według mnie na pewno sportem narodowym w Polsce jest siatkówka, a piłka nożna spadła daleko w dół tabeli.

Ja mam problem, bo nie jestem pewien, jak rozumiec pojecie sport narodowy.

Jesli chodzi o to, ile Polakow uprawia dany sport, to wydaje mi sie, ze pilka nozna ciagle jednak pozostaje na pierwszym miejscu, chociaz dzieki coraz powszechniejszej budowie boisk do siatkowki i kosza, roznice sie niweluja. Ciagle jednak boiska do pilki noznej sa duzo prostsze do zrobienia - wystarczy kawalek niekoniecznie uklepanej ziemi i cztery kamienie jako slupki ;-)

Natomiast jesli chodzi o popularnosc w sensie - ogladalnosci/emocji, to jest to sprawa sezonowa. Swego czasu mozna bylo mowic o skokach narciarskich jako sporcie narodowym. Dzis, faktycznie koszykowka i siatkowka sa na topie, ale tez nie przesadzalbym. Tzn. wiadomo, ze bedziemy sie fascynowac kazdym sportem, w ktorym nasi reprezentanci beda osiagac sukcesy, czy ktory bedziemy mogli ogladac w TV. Mysle, ze jedna z rzeczy swiadczacych o wroscie popularnosci siatkowki jest fakt zwiekszenia ilosci i znaczenia relacji z meczy. Mimo wszystko jednak moim zdaniem ciagle kolejnosc obstawialbym na 1. pilka nozna, 2. siatkowka, 3. koszykowka.

Mozna tez rozpatrywac pojecie sportu narodowego jako oceny, w ktorych sportach nasz kraj dominuje na swiecie / w Europie.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2009-09-14, 19:04   

Jak dla mnie piłka nożna to sport numer jeden w naszym kraju, reszta jest "sezonowa" - czyli jeśli są sukcesy to wszyscy się tym interesują.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-14, 19:20   

Jak dla mnie to właśnie siatkówka jest numerem jeden. Mamy jedną z najlepszych lig na świecie, najlepszych siatkarzy, najlepszych kibiców, którzy zapełniają hale do pełna nawet w meczach ligowych i w tej dyscyplinie królują Panie, jak i również Panowie. W związku jest porządek i żadnych awantur nie ma.

I co najważniejsze od paru lat nasi odnoszą sukcesy. Co sprzyja reputacji w Europie i na świecie, a w tym samym kierunku powolutku zbliża się piłka ręczna. Szkoda tylko, że koszykówka stanęła.
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-14, 19:51   

Przecież to oczywiste że po ostatnich wydarzeniach w polskim sporcie ankiete wygra Siatkówka :wink:
Siatkówka to jeden z nielicznych sportów drużynowych którym Polska może sie pochwalić swoimi osiągnięciami :wink:
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-09-14, 19:57   

Ja stawiam na Piłkę Nożną,

no i powody dlaczego:

1) Żużel - zainteresowanie głównie w małych miastach, kibice wierni....ale ile mamy takich klubów?

2) Piłka ręczna - klubów zawodowych jak na lekarstwo; problemy z zapełnieniem 2 poziomu ligowego

3) Koszykówka - małe mam zainteresowanie tym sportem, ale u mężczyzn też raczej nie więcej niż 3 liga

4) Siatkówka - generalnie sport może i coraz popularniejszy, ale klubów też nie ma zbyt dużo (są 3 ligi?)


no i zostaje piłka nożna, patrząc na sam potencjał zawodniczy: 4 ligi "profesionalne" + 5 amatorskich, drużyna w każdej najmniejszej wiosce, daje dużą przewagę liczebną i zainteresowań małych osób.... no i kolejne co robią małe dzieci, chcą być koszykarzami, siatkarzami czy piłkarzami?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-14, 22:04   

Piłka nożna... sport narodowy z wynikami zerowymi :)
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-15, 05:37   

Najpopularniejszy - piłka nożna.
Jednak za narodowy mogę uznać siatkówkę, z wiadomych przyczyn. Na 2-gim miejscu stawiam na żużel.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2009-09-15, 07:42   

Lukasz10_2004 napisał/a:
Przecież to oczywiste że po ostatnich wydarzeniach w polskim sporcie ankiete wygra Siatkówka :wink:
Siatkówka to jeden z nielicznych sportów drużynowych którym Polska może sie pochwalić swoimi osiągnięciami :wink:


Dlatego wydaje mi się, że ten temat stworzony jest pod siłą emocji towarzyszących z wywalczeniem przez Polskę Mistrzostwa Europy. Pewnie gdyby był stworzony po sukcesie Polski w jakiejkolwiek innej dyscyplinie wyniki byłyby nieco inne...
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-15, 07:57   

MaRiO napisał/a:
Dlatego wydaje mi się, że ten temat stworzony jest pod siłą emocji towarzyszących z wywalczeniem przez Polskę Mistrzostwa Europy


żle Ci się wydaje
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-15, 09:51   

steve, jeśli twierdzisz że Mario nie ma racji to ja razem z Nim będę tkwił w tym błędzie.
Siatkówka jest teraz na fali i dlatego ma taką przewagę. Co prawda forma i poziom prezentowany przez polskie kluby piłkarskie czy też reprezentację też ma zapewne wpływ na wyniki sondy.

Ale tak jak ktoś już zauważył, należałoby określić jakieś normy, które musi spełniać sport by nosić miano "sportu narodowego".
Bo jeśli chodzi o popularność i możliwość uprawiania to piłka nożna jest na 1 miejscu, bo tak na prawdę to wystarczy piłka, parę osób i coś co będzie bramką i już można grać. Przy innych dyscyplinach już jest więcej organizacji.
Dlatego jeśli chodzi o popularność to moja kolejność wygląda tak: 1 piłka nożna, 2 koszykówka, 3 siatkówka....

Ale patrząc na sukcesy z ostatnich lat, to na pewno siatkówka zajmuje wyższe miejsce niż p. nożna czy koszykówka. Nie powinniśmy zapominać (mówiąc ogólnie o sporcie narodowym) o Lekkoatletyce w której ostatnio też osiągamy sukcesy.
Jeśli chodzi o sporty drużynowe, to teraz siatkówka otrzyma miano sportu narodowego, zapewne do następnego sukcesu tej lub innej dziedziny sportu.
Ostatnio zmieniony przez iero10 2009-09-15, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-15, 09:56   

za zagłosowalem na żużel o tak oo :D
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-09-15, 12:26   

iero10 napisał/a:
steve, jeśli twierdzisz że Mario nie ma racji to ja razem z Nim będę tkwił w tym błędzie.


nie ma racji i Ty tak samo.. bo temat założyłem wyłacznie do sprawdzenia co brzeżanie z forum sądzą o sporcie narodowym, a czy Ty sądzisz, że piłka nożna jest sportem narodowym to ok. Nie mam nic przeciw temu. Masz swoje zdanie, tak jak ja mam swoje wobec siatkówki, bo nie jestem ślepy i od paru lat widac co się dzieje z siatkówką u nas, a co z piłką nożną.

Tak jak pisałem każdy ma swoje zdanie i ja nie będę się z tym kłócił, ale co do tematu został założoły w celu opinii u brzeżan. I możesz byc w błędzie jeśli masz na to ochotę :)
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-09-15, 12:38   

Może ktoś przytoczyć definicje czymże jest ten tajemniczy sport narodowy?
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2009-09-15, 12:45   

Wyniki po wpisaniu do google:

piłka nożna - 8 mln
siatkówka - 5,2 mln
koszykówka - 4,8 mln
żużel - 3,5 mln

Dla uzupełnienia wyniki oglądalności ostatnich wydarzeń:

(Podaję za AGB Nielsen)

Piłka nożna:
Polska - Irlandia 5,56 mln
Polska - Słowenia 4,65 mln

Siatkówka:
(meczu finałowego nie biorę pod uwagę)
Polska - Bułgaria 2,28 mln
Polska - Grecja 2,08 mln

pozostałe transmisje z mistrzostw (poza meczem z Turcją) poniżej 2 mln!

Koszykówka:
(transmisja z hitowej imprezy!)
Polska - Bułgaria 1,67 mln
Polska - Litwa 1,89 mln
Polska - Turcja 1,66 mln

O żużlu nie ma co wspominać.

Wniosek jest prosty: sportem narodowym jest piłka nożna :)
Ostatnio zmieniony przez skalpel 2009-09-15, 12:47, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dyscyplina, jaka, jest, narodowym, polsce, sportem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu