Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alferx
2006-06-27, 13:36
Radio forumowe - nabór na prowadzących
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 23:21   

Manic napisał/a:
Tak sie składa ze ja gram Trance zapraszam..


Z tego co słyszę to TECHNO (bum, bum, bum) leci zamiast czystego melodyjnego (vocal) TRANCE'u
0 UP 0 DOWN
 
Manic 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2006

UP 103 / UP 85


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-05, 23:48   

AlferX napisał/a:
Manic napisał/a:
Tak sie składa ze ja gram Trance zapraszam..


Z tego co słyszę to TECHNO (bum, bum, bum) leci zamiast czystego melodyjnego (vocal) TRANCE'u

Z tego co wiem to muzyka wykonawców takich jak Jowan , John Marks , Mk Schulz , Marco V nalezy do gatunku muzyki Trance.Sa róze odmiany Trance może ty preferujesz ten bardziej Vokalny.Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-06, 00:36   

Krótki wywód o TECHNO

Techno jako zbiór stylów muzycznych
W Polsce pod terminem techno rozumie się zwykle muzykę o następujących wspólnych cechach:

- stosowanie wyłącznie sztucznie generowanych brzmień elektronicznych
- tworzenie muzyki przez miksowanie tych brzmień z całkowitym pominięciem zapisu nutowego, lecz tylko przy zastosowaniu specjalizowanych urządzeń, takich jak miksery, gramofony ze zmiennym tempem odtwarzania, samplery i zniekształcacze dźwięku, wywodzące się od dyskotekowych diskjokeyów
- taneczny i "psychodeliczny" klimat - osiągany przez regularnie powtarzane tło rytmiczne, na które są nakładane zwykle dość atonalne i również regularnie powtarzane główne brzmienia
- teksty ograniczone do absolutnego minimum lub zupełny brak wokalu

Techno dzieli się na wiele innych podstylów, które różnią się sposobami aranżacji, tempem i najczęściej stosowanymi rytmami podstawowymi. Stylów tych jest wiele i ciągle powstają nowe. Do najważniejszych można zaliczyć:

- 4-Beat
- Acid techno - szybka, energiczna, "pompująca" odmiana, pochodzi z Londynu.
- Ambient techno - wywodzący się z ambientu styl relaksujący, ze spowolnionym tempem, fragmentami "rozmytego" wokalu i miękkich brzmień głównych.
- Detroit techno - najbardziej klasyczny ze stylów techno, kontynuujący tradycję pierwszych nagrań powstałych w Detroit
- Freetekno
- Gabber - ekstremalny styl, liczba uderzeń na minutę osiaga nawet >200 BPM
- Ghettotech
- Happy hardcore
- Hardcore techno - Ciężka odmiana techno. Powiązana lub niekiedy nawet utożsamiana z Gabberem.
- Hardstyle - Styl wywodzący się z Hardcore'u i Trance'u, choć nieco łagodniejszy od tego pierwszego, często bliższy nawet Hard Dance. Charakteryzuje się stosunkowo twardym beatem.
- Minimal techno - gatunek w którym brzmienie jest ograniczone do samego czystego podkładu rytmicznego, który jednak charakteryzuje się większą złożonością niż w house i rave
- Schranz - Bardzo ciężkie, mroczne i undergroundowe techno. Niezwykle popularne w Niemczech. Twórcą słowa i najbardziej znanym przedstawicielem tego gatunku jest Chris Liebing.
- Speedcore - ekstremalny styl muzyki Hardcore Techno, liczba uderzeń osiąga minimum 360 BPM
- Terrorcore - >250BPM, duża ilosć sampli mających wzbudzać dreszcz
- Tekno

Bezpośrednio z techno wywodzą się też, i często są nadal do niego zaliczane, następujące style muzyczne:
Trance - styl, w którym położony jest maksymalny nacisk na wprowadzenie tańczących w trans; osiąga się to przez "falujący", monotonny, na okrągło powtarzany rytm i przytłumione, główne brzmienia, dochodzące jakby "spod ziemi"
Rave - styl pokrewny muzyce house, powstały w Londynie; charakteryzuje się dużą ilością wykorzystywanych sampli

Krótki wywód o TRANCE

Trance, odmiana muzyki elektronicznej bazująca na chwytliwej melodii i dość prostej melodycznie, rytmicznej linii basowej zwykle wspieranej wyższą i rozwinientą dynamiczną linią pomocniczą. Znajduje się tu też znane ustawienie stopy 4x4, konieczne do umieszczania kawałków w setach, co w przypadku Trance jest zjawiskiem bardzo częstym. Gatunek ten nie zalicza się do muzyki easy-listening [łatwej do słuchania], ze względu na złożoną konstrukcję i dużą ilość odgrywanych w jednym czasie ścieżek. Wśród podgatunków wyróznia się między innymi progressive, goa trance, psychedelic trance, hard-trance, uplifting oraz czasem euro-trance będący określeniem najbardziej komercyjnej i nie zawsze ambitnej wersji.


Moimi słowami

Trance jest odmianą techno :) , w której dominuje linia melodyczna (wprawadzająca w trans) zamiast tradycyjnej linii basu (bum, bum, bum) nie wspominając już o progressive czy industrial gdzie oprócz boom, boom to niewiele więcej słychać :D

Myśląc o Trance mam na myśli :
B&J, Tiesto, Oakenfolda, PvD (Niemiec - techniawkuje), AvB, Rank 1, Push, Airwave, Chicane, Ferry Corsten (System F), DJ Jean, Delerium, DJ Shog czy ATB, 4 Strings.
Oczywiście i Ci wykonawcy mają w swym tepertuarze techniawę.

Niemiecy DJe grają głównie Techno. (głównie było to slychac na Love parade w Berlinie). Teraz największa imprezą techno/trance jest Sensation w Amsterdamie (każdy pierwszy weekend lipca), który podzielono na White [trance] i Black [techno].

Każdy remix (Dub, Club, Energy, Hard) idzie w stronę progressive/techno,
natomiast (Chill, ambient, vocal, sunset, sunrise) jest lżejszą odmianą utworu.
0 UP 0 DOWN
 
butla 
porch monkey 4 life



Wiek: 33
Dołączył: 02 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: znienacka

Wysłany: 2006-04-07, 16:51   

ja mam dostęp do różnych typów muzyki (szczególni rock i pochodne) prowadzić nie bede ale moge wesprzeć jeśli chodzi o liczbe utworów. Wystarczy mi tylko nazwa zespołu i tytuł utworu. pewnie po dniu lub po 2 będe mniał muze na kompie...
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-07, 18:48   

Moge sie wziasc za adycje informacyjne i wszystko co z nimi zwiazane (wywiady, spotkania, sondy, informacje regionalne na tle innych mediow z Brzegu). Zajmowalem sie kiedys tym w brzeskim radiu, wiec mam doswiadczenie. Jednak istnieje potrzeba wielu programow, do ktorych juz nie mam dostepu ale jesli ktos ma magix maker to powinien wystarczyc.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-04-07, 20:21   

Myślę że warto zrobić spotkanie ze wszystkimi chętnymi, czy chcielibyście się spotkać?
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-04-07, 20:25   

yasiu my mozemy sie dogadac 8 w ratuszu jak tak bardzo chcesz.. a w sumie szkoda ze takie przerwy sa miedzy audycjami .. tzn szkoda ze tak pozno zaczyna radio grac
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-04-07, 20:51   

Ok niema sprawy. Niestety nie mogę puszczać 24/ dobę praca :!:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-04-07, 21:11   

Oj no nie o to mi chodzi .. ale szkoda wlasnie ze nie jest puszczana muzyka wczesniej .. moze to sie zmieni ;)
0 UP 0 DOWN
 
Ella 



Wiek: 36
Dołączyła: 17 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-04-07, 21:52   

gosiaczek86 napisał/a:
Oj no nie o to mi chodzi


Ciekawa jestem o co innego może Ci chodzić.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-04-07, 22:34   

Ella napisał/a:
gosiaczek86 napisał/a:
Oj no nie o to mi chodzi


Ciekawa jestem o co innego może Ci chodzić.

Dziewczyny to mi wygląda jak "wolna amerykanka - pierwsze starcie" :shock: Obie strony proszę o rozejście się do narożników :-P
No cóż, nie chcę się bawić w adwokata tym bardziej, że nie siedzę w Gosi główce i nie wiem, jakie są Jej intencje. Jednak w jednym się z nią zgodzę, fajnie byłoby gdyby radyjko zapodawało wcześniej :P
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-04-07, 22:41   

Inez napisał/a:
Jednak w jednym się z nią zgodzę, fajnie byłoby gdyby radyjko zapodawało wcześniej

wlasnie o to mi chodzi i tylko o to
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-04-07, 23:54   

a co trzeba SPEŁNIAĆ - mój Szfagro Paw pyta-On by chętnie chciał pobawić ludzi z drugiej stronki.... ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-04-09, 15:00   

Yasiu, ja chętnie pomogę przy stronie informacyjnej, ale jako TW.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-09, 19:01   

Jest wielu chetnych prowadzenia, którzy już popróbowało swych sił i to z powodzeniem.
Jest kilku chetnych do wrzucania newsów z miasta i ze świata.

Może czas zrobić wreszcie jakąś ramówkę :?:

Bo może to polska cecha narzekać, ale znów radio milczy i to w weekend.
Nie wierzę, że nie ma teraz osoby która mogła by zarzucić coś na parę godzin nawet bez gadania.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: forumowe, na, nabor, prowadzacych, radio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu