Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
smietnisko obok placu zabaw
Autor Wiadomość
pitcel 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lip 2009

UP 11 / UP 4



Wysłany: 2009-08-05, 16:53   smietnisko obok placu zabaw

Poniżej, zdjęcie śmietników przy ul. Oławskiej - fotka zrobiona zaraz po odjeździe śmieciary. Taki stan rzeczy jest stałą praktyką służb komunalnych. Jak widać w ciągu dnia kurki sobie elegancko dziobią resztki, a wnocy widujemy szczury, wyżarte jak nutrie. Czekamy na jakąś reakcję ze strony służb komunalnych, na prośby słowne nie reagują, a jako mieszkańcy chcemy jedynie mieć możliwość wynieść godnie śmieci, nie deptając po starych, pełnych pieluchach i resztkach jedzenia. Kilkanaście metrów od tego miejsca, powstaje plac zabaw, który miasto będzie kosztować 50 tys. zł, więc gdzie tutaj sens , gdzie logika. Odpowiednie służby i tak pewnie go zamkną.

100_2196.JPG
Plik ściągnięto 147 raz(y) 254,89 KB

0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-08-05, 17:43   

z tego co wiem to panowie wywożący śmieci nie mają obowiązku sprzątania w okół kontenerów ! a jak coś zabierają to tylko z uprzejmości :)
następna sprawa to że mieszkańcy również powinni utrzymywać porządek w okół śmietnika, wziąć szufelkę czy łopatę i wrzucić te walające się śmieci do kubła a nie żalić się na forum że jest bałagan !
0 UP 0 DOWN
 
pitcel 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lip 2009

UP 11 / UP 4



Wysłany: 2009-08-05, 17:54   

ślicznotka-e-34 napisał/a:
z tego co wiem to panowie wywożący śmieci nie mają obowiązku sprzątania w okół kontenerów ! a jak coś zabierają to tylko z uprzejmości :)
następna sprawa to że mieszkańcy również powinni utrzymywać porządek w okół śmietnika, wziąć szufelkę czy łopatę i wrzucić te walające się śmieci do kubła a nie żalić się na forum że jest bałagan !



Chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji do osób wyworzących śmieci , ale do komunalki, że nie dostawią jednego kontenera - pomimo wielu próśb i z tego co wiem monitów zarządcy. Co do drugiej części twojej wypowiedzi, to informuję Cię , że śmieci zaczynają się "wylewać" ze śmietnika około poniedziałku (w środy śmieci są wyworzone). Stałą praktyką mieszkańców jest właśnie uprzątanie po wywózce, śmieci które nie zostały zabrane.
Ponadto sądzę, że forum jest dobrym miejscem na poruszanie tego typu spraw, gdyż forum to nie tylko umieszczanie zdjęć - zagadek , ale dzielenie się ze sobą poblemami, doświadczeniami itd.
Ostatnio zmieniony przez pitcel 2009-08-05, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-05, 18:08   

pitcel napisał/a:
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji do osób wyworzących śmieci , ale do komunalki, że nie dostawią jednego kontenera - pomimo wielu próśb i z tego co wiem monitów zarządcy.


A to nie jest tak przypadkiem że na jednego mieszkańca czy rodzinę przypada ileś tam litrów kontenera.???
0 UP 0 DOWN
 
pitcel 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lip 2009

UP 11 / UP 4



Wysłany: 2009-08-05, 18:43   

ManiekBRG! napisał/a:
pitcel napisał/a:
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji do osób wyworzących śmieci , ale do komunalki, że nie dostawią jednego kontenera - pomimo wielu próśb i z tego co wiem monitów zarządcy.


A to nie jest tak przypadkiem że na jednego mieszkańca czy rodzinę przypada ileś tam litrów kontenera.???



A dokładnie jest tak jak napisałeś. W przypadku opisanej sytuacji komunalka wystawiła 2 kontenery na 6!!! budynków. Pomimo próśb i monitów mieszkańców i zarządcy, nie zostały dostawione kontenery. Każdy z nas opłaca miesięczną stawkę, taką samą jak inni mieszkańcy miasta. Nie powinno więc dziwić nasze zdenerwowanie. Nie dość , ze ponosimy koszty, sprzątamy za komunalkę to jeszcze musimy chodzić po śmierdzących odpadach.
0 UP 0 DOWN
 
Ewa 



Wiek: 62
Dołączyła: 28 Lis 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole

Wysłany: 2009-08-05, 19:27   

Czy to jedyny taki widok w Brzegu? polecam podworko miedzy ulicami Chopina a Zamkowa.Widok na cale podworko jakby bylo pol roku po drogiej wojnie.Na te ulice plus 2 budynki od Jagielly stoja 3 (trzy) kontenery.Parkuje tam duzo samochodow a droga przypomina.... wlasciwie nie wiem co ,po deszczu to duze jezioro.KATASTROFA i....wstyd
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2009-08-05, 19:52   

Dokładnie taka sama sytuacja jest na Kochanowskiego i Chocimskiej- podwórko wygląda gorzej niż Sajgon po bombardowaniu.Na ten bałagan naskarżyłem do Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu i o dziwo poskutkowało,ale jak zwykle nie do końca...Aż prosi się jakieś zadaszenie i ściany dookoła śmietnika.Przecież to nie jest kwestia pieniędzy,jak sądzę,tylko zaległości cywilizacyjnych i estetycznych.Proponuję urzędnikom, by odbierali medale i premie na tle śmietników i fasad budynków, a nie w salach zamkowych!
0 UP 0 DOWN
 
pitcel 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lip 2009

UP 11 / UP 4



Wysłany: 2009-08-05, 20:05   

yoorek napisał/a:
Dokładnie taka sama sytuacja jest na Kochanowskiego i Chocimskiej- podwórko wygląda gorzej niż Sajgon po bombardowaniu.Na ten bałagan naskarżyłem do Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu i o dziwo poskutkowało,ale jak zwykle nie do końca...Aż prosi się jakieś zadaszenie i ściany dookoła śmietnika.Przecież to nie jest kwestia pieniędzy,jak sądzę,tylko zaległości cywilizacyjnych i estetycznych.Proponuję urzędnikom, by odbierali medale i premie na tle śmietników i fasad budynków, a nie w salach zamkowych!


Dzięki za radę, pójdę za twoim przykładem.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2009-08-05, 20:46   

Mogę ponadto dodać,że złamany zastał przepis nakazujący,by kontenery na śmieci stały na gruncie utwardzonym,a nie tam gdzie Panowie Śmieciarze s e postawią.Tak przynajmniej widzę to na fotografii.Przyjrzałem się tej fotografii jeszcze raz-ależ burdel!
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-08-06, 00:33   

yoorek napisał/a:
Mogę ponadto dodać,że złamany zastał przepis nakazujący,by kontenery na śmieci stały na gruncie utwardzonym,a nie tam gdzie Panowie Śmieciarze s e postawią.Tak przynajmniej widzę to na fotografii.Przyjrzałem się tej fotografii jeszcze raz-ależ burdel!


potwierdzam, jest taki przepis.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-06, 01:32   

ManiekBRG! napisał/a:
A to nie jest tak przypadkiem że na jednego mieszkańca czy rodzinę przypada ileś tam litrów kontenera.???


Generalnie jest. O ile zarządca nie wniesie o zwiększenie liczby kontenerów (za wywóz których zobowiąże się zapłacić).

Proszę zgłaszać takie problemy bo nie żyjemy w XIX w., żeby zalewały nas śmieci. Jutro (a właściwe dziś) postaram siętą sprawę wyjaśnić.
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-06, 10:15   

Z tego, co się orientuję jedna z firm zajmująca się wywozem nieczystości planuje wejść na Brzeski teren. Może konkurencja spowoduje, że Zakład Higieny Komunalnej zmieni podejście do klienta. Przynajmniej nie będą monopolistami i może, co do niektórych osób pracujących w biurze dojdzie do głowy informacja, że dotychczasowe ciepłe posady są zagrożone.
Co do sytuacji z Oławskiej proponuję administracji sprawdzić ofertę np. firmy, Komus która wywozi kontenery, ale tylko te osiedlowe (duże). :wink:


"Komus" Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych

Brzeg, ul. Konopnickiej 8 a
tel. 077 4162301
0 UP 0 DOWN
 
pitcel 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lip 2009

UP 11 / UP 4



Wysłany: 2009-08-06, 15:35   

Bartek T. napisał/a:
ManiekBRG! napisał/a:
A to nie jest tak przypadkiem że na jednego mieszkańca czy rodzinę przypada ileś tam litrów kontenera.???


Generalnie jest. O ile zarządca nie wniesie o zwiększenie liczby kontenerów (za wywóz których zobowiąże się zapłacić).

Proszę zgłaszać takie problemy bo nie żyjemy w XIX w., żeby zalewały nas śmieci. Jutro (a właściwe dziś) postaram siętą sprawę wyjaśnić.



Połowicznie spraw została załatwiona. Ponoć była Straż Miejska, a popołudniu leżące wokół śmieci zostały zgarnięte do pojemników. Mam nadzieję, że uda sie dołożyćj eszcze jeden pojemnik bądź też zwiększy się częstotliwość wywózki śmieci. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-08-07, 10:01   

Wejście na nasz rynek nowej firmy jest bardzo potrzebne Zakład Higieny Komunalnej to państwo w państwie które działa na zasadach monopolisty.Jestem ciekaw czy można jeszcze samemu wywozić śmieci na składowisko bo pewnego czasu słyszałem o takim zakazie może ktoś coś wie ?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-07, 13:31   

Zanim zaczniecie wieszać psy na ZHK proponuję nieco zapoznać się ze sprawą. Utrzymanie czystości w tym zorganizowanie skutecznego wywozu śmieci należy do obowiązków zarządcy. Raczej mało prawdopodobne jest, że ZHK nie chce dodatkowych pieniędzy i nie podstawia jeszcze jednego lub dwóch kontenerów. Z informacji jakie posiadłem wina leży po stronie administracji. Jeśli natomiast rzeczywiście jest tak, że administrator wystąpił do ZHK o zwiększenie ilości kontenerów to bardzo proszę o taką informację.

Sprzątanie także należy do obowiązków zarządcy budynku. Można oczywiście zlecić to ZHK ale nie za darmo.

P. S. Przydałby się jeszcze nr posesji przy ul. Oławskiej - to ułatwiło by mi rozmowy :) (może być na prv).
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2009-08-07, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: obok, placu, smietnisko, zabaw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu