Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-08, 21:05
Radio Forumowe
Autor Wiadomość
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2006-03-27, 19:46   

Radio to wbrew pozorom duza przedsiewziecie. Kilka lat temu bylem wspoltworca jednej z rozglosni internetowych i nawet teraz boli mnie glowa jak przypomne sobie przez co przchodzilem. Moze to wszystko dlatego, ze zawsze ambitnie chcialem, zeby wszystko bylo perfecto.

Moze to nie miejsce, ale pozwole sobie na kilka rad. nie jako wytykajacy bledy, ale jako radzacy. Nie wiem jak bardzo zaawansowane chcecie zeby radio bylo, ale przy odrobinie ciezkiej pracy moze ono dzialac i przyciagac.

Zaczalbym od znalezienia "serwera do grania", takiego porzadnego. Z doswiadczenia podpowiem, ze jezeli bedziecie grac zwykly strumien mp3 to jakosc na poziomie 56kbp i 44100 probkowanie w zupelnosci wystarcza. Nie bede tu wlazil w szczegoly techniczne. Potem oprogramowanie; tu: imho najlepszym do pracy w sieci na radiu jest SAM Broadcaster. dlaczego; ano dlatego ze jesgo rozbudowany interfejs pozwala na bardzo wiele, chocby i na to, ze kazdy sluchacz moze przegladac playliste i zamawiac utwory, bez interakcji z prowadzacym. Przydaje sie to szczegolnie podczas "martwego ciagu", czyli kiedy to zaden dj fizycznie nie siedzi na konsoli, no przy konsoli.
Inna zaleta SAMa jest tez fakt, ze generuje on doskonale wszystkie potrzebne to profesjonalnego wyglady strony internetowe. Pisze tutaj o stronach typu: za chwile na antenie, teraz gramy, zagramy etc. to wszystko moze wyswietlac okladki, link do amazon gdzi mozna plyte kupic etc.

No i na koniec przychodza (c) czyli prawa autorskie. Tu pozostawiam juz pod Wasze sumienia czy chcecie sie w to bawic. Jezeli tak, to podpowiadam, ze lepej jest wtedy kupic serwer radiowy w usa i placic za prawa autorskie tutaj. ZAIKS, przynajmniej tak bylo jeszcze rok temu, byl duzo drozszy.

Sie rozpisalem o swicie, ide po kawa stygnie i sluze rada jezeli takowa bedzie potrzebna, maila znajdziecie :-)

Pozdrawiam i zycze powodzenia; zabawa jest naprawde swietna.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-03-27, 19:58   

Jest 48kbp i 44100 na razie musi wystarczyć.

Właśnie będę ściągał testową wersje sama zobaczę co to za cudo.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-03-27, 20:40   

nie no zaje.. normalnie fajnie to jest to co tygryski lubią najbardziej stacyjka mistrz jak dla mnie muza w sam raz do posłuchania...... w przyszłości jakaś lista przebojów lub coś takiego :evil: :?:
0 UP 0 DOWN
 
Łasica 
Krążek, złoty krążek...


Wiek: 35
Dołączyła: 25 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Dolina Muminków

Wysłany: 2006-03-27, 21:06   

Mi sie muza tez podoba, testuja radyjko od samego poczateczku, gra super, i proponuje zeby puscic Fasolki :D ("Fantazja, fantazja...")
0 UP 0 DOWN
 
Baran_
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-27, 21:15   

Fasolki techno remix to jest coś:D
Yasiu poszukaj najnowszej muzy!!!
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-27, 21:22   

no to ja robie bunt i poprosze o cos z rocku, uszanuje zdanie kolegi i nie bede prosic o 'muzyke szatanowcow' heheheh....ewentualnie moze byc reggae ;)
0 UP 0 DOWN
 
Helu 
Hedonihilista



Wiek: 36
Dołączył: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Miasto Brzeg

Wysłany: 2006-03-27, 21:26   

Ja bym był za jakąś ambitniejszą muzą może być klubowa byle by spokojna i AMBITNA. Z chęcią posłuchałbym jazzu , funku, dobrego hip hopu. Co do muzyki metalowej to mógłbyć zrobić wieczorki tematyczne, bo ja i napewno pare osób chciałoby posłuchać troche mocniejszej muzy na forumowym radiu.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-27, 21:29   

Baran_ napisał/a:
Fasolki techno remix to jest coś:D
Yasiu poszukaj najnowszej muzy!!!


Poza fasolkami np. coś z małej Natalki, albo "Pieski małe dwa". Jeszcze jakieś nowości i troszkę staroci. Poproszę o Ascetoholix, Mezo, Lajner, Liber itp.
Ja mam małe wymagania, gorzej będzie jak Kimi zacznie podawać swoje propozycje :wink:

Ps. A teraz to już chyba czas przytulania, sądząc po muzie. Szkoda, że jestem sama w domku :cry:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-03-27, 23:16   

Teraz nadje Tymon i leci Disco Polo fajna zabawa dawać na radyjo
0 UP 0 DOWN
 
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-27, 23:56   

Mi też się podoba :lol: jutro popuszczam nowe hiciory może nie tylko disco polo :D
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2006-03-28, 00:23   

Dajcie mi mozliwosc puszczania, to dopiero bedzie muza leciałą :evil:


EDIT: Good!! teraz leci "szalona" Boys'ów, chyba nie ma nic lewpszego! :evil: :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-28, 17:04   

Czesc, radio spisuje sie swietnie, ale trzeba je udoskonalic. Po pierwsze wypadaloby stworzyc strone a na niej zamiescic ramówke. I raczej sie jej trzymac.
Mam kilka uwag jesli chodzi o przejscia z jednej piosenki do drugiej. W radiu nie ma czegos takiego jak cisza pomiedzy jednym utworem a drugim. Znam rozwiazanie dla tego problemu jesli korzystamy ze zwyklego Winampa- chodzi o tzw "fade in" czili nadejscie. Wystarczy więc jedna wtyczka w Winampie i problem rozwiązany. Mozna również użyc wtyczki do normalizacji poziomów piosenek-dzieki temu każda piosenka brzmi w określonym przedziale głosu.
Jeśli Yasiu znajdziesz odpowiedni podkład pod wiadomosci, mogę pomóc w ich zredagowaniu. Doświadczenie jakieś tam mam, gdyż pracowałem w radiu jako prezenter (radio BOSS).

pozdrawiam wszystkich słuchaczy
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-03-28, 17:11   

Borut napewno odbędzie się spotknie co do radia i wtedy wszyscy chętni się pojawią ze swoimi pomysłami.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-03-28, 19:33   

Borut napisał/a:
Jeśli Yasiu znajdziesz odpowiedni podkład pod wiadomosci, mogę pomóc w ich zredagowaniu. Doświadczenie jakieś tam mam, gdyż pracowałem w radiu jako prezenter (radio BOSS).



to swietnie, moze wkrotce powstanie radio forumbrzeg.pl.

jesli chodzi o sprawy techniczne radia, to tak jak wspomnial woyteg SAM Broadcaster zapewni super obsluge! wlasnie przeczytalem na stronie producenta co on potrafi. zajebisty program. fade in/out to kropla w morzu jego mozliwosci. np. wyswietla na stronie internetowej tytul aktualnie granego tracka. kosztuje 200 dolarow. no i do tego dochodzi jeszcze zaiks. zaczynamy sie skladac? :)

yasiudo puszczania muzy dla forumowiczow sprobuj demo innego programu tego samego producenta - SAM Party DJ. program wyswietla dj'owi m.in. co o ktorej godzinie bedzie wyemitowane z dokladnoscia co do sekundy.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-03-28, 19:36   

Ale czy sam obsługuje zewnętrznego schoutcasta?

Bo jakoś wydaje mnie się że tylko na locallhost
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: forumowe, radio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu