Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-12, 20:04
Brzeskie Centrum Kultury
Autor Wiadomość
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-28, 01:04   

Ale Wy spragnieni kultury jestescie hihi :) jesli ktos lubi poezje spiewana, recytacje, czy inne tam podobne to w polowie kwietnia w BCK odbedzie sie Finał Poezji WP, impreza jest na wysokim poziomie, naprawde polecam. Przyjada ludzie z całej Polski, ktorzy przeszli przez eliminacje w innych miastach. Jak bede znac dokladny termin to zapodam, a tymczasem polecam wroclawski CAPITOL :P
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-28, 13:19   

Kochani współbrzeżanie,
ja to iwdze, że każdy BCK widzi inaczej a najlepiej żeby BCK był Teatrem, Multipleksem, przystanią dla modelarzy, młodych kapel ale o innych nie zapominając. No nie da się. Nie w Brzegu. Problemów widze kilka. Jednym z nich jest ustalenie czemu w zasadzie takie

Centrum w Brzegu miałoby służyć. Bo jak dla mnie powinno przede wszystkim słuzyc aktywności samych obywateli i ja ułatwiać.

Na pewno BCK-u nie bedzie nigdy stac na sciaganie nowości w czasie kiedy sa w duzych miastach, ale moze byc go stac na sicaganie filmów z filmoteki narodowej, tyle że ta przestała ostatnio udostepniac koppie DKF-om i jest dupa blada.

Koszt nowoczesnego wyposażenia sali kinowej, czy w ogóle kina jest kosmiczny i przerasta zapewne budżet przeznaczany na kulture przez miasto Brzeg.

Jeżeli np. Powiat na wspieranie działalnosci stowarzyszeń w zakresie kultury, promocji etc. przeznacza co roku 15 tys. złotych a miasto 20 tys. złotych to o czem gadamy?! Nie wiem jak to wygląda w proównaniu do pensji burmistrzowskich i nie o utyskiwanie chodzi, ale chodzi o pokazanie skali.

Informacje o imprezach BCK-owskich oraz innych sa, ale smutnaprawda jest taka, że poza ewenementami pod hasłem "Stachursky", który z całym szacunkiem do sfery kultury sie nie zalicza (to komercyjna rozrywka), na żadnym z kulturalnych eventów nie widziałem tłumów.

No a taki event jak "Stachurski" to zaraz chce około 30 tys. za półtoragodzinnyw wystep. Za te 30 tys. to mozna by robic warsztaty teatralne, filmowe, fotograficzne, plastyczne i literackie dla młodziezy przez okrągły rok. Tylko e na taką kulture nikt w tym miescie pieniedzy nie daje, bo przy grupce twóczej młdozieży nie da się pokazać i zdobyc kilku głosów na nowa kadencję. Ana dokładkę myslacy obywatel to rudny obywatel dla władzy, trudniej nim manipulowac i wciskac kit.

Zamiast nowości kinowych wolałbym żeby wróciły działania Stowarzyszenia "U Studni", żeby odrodził się w solidnej formie TDN (Teatr Dnia Niepowszedniego) i żeby była mozliwośc jak drzewiej że przegląd Teatrów Amatorskich trwał trzy dni do póxnych godzin nocnych.
I jeszczepare innych historii...

No a oprócz recytatorskiego - niebawem także VIII Konfrontacje Literackie "SYFON a w ich ramach 6 spotkań autorskich, spektakl teatrlany, performens, turniej jednego wiersza, koncert który własnie dogadujemy z organizatorami i mecenasami.

Pazdarski

Radziej
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-03-28, 13:36   

sabinsen napisał/a:
Ale Wy spragnieni kultury jestescie hihi :) ...


Hmm "Wy" tzn kto? Dzielisz środowisko na "My" i "Wy"? Bo nie bardzo rozumiem. I kto w tym wypadku ma być "Wy" a kto "My" ?

Pozdro

F.

[ Dodano: 2006-03-28, 14:22 ]
Radek W. napisał/a:
Kochani współbrzeżanie...<ciach>...czemu w zasadzie takie

Centrum w Brzegu miałoby służyć...<ciach>


Kochany Współebrzeżano-Wrocławiaku!

Myślę, że w tym wypadku nawet nazwa CENTRUM zobowiązuje. I dalibóg, daleko nie zajedziesz krzycząć na lewo i prawo, że Stachursky, to masówka, ale nie kultura. Może jednak poszukajmy dialogu? Przecież tak pięknie powołujesz się na encykliki Jana Pawła II-go.

Postaram się w skrócie - czeka na mnie masa innych spraw, w tym zaległe /już/ odpisywanie na maile od współforumowiczów :) .

Mam wiele do powiedzenie w temacie BCK, szczegolnie w kontekscie Twoich wypowiedzi. Odzielny esej poświęcę sprawom kina jako całości i sprawom związanym z dystrybucją filmow, bo nie sądzę, żeby za wiele się zmieniło, jeśli chodzi o pewne sprawy. Prawdopodobnie domyślasz się, kim jestem i co robiłem na niwie masowej kultury w Brzegu.

Chciałbym w tej chwili odnieść się tylko do jednej z Twoich wypowiedzi, mianowicie tej utyskującej na frekwencje podczas wernisaży w Galerii Centrum. Nie mam zamiaru analizować zjawisk socjologicznych czy też stanu zaszczucia brzeskiego spoleczenstwa.
Opisze Ci jeden, świeżutki jak bułeczka z piekarni o poranku, przykład. Jeden - a moge je mnożyć, jakkolwiek ani nie śledzę, ani nie tropię, nie mam zamiaru tępić, zwalniać, wywalać itd...

Wieczór sobotni przyszło mi spędzić w doborowym i bardzo miłym towarzystwie koleżanki poznanej na "ścieżkach gwiazd", czyli podczas mojej przygody z Poezją Śpiewaną i Starym Dobrym Małżeństwem. Przypadkiem akurat po raz pierwszy w życiu przyglądałem się wirtualnym dokonaniom moich "ziomali". Sięgnąłem nieco dalej, niż www.brzeg.pl , trafiłem w konsekwencji tu na forum. Przypadek chciał, że w chwili, w ktorej czytałem Twoje wypowiedzi /chyba najwnikliwiej ze wszystkich postów, jakie do tej pory przeczytałem/, koleżanka opowiedziała mi o zaproszeniu na wystawę, jaka ma mieć miejsce już 8 go kwietnia w BCK. Chodzi o Wernisaż Roberta Rumina i jego ikon. Kliknąlem na stronę BCK, poszukałem Galerii i hmm no i echo. Gdzie jest kalendarz wystaw, projekty, archiwum? Nie wiem - może coś przegapiłem? Może za głupi jestem, aby znaleźć prosty kalendarz imprez i zapowiedzi?
Proszę, opowiedz mi o formach promocji, jakie stosuje Galeria i grupka /14tu?/ osob przychodzących na wernisaże? Czy to aby nie TWA? Proszę opowiedz, co robi/cie?/, aby dotrzeć do mieszkańców pozarynkowych osiedli? W jaki sposób promujecie wystawy i wernisaże? Podobno rozdajecie setki wejściówek i zaproszeń... hmm ... ja nigdy nie dostałem żadnego. Może rozdajecie je nie tym osobom? Co robicie, aby wyciągnąć ludzi zza telewizorów i monitorow? Po prostu opowiedz.
Jestem internautą - nie ważne z jakich przyczyn spędzam większość czasu przy monitorze, a nie na przykład przy flaszce z okowitą czy też wędrówkach ścieżkami gwiazd. Chcę coś wiedzieć - sięgam do żródła. Zródełko wyschło? Woda w studni nie dudni?

Pozdrawiam

Współbrzeżanin ;)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-28, 19:09   do Franza

Ja z BCK nie odpowiadam - więc co robi BCK to ja ci nie powiem, niechaj ci BCK odpowie. Jakos tak sie skałda, że o wrenisażach Galerii dowiaduje się z mejli oraz prasy lokalnej - o ile w łaskawości swojej cokolwiek przedrukuje. Ale zazwyczaj w którejs jest - jak nie w Kurierze to w Panoramie, jak nie Panoramie to NTO albo GW w Opolu (tutaj njarzadziej).

Sadzę, że jeżeli chcesz dostawać mejlem zaproszenia na wsytawy - nioc prostszego jak na któras przyjść i się dopisac do mejlilisty - z tego co widze to co wystawe to ta lista jest że hoho, kilkaset adresów.

Poza tym z tego co widze przy każdej wystawie zmieniają się tablice przed Galerią. Ale to wszystko jest jakby BCK - więc wyręczam tutaj instytucję.

Moge Ci opowiedzieć jak działa ta organizacja przy której od kilkunastu lat robię, czyli http://www.szp.free.art.pl
- rozwieszamy plakaty - najczesciej "punktowo", bo nas najzwyczajniej nie stać na odbijanie setek plakatów, ale zazwyczaj - i tutaj ukłon w stronę BCK - na słupach ogłoszeniowych jest 1-2 plakaty przed każda impreza.
- rozsyłane sa zaproszenia do szkół, władz miasta, osób które bywają albo chcą
- rozsyłane sa emailem zaproszenia
- wysyłana jest gotowa informacja prasowa do radia, prasy (regionalnej, lokalnej) a także do serwisów netowych zajmujących się literaturą, czyli np. do www.nieszuflada.pl, www.poezja-polska.art.pl
- wysyłana jest informacja do szkół ponadgimnazjalanych czyli tam gdzie jest potencjalny odbiorca,
- plakaty przy wiekszych imprezach sa także przy zamku, galerii, bck-u, w ksiegarniach, bibliotekach
- robimy tyakże ulotki
-smsy i zaproszenia personalne

To co robia najczesciej z gotowa informacją miejscowi i regionalni dziennikarze niestety nie od nas zalezy i raz publikują info o imprezce a raz nie i nie ma boskiej mocy by ich do tego zmusić. Podobnie jest z Radiem czy przy dużej imprezce jak np. Syfon" - z TVP, aczkolwiek ze trzy razy była TVP 3 ... tyle że Wroławia. Z kolei Radio Opole prawie zawsze jest przed i po imprezie i puyszcza materiały. Kiedys je zbierałem, ale po zagraniu 20 kaset uznałem że nie ma to sensu.

Pewnie mozna zrobić dla promocji każdej imprezy więcej --- jezeli coś zaniedbalim - to przyca można powiedzieć. Sie da to zastosujemy.

Kilkanascie lat pracy w kulturze od strony ngo nauczyło mnie takiej prostej zasady:
- że dzieki radiu, prasie, TV, plakatom to impreze w miescie widać.
ale ludzie przychodzą z zupełnie innych, na razie dla mnie niejsanych względów.

Żeby wrócić do spraw BCK - wydaje mi się że to czego brakuje najbardziej to jakiejs jednej spójnej i konsekwetnie realizowanej wizji rozwoju kulturalnego miasta. Na czym to się ma opierać Ii czemu ma służyć. Jakie sa priorytety. Jeżeli promocji miasta - no to rzomowa o kinie w ogóle nie ma sensu w takiej postaci w jakiej miała, bo zamiast quasi-multiplesku potrebny by był wówczas festiwal filmowy jakw Cieszynie czy Kaizmierzu nad Wisłą a do tego potrebna by była grupa współobywateli zainteresowana takim ruchem!

No ale to temat długi i namiętny.

[ Dodano: 2006-03-28, 18:10 ]
acha
i nie wrocławiaku!
tam pracuję, ale serce, dusza i uczucia sa tutaj. To miasto mnie obchodzi a nie wrocław.
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-28, 21:06   

Franco Zarrazzo napisał/a:
sabinsen napisał/a:
Ale Wy spragnieni kultury jestescie hihi :) ...


Hmm "Wy" tzn kto? Dzielisz środowisko na "My" i "Wy"? Bo nie bardzo rozumiem. I kto w tym wypadku ma być "Wy" a kto "My" ?

Pozdro

F.

A ty co taki czepialski jestes? :P nie dziele nikogo na Wy czy my, napisalam "Wy" bo nie bede wymieniac wszystkich po imieniu :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-03-30, 21:28   

sabinsen napisał/a:

A ty co taki czepialski jestes? :P nie dziele nikogo na Wy czy my, napisalam "Wy" bo nie bede wymieniac wszystkich po imieniu :)


Wiesz... Matka Chrzestna musici być wiedziała, kiedy Zaraza dała na drugie ...;).
Radku - do dyskusji o promocji itd... wrócę najprawdopodobniej na weekend. Tymczasem pozdrawiam Brzeżanina ;) .

FZ /Brzeżanin Patriota/
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-31, 00:18   

Ja Ciebie zapraszam na najnowsza imprezke sżp bom widział że pisujesz tu i ówdzie tangożerco:)
1.04.2006 o 13 wykłąd i dyskusja z dr. Sciepura z UWr.
a promocji to moze by osobny watek sypnąć? bo to jakby zupełnie obok tematu BCK
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-04-01, 10:38   

Radek W. napisał/a:
Ja Ciebie zapraszam na najnowsza imprezke sżp bom widział że pisujesz tu i ówdzie tangożerco:)
1.04.2006 o 13 wykłąd i dyskusja z dr. Sciepura z UWr.
a promocji to moze by osobny watek sypnąć? bo to jakby zupełnie obok tematu BCK


Dziękuję za zaproszenie - postaram się podejść. Plany wyjazdowe niewypaliły, to może poudzielam się lokalnie :) .
Pozdr
Zaraza

Moderowany przez Inez:
Twoje posty nałożyły się podwójnie. Jest to chyba spowodowane błędami i złą pracą serwera, ale już posprzątałam :D Info z shotbox'a:
Cytat:
[Sro 18:10] yasiu: Przepraszam ale znowu są małe problemy z serwerami i poczta na forum nie dzała prawidłowo. Przez co pojawiają się błędy. Nie martwcie się po kliknięciu wyślij i pojawieniu się błędu post i tak zostaje zapisany. Wystarczy odświerzyć.
0 UP 0 DOWN
 
Helu 
Hedonihilista



Wiek: 36
Dołączył: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Miasto Brzeg

Wysłany: 2006-04-23, 22:31   

Właśnie wróciłem z Lao Che wyyyypas imprezka. Zaś na Jazzie nad odrą siedziałem z rozdziabioną twarzą:o a najlepsze przed nami . Naprawde nie spodziewałem się takich koncertów w BCK mają u mnie duuuużego plusa. . . oby więcej takich imprez.
Chyba ich za ostro zkrytykowałem . . .
Troszke mi głupio :x . . .
0 UP 0 DOWN
 
suzi02 



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-25, 11:58   

Helu napisał/a:
Właśnie wróciłem z Lao Che wyyyypas imprezka. Zaś na Jazzie nad odrą siedziałem z rozdziabioną twarzą:o a najlepsze przed nami . Naprawde nie spodziewałem się takich koncertów w BCK mają u mnie duuuużego plusa. . . oby więcej takich imprez.
Chyba ich za ostro zkrytykowałem . . .
Troszke mi głupio :x . . .


no i widzisz na co ci było wyciąganie pochopnych wniosków na temat BCK, tak jak pisałam będzie się działo wiele.... :D
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-25, 18:50   

zwracam uwagę ekhm ekhm, że Lao Che i cały Syfon to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Zywych Poetów i BCK ekhm ekhm, tak dla porządku, nie żeby tam komu chwały odejmować bo gdyby nie wsparcie sprzetowe i finansowe BCK-u to by Lao Che nie było.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-12, 22:59   

Skoro o BCK można tu napisać zgodnie z treścią
marcel napisał/a:
Piszcie co myslicie o naszym BCK jakies bolączki, może pochwaly itp. itd.


To ja mam takie pytanko :
Dlaczego strona internetowa BCK jest tak słabo uaktualniana?
Czy administracja BCK może wpłynąc na jej uaktualnienie?

Praktycznie nie wiem czy Kino BCK zostało zawieszone na okres letni czy tez w ogóle przestało działać, a może sa jakieś seanse.
Nie ma informacji o różnych warsztatach, plenerach i innych imprezach organizowanych przez BCK na wakacje.

Docierają tylko jakieś szczątkowe informacje, ale dobrze by było by na stronie BCK podany został oficjalny terminarz imprez, czy repertuar kina (lub info o czasowym postoju).

Ja znów wylecę z terorią spisku (Ty Zarrazzo nie podchwytuj tego bo się offtopic zrobi ;) ) ale wygląda mi na to że te zajęcia wakacyjne są tylko dla wtajemniczonych. :shock:
Powiedzcie że się mylę i mogę spac spokojnie a u mych drzwi nie stanie załoga G i Miś Kolabor :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-13, 01:06   

alferx napisał/a:


Praktycznie nie wiem czy Kino BCK zostało zawieszone na okres letni czy tez w ogóle przestało działać, a może sa jakieś seanse.
Nie ma informacji o różnych warsztatach, plenerach i innych imprezach organizowanych przez BCK na wakacje.



To ja tylko o kinie w takim razie - zadałem pytanie na portierni jakiś czas temu. Kino jest off do końca wakacji co najmniej. Biorąc pod uwagę, że lipiec w kinach i tak zawsze był porażką / z wyjątkiem miejscowości nadmorskich/, to się nie dziwię.
A do reszty się nie wtrącam - bo zaraz się jacyś obrońcy ucieśnionych znajdą i znów chryja będzie :P .

Dobranoc Państwu :)

F.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-10, 13:05   

Kurcze następny ZONK w BCK :x

Dziś o 15.00 w Kinie Centrum jest film "Karol - papież, który pozostał człowiekiem cz. 2" a o 16.00 widowisko taneczne "Roztańczony Mikołaj".

Jakoś nie wydaje mi się żeby obie propozycje mogły się odbyć jednocześnie, ponieważ film trwa 155min (czyli 2,5 godz.)
Sprawdziłem przed chwila stronę BCK i żadnych informacji że seans został odwołany albo przesunięty, to samo dotyczy widowiska, które odbędzie sie w 100%.
Jakieś to niepoważne :(

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-10, 13:46   

Pffffff i tyle ode mnie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskie, centrum, kultury


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu