Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
antysemita, homofob i rasista
Autor Wiadomość
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-17, 08:03   

No to co Wy na to obłudnicy?
http://wiadomosci.onet.pl/2010206,11,item.html
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-07-17, 08:24   

A my obłudnicy na to tak:
- o zachowaniu Rydzyka - to było skandaliczne, chamskie, prostackie i podłe zachowanie
- o zachowaniu Sikorskiego - to było skandaliczne, chamskie, prostackie i podłe zachowanie.
Natomiast, drogi robinie, chętniej poczytałbym Twój wpis poczyniony w obronie Rydzyka, a nie zlinkowany tekst o Girzyńskim atakującym Sikorskiego. Oczywiscie to drugie jest ze wszech miasr pożądane, bo minister grzeszy opowiadając taki dowcip innemu politykowi (winien raczej bawić takowymi swą uzdolnioną pisarsko małżonkę), ale - moim zdaniem - byłoby dobrze, gdybyś wysilił sie intelektualnie i pobronił Rydzyka, nawet w tak beznadziejnej dla niego sytuacji. Spróbuj go wytłumaczyć, napisz, że miał rację i obroń to - wówczas podyskutujemy.
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2009-07-17, 08:39, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-07-17, 08:56   

zastanawiam się dlaczego nie pozwał Sikorskiego wcześnie, skoro były ku temu przesłanki?
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-07-17, 09:38   

Wcale nie napisałem że chrześcijaństwo to sekta tylko porównałem zatwardziałych słuchaczy radia maryja do sekty a to jest różnica sam jestem katolikiem ale to co robi ten człoiwek z Torunia jest dla mnie nie zrozumiałe nawet kosciół się odsuwa od jego ideologii a to żę starsi ludzie dają się manipólować jednemu człowiekowi jest smutne .Sam kiedyś próbowałem porozmawiać z osobą która święcie wierzy w słowa ojca dyrektora po krótkiej rozmowie i przytoczeniu kilku argumentów spotkałem się z agresją większą niż u kibola.Ciężko tu porównać tych ludzi do katolików/ nikogo nie chcę urazić/skoro idąc do kościoła się modlą a wychodząc z niego opluwają i naśmiewają się z innych ludzi /Murzynów ,Żydów albo homoseksualistów/
Ostatnio zmieniony przez motomaniek77 2009-07-17, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-17, 09:52   

sikork napisał/a:
zastanawiam się dlaczego nie pozwał Sikorskiego wcześnie, skoro były ku temu przesłanki?


Bo nie wszyscy są tacy przeczuleni na punkcie "pseudorasizmu" i w przeciwieństwie do co niektórych mają poczucie humoru i potrafią odróżnić żart, nawet jeśli jest kiepski, ale jednak to wciąż pozostaje żart.
Ok, Grzechu chciał znać moje zdanie nt temat, to odpowiadam. Nie mam żadnego interesu w tym aby bronić Rydzyka (ba sam często go krytykowałem i pewnie będę nadal to czynił), ale uważam, że w tej sytuacji nagonka jaka się pojawiła na niego w "pewnych" mediach przechodzi wszelkie pojęcie. Jest to typowy przejaw chorej wręcz nienawiści do człowieka, który jest dla pewnych ludzi po prostu nie wygodny, bo wali często prostu z mostu z liścia nie bacząc na konsekwencje. Dlaczego taka nagonka nie zrobiła się żarcie o Obamie? dlaczego wtedy nie krzyczeliście, że to cham i prostak, wstrętny rasista i homofob? No dlaczego? Dlaczego nikt się nie burzy z taką pianą na ustach, jak ktoś zażartuje np. z wiary, z chrześcijan, czy taka obraza ludzkich uczuć ma maniejszą rangę niż zażartowanie z murzyna czy geja?
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-07-17, 10:24   

Może miarka się przelała .Moim zdaniem ksiądz powinien dawać przykład do naśladowania a ten człowiek raczej się kompromituje .Odbiegnę od tematu ale czy zastanawialiścię się dlaczego młodzi ludzie powoli odwracają się od kościoła-moim zdaniem kościół nie ma już wielkiego autorytetu do naśladowania i to co dzieje się wręcz odpycha .
0 UP 0 DOWN
 
Seversky 
polonofil


Wiek: 35
Dołączył: 30 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-17, 11:10   

Do Grzecha:

Zawężając wypowiedź motomańka do "polskich seniorów" i twierdząc, że to nie stereotyp wystawiasz się na śmieszność. Przy takim postawieniu sprawy polemika jest bez sensu.


"Gdzieś ty się nie mył bracie" (cytuję z głowy) nie jest wypowiedzią rasistowską. Przytaczajmy całą wypowiedź z jej kontekstem. Rasista w potocznym tego słowa znaczeniu nie nazwie czarnoskórego przedstawiciela rasy niższej bratem i to kilkukrotnie. (jeśli jest oczywiście białym rasistą bo czarny rasizm też występuje). Zatem podpisuję się pod twoją tezą z ostatniego zdania na tyle, na ile mogę wyciągać opinię z tych wypowiedzi, które słyszałem bądź czytałem.


Jeszcze chciałbym się odnieść do stylu twojego posta.
Przykre jest to, że okupujemy się na swoich ideologicznych pozycjach i ciskamy kamieniami na swoje szańce zamiast dyskutować. Debata rodem z publicystyki GW czy "Kawy na ławę" nie jest chyba najlepszym wzorcem, a niestety bardzo rzutuje na nasz wzorzec dyskusji.
A twoja wypowiedź Grzechu niestety jest w taki tonie. Nie dość, że okazujesz pretensjonalność (nie pierwszy raz zresztą) to jeszcze próbujesz przypisać mi wypowiedzi, do których również wyrażałem wątpliwości. To jest cios poniżej pasa i mógłbym poczuć się obrażony.
Często występujesz z pozycji przedstawiciela światłych (jasnogrodu?) i życzliwie wskazujesz mi drogę. Jeśli nie skorzystam, to wszak mam prawo do innej wypowiedzi i poglądu. Byle cicho i nie zgłaszać pretensji do wchodzenia z tym do mainstreamu...



Do innych wypowiedzi się nie odniosę z oczywistych względów.
Ostatnio zmieniony przez Seversky 2009-07-17, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-17, 11:19   

Dobrze prawisz Seversky :wink: . Jesteś dla mnie budującym przykładem na to, że nie wszyscy jeszcze mają "wyprane" ideologicznie mózgi przez Wybiórczą i stać Cie na samodzielne myślenie i wyciąganie własnych wniosków.
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2009-07-17, 11:57   

Tak przepraszam to był żenujący żart prowadzącego jak w familiadzie.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-07-17, 12:59   

Zastanawiam się kiedy nasz Ciemno-Rydzyko-Kaczogród zrozumie, że homoseksualiści, biseksualiści, transseksualiści, Murzyni, Żydzi, Cyganie itd. to tacy sami, nie różniący się od nas ludzie.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-07-17, 13:26   Jestem dumny, że jestem różny od Was

do Seversky - faktycznie się nie rozumiemy i zgadzam się z Tobą - pragmatycznie nasza dyskusja nie ma sensu. Dlatego nie odniose się do Twych zarzutów, bo i to, co stwierdziłeś wyżej pisałeś już pod moim adresem pół roku temu, wówczas też otrzymywałeś odpowiedzi w postaci polemiki, innymi słowy, sprostwania tych fragmentów Twoich na mój temat opinii, któe uznałęm za nieprawdziwe. A że wypowiedzi gratuluje Ci ktoś taki, jak robin - tylko zazdrościć.
Do robin - rozumiem, że Ty uważasz każdego niewierzącego, antyklerykała, racjonalistę, lewicowca, pacyfistę, demokratę za osobę, któa nie potrafi samodzielnie mysleć. Za to każdego wierzącego, proklerykała, konserwatystę, wstecznika, zwolennika patriarchatu w życiu społecznym, homofoba, za osobe potrafgiąca samodzielknie mysleć. Jak napisałem wczesniej i do Ciebie, i do Seversky - masz (macie) prawo do takich poglądów. Jestem dumny, że się poglądowo od Was różnię.
0 UP 0 DOWN
 
Seversky 
polonofil


Wiek: 35
Dołączył: 30 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-17, 14:45   

Grzechu, no widzisz. Problem leży w tym, że każda kwestia społeczna czy polityczna kończy się na forum przypinaniem łatek i wylewaniem ideologii. Zauważ, że liberalizm także nie jest neutralny mimo, że ubiera się w takie szaty.

Szkoda tylko, że nie ma dyskusji między ludźmi, którzy mają na to ochotę i możliwości.
Niedemokratycznie pominę tych, które stać na dwie linijki inwektyw i toczenia piany z ust z grona, z którym można dyskutować i polemizować.

Co do dumy z poglądów to szczerze mówić jest mi to obce. Nie chcę tego interpretować bo mogę wyciągnąć krzywdzące wnioski. Ja traktuję swój światopogląd jako coś zwykłego, wypływającego z natury i otaczającego mnie świata.

"Do robin - rozumiem, że Ty uważasz każdego niewierzącego, antyklerykała, racjonalistę, lewicowca, pacyfistę, demokratę za osobę, któa nie potrafi samodzielnie mysleć. Za to każdego wierzącego, proklerykała, konserwatystę, wstecznika, zwolennika patriarchatu w życiu społecznym, homofoba, za osobe potrafgiąca samodzielknie mysleć"

Dzięki Robin za dobre słowo. Co do tych słów to oprócz szeregu błędów logicznych w tym zdaniu to znowu wychodzi pozamerytoryczność dyskusji na forum. A szkoda, bo z wyrazistym magistrem filologii mogłyby toczyć się wartościowe spory. Tylko bez skakania sobie do gardeł.
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-18, 13:59   

Ja już jakiś czas temu przekonałem się, że prowadzenie dyskusji w kwestiach światopoglądowych z takimi osobnikami jak Grzechu czy Marcin B. mija się z celem. Z Nimi nie da się normalnie merytorycznie dyskutować, bo zaraz albo uciekają się do płytkiego sarkazmu, albo do głoszenia stereotypowych poglądów i próbowania na siłe zaszufldkowania oponentów do ciemnogodu.
Jeśli ktoś nie wierzy, to niechjeszcze raz przeczyta niniejszy wątek i sam zobaczy, Marcin B. w swoim stylu wali głupowaty komentarz o B. Peatzu, Grzechu wyzywa mnie od wszelkiej maści zacofańców, ciemniaków, homofobów itp. A gdy ja próbuję sporwadzić temat na merytoryczna sciezkę i zdaje konkretne pytania, przedstawiam trafne porównania to jest cisza. Ale tak to jest ja się nie ma argumentów to próbuje sie zakrzyczeć oponentów. A np. taki Grzech nadal mi nie opowiedział dlaczego nie ciekła mu tak z nienawiści slina, gdy w podobnym tonie zażartowano sobie z Obamy, lub gdy autorytet lewicy Marek Siwiec sparodiował sobie Papieża JP II, całując ziemię po wysiądnięciu z samolotu. Gdyby wtedy ktoś podniósł podobny lament jak obecnie (a miałby do tego pełne prawo, gdyż była to wyraźna obraza uczuć religijnych) to zaraz Grzechu i jemu podobni krzyczeliby, że te katolickie ciemniaki ie mają poczucia humoru.
Reasumując utwierdzam się w przekonaniu, że prowadzenia dyskusji na tym forum w pewnych kwestiach jest stratą czasu.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-18, 15:46   

robin napisał/a:
Jeśli ktoś nie wierzy, to niechjeszcze raz przeczyta niniejszy wątek i sam zobaczy, Marcin B. w swoim stylu wali głupowaty komentarz o B. Peatzu,
+
robin napisał/a:
gdy autorytet lewicy Marek Siwiec sparodiował sobie Papieża JP II, całując ziemię po wysiądnięciu z samolotu.


filozofia Kalego: jak robin wstawić komentarz o Siwcu sprzed dekady to dobrze, jak Marcim B. wstawić o arcybiskupie Petzu to źle.

O, przepraszam, to są wszak
robin napisał/a:
trafne porównania
.

sikork napisał/a:
Zastanawiam się kiedy nasz Ciemno-Rydzyko-Kaczogród zrozumie, że homoseksualiści, biseksualiści, transseksualiści, Murzyni, Żydzi, Cyganie itd. to tacy sami, nie różniący się od nas ludzie.


Właśnie cały problem nie w tym kiedy, czy. A co gorsza wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują że wcale. Ale to nie czas i miejsce na tego typu rozważania.
0 UP 0 DOWN
 
Pacu 



Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2007

UP 184 / UP 2857



Wysłany: 2016-10-22, 12:48   Re: antysemita, homofob i rasista

sikork napisał/a:
po prostu cham



Bardzo pozytywne zachowanie , nie dość że z dystansem i nie popadanie w polit poprawność to śmiesznie i na pewno z szacunkiem do bliźniego .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: antysemita, homofob, rasista


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu