Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Otwarty przez: yasiu
2009-07-15, 17:09
Groźny wypadek na Starobrzeskiej
Autor Wiadomość
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-11, 13:57   

ale to nie ta część pasa chyba jakoś nie kojarze takich górek po lewej stronie jak się wjeżdzalo!
0 UP 0 DOWN
 
Domel 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-11, 13:59   

prawda jest taka, że na pasie lotniska nic nie nadjedzie z przeciwka żaden autobus, żaden przechodzień, nie ma chodników jest płaska powierzchnia nie ma dziur, latarni, krawężników itp. elementów ale zawsze jest tak, że znajdzie się ktoś komu to będzie przeszkadzać i ciekawe jest to, że same wypadki czy stłuczki zdarzały się właśnie poza pasem lotniska czyli na drogach dojazdowych, krzyżówkach itd. co wynika z tego, że tak jak w całym kraju wypadki drogowe zdarzają się wszędzie co jest niestety "normalne"...
znalazł się jakiś mądry i stwierdził, że wypadki które wydarzyły się w obrębie pasa startowego muszą być przyczyną wyścigów organizowanych na lotnisku i pas zamknął i jest zadowolony, że rozwiązał problem, co jest nieprawdą, bo wyścigi takie przeniosły się na ulice...
nie wiem czy te dwa samochody na starobrzeskiej się ścigały czy nie, wiem tyle, że byli to młodzi kierowcy i z mojego punktu widzenia jechali z nadmierną prędkością...jeśli się nie ścigali to podejrzewam, że jeden wyprzedzając drugiego nie zachował należytej ostrożności, nie upewnił się czy ma wystarczająco miejsca na taki manewr i widząc nagle nadjeżdżający autobus z przeciwka chcąc się zmieścić zepchnął auto wyprzedzane wprost w latarnie czego skutkiem było dachowanie
0 UP 0 DOWN
 
MakakRepArt 



Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-11, 14:04   

blaster napisał/a:
ale to nie ta część pasa chyba jakoś nie kojarze takich górek po lewej stronie jak się wjeżdzalo!


To jest pas startowy. Jest on zablokowany przez firmę BOVIS, która buduje CadBery.
To nie przez wypadki pas został zamknięty!

Są tylko dwa pasy płyt, reszta jest zerwana. Te górki to budowa CadBery.
Pasa nie da się już odblokować.
Ostatnio zmieniony przez MakakRepArt 2009-07-11, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-11, 14:28   

MakakRepArt, byles kiedys na zlocie ?? bo chyba nie wiesz w ktorym miejscu byly wyscigi i zloty. ktos pisal o tym ze czy pas zakniety czy nie byly wyscigi zobacz co w weekend dzieje sie na miescie w porach wieczorno nocnych to zrozumiesz ze sie przenioslo wiele rzeczy z lotniska na miasto. Dlaczego w innych krajach miasta buduja tory by mlodzi mieli gdzie poszalec? po to by nie robili tego na ulicach a w Polsce odwrotnie.
0 UP 0 DOWN
 
gringo 

Wiek: 74
Dołączyła: 10 Lip 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-11, 14:31   

Pandzik ładnie piszesz i jechałes za kolegami i nie składałes wyjasnien policji jako swiadek wypadku i jestes KOLO z facetem co dachował, i stałes z boku słuchałes facia co łopatkom chciał dobic , i co i nic ,, jest proste faciu jak by sie zabił byłby spokuj a tak za kilka dni zaqsiadzie do autka i znowu. ac wolno mu ,, moze kogos walnie bedzie frajda, kolidzi stana murem ze młody ze nichciał ze dobry kolo, na takich debilków to tylko jedna droga oczka wydłubac i raczki urwac , przeczytaj PANDZIK Domela , ten gosc ma racje . a tak na marginesie szkoda ze ci 2 kierowcy nie (poddali sie dobrowolnie karze ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
MakakRepArt 



Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-11, 15:18   

dahek napisał/a:
MakakRepArt, byles kiedys na zlocie ?? bo chyba nie wiesz w ktorym miejscu byly wyscigi i zloty. ktos pisal o tym ze czy pas zakniety czy nie byly wyscigi zobacz co w weekend dzieje sie na miescie w porach wieczorno nocnych to zrozumiesz ze sie przenioslo wiele rzeczy z lotniska na miasto. Dlaczego w innych krajach miasta buduja tory by mlodzi mieli gdzie poszalec? po to by nie robili tego na ulicach a w Polsce odwrotnie.


Byłem i wiem gdzie były organizowane zloty. A jak nie wierzysz że to jest to miejsce to sobie podjedź.. Tam gdzie było pole jest teraz CadBery, i jak się jedzie dalej prosto tak jak na Pępice tą drogą, to po prawej stronie jest pas, który jest w rozbiórce.. nie wiem co się dzieje dalej (tam za tymi górkami) czy są płyty czy nie.. tablica jest że w rozbiórce, więc nie chodziło o wypadki. Kto wam w ogóle powiedział, że chodzi o wypadki?
A jeszcze jak się jedzie jakby "od tyłu" pasa too tam są pozabierane płyty i chyba górki z piachu wysypane dla blokady, ale tam na tyle byłem dawno więc nie wiem jak jest teraz.
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-11, 15:44   

Brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość = wypadek

Dobrze, że tak się to skończyło.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-11, 15:50   

Zasypanie wjazdu na główny pas poniemieckiego lotniska w Skarbimierzu, o ile pamiętam było właśnie argumentowane tym, że ma tam miejsce dużo wypadków.

Impulsem do tego zapewne był wypadek, w którym uczestniczył motocykl i VW Passat, a który miał miejsce niedaleko Urzędu Gminy. Oczywiście to zdarzenie nijak się ma do samego pasa lotniska, na którym podczas nielegalnych imprez wydarzyły się może dwie stłuczki. Wszystkie kolizje miały miejsce na drogach dojazdowych!

I teraz uwaga: po tym w/w wypadku brzeska drogówka zaproponowała rozwiązanie problemu; zasugerowano, aby drogi dojazdowe do pasa przekształcono w drogi gminne, na których obowiązują przepisy ruchu drogowego. Tak więc wypadków miało tam więcej nie być, a jeżeli by się jakiś zdarzył, to na podstawie interpretacji przepisów można wyłonić winnego.

Tylko po co zamknięto pas, skoro tam żadnych zdarzeń nie odnotowano? Teraz można bezpiecznie dojechać do wału odgradzającego pas (?) :/

Zdarzenie o którym mowa w tym topicu jest przykre; na pewno ktoś ucierpiał, a gdyby to odbywało się za dnia, pewnie byłyby jeszcze jakieś ofiary.

Abstrahując od tego: im głośniej rozbrzmiewały głosy o zamknięciu lotniska, z mniej lub bardziej ważnych pobudek, tym bardziej nasilały się głosy predykcji, że to co działo się na lotnisku, z dala od zabudowań mieszkalnych i niedrożnej infrastruktury drogowej Brzegu, po uniemożliwieniu wjazdu na pas będzie musiało gdzieś się przenieść...

Innymi słowy: "masz babo placek"
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-11, 16:12   

MakakRepArt napisał/a:
Byłem i wiem gdzie były organizowane zloty. A jak nie wierzysz że to jest to miejsce to sobie podjedź.. Tam gdzie było pole jest teraz CadBery, i jak się jedzie dalej prosto tak jak na Pępice


chlopie na jakie pępice :D wjezdzasz na lotnisko i skrecasz w prawo a nie jedziesz prosto na pępice omg :/ co za lamer!
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-11, 16:38   

on byl na zlocie faktycznie chyba maxbimerow bo oni tam na poczatku sie spotykali
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-11, 17:01   

nom on caly czas mówi o rozjezdzie na pępice boczny pas i na głowna plyte gdzie sie spotykalismy hehehehehe taka z neigo reportercina
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-11, 17:20   

szkoda ze to miejsce nieaktualne od paru dobrych lat :P
0 UP 0 DOWN
 
MakakRepArt 



Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-11, 22:06   

Zauważcie, że cały czas mówię o głównym pasie na lotnisku. Gówno mnie to obchodzi gdzie później się spotykaliście, wiem że główny pas zablokowano przy budowie CadBery. Mniej więcej w tym czasie, zostały rozbierane płyty. Nie interesują mnie wyścigi i nie ważne gdzie się spotykaliście. Wiem tylko tyle co pas został zamknięty, a ostatnio jadąc tamtą drogą widziałem znaki drogowe, co świadczyło o tym że jest to już droga gminna. :|
0 UP 0 DOWN
 
Adamek 
Love, Peace and Extasy!!!


Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Zielęcice

Wysłany: 2009-07-11, 22:52   

MakakRepArt napisał/a:
A jeszcze jak się jedzie jakby "od tyłu" pasa too tam są pozabierane płyty i chyba górki z piachu wysypane dla blokady, ale tam na tyle byłem dawno więc nie wiem jak jest teraz.
No własnie więc o czym Ty wogóle mówisz płyt tam nie było od dawna ale wjazd na pas był i pas był cały, a to ze zasypali uniemożliwia na niego wjazd jak to sie ma do tego co piszesz to nie wiem omg...
0 UP 0 DOWN
 
Adamek 
Love, Peace and Extasy!!!


Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Zielęcice

Wysłany: 2009-07-11, 22:55   

A jeszcze wracajac do pasa na nim było moze pare stłuczek w których nikt nie ucierpiał wiec jakie wypadki?? gorsze rzeczy dzieja się na ulicach miasta na których sa ograniczenia predkości poprostu żal...;/ :x
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: grozny, na, starobrzeskiej, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu