Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Upał zabójczy dla zwierząt
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-07-02, 06:52   Upał zabójczy dla zwierząt

Zwracam się z apelem , aby w czasie wysokich temperatur nie wychodzić z psem na spacer. Na ulicach widuje się pełno bezmyślnych osób paradujących ze swoimi pupilami w temp. 32 st. C. Przecież wystarczy krótki południowy spacer pod blokiem w cieniu a potem, wieczorem długi , gdy jest chłodniej. Czy te osoby są po prostu głupie czy obojętne ? Proszę forumowiczów, jest tu pewna grupa, o zwracanie uwagi na tego typu zachowania oraz zgłaszanie Straży Miejskiej. Policji, Wydziałowi Środowiska bądź Tow. Opieki nad Zwierzętami sytuacji , gdy psy podwórkowe , miejskie i wiejskie przetrzymywane są na łańcuchach , często zbyt krótkich, a budy wyeksponowane są w miejscach słonecznych, gdyż tak umiejscowiona buda nie chroni przed upałem. Można polepszyć los zwierzaków , wystarczy trochę więcej empatii i zainteresowania ich sytuacją . Proszę Was zatem o zainteresowanie w tych kwestiach.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-02, 07:31   

mulder, ja bym jeszcze dodała, żeby nie zapominać o wodzie do picia dla psa - skoro my potrzebujemy w takich dniach więcej wody, to nasze zwierzęta również.
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-07-02, 12:30   

Moja Mika <suka Amstafa> to szaleje normalnie mimo ze czarna sierść ma , włączam na ogrodzie zraszacz to lezy w wodzie ale jej to nie starcza biega za dom tam jest staw i z psem sasiada tapla sie w nim i w błocie xP śmierdzi niemiłosiernie i średnio z 2 razy dziennie trzeba ja z tego blota myc
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-07-02, 14:07   

Mój Szogun 10-letni kundelek (też czarna sierśc) podczas tych upałów poleguje cały dzień na kanapie i jeszcze łaskę zrobi, że przejdzie parę kroków do miski z jedzeniem. Mam wrażenie, że psa nie ma w domu a raczej, iż jest tylko wieczorem, kiedy zrobi się trochę chłodniej. Zwierzaki mają więcej rozumu od nas ludzi - w radiowej "Jedynce" z rana był apel by nie wychodzic z domu bez potrzeby.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2009-07-02, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-02, 18:42   

mulder napisał/a:
Przecież wystarczy krótki południowy spacer pod blokiem

Ale pojawia się koplejny kłopot: zakazy wyprowadzania psów :x
W upały to mój pies leży sobie na kafelkach - tak to mu wszędzie gorąco :D
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-07-04, 11:24   

Za to ja już kilka razy zauważyłem osoby spacerujące z psem z materiałowym kagańcem na mordzie (uniemożliwiającym jej otwieranie). Ludzie, przecież pies poprzez mordę się chłodzi, to nie jest człowiek, on się nie poci. Zamiast takiego można przecież założyć metalowy, w którym pies może spokojnie otworzyć mordę.

Aby ulżyć psu proponuję (w ramach możliwości) jeżdżenie z psem (najlepiej wieczorem) nad jakiś zbiornik, idealna okazja dla psa do ochłody i zmęczenia :wink:
Mój pies najczęściej odwiedza żwirownię w Ptakowicach :wink:
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-07-04, 16:25   

Można też psa chłodzic w ciagu dnia wodą z kranu, polewając go. Nie chodzi mi o to by na psa wylewac całe wiadra wody ale by moczyc sierśc.
0 UP 0 DOWN
 
Kayana20 
Karola



Wiek: 35
Dołączyła: 13 Mar 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-07-06, 10:27   

A co powiecie na bezmyślność ludzi,którzy zostawiają psiaki w samochodzie w taki gorąc?! Kiedyś zwróciłam uwagę jednemu panu,ale on tylko fuknął i powiedział,że przecież samochód stoi w cieniu.... super usprawiedliwienie...;/;/;/
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-07-06, 10:37   

Przepraszam bardzo... policja też nie dba o zwierzęta.. albo dba ale nie zawsze...




Cytat:
Dwa policyjne psy zdechły zostawione w upalny dzień w samochodzie zaparkowanym przed jednym z komisariatów w brytyjskim hrabstwie Nottinghamshire - informuje dziś agencja Reutera.

Według policji owczarki niemieckie znaleziono martwe we wtorek. Sprawę zgłoszono Królewskiemu Towarzystwu Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (RSPCA) oraz Niezależnej Komisji Skarg na Policję.

- To tragiczny incydent i doceniamy wagę pracy jaką codziennie wykonują nasze psy - powiedział przedstawiciel policji.

Weterynarz przeprowadzi sekcję zwłok, aby ustalić dokładne przyczyny śmierci zwierząt, jednak podejrzewa się, że odwodnienie było jednym z głównych czynników.

Brytyjskie służby medyczne w niektórych częściach kraju ogłosiły stan alarmu z powodu temperatur sięgających 30 stopni Celsjusza.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP


http://fakty.interia.pl/s...d-upalu,1332897
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-07-06, 13:08   

Kayana20 napisał/a:
A co powiecie na bezmyślność ludzi,którzy zostawiają psiaki w samochodzie w taki gorąc?! Kiedyś zwróciłam uwagę jednemu panu,ale on tylko fuknął i powiedział,że przecież samochód stoi w cieniu.... super usprawiedliwienie...;/;/;/


Można wezwać policję, Straż Miejską i wcześniej spisć numery, ale zdaje się, że wyjściem ostatecznym , gdy daje się zaobserwować , że pies jest wycieńczony , jest wybicie szyby. Jeden gość tak zrobił przed marketem , gdzieś w Polsce, ale pies już nie żył, nie zdążyli go odratować. Myślę, że zrobiłbym podobnie nawet narażając się na konsekwencje prawne.
0 UP 0 DOWN
 
Kayana20 
Karola



Wiek: 35
Dołączyła: 13 Mar 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-07-09, 11:18   

Piesek naszczeście był wesoły. Troszkę sapał,ale nic mu nie groziło... w sumie to mam gdzieś policje...czy jakieś konsekwencje prawne jeśli chodzi o życie czy zdrowie zwierzaka...
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-06-05, 06:03   

Lato przed nami , czas odświeżyć temat. Edukacja społeczeństwa to niezwykle trudne i mało satysfakcjonujące zadanie, ale cel , który nam przyświeca determinuje nasze działania pomimo tego, że nadal ludzie spacerują w pełnym słońcu ze swoimi pupilami ( temp. powietrza wynosząca + 30 st. C dla naszych czworonogów odczuwalna jest w granicach + 50 st. C, gdyż takie wartości osiąga przy gruncie ), zostawiają je przed sklepami lub w samochodach, a nie wspomnę o burkach łańcuchowych. Ostatnio w brzeskim przytulisku przebywał pies, którego zadaniem było pilnowanie ugoru przed dzikami. Psiak przywiązany do palika , bez jedzenia i wody, bez możliwości znalezienia schronienia, z pewnością nie przeżyłby tak gorących dni, jakie serwuje nam od jakiegoś czasu pogoda. Proszę , zwracajcie uwagę innym, informujcie Straż Miejska , Policję , a także nas, wolontariuszy ( PW , policja ma nasze namiary ) o sytuacjach zagrożenia życia zwierząt.
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-05, 15:34   

Ja od siebie apeluje głównie do mieszkańców pobliskich wiosek: zwracajcie uwage na psy sąsiadów!
Niestety zbyt często jest tak, że 'sąsiedzi nic nie widzą, nic nie słyszą' co jest totalną bzdurą.
Postawienie koło psiej budy paru desek dających cień nie jest czymś bardzo skomplikowanym, a dla psa to naprawdę bardzo wiele.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-06-07, 07:07   

http://sport.wm.pl/search/index/s/upa%C5%82
http://pies.onet.pl/11134...to,artykul.html
http://mojeptaki.info/archives/2169
http://www.vetopedia.pl/a...sie_upalow.html
http://www.mmpoznan.pl/31...h?category=news
http://e-makler.com.pl/upaly-grozne-dla-zwierzat/

By nie zostać gołosłownym.

upał a zwierzęta.jpg
Plik ściągnięto 24985 raz(y) 8,02 KB

0 UP 0 DOWN
 
Czakenzo 
inżynier



Wiek: 26
Dołączyła: 07 Sty 2011

UP 5 / UP 1



Wysłany: 2011-06-07, 08:13   

Nina napisał/a:
Ja od siebie apeluje głównie do mieszkańców pobliskich wiosek: zwracajcie uwage na psy sąsiadów!
Niestety zbyt często jest tak, że 'sąsiedzi nic nie widzą, nic nie słyszą' co jest totalną bzdurą.
Postawienie koło psiej budy paru desek dających cień nie jest czymś bardzo skomplikowanym, a dla psa to naprawdę bardzo wiele.


Nie wspominając już o misce czystej wody której tak często brakuje. Widziałam ostatnio psa uwiązanego w pełnym słońcu a ,,buda'' ( jeśli tak można nazwać kilka połamanych desek stojących na kupie ) stała ( prawie przewracała się ) poza zasięgiem łańcucha :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, upal, zabojczy, zwierzat


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu