Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy ktos wie gdzie to jest w Brzegu ????
Autor Wiadomość
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



  Wysłany: 2006-03-18, 00:11   Czy ktos wie gdzie to jest w Brzegu ????

Witam,

mam pytanie do wszystkich, mam stare zdjecie pocztowkowe z Brzegu.

Czy wie ktos przy jakiej ulicy stoi ten budynek w Brzegu albo jego resztki ?

Sam nie mam pojecia.
Wiem jedno w 100 % ze to jest Brzeg.

Gdzie_to_jest.jpg
Plik ściągnięto 374 raz(y) 207,21 KB

0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-03-18, 00:50   

Kurcze gdzieś widziałem. Bardzo w oczy ruca się ten owalny ganeczek na dole.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-03-18, 08:46   

budynek a zwłaszcza ganek coś mi przypomina ale ten dach.....jakoś nie wiem ale się rozglądne
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-03-18, 09:09   

ja bym poprosila o to zdjecie bez napisow .. troche przeszkadzaja :(
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-18, 09:21   

warlike napisał/a:
budynek a zwłaszcza ganek coś mi przypomina

Mamy z Kimim podobne odczucia, ale niestety nie dajemy rady zlokalizować do końca gdzie to może być :(
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-18, 10:10   

moze na ul. Poprzecznej? bo kiedys na rogu taki podobny stal...albo na koncu ul. Włościańskiej[ale chyba dom, ktory tam stal jest wyburzony]...heh..ale pewna nie jestem...
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2006-03-18, 21:37   

sachmet napisał/a:
moze na ul. Poprzecznej? bo kiedys na rogu taki podobny stal...albo na koncu ul. Włościańskiej[ale chyba dom, ktory tam stal jest wyburzony]...heh..ale pewna nie jestem...




Dziekuje narazie wszystkim ktorzy sie zameldowali za starania,
nastepnych naturalnie "zapraszam" do odpowiedzi na moje pytanie.

W tym czasie sprawdze czy stoi ten dom wg. propozycji na ul. Poprzecznej albo na Wloscianskiej

Nieznane_lange Kopie.jpg
Plik ściągnięto 323 raz(y) 67,26 KB

Nieznane_fryzjer Kopie.jpg
Plik ściągnięto 346 raz(y) 96,27 KB

Gdzie_to_jest.jpg
Plik ściągnięto 313 raz(y) 207,21 KB

Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-04-15, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-22, 23:58   

Witam,

Pałacyk - nie jestem tego pewien, ale to wygląda na budynek na ul. Jana Pawła (przed wojną Hitler Stasse) na skrzyżowaniu ze Spacerową. Widok od wejścia a nie od ulicy. Na klombie były zawsze krasnale :) .

Fryzjer - ul. Dzierżonia na przeciwko jubilera (ale musze się upewnić naocznie - fasada budynku) rok czasu mieszkałem dokładnie na przeciwko :)

Wolnostojący dom - jeżeli znajdował się w centrum to jestem przekonany że już nie istnieje :( . Ale sądząc po fotografii jest to jakieś gospodarstwo rolne (jakiegos bogatego rolnika z tamtych czasów) więc możliwe, że znajduje się ono na ulicy Oławskiej lub (mniej prawdopodobne) na Starobrzeskiej.

Niestety na Oławską się nie przejdę z braku czasu, może Yasiu to sprawdzi - często tamdędy jeździ. Co do pozostałych to jurto się upewnię w swoich teoriach naocznie.
Może zrobię aktualne fotki ;)
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2006-03-23, 01:47   

AlferX napisał/a:
Witam,

Pałacyk - nie jestem tego pewien, ale to wygląda na budynek na ul. Jana Pawła (przed wojną Hitler Stasse) na skrzyżowaniu ze Spacerową. Widok od wejścia a nie od ulicy. Na klombie były zawsze krasnale :) .

Dziekuje za wskazowki.Jako ze nie mieszkam juz w Brzegu z checia sprawdze to podczas spaceru.Z jednym bym sie nie zgodzil, ze ulica ul. Jana Pawła przed wojna nazywala sie Hitler Stasse (skad te wskazowki chetnie bym sie dowiedzial), ja mam wiadomosci z planow ze ulica nazywala sie Feldstrasse.
Czy ta Spacerowa to ma byc dzisiejsza B. Glowackiego ?
Czy to ten budynek ktory kiedys Olejarnia kupila naprzeciwko tego innego "palacu" ktorego wlascicielem byl wlasciciel cukrowni (kiedys na miejscu olejarni) ?


Fryzjer - ul. Dzierżonia na przeciwko jubilera (ale musze się upewnić naocznie - fasada budynku) rok czasu mieszkałem dokładnie na przeciwko :)

Musialbym sie tez naocznie upewnic.Pieknie dziekuje za wskazowke.

Wolnostojący dom - jeżeli znajdował się w centrum to jestem przekonany że już nie istnieje :( . Ale sądząc po fotografii jest to jakieś gospodarstwo rolne (jakiegos bogatego rolnika z tamtych czasów) więc możliwe, że znajduje się ono na ulicy Oławskiej lub (mniej prawdopodobne) na Starobrzeskiej.

Niestety na Oławską się nie przejdę z braku czasu, może Yasiu to sprawdzi - często tamdędy jeździ. Co do pozostałych to jurto się upewnię w swoich teoriach naocznie.
Może zrobię aktualne fotki ;)


To byloby wspaniale zobaczyc aktualne fotki.
Jak sie nazywa teraz Starobrzeska ? na dzisiejszej mapie nie ma.
Ten wolnostojacy budynek musial byc wazny bo spotkalem go pare razy na pocztowkach.
Moze gospoda albo hotelik ?
Pozdrowienia przesylam i podziekowania jeszcze raz
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-03-23, 07:23   

waldemar_n, ten Pałacyk kiedys należal do PWC "ODRA" i był tam żłobek z tego co mi wiadomo a cukierki w pewnym okresie musialy sie go pozbyc(tzn oddac) bo jak to mowili fabryka nie moze miec takich placowek. a co do ul spacerowej to jest ulica ktora dalej jest.
waldemar_n napisał/a:
Jak sie nazywa teraz Starobrzeska ? na dzisiejszej mapie nie ma.
Powinna byc jest to teraz chyba jedna z najdluzszych ulic w Brzegu zobacz gdzie jest duzy cmentarz komunalny zaraz przy obwodnicy w kierunku na Opole ;)

A ten fryzjer z ul.Dzierżonia akutalnie jest tam sklep z butami i obok wszystko po 2zl ;)

Cytat:
Wolnostojący dom - jeżeli znajdował się w centrum to jestem przekonany że już nie istnieje . Ale sądząc po fotografii jest to jakieś gospodarstwo rolne (jakiegos bogatego rolnika z tamtych czasów) więc możliwe, że znajduje się ono na ulicy Oławskiej lub (mniej prawdopodobne) na Starobrzeskiej.
jesli chodzi o Starobrzeska to odpada, nie ma tam takiego domku z tego co kojaze takiego ogrodzenia tam nie widzialam;)
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2006-03-23, 10:57   

Odnosnie mojej slabej znajomosci ulic Brzegu musze wytlumaczyc ze nie mieszkam juz dawno w Brzegu, ale uwielbiam te miasto, i tylko wczasie odwiedzin rodziny moge powiekszac swoja wiedze o tym miescie.

Ta historia z ulica Starobrzeska niestety wyszla z powodu najnowszego wydania mapy Brzegu w skali 1:7700 ostatnio kupionego w ksiegarni w miescie (na pierwszej stronie -zdjecie dziedzinca zamku).

Na jednej stronie mamy duzy plan Brzegu i reklamy a na drugiej stronie plan centrum miasta i bardzo duzo, bardzo duzo reklam.
Pod tym malym planie centrum miasta znalezc mozna spis ulic.
Jako ze jest to jedyny spis ulic miasta na calym planie na dwoch stronach, wychodzi kupujacy np. obcy turysta z zalozenia ze jest to spis wszystkich ulic miasta.

Jakiez zdziwienie moze spotkac mieszkanca Brzegu jezeli sie dowie z tego spisu ze 70 % ulic zniknelo.

Po chwili dedukcji mozna sie domyslec ze jest to spis ulic tylko wystepujacych na malym planie centrum , a gdzie reszta ?? :( :cry:

W pogoni za zyskiem z reklam Wydawnictwo zapomnialo o calym spisie ulic.

A wiec ciekawia mnie miny turystow jezeli chca znalezc jakas ulice w miescie.
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-04-15, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-23, 12:26   

alferx napisał/a:
Pałacyk - nie jestem tego pewien, ale to wygląda na budynek na ul. Jana Pawła (przed wojną Hitler Stasse) na skrzyżowaniu ze Spacerową. Widok od wejścia a nie od ulicy. Na klombie były zawsze krasnale .


Niestety, to nie ten budynek :( (będę szukał dalej, bo na pewno go widziałem)

waldemar_n napisał/a:
Z jednym bym sie nie zgodzil, ze ulica ul. Jana Pawła przed wojna nazywala sie Hitler Stasse (skad te wskazowki chetnie bym sie dowiedzial), ja mam wiadomosci z planow ze ulica nazywala sie Feldstrasse.


Tak, ktoś mi naopowiadał bajek . Teraz to sprawdziłem i faktycznie nie ma wzmianki by ulice tę przemianowali na Adolf Hitler Strasse i nazywała się przed wojną Feldstrasse.

Co do fryzjera to już jestem w 100% pewny, Porównałem to z innym zdjęciem (rodzinna pamiątka i układ się zgadza). Przy najbliżeszej okazji zrobię fotkę.
A teraz możesz zobaczyć jak te kamienice wyglądają od tyłu (z fotomanii - najbrzydsze miejsce w Brzegu)
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2006-03-23, 13:29   

Alferx napisał/a:
Co do fryzjera to już jestem w 100% pewny, Porównałem to z innym zdjęciem (rodzinna pamiątka i układ się zgadza). Przy najbliżeszej okazji zrobię fotkę.


Dzieki za starania.


Alferx napisał/a:
A teraz możesz zobaczyć jak te kamienice wyglądają od tyłu (z fotomanii - najbrzydsze miejsce w Brzegu)
Obrazek



Jedno jest pewne. Przy tych budynkach mozna spokojnie film z czasow wojennych
produkowac :) nie tracac duzo pieniedzy na budowanie dekoracji :wink:


Moderowany przez Inez:
Coś nie wszystko było oki z cytatem, więc poprawiłam :)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-23, 14:27   Trafiony zatopiony :)

alferx napisał/a:
Przy najbliżeszej okazji zrobię fotkę.



0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-23, 15:27   

a co do "pałacyku" hm ja bym powiedziala, ze to jest ten budynek kolo amifoteatru na ulicy Chrobrego. przynajmniej z wygladu przypomina...ale pewna nie jestem ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, czy, gdzie, jest, ktos, to, wie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu