Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy ktos wie gdzie to jest w Brzegu ????
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-23, 15:40   

sachmet napisał/a:
a co do "pałacyku" hm ja bym powiedziala, ze to jest ten budynek kolo amifoteatru na ulicy Chrobrego. przynajmniej z wygladu przypomina...ale pewna nie jestem ;)


Nie jest to żaden budynek na ul. Chrobrego (dzisiaj się tamdendy przechadzałem).
A pałacyk (byłe przedszkole nr 8 ) wygląda obecnie tak (foto kvm) :
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-03-23, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-23, 17:30   

Ja nie bardzo umiem sobie umiejscowić tych dwóch willi. Ta druga w szczególności budzi moje wątpliwości.

waldemar_n napisał/a:

Ta historia z ulica Starobrzeska niestety wyszla z powodu najnowszego wydania mapy Brzegu w skali 1:7700 ostatnio kupionego w ksiegarni w miescie (na pierwszej stronie -zdjecie dziedzinca zamku).
Na jednej stronie mamy duzy plan Brzegu i reklamy a na drugiej stronie plan centrum miasta i bardzo duzo, bardzo duzo reklam.


To nie jest spis ulic z centrum, są ulice także spoza centrum. Tyle że o Starobrzeskiej zapomnieli. Swoją drogą ciekawe spostrzeżenie. Ja z kolei zauważyłem, że skala planu jest sfałszowana. To nie jest 1: 77000. A skali centrum to wcale nie podali.
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-04-15, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-03-23, 20:30   

Co do mapy, to pisalem juz o tym w temacie zdaje sie "promocja bez emocji" lub "co mozna zmienic w Brzegu". Ta mapa z dziedzincem zamku na okladce, to porazka jakich malo. Nie dosc ze nie dokladna, beznadziejna graficznie, na drugiej stronie w opisach so bledy w histroii i poodwracane (odbicie lustrzane) zdjecia. /trzeba zaznaczyc ze jest to wina drukarni a nie autorow/. Tragedia. A po drugie powinna by dotepna wszedzie, prawie w kazdym skelpie czy kiosku w Brzegu. A tak nie jest. Moizna ja tylko kupic w Rynku. Powinien byc jakis punkt informacji turystycznej, gdize moznaby bylo nabyc gadzety z pamiatkami z Brzegu. Ja zakupilem kiedys bardzo fajna mape w Inter Marche (kupilem sobie 2 nawet:)), byla to dosc stara mapa Brzegu, z ratuszem na okladce, doskonalymi opisami i historia na odwrocie. Dokladnosc tej mapy odpowiadala dokladnosci wojskowych map topograficznych (podejrzewm ze byla na niej nawet wzorowana). Na mapie bylo wszystko: zaklady, nazwy Osiedli, Urzedy, Kazdy zabytek, i wszytsko oznaczone odopowiednimi kolorami.
Mozna tylko powiedziec: Szkoda!
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-23, 21:17   

alferx napisał/a:
Nie jest to żaden budynek na ul. Chrobrego (dzisiaj się tamdendy przechadzałem).
A pałacyk (byłe przedszkole nr 8 ) wygląda obecnie tak (foto kvm) :


no wlasnie to mialam na mysli;)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-23, 21:25   

alferx napisał/a:
Nie jest to żaden budynek na ul. Chrobrego (dzisiaj się tamdendy przechadzałem).
A pałacyk (byłe przedszkole nr 8 ) wygląda obecnie tak (foto kvm) :

Kiedyś była tam śliczna fontanna z konikami (o ile dobrze pamiętam) :D
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-23, 21:35   

Zaczyna się i to niezły :offtopic:

Prosze skoncentrowac swe myśli na rozpoznawaniu , gdzie widzieliście, gdzie znajdują się budynki ze zdjęć przedstawionych przez waldemara_n.
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2006-03-24, 00:16   Re: Trafiony zatopiony :)

Profesionalne przygotowanie odpowiedzi na pytanie plus wspaniale dopracowane zdjecia :!: :) Dzieki za pomoc

[ Dodano: 2006-03-23, 23:34 ]
Brzeski napisał/a:
Hmmm, a masz prawa autorskie do tych zdjęć?
Może jakbyś podał źródło skąd pochodzą, co jest na odwrocie, jeśli to widokówki, to by było łatwiej ustalić. Ja nie bardzo umiem sobie umiejscowić tych dwóch willi. Ta druga w szczególności budzi moje wątpliwości.




Ta "Villa Lange Brieg " z ludzmi przed weranda, to zdjecie zrobiono w 1909 roku a zdjecie drugiego domu w 1906 ( zrobione zdjecie przez fotografa brzeskiego i wyslane z Brzegu.

Czesto myla ludzie przesylki wychodzace kiedys z miejscowosci Brieg z miastem rowniez Brieg w Szwajcarii. Ale kiedy pod nazwa Brieg na pieczeci stoi Bez. Breslau to juz nie ma rzadnych watpliwosci.
Ten budynek musial byc bardzo znany w Brzegu bo posiadam dwie widokowki z tym budynkiem (bez ludzi)

Jezeli chodzi o prawa autorskie:

Za hucznie to nazwane.Po prostu moge tak wytlumaczyc, szukalem, zakupilem (nie tanio)
posiadam.
A wiec mam prawo rowniez posiadac na dokladnie ta pocztowke prawo nie autorskie ale prawo wlasnosci, jezeli ktos posiada inna, inaczej zapisana to ma swoje prawa.

O prawach autorskich tych fotografow nie mozemy mowic bo musieliby byc w wieku
min. 120 Lat aby mnie przed sad postawic, ai tak z ich rodziny juz druga generacja jest w sedziwym wieku.
Ale teraz koniec z rozwazaniami prawnymi. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 08:15   

waldemar_n napisał/a:
a zdjecie drugiego domu w 1906 ( zrobione zdjecie przez fotografa brzeskiego i wyslane z Brzegu.


Fotograf był z Brzgu i nadał zdjęcie z Brzegu ale nie jest powiedziane że foto robił w Brzegu ;)

Nie jestem w 100% pewny, ale taki budynek widziałem dziś jadąc do pracy w Małujowicach. Budynek przy kościele. Niestety z drogi widziałem tylko szczyt bocznej fasady i dach. Nie mogłem stwierdzić, czy jest również ta przybudówka.

Cieplej się zrobi to rowerkiem podjadę, bo niestety dojeżdzam nie swoim autkiem i problem będzie podjechania pod ten dom. :(
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-24, 08:21   

alferx napisał/a:
Nie jestem w 100% pewny, ale taki budynek widziałem dziś jadąc do pracy w Małujowicach. Budynek przy kościele. Niestety z drogi widziałem tylko szczyt bocznej fasady i dach. Nie mogłem stwierdzić, czy jest również ta przybudówka.

Zastanawiałam się nad tym od początku kiedy tylko ujrzałam to zdjęcie. Mi też przypomina to ten domek w Małujowicach przy Kościółku. Stamtąd pochodzi moja rodzinka i takie było moje pierwsze skojarzenie, ale dawno tam nie byłam więc... nie mam na to dowodów :(
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-24, 18:39   Re: Trafiony zatopiony :)

Cytat:

Ta "Villa Lange Brieg " z ludzmi przed weranda, to zdjecie zrobiono w 1909 roku a zdjecie drugiego domu w 1906 ( zrobione zdjecie przez fotografa brzeskiego i wyslane z Brzegu.


Chyba lepiej by było jakby zeskanować i rewersy tych kartek, byłoby bardziej jasne, bo ww. opis nieco mało precyzyjny jest. Wciąż mam wątpliwości , że to Brzeg.

Cytat:
Jezeli chodzi o prawa autorskie:
Za hucznie to nazwane.Po prostu moge tak wytlumaczyc, szukalem, zakupilem (nie tanio)
posiadam.
A wiec mam prawo rowniez posiadac na dokladnie ta pocztowke prawo nie autorskie ale prawo wlasnosci, jezeli ktos posiada inna, inaczej zapisana to ma swoje prawa.


No widzisz, więc kartka nie jest już chroniona przez prawa autorskie. Ty jednak nie chcesz by ktoś sobie skopiował Twoją kopię, bo Ci ubędzie. Ale chciałbyś, żeby obcy ludzie bezinteresownie Ci robili poszukiwania i odpisywali na Twoje pytania. Takie trochę to - moim zdaniem - sobkostwo.
Chylę czoła przed Alferem, który zrobił super zdjęcia i opublikował :-)

[ Dodano: 2006-03-24, 17:50 ]
Ad. hipotezy Małujowic.
Alfer i Inez macie dobrą pamięć! Faktycznie falisty kształ szczytu jest podobny do małujowickiego. Mam tylko 1 fotkę współczesną z 1/200 fragmentem tego budynku w Małujowicach. Jednak układ dachu do przebiegu ulicy się nie zgadza niestety. :-( Na fotce dom stoi wyraźnie kalenicą równolegle do ulicy, a budynek w Małujowicach kalenicę ma prostopadłą do szosy. No chyba, że to zupełnie inne ujęcie.. Ale wątpię.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-27, 08:48   Rozwiązanie

A teraz rozwiązanie wszystkich zdjęć :D

Willa z ludzmi siedzącymi na schodach :
Ulica Armii Krajowej - budunek Sanepidu (codziennie koło niego przechodzę , jak mogłem tego wcześniej nie zauważyc).
Na starej fotce jest więcej zieleni, której obecnie nie ma. No i jest teraz inna struktura tynku. Na starej force jest gładka i jana, obecnie ciemna i chropowata (kamyczek).
Układ okien, wierzyczek, ścian jest zgodny. Fotkę zrobię przy najbliższej okazji.

Budynek wolnostojący z gankiem -
100% Małujowice wg mojej teorii i potwoerdzenia Inez.
Budynek stoi i ma ten półorągły ganek z tarasem (nawet barierki są zachowane).

Fryzjer - pokazany wcześniej

Wszystkie budynki zatem stoją do dnia dzisiejszego :)
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-04-15, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-27, 12:02   

No i zagadki rozwiązane :) Inez i Alferx mieliście racje dom jest w Małujowicach naprzeciw kościoła.



0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-27, 15:29   Re: Rozwiązanie

AlferX napisał/a:

A teraz rozwiązanie wszystkich zdjęć :D


Moje uznanie!

(I sorry za powiątpiewanie w Małujowice ;-) )
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-27, 18:19   

Brzeski napisał/a:
(I sorry za powiątpiewanie w Małujowice )


Jak zobaczyłem pierwszy raz to sam do końca nie byłem pewien. Ale fotki Tymona potwierdziły moją teorię.

Co do "Villa Lange Brieg" oto porównanie :



0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2006-03-28, 02:15   

Tymon napisał/a:
No i zagadki rozwiązane :) Inez i AlferX mieliście racje dom jest w Małujowicach naprzeciw kościoła.


Bylem troche w drodze i nie moglem reagowac na wspaniale odpowiedzi i


wspaniale zdjecia od Alferxa i Tymona


i "calej grupy detektywistycznej"

Wspaniala robota, a tylez razy przechodzilem kolo jednego z tych budynkow.
Ten w malujowicach musil byc niezle znany jezeli wydano pocztowke albo ktos wazny musial tam mieszkac.

Troche mi humor zepsuly niepotrzebne dyskusje z kolega Brzeski na tematy prawne no ale
i przez to trzeba niekiedy przejsc.

Jako "zwariowany" fan Brzegu nie chce mi sie dyskutowac o §§§§§§§, liczy sie tylko miasto Brzeg i jego historia.

Naturalnie zastrzgam ze zdjecia przedstawione przez kolegow na tych stronach internetowych nie beda wykorzystane w jakichkolwiek materialach wydawniczych ...
bla bla bla itd.

Az milo nie mieszkajac juz w tym pieknym miescie spotkac powaznych milosnikow Brzegu.


Moderowany przez Inez:
Poprawiłam cytat, czyż teraz nie wygląda lepiej :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, czy, gdzie, jest, ktos, to, wie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu