Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Przetarg na remont mieszkań dla rodzin pochodzenia romskiego
Autor Wiadomość
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-18, 12:07   Przetarg na remont mieszkań dla rodzin pochodzenia romskiego

Skandal-jednym słowem.
Poczytajcie sami jaki jest zakres remontu 3 mieszkań w Brzegu dla romskich rodzin przy ulicy.Ofiar Katynia, Grobli i Młynarskiej.

http://www.bip.brzeg.pl/?...09&mc=6&eid=656 /przedmiar robót na poszczególne mieszkania/
Ostatnio zmieniony przez joanna27 2009-06-18, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-18, 12:15   

ja pindole :/ sam mieszkam na Ofiar Katynia to sobie na tej projekt zerknelem :/ moc
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-06-18, 12:26   

do romów nic nie mam ale lekkie przegięcie z takim remontem... ile jest w brzegu mieszkanców którzy mieszkają od ilus lat a tu taka niespodzianka... jaki z tego morał ??
Ostatnio zmieniony przez Pan_Pasztet 2009-06-18, 13:46, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-06-18, 12:33   

Krew człowieka zalewa :twisted: Ciekawe skąd się biorą fundusze w "Programie na rzecz społeczności romskich w Polsce" :? Kto w tym po...banym kraju decyduje że pieniądze z moich podatków idą na tych darmozjadów :x :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2009-06-18, 13:27   

Sadzicie, ze Romowie beda widzieli te zlote spluczki w swoich mieszkaniach?
Oby to nie byl jakis przekret!
Ostatnio zmieniony przez Ivonn 2009-06-18, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2009-06-18, 13:29   

Chciałbym zauważyć, że to jest przedmiar robót i kolumna "RAZEM" odnosi się do obmiaru ostatecznego wszystkich elementów z danej pozycji z tejże listy. Nie jest to cena wykonania moi drodzy :) . Na podstawie przedmiaru sporządza się ofertę przetargową i dopiero w tym momencie pojawiają się konkretne środki finansowe jakie należy ponieść realizując ową inwestycję.

Z doświadczenia wiem, że takie mieszkania z pewnością nie będą odpicowane i wszystkie użyte materiały będą raczej z dolnej półki.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-06-18, 13:30   

Ivonn napisał/a:
Oby to nie byl jakis przekret!



spokojnie :) sadze, ze teraz nie zrobią żadnego przekrętu :D za duzo osób bedzie im patrzec na ręce ;)
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-18, 13:32   

zwróćcie uwagę na instalację miedzianą i kształtki!
przeciez zaraz to wymontuja i sprzedają

to nie sa prawdziwi romowie
do prawdziwych z prawdziwego zdarzenia duzzzooo im brakuje.

Jeszcze jedno.
Rozmawaicie tu o cenach wykonania tych usług.
Mnie sie wydaje ze w tych tabelach to sa podane ilości a nie ceny tych robót
skoro to przetarg to ceny proponuje dany wykonawca i nie moge byc narzucone z gory.

tak czy siak bedziemy za to placic wszyscy.

Najistotniejsze jest to ze znam wiele rodzin ktore zyja w bardzo trudnych warunkach i miasto nie kwapi sie do pomocy.
A ty takie rarytaski na tacy podane

ehhh....
Ostatnio zmieniony przez joanna27 2009-06-18, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-18, 13:38   

kompletny kibel- 3.000zł :shock:
Demontaż kranu- 1.000zł :shock:
Bateria- 1.000zł :shock:
posadzki panelowe- 53.000zł :shock:

tylko niektóre wymieniłem, zdaje mi sie czy ktoś o jedno zero sie pomylił?
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2009-06-18, 13:42   

Heh zobacz co napisałem kilka postów wcześniej. Skąd wzięliście te ceny? To jest zwykły obmiar robót i nie ma tam podanych nakładów finansowych bo te ustala wykonawca podczas tworzenia oferty przetargowej.

Trochę zapędziliście się w szerzeniu jakiejś paranoi bez uprzedniego zapoznania się ze specyfikacją budowlaną.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-06-18, 13:45   

faktycznie mój błąd zwróciłem juz na to uwage ;) i tak mnie interesuje kilka rzeczy z tamtej listy nawet bardzo...
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-18, 13:47   

LiuKhongSum napisał/a:
Heh zobacz co napisałem kilka postów wcześniej. Skąd wzięliście te ceny? To jest zwykły obmiar robót i nie ma tam podanych nakładów finansowych bo te ustala wykonawca podczas tworzenia oferty przetargowej.


To naprawdę nie ma znaczenia czy to sa ilosci czy ceny.
Jak wspomniałam wczesniej wydaje mi sie ze sa to ilosci podane w roznych jednostkach miary i tak np. panele podłogowe 53 m2 x srednio 30 zł to 1500zł + podklad pod panele+listwy itd

Zrobiłbys od reki sobie w domu taki remont z wymiana wszystkiego?
napewno nie kosztowałoby to 10 tys PLN
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2009-06-18, 14:19   

Z pewnością nie będę się tutaj wymądrzać i przekonywać do moich racji, ale musiałabyś przejść się na ulicę Grobli i zobaczyć jak zostały "odświeżone" lokale w których zamieszkują Romowie. Uwierz mi że szału nie uświadczysz. Na remont tych mieszkań również był organizowany przetarg wraz z podobnym przedmiarem robót.

Jeśli posiada się upusty w hurtowniach oraz dodatkowo użyje się materiałów z dolnej półki to koszt wykonania takiej podłogi wyniesie max. 800 pln.

Wykonawca, który wygra przetarg z pewnością sporo zarobi bo w przedmiarze nie ma podanej klasy ani typu materiałów jakich należałoby użyć remontując dany lokal.

Jeśli chodzi o kwestie społeczne to ktoś jednak stworzył "PROGRAM NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI ROMSKICH W POLSCE", zebrano środki finansowe i teraz remontują lokale. Pytam się w czym rzecz? Widać przedstawiciele Romów są zaradni, otwarcie proszą o pomoc i ta jest im przyznawana.

Może nadszedł czas, aby utworzyć podobny program w celu polepszenia warunków bytowych najbiedniejszych mieszkańców naszego miasta (Polaków) jeśli tak Wam przeszkadza fakt, że tylko Romowie uzyskali pomoc?

Sam zbytnio nie przepadam za tą społecznością, ale na pewne sprawy trzeba spojrzeć jednak obiektywnie.
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-18, 14:32   

Obiektywizm to podstawa.
Zgadzam sie w pełni z tym co napisałes.

Proszę o wskazanie choć jednej rodziny, która dostała taka pomoc w prezencie od miasta.
Może ktoś jest w posiadaniu takich informacji (nie chodzi o nazwiska adres itp. chodzi o fakt ze taka pomoc została udzielona w roku 2009)

Może gdyby byli to przyzwoici ludzie i zachowywali sie tak jak na ich ród przystało było by miło.
Jednak to są ludzie którzy utrzymują sie za nasze pieniądze, nie pracują i wszystko co maja pochodzi z kradziezy, rozbojów itp.

Może wszyscy zacznijmy tak życ?
Ale czy o to chodzi?
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2009-06-18, 21:46   

joanna27 napisał/a:

Jednak to są ludzie którzy utrzymują sie za nasze pieniądze, nie pracują i wszystko co maja pochodzi z kradziezy, rozbojów itp.


Cos nikomu nie chce sie odpisywac dosyc dlugo, nie dziwie sie jak czytam te pierd...oly

Pisze dosadnie bo ciagle te same glupoty, zdania walkowane juz od setek lat w roznych narodach i roznych krajach.

Tylko podburzanie ludzi bez posiadania 100 %-towych dowodow.

Nienawisc zawsze powstaje z zazdrosci i ze strachu.
Czego sie nie zna i nie chce poznac, to sie tego boi, jak sie boi to jedynym sposobem dla
"slabych" jest nienawidziec i zbudowac bariere nie do pokonania przed soba.

Taka jest "ewolucja" wiecznie "wczorajszych" i "betonowych"

Za chwile sie ONI zglosza i to bardzo szybko :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, mieszkan, na, pochodzenia, przetarg, remont, rodzin, romskiego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu