Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Policjanci zatrzymali fałszerzy pieniędzy!
Autor Wiadomość
aczytowazne 
Jołek^^



Wiek: 30
Dołączyła: 06 Gru 2008

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-08, 19:29   Policjanci zatrzymali fałszerzy pieniędzy!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zatrzymali dwóch siedemnastolatków, którzy wprowadzili do obiegu fałszywe pieniądze. Wprowadzeniu dalszych fałszywek w obieg zapobiegł jeden ze sprzedawców, który wystawiał swoje produkty podczas tegorocznych Dni Skarbimierza. Podczas, gdy nastolatek płacił za jedzenie 20-złotówką poczuł w rękach, że banknot różni się od pozostałych, natychmiast zawiadomił ochronę, a ta policję.

To kolejny przypadek w powiecie, gdzie nieletni próbowali wprowadzić do obiegu fałszywki. Na początku roku, dwóch mężczyzn, chciało wyłudzić telefony komórkowe na fałszywe dane, lecz pracownicy sklepu zauważyli, że dokumenty są podrobione i natychmiast zawiadomili policję. Tak, więc takich przypadków brzeska policja odnotowuje coraz więcej.


Adrian K. znajduje się już na policjynym dołku.

Rozwój techniki jest bardzo szybki, coraz łatwiej jest podrobić pieniądze, ale również widać postęp w technologii sprawdzania banknotów - mówi Bartosz Łukasik, student III roku informatyki.

Teraz, za próbę wprowadzenia w obieg fałszywych pieniędzy 17-latkom grozi do 10 lat więzienia, bowiem prawdopodobnie będą odpowiadali jako pełnoletni.

źródło: http://www.infobrzeg.pl/w...y-pienidzy.html
0 UP 0 DOWN
 
ad hoc 

Wiek: 44
Dołączył: 26 Sty 2008

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2009-06-08, 19:50   

Cytat:
Podczas, gdy nastolatek płacił za jedzenie 20-złotówką poczuł w rękach, że banknot różni się od pozostałych, natychmiast zawiadomił ochronę, a ta policję.


aczytowazne napisał/a:
Rozwój techniki jest bardzo szybki, coraz łatwiej jest podrobić pieniądze, ale również widać postęp w technologii sprawdzania banknotów - mówi Bartosz Łukasik, student III roku informatyki.


Och człowiek i jego dłonie to przecie boska inwestycja... fajnie, że ktoś szybko reaguje i swoją drogą ciekawe na studiach informatycznych uczą czytania z rąk i innych takich ciekawych rzeczy :-P
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-06-08, 20:23   

aczytowazne napisał/a:
Rozwój techniki jest bardzo szybki, coraz łatwiej jest podrobić pieniądze, ale również widać postęp w technologii sprawdzania banknotów - mówi Bartosz Łukasik, student III roku informatyki.



powiem ci tak ;) mająd dobrą drukarkę i program graficzny mozna zrobic wszystko ;)

nie zaprzeczycie ;) i nie ucza czytania z rąk ale jest grafika komputerowa ;) i jeżeli ktos ciut więcej się interesuje tym to wie na co np zwrócić uwagę i tak dalej

a na studiach informatycznych nie tylko uczą pić ;) choć to tez ;)
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2009-06-09, 10:40   

Spokojnie można sobie druknąć dowolną ilość banknotów o nominale nie budzącym podejrzeń, czyli max 50 zł, i najlepiej robić zakupy na hali targowej :D . Tam babki raczej nie zwracają na to uwagi ,a i tłum robi swoje ;]. Nie żebym pisał jakiś tutorial "Z fałszywkami na Ty" , ale takie rozważania mi przychodzą do głowy ;P
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-06-09, 10:53   

Guzik napisał/a:
ale takie rozważania mi przychodzą do głowy ;P


tylko musisz mieć dobra drukarke ;D hmmm moze laser kolor ;) i dobry papier ;D ale ja nie wiem nie znam się nie wiem jak to zrobic :D
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-09, 18:26   

A ja powiem krótko i na temat :wink: wierze że Adrian K popełnić ową rzecz ponieważ chodził ze mna do podstawówki i od tamtego czasu miał konflikty z prawem :wink: więc przędziej czy póżniej wiedziałem że i tak wpadnie w wieksze kłopoty :) niezdziwił mnie tez fakt że został " mniemanym fałszerzem" ale cóż bedę przypuszczał :) odpowiedż na to da nam śledztwo :)
Czytając opinie Krzyśqa i innych internautów na serwisie InfoBrzeg doczytałem się pewnego faktu że niby Adriana K wrobiła jakać banda z Małujowic :)
Ostatnio zmieniony przez Lukasz10_2004 2009-06-09, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Novy 
zbanowany


Wiek: 59
Dołączył: 22 Maj 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-06-09, 23:55   

Cytat:
Czytając opinie Krzyśqa i innych internautów na serwisie InfoBrzeg doczytałem się pewnego faktu że niby Adriana K wrobiła jakać banda z Małujowic.

Nie wiem, jak z Twoim czytaniem ze zrozumieniem, ale Krzysieq praktycznie nie odniósł się do sprawy podrabiania pieniędzy. Zwrócił jedynie uwagę na zdjęcie z profilu NK.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: falszerzy, pieniedzy, policjanci, zatrzymali


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu