Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ile przysługuje stażu ?
Autor Wiadomość
magnolia 


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2009-06-07, 18:25   Ile przysługuje stażu ?

Witam chciałabym sie dowiedzieć czy to prawda że po kazdej ukończonej szkole przysługuje staż ?czy można ten staż kumulować i np odbyć 3 letni staż ?ile stażu przysługuje po kazdej skończonej szkole ?z góry dziękuje za odpowiedź
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2009-06-07, 18:36   

możesz mieć max. rok stażu.

http://praca.wp.pl/kat,18...,wiadomosc.html <-------- chyba nie tak trudno poszukać? ;)
Ostatnio zmieniony przez Agnes 2009-06-07, 18:39, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-07, 18:45   

magnolia napisał/a:
Witam chciałabym sie dowiedzieć czy to prawda że po kazdej ukończonej szkole przysługuje staż


To nie jest prawda, bo np. jeśli ukończysz jakąś szkołę w wieku 28 lat np. to już nie spełniasz warunku podstawowego skierowania na staż. Generalnie nie ma czegoś takiego jak skończona szkoła = staż. Jeśli mowa o stażu z Urzędu Pracy, to maksymalnie może on trwać 12 miesięcy. Czy to u jednego pracodawcy czy też skumulowany (przy czym minimalny okres stażu to 3 miesiące). No i należy pamiętać o warunku wiekowym
1) do 25 roku
lub
2) do 27 roku, jeśli do 12 miesięcy wstecz osoba ukończyła szkołę wyższą

Hmm jest jeszcze o "niedawna" zapisek w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, że osoby spełniające jeden z poniższych warunków

1) bezrobotny do 25 roku życia,
2) bezrobotny długotrwale albo po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego,
o którym mowa w art. 50 ust. 2 pkt 2, albo kobiet, które nie podjęły
zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
3) bezrobotny powyżej 50 roku życia,
4) bezrobotny bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego
lub bez wykształcenia średniego,
5) bezrobotny samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 18
roku życia,
6) bezrobotny, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia,
7) bezrobotny niepełnosprawnych

PUP może skierować do odbycia stażu przez okres nieprzekraczający 6 miesięcy, ale nie wiem jak to funkcjonuje w praktyce !
---------

Agnes, podałaś starego linka, niby podstawy się zgadzają, ale pewne kwestię w międzyczasie uległy zmianie.
W tym konkretnym przypadku polecam ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy :-P
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-06-07, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
magnolia 


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-06-07, 18:49   

dobrze to czemu w UP przy rejestracji jeden z pracowników powiedział mi że jeśli nie pracuje i nie studiuje dziennie moge podjąć staz i za każda ukończona szkołę nalezy się staż ?
0 UP 0 DOWN
 
nikicia 


Wiek: 37
Dołączyła: 24 Paź 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-07, 18:55   

magnolia napisał/a:
dobrze to czemu w UP przy rejestracji jeden z pracowników powiedział mi że jeśli nie pracuje i nie studiuje dziennie moge podjąć staz i za każda ukończona szkołę nalezy się staż ?


masz troche racji choć nie wiem jak to działa ale moja kumpela po liceum odbyła rok stażu z UP a teraz skończyła licencjat i też jest na półrocznym stażu z UP -więc musiałabys sie dowiedziec jak to działa bo widze że wyżej pisza że to nie możliwe a jednak tak można :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-07, 19:00   

magnolia napisał/a:
to czemu w UP przy rejestracji jeden z pracowników powiedział mi że jeśli nie pracuje i nie studiuje dziennie moge podjąć staz i za każda ukończona szkołę nalezy się staż ?


nie wiem... nie znam jego intencji... może Ty uprościłaś komunikat który Ci nadał, albo on go uprościł. Być może chodziło mu o tą drugą możliwość, o której pisałem od "hmm..."

nikicia napisał/a:
też jest na półrocznym stażu z UP -więc musiałabys sie dowiedziec jak to działa bo widze że wyżej pisza że to nie możliwe a jednak tak można


no wyżej piszą dobrze (tzn. mówię za siebie).. ale trzeba też dobrze i uważnie czytać :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ile, przysluguje, stazu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu