Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy pomysł brzeskich Romów!
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-06-06, 12:12   Nowy pomysł brzeskich Romów!

W zasadzie pytanie bez adresata. Traci PKP. Policja interweniuje, ale efekt tej interwencji jest w właściwie żaden. Wspomniana społeczność wpadła na pomysł, że aby nie użerać się z konduktorem z powodu jazdy bez biletu w pociągu osobowym, lepiej korzystać z pociągów pośpiesznych. I swój pomysł skutecznie realizuje. Konduktor w przypadku stwierdzenia jazdy bez biletu powinien wysadzić delikwenta na najbliższej stacji, którą w przypadku jazdy z Wrocławia bywa z różnych powodów Brzeg. I o to chodzi. Widzę nawet częste interwencje policji na stacji w Brzegu , i co z tego? Dokładnie nic. Coraz więcej Romów jeździ bez biletu na trasie Wrocław - Brzeg w pociągach pośpiesznych. Całe klany, matki z wózkami z dwojgiem i więcej dzieci itp. Mój osobisty stosunek jest do tego obojętny. Skoro PKP nie potrafi sobie z tym poradzić to ich sprawa. Tylko dlaczego ja mam płacić, a ktoś inny nie musi?
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-06, 13:25   

No i co w tym nowego? Przecież oni nie płacą za nic a jeżeli już muszą za coś zapłacić to i tak przecież nie robią tego z zarobionych przez siebie pieniędzy.To każdy pracujący Polak utrzymuje tę bandę nierobów i pijawek żerujących na nas a każących się dumnie nazywać "mniejszością narodową".
W tym temacie mógłbym napisać jeszcze naprawdę wiele,oj wiele ale znowu zostanę wyzwany od rasistów i moresofobów (słowotwór własny :wink: ) przez brzeskich miłośników tej "nacji" którzy piszą górnolotne słowa w ogóle nie mając pojęcia o temacie :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-06-06, 14:25   

Taka jazda na gape Brzeg-Wroclaw lub Brzeg-Olawa nie jest domena tylko cyganow. Chocby wczoraj trafil mi sie jako "towarzysz" gosc, ktory z Romami z pewnoscia nie mial nic wspolnego. Nie raz i nie dwa widzialem "mlodziencow" uciekajacych przed konduktorem byleby tylko przejechac jedna stacje...
Prawda jednak jest, ze cyganie sa bardziej widoczni w takich "wedrowkach", m.in. dlatego, ze sie z tym nie kryja, sa glosni...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-06-06, 14:48   

No popatrz - ja w zeszły piątek wracałem z Opola pośpiechem i też się jakiś spanikowany młodzieniec trafił - przez 30-40 minut męczył mnie, jak i kiedy chodzą konduktorzy i czy do "kibla" wejdzie, jak się zablokuje ;) .

Gwoli ścisłości, zdarzyło mi się parę razy w latach 80 tych śmigać np bez dopłaty i temu podobne tam sprawy.

A głośni potrafią być nie tylko Cyganie. Zresztą jak sięgnę pamięcią wstecz, to tak circa na 20-30 przypadków "głośnego" podróżowania, z jeden, dwa były spowodowane przez ludzi, o których mowa.

Płacimy też za szkody i dewastacje powstałe w wyniku podróży psedokibiców. I doprawdy chyba nie wmówicie mi, że polskojęzyczne różnego typu grafitti i wulgaryzmy są tworzone w wagonach przez Cyganów.

Calipso1 napisał/a:
przez brzeskich miłośników tej "nacji" którzy piszą górnolotne słowa w ogóle nie mając pojęcia o temacie


Próba zrelatywizowania różnego typu reakcji, a przede wszystkim powstrzymanie wybuchów niekotrolowanej agresji nie oznacza od razu darzenie tego czy tamtego jakąś specjalną, jak to nazwałeś, "miłością".

A jakie to jest tzw "pojęcie o temacie" ? Co trzeba wiedzieć, albo czego doświadczyć, aby Twoim zdaniem mieć pojęcie o tym temacie?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-06-06, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-06, 14:53   

Roztropek napisał/a:
Skoro PKP nie potrafi sobie z tym poradzić to ich sprawa. Tylko dlaczego ja mam płacić, a ktoś inny nie musi?


Kiedyś PKP radziło sobie z nimi zatrzymywali pociąg i wysadzali w polu a teraz nie potrafią lub nie chcą. Co z tego że zatrzymają takowego roma jak nawet dostanie mandat to z czego on zapłaci a mandat pewnie wyrzuci do kosza.

A.Mason napisał/a:
Prawda jednak jest, ze cyganie sa bardziej widoczni w takich "wedrowkach", m.in. dlatego, ze sie z tym nie kryja, sa glosni...



Należy jeszcze dodać że są coraz to bardziej bezczelni i wulgarni jak im nie dasz kanapki czy pieniędzy
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-06-06, 15:29   

Pomysł nie jest nowy (co sugerowałaby nazwa tematu), ten sposób dojazdu praktykowany jest przez wskazaną grupę brzeżan od kilku-kilkunastu lat. Dojeżdżają tak do "pracy" w Opolu lub Wrocławiu (niekiedy także Oławy, jeżeli konduktor uzna za właściwe wcześniejsze pożegnanie tych pasażerów). Wiadomo, iż wszelkiego rodzaju mandaty lub wzywanie policji nie działa. Nikt nałożonych kar nie jest w stanie ściągnąć. Zatrzymanie pociągu w szczerym polu też nie jest rozwiązaniem, dlaczego zwykły pasażer ma płacić strata czasu? PKP tez traci na kosztach zatrzymania i ponownego rozpędzenia pociągu. Jedyna skuteczna metodą, która czasami obserwuje jest stanowcza postawa konduktora, który wyrzuca osobnika/ów już w Brzegu (oczywiście po wcześniejszym sprawdzeniu biletu lub zaproponowaniu zakupu takowego. Ale nie wszyscy kontrolerzy mają taką chęć lub odwagę (często działanie kończy się awanturą).

Myślę, iż pewnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zależności pomiędzy występowanie notorycznego łamania prawa (przez każdego obywatela) a wypłatą wszelakich państwowych zapomóg, zasiłków itd. Kwoty byłyby zmniejszane o wartość kar lub przynajmniej wartość biletu na daną relację.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-06, 19:12   

Szczerze wkurza mnie jak pociąg nie wyjeżdża z Brzegu właśnie przez kilkunastominutowe (i więcej) interwencje wobec takich wczasowiczów. Szczególnie wtorki, pośpiech o 8;48, kiedy to całe tabuny jadą na żer. Niby interweniują, a tydzień w tydzień to samo
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-06, 20:39   

Myślę, że uzależnienie poocy społecznej od bycia w porządku wobec prawa byłoby nieżłym rozwiązaniem, bo rzeczywiście sprawa jest moralnie dwuznaczna. jeżdżę codziennie na trasie Brzeg-Wrocław i płacę niemało, podobnież żona a tymczasem widzę raz po raz, że nawet nie to że są tacy co jeżdżą bez biletu, ale już nawet konduktor ich nie zaczepia o bilet. I jak ja mam się czuć? Frajer. Gdybym był wielkim, stukilowym pijakiem albo grupą Romów - nie musiałbym płacić, nawet by to nikomu do głowy nie przyszło.
0 UP 0 DOWN
 
JSB 



Wiek: 35
Dołączyła: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2009-06-08, 00:05   

Ja często rano w niedziele jeżdżę do Częstochowy, wtenczas romowie wsiadają do tego pośpiesznego co ja i ku mojemu zaskoczeniu wysiadaja na stacji Częstochowa i gdy jest ciepło to chodzą na Jasną Górę na mszę na Błoniach i tam żebrzą :roll: A w czasie jazdy pociągiem chodzą po przedziałach i proszą o "kanapkę dla dziecka" :?
0 UP 0 DOWN
 
Barton Fink 



Wiek: 113
Dołączył: 24 Sty 2009

UP 22 / UP 9



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-06-08, 05:03   

JSB... Otóż... Nie pisz na Romów (moresów) nic co by mogło ich w jakis sposób obrazic bo oczywiscie zostaniesz rasistką, poza tym wielu ich obrońcom z tego forum pewnie to sie nie spodoba ze czepiasz sie mniejszości etnicznej która będąc tu niejako goscmi(bo mówia ze są u siebie) nie spełnia zadnych warunków kulturowych bo kulturą nie grzeszą, nie potrafią sie zachowywać jak cywilizowani ludzie w wiekszosci wypadków, są upierdliwi i często agresywni.. do tego drą te swoje mordy, no ale sa "naszą... wspaniała mniejszoscią" .. Tylko sie cieszyć ze ich mamy...
Czemu prawo w wypadku gdy zawinimy... wyegzekwowuje wszysko od nas a od nich nic nie jest w stanie wyegzekwować..??
Ostatnio zmieniony przez Barton Fink 2009-06-08, 05:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-06-08, 07:40   

Barton Fink napisał/a:
SB... Otóż... Nie pisz na Romów (moresów) nic co by mogło ich w jakis sposób obrazic bo oczywiscie zostaniesz rasistką

Oj, ubodlo Was to, oj ubodlo.
Teraz bedziecie ostrzegac co post kazda nowa osobe, ktora napisze cokolwiek o Romach? Heh.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-06-08, 07:49   

Barton Fink napisał/a:
Czemu prawo w wypadku gdy zawinimy... wyegzekwowuje wszysko od nas a od nich nic nie jest w stanie wyegzekwować..??


Widocznie ich kultura potrafi lepiej integrować więzi i solidaryzować przeciwko zagrożeniu z zewnątrz. U nas różnego typu anonimowe yntelygenty dają się podpuszczać prasie, tv i etc, której zależy na przeniesieniu ciężaru prawdziwych problemów - bezrobocie, emerytury, renty, syf i brud, upadek wartości tradycyjnych i etc na Cygana. Tymczasem pensje rosną, niewiele wnoszące do sprawy programy się mnożą, mnożąc przy okazji konsultantów, specjalistów, doradców i mnóstwo innych etatów. Jak takiś odważny Barton, to wyjdź zza winkla anonimowści.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-06-08, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-08, 07:53   

Franco Zarrazzo napisał/a:
A jakie to jest tzw "pojęcie o temacie" ? Co trzeba wiedzieć, albo czego doświadczyć, aby Twoim zdaniem mieć pojęcie o tym temacie?


Czego trzeba doświadczyć??? A chociażby mieszkania że tak powiem przez ścianę z tą Twoją kochaną miejszością.Jak jesteś tak z nimi związany to sobie ich do domu weź.
95 % Brzeżan będzie Cię prawdziwą szczerą miłością darzyć jeśli to zrobisz i zabierzesz ich od nas.
No tak,wiem,wiem.Ty jesteś strasznie poszkodowany bo masz Relax pod nosem i spać nie możesz ale ja mam podobne atrakcje zafundowane przez Karczmę i dość upierdliwych sąsiadów więc jeszcze wieczne darcie mordy przez moresów (romów w Brzegu jest promil) naprawdę nie jest mi do niczego potrzebne.

Nie podejmuję dalszej dyskusji gdyż znowu za dużo wypowiedzi ludzi którzy nie mają pojęcia o problemie :shock:

Temat ignoruję.
0 UP 0 DOWN
 
Runbiczrun 


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2009

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-06-08, 09:03   

Nie rozumiem ludzi ktorzy bronią tutaj Romów. Pokazujecie swoją wielką dobroć i szlachetnosc ? No ale sposobów na pokazanie się, widocznie jest wiele. Szkoda ze niektórzy maja dwa swiaty - wirtualny, w ktorym bronią Romów i realny, tj zycie, w którym rzucają mięso na tych ludzi
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-06-08, 11:21   

Jest jedno proste rozwiązanie, masz bilet - wchodzisz na peron. Jednak nie bardzo wiadomo kto miałby to egzekwować. U nas szuka się wszędzie oszczędności, nawet tam gdzie trudno jednoznacznie udowodnić, czy pomysł przynosi stratę, czy wręcz przeciwnie. W ten prosty sposób pozbyto się SOK na stacji PKP. W Holandii w każdym tramwaju jest konduktor. Czyżby oni byli głupsi od nas? Wręcz przeciwnie. Dopilnowanie, aby każdy miał bilet pozwala opłacić konduktora i jeszcze coś zostaje dla firmy przewozowej. Niestety PKP w szukaniu oszczędności doszło do granic absurdu.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-06-08, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskich, nowy, pomysl, romow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu