Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
RPG - gry fabularne, fantasy, role playing
Autor Wiadomość
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-07, 20:41   RPG - gry fabularne, fantasy, role playing

gra ktos w takie gry? jakie sa Wasze ulubione? prowadziliscie kiedys sesje? Hm.. do moich ulubionych naleza m.in.Alea Wieczne Przekleństwo, Deadlands, Earthdawn, Gasnące Słońca, Legenda Pięciu Kręgów, Shadowrun, Wiedźmin, Warhammer, Zew Cthulhu, Wilkołak, Wampir, Mumia no i Cyberpunk. zreszta mozna by wiele tego wymieniac. a Wasze :) ?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-09-26, 15:33, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
infignus 


Wiek: 38
Dołączył: 01 Maj 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-07, 21:32   

sachmet grasz w takie cos?
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-10, 21:02   

tak, a dlaczego pytasz ??
0 UP 0 DOWN
 
Wolfgaar 


Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Zakopane/Brzeg

Wysłany: 2007-01-28, 15:02   

Ja gram i chętnie bym sobie pograł :)
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2007-01-28, 16:25   

sachmet napisał/a:
Alea Wieczne Przekleństwo, Deadlands, Earthdawn, Gasnące Słońca, Legenda Pięciu Kręgów, Shadowrun, Wiedźmin, Warhammer, Zew Cthulhu, Wilkołak, Wampir, Mumia no i Cyberpunk

A w stare dobre D&D to już nikt nie gra O.o A przecież to najlepszy i najbardziej elastyczny system :P
0 UP 0 DOWN
 
Wolfgaar 


Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Zakopane/Brzeg

Wysłany: 2007-01-28, 17:03   

Hah, w D&D jak najbardziej, chociaż mnie i tak Wampir będzie zawsze na piewrszym miejscu.
Jak dotąd grałem w Wampira, Dangeons & Dragons, Wiedźmina, Warhammera, trochę w Cyberpunka, i parę systemów autorskich.
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-29, 11:49   

a mi się D&D po prostu znudziło :P zresztą kolega, który najlepiej sesje D&D prowadził,wyjechał..aczkolwiek i bez niego tzreba sobie radzić :)

swoją droga polecam Nieboraków, śmieszne, humorystyczne:P jak jeszcze się ma dobrego MG to jest dopiero zabawa [www.nieboracy.prv.pl]
0 UP 0 DOWN
 
Wolfgaar 


Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Zakopane/Brzeg

Wysłany: 2007-01-30, 00:10   

O i jeszcze grałem w Paranoie XP, też świetny system, można by powiedzieć - paranoiczny :)

To może w coś zagramy? Znacie jakiegoś MG? Od biedy sam mogę trochę pomistrzować, ale najpierw bym sobie pograł. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-30, 11:43   

Wolfgaar napisał/a:
To może w coś zagramy?

a co proponujesz?
Wolfgaar napisał/a:
Znacie jakiegoś MG?

znam wielu, ale kazdy jest dobry w innym systemie;) uniwersalny..hm z tym gorzej by było. W sumie ja tez wolalabym sobie pograc niz bawic sie w MG, ale jesli by trzeba bylo.... :P
0 UP 0 DOWN
 
Wolfgaar 


Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Zakopane/Brzeg

Wysłany: 2007-01-30, 14:06   

Ja mogę praktycznie we wszytsko. Znam te systemy, które wymieniłem wyżej, a innych mogę się szybko nauczyć. Ale przyznam że bardzo chętnie zagrałbym w Wampira. Znasz mistrza gry, który prowadzi wampira?
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 33
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-02, 18:16   

Na swoim koncie mam dość skromną ilośc 'oblatanych' systemów, bo ich liczba ogranicza się jedynie do Warhammera i D&D; ale za to gram dość długo, bo z przerwami 4 lata:P

Derian napisał/a:
A w stare dobre D&D to już nikt nie gra O.o A przecież to najlepszy i najbardziej elastyczny system :P


Rzeczywiście jest najbardziej elastyczny, ale realizm troszkę u niego kuleje:P Szczególnie w sytuacjach, kiedy wysokopoziomowy mnich może biegać po ścianach, ewentualnie kiedy wojownik w samej bieliznie skacze do najeżonego ostrymi palami wilczego dołu, i oczywiście nie odnosi poważniejszych obrażeń xD A to wszystko zgodnie z mechaniką:P
Cóż, rozumiem, że to jest heroic fantasy, ale mimo wszystko nie przepadam za Wielkimi Toporami Ostatecznej Zagłady +5, i innymi takimi atrakcjami:P Bardziej przypadł mi więc do gustu Młotek, który jest jednak trochę bardziej racjonalnym systemem:D
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2007-02-02, 22:44   

Dalville napisał/a:
Rzeczywiście jest najbardziej elastyczny, ale realizm troszkę u niego kuleje:P Szczególnie w sytuacjach, kiedy wysokopoziomowy mnich może biegać po ścianach, ewentualnie kiedy wojownik w samej bieliznie skacze do najeżonego ostrymi palami wilczego dołu, i oczywiście nie odnosi poważniejszych obrażeń xD A to wszystko zgodnie z mechaniką:P
Cóż, rozumiem, że to jest heroic fantasy, ale mimo wszystko nie przepadam za Wielkimi Toporami Ostatecznej Zagłady +5, i innymi takimi atrakcjami:P Bardziej przypadł mi więc do gustu Młotek, który jest jednak trochę bardziej racjonalnym systemem:D


Nie mam zamiaru się wymądrzać ani nic. Sam piszesz że grasz już jakoś cztery lata.
Więc chyba dobrze wiesz, że wszystko zależy od kreatywności i pomysłów MG. Właśnie dlatego że jest to cholernie elastyczny system, który możemy w prosty sposób zmodyfikować, można przejść z heroic fantasy, na dark fantasy.
A czasem w heroic też jest sobie dobrze pograć ;)
Co do realizmu, to tak jak wyżej. Kwestia względna. Wszystko zależy jak MG całość poprowadzi. Mechanika to nie jest problem nie do obejścia.

A Młotek faktycznie racjonalny jest. To przecież najprawdziwsze dark fantasy.

Ale ja i tak DeDeki najbardziej lubie :P
Oczywiście nie umiejszając czegoś systemom takim jak 7thSea, L5K etc.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-02-03, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wolfgaar 


Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Zakopane/Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 23:00   

Derian napisał/a:
A Młotek faktycznie racjonalny jest.

No nie byłbym tego taki pewien. Jak raz mój mistrz poprowadził mi sesje sado-maso w Warmłotka to zwątpiłem :shock: Cały racjonalizm szlag trafił jak trafiłem na jakis statek opanowany przez żądne bezprudryjnego seksu kobiety wojowniczki. :evil: Nie powiem do czego zmuszany byłem, ale to naprawde był hardcore :P
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2007-02-02, 23:47   

Wolfgaar napisał/a:
trafiłem na jakis statek opanowany przez żądne bezprudryjnego seksu kobiety wojowniczki

OMG xD ROTFL :mrgreen:

Wolfgaar napisał/a:
No nie byłbym tego taki pewien

A ja bym jednak był :P W zasadzie tym co napisałeś, potwierdziłeś moje powyższe słowa. Wszystko zależy od tego, co przyszykuje dla graczy MG.
Jak to mówią: "Nie ma złych systemów. Są tylko badziewni MG" ;) ^^

A btw. nie chodziło o to, że młotek to realistyczny system. Po prostu jeśli chodzi o światy i odgrywanie, to w dedekach można troche puścić wodze fantazji.
Tak jak pisaliśmy wyżej: D&D to heroic, a Warhammer to dark fantasy.
Ostatnio zmieniony przez Derian 2007-02-02, 23:50, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 33
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-03, 01:25   

Derian napisał/a:
Nie mam zamiaru się wymądrzać ani nic. Sam piszesz że grasz już jakoś cztery lata.
Więc chyba dobrze wiesz, że wszystko zależy od kreatywności i pomysłów MG. Właśnie dlatego że jest to cholernie elastyczny system, który możemy w prosty sposób zmodyfikować, można przejść z heroic fantasy, na dark fantasy.
A czasem w heroic też jest sobie dobrze pograć ;)
Co do realizmu, to tak jak wyżej. Kwestia względna. Wszystko zależy jak MG całość poprowadzi. Mechanika to nie jest problem nie do obejścia.


Aye, aye, to wszystko prawda. Chodzi jednak o to, że poprawianie systemu nigdy mojej ekipie nie wychodziło, bo nawet kiedy chcieliśmy dobrze, to wychodziły różne niezbalansowane dziwolągi:P Ewentualnie zmiany były czysto umowne i nieregulowane mechaniką, a gracze byli kłótliwi, i nie daj panie bucku potraktować jednego z nich inaczej niż drugiego:P
Także przerzuciliśmy się na Młotka, żeby przynajmniej mechanikę mieć z głowy. Chociaż, gdyby się znalazł dobry MG to i dedekiem bym nie wzgardził:P


Wolfgaar napisał/a:
No nie byłbym tego taki pewien. Jak raz mój mistrz poprowadził mi sesje sado-maso w Warmłotka to zwątpiłem :shock: Cały racjonalizm szlag trafił jak trafiłem na jakis statek opanowany przez żądne bezprudryjnego seksu kobiety wojowniczki. :evil: Nie powiem do czego zmuszany byłem, ale to naprawde był hardcore :P


Kiedy przez jakiś czas sam mistrzowałem, to starannie unikałem takich sytuacji, bo moi gracze to lubieżne świnie, które by tę sytuację bezwzględnie wyeksploatowały:P Zresztą, myślę że grającym z nami białogłowom tym bardziej byłoby to nie w smak:P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: fabularne, fantasy, gry, playing, role, rpg


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu