Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Korepetycje z patriotyzmu
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2009-05-20, 16:09   Korepetycje z patriotyzmu

29 maja zaszczyci Brzeg swoją obecnością prezydent Lech Kaczyński. Przybędzie on na zaproszenie starosty w celu uczczenia pamięci zamordowanych przez stalinowskich oprawców polskich oficerów, urzędników, funkcjonariuszy policji itd. Ku ich pamięci posadzi drzewko – symboliczny dąb katyński oraz odznaczy rodziny katyńskie zamieszkałe w naszym powiecie. Tragiczny los tysięcy Polaków pokolenia, które walczyło o powstanie wolnej Polski, a potem ją budowało i chroniło by wreszcie paść ofiarą bestialskiej zbrodni tym razem jest okazją do, jak stwierdził w „Brzeskiej Powiatowej” gospodarz uroczystości – brzeski starosta, lekcji patriotyzmu dla naszej młodzieży.

więcej na http://brzeg24.pl/index.p...d=2006&Itemid=1
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-05-20, 22:53   Re: Korepetycje z patriotyzmu

PPB napisał/a:
29 maja zaszczyci Brzeg swoją obecnością prezydent Lech Kaczyński. Przybędzie on na zaproszenie starosty w celu uczczenia pamięci zamordowanych przez stalinowskich oprawców polskich oficerów, urzędników, funkcjonariuszy policji itd. Ku ich pamięci posadzi drzewko – symboliczny dąb katyński oraz odznaczy rodziny katyńskie zamieszkałe w naszym powiecie. Tragiczny los tysięcy Polaków pokolenia, które walczyło o powstanie wolnej Polski, a potem ją budowało i chroniło by wreszcie paść ofiarą bestialskiej zbrodni tym razem jest okazją do, jak stwierdził w „Brzeskiej Powiatowej” gospodarz uroczystości – brzeski starosta, lekcji patriotyzmu dla naszej młodzieży.

więcej na http://brzeg24.pl/index.p...d=2006&Itemid=1

Za Rewolucji Francuskiej sadzono w każdym mieście Drzewka Wolności , co jest mi bliższe niż PISowski kabaret z Prezydentem wszystkich PISIAKÓW w roli głównej. A czy wiadomo forumowiczom o nowym pomyśle Prezydenta , by stworzyć 30 województw. Wiadomo, żę PiS boi się silnych Regionów świadomych własnej siły i odrębności i w tym celu żąda także likwidacji regionalnych oddziałów TV, czyli działa jak komuna.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-21, 07:39   

mulder napisał/a:
A czy wiadomo forumowiczom o nowym pomyśle Prezydenta , by stworzyć 30 województw. Wiadomo, żę PiS boi się silnych Regionów świadomych własnej siły i odrębności i w tym celu żąda także likwidacji regionalnych oddziałów TV, czyli działa jak komuna


Mi nie było wiadomo... jeśli taka ma być lekcja lokalnego patriotyzmu i walka z biurokracją, to ja pazdrawlaju. Z drugiej strony może od razu zacząć wrzeszczeć o województwo brzeskie ;) ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-05-21, 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-05-21, 11:36   

Lekcja patriotyzmu to raczej nie to, czego obecnie brzeska młodzież oczekuje. Dostępności do pracy jej potrzeba, stworzenia możliwości do założenia rodziny, wychowania dzieci itp. Dotychczas chleb zastępowano igrzyskami widać, że można go zastąpić patriotyzmem. Przypominam znane marksistowskie stwierdzenie, że byt kształtuje świadomość, a nie odwrotnie.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-21, 11:55   

Roztropek napisał/a:
Przypominam znane marksistowskie stwierdzenie, że byt kształtuje świadomość, a nie odwrotnie.


Ja myślę, że jest to relacja dwubiegunowa i dwukierunkowa. Tutaj akurat zapolemizowałbym z pradziadkiem Karolem :) .
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-05-21, 12:19   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ja myślę, że jest to relacja dwubiegunowa i dwukierunkowa.

Jasne, ale w czasach pradziadka Karola rzeczywistość wyglądałą "trochę" inaczej. Problemy bytowe miały pierwszorzędny wpływ na podział na konserwatystów, liberałów i tych po lewej. Dzisiaj to już chyba tylko wrażliwość społeczna i ewentualnie przywiązanie do tradycji kształtują świadomość. Biedne emerytki i społecznie wykluczeni często są zwolennikami konserwatystów, a ludzie majętni zwykle głosują na lewicę lub liberałów. Świat stanął na głowie albo wreszcie jest normalnie.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-05-21, 21:14   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ja myślę, że jest to relacja dwubiegunowa i dwukierunkowa.
W moralnie zdrowym społeczeństwie ta zależność jest jednokierunkowa. Dziadek Karol nie przewidział republiki kolesiów, gdzie sam fakt zapisania się do będącej chwilowo na piedestale partyjki kształtuje ich byt. Nie przewidział, że można zmieniać swoją świadomość w zależności od potrzeb, jak to czyni pewien kandydat na europosła tylko w tym celu, aby owy byt sobie zapewnić. I jedno i drugie postępowanie niewiele ma wspólnego z przekonaniami czyli tym co dziadek Karol nazwał świadomością. A wracając do tematu. Na temat Katynia już chyba wszystko zostało powiedziane i wyjaśnione. Więcej w obecnej sytuacji politycznej ani zrobić, ani zmienić, ani uzyskać się nie da.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-05-21, 22:07   

Franco Zarrazzo napisał/a:
mulder napisał/a:
A czy wiadomo forumowiczom o nowym pomyśle Prezydenta , by stworzyć 30 województw. Wiadomo, żę PiS boi się silnych Regionów świadomych własnej siły i odrębności i w tym celu żąda także likwidacji regionalnych oddziałów TV, czyli działa jak komuna


Mi nie było wiadomo... jeśli taka ma być lekcja lokalnego patriotyzmu i walka z biurokracją, to ja pazdrawlaju. Z drugiej strony może od razu zacząć wrzeszczeć o województwo brzeskie ;) ?

NO a co ze Skarbimierzem, gorszy czy co ?
0 UP 0 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-24, 23:10   

kogo zaszczyci ???
moze w koncu za pieniadze podatnikow PPB zacznie pisac prawde ???
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-05-24, 23:52   

liberatorka napisał/a:
kogo zaszczyci ???
moze w koncu za pieniadze podatnikow PPB zacznie pisac prawde ???

Podatnicy juz sie zdazyli wypowiedziec w wyborach. Teraz co najwyzej moga czekac do nastepnych...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: korepetycje, patriotyzmu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu