Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dwie ciekawe wystawy w Ratuszu
Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-05-15, 09:30   Dwie ciekawe wystawy w Ratuszu

Nie bylo infa o tym, ale przedwczoraj zagladnalem do galerii w Ratuszu i zobaczylem sporo naprawde dobrych zdjec reportazowych.

Wystawy sa dwie, pierwsza to prace nagrodzone w konkursie "Newsreportaz", druga to Mirosławy Baranowskiej "Kolory i smaki Francji".

Niektore ze zdjec po prostu "powalaja".

Po przegladnieciu pierwszej wystawy znow doszedlem do wniosku, ze ani radia, ani telewizji, ani zadnej prasy (papierowej czy internetowej) lepiej nie czytac. Dawka nieszczesc ludzkich i smutku jest za duza. Nawet teoretycznie optymistyczny fotoreportaz o zyciu kobiety, ktora nie ma rak przesycony jest dawka smutku i widoku zmagan z losem.

Na szczescie jest tez druga wystawa, kolorowa i optymistyczna :-) Szczegolnie zapamietalem jedno zdjecie, ktore pokazalo, ze nie tylko Brzeg dorobil sie okropnego, zolto-pomaranczowego oswietlenia ;-D

Kolejnosc ogladania wystaw niech kazdy wybierze sam, ja mimo wszystko jednak polecam zaczac od optymistycznej - w odwrotnej kolejnosci oslabia sie wydzwiek wystawy pani Miroslawy.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-15, 09:42   

Info było co najmniej o jednej, ale podlinkowanie się nie podobało :) . Trzeba było usunąć.

Teraz mam zapodane linki gdzie indziej, ale nie wrzucam, bo znowu ktoś się przyczepi, że nie tam gdzie potrzeba. Próbuję być konsekwentny :P .

Pozdrawiam Admina :D :) .

Franiu
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-05-15, 09:56   

Franco Zarrazzo napisał/a:
nfo było co najmniej o jednej, ale podlinkowanie się nie podobało :) . Trzeba było usunąć.

Teraz mam zapodane linki gdzie indziej, ale nie wrzucam, bo znowu ktoś się przyczepi, że nie tam gdzie potrzeba. Próbuję być konsekwentny :P .

Ty przestan marudzic, tylko idz na wystawe ;-P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-15, 10:12   

Et tu, Brute ? :P

Spoko. Może w niedzielę. Na fotograficzną się wybierałem i tak. A Ty na drugi raz daj znać, że się wybierasz. To może i przy okazji zarąbisty koncert Cię nie ominie (a nas Twoja fotorelacja :P :P:P).

Pozdroksy
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-05-15, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-05-15, 11:31   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Spoko. Może w niedzielę. Na fotograficzną się wybierałem i tak. A Ty na drugi raz daj znać, że się wybierasz.

Jakbym wiedzial, ze tam taka fajna wystawa, to moze bym i planowal wypad :-P
A tak, to trawilem do galerii, bo wybralem sie w spontaniczny rowerowy plener fotograficzny.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-20, 14:07   

No to ja dodaje świeższe informacje - Franeczku - proszę jeśli możesz dodać je do kalendarza - dziękuję :)

1. 29.05.2009 - do końca czerwca "By nie pokrył zapomnienia kurz" Kresy II Rzeczypospolitej na dawnej karcie pocztowej. Ze zbiorów Andrzeja Fiksy

2. 05.06.2009 - do końca czerwca - II Festiwal Kultury Argentyńskiej "Magia Tanga" fotografie Stanisława Markowskiego

3.30.05.2009 - do końca czerwca - Charlotte Kollmorgen - Niemcy - Berlin, malarstwo
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-05-20, 14:28   

O zniknie z paska informacyjnego na stronie glownej tekst:
"Informacja o aktualnych wystawach w Galerii Centrum - Forum nie poinformowano."
:-D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-20, 14:29   

Oki Jadzia :) . I dzięki za dopilnowanie tej działeczki. Do Kalendarza jednak nie wrzucam, zgodnie z wolą dyskutantów w innym wątku. Znajdą się w pasku informacyjnym na stronie głównej Forum.

Pozdroksy
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-05-20, 14:48, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-20, 14:34   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Do Kalendarza jednak nie wrzucam, zgodnie z wolą dyskutantów w innym wątku.
eeee...??? Nie rozumiem... no ale ok. Wiesz co robić :) Dzięki.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-20, 14:47   

jadore napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Do Kalendarza jednak nie wrzucam, zgodnie z wolą dyskutantów w innym wątku.
eeee...??? Nie rozumiem... no ale ok. Wiesz co robić Dzięki.


Tutaj była taka dyskusja:

http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=15605

Zgodnie z jej treścią wolą Użytkowników jest, aby wystawy nie pojawiały się w każdym dniu ich ekspozycji w kalendarzu imprez. Po to został reaktywowany Pasek, aby tam wrzucać informacje o wystawach. Oczywiście z wyjątkiem wernisaży.

A.Mason napisał/a:
O zniknie z paska informacyjnego na stronie glownej tekst:
"Informacja o aktualnych wystawach w Galerii Centrum - Forum nie poinformowano."
:-D


Już znika :D . Co prawda poinformowanie nastąpiło drogą okrężną, ale... ;) .

Fajnie by jeszcze było, aby na stronie www przelewających krew w jakiejś dziennikarskiej bitwie o podobno kulturę, słowa przeszły w czyny.
W załączniku screen z przed chwili (dosłownie) reklamujący aktualną wystawę z 2008 roku. Jestem pełen podziwu dla bojowników - wygląda na to, że przekroczyli oni wrota czasu i wzorem Terminatorów podróżują w czasoprzestrzeni realizując śmiertelną misję. O co tak naprawdę jest ta bitwa, panowie dziennikarze i dyrektorzy?

Nadal jestem pełen wiary w dobrą wolę kierownika Galerii. Wiary takiej niestety nie posiadam w sobie już od dawna jeśli chodzi o jakikolwiek stan tej woli w przypadku męczenników lokalnej tzw kultury.

galeria_centrum_20_maja_200.jpg
Plik ściągnięto 88 raz(y) 198,43 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-05-20, 14:58, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-21, 07:11   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Zgodnie z jej treścią wolą Użytkowników jest, aby wystawy nie pojawiały się w każdym dniu ich ekspozycji w kalendarzu imprez. Po to został reaktywowany Pasek, aby tam wrzucać informacje o wystawach. Oczywiście z wyjątkiem wernisaży.
teraz rozumiem, ale przecież można podać choć początek - otwarcie wystawy - czyli daty 29i 30 maja i 05.06 - jako dni otwarć tychże wystaw - nie każdy czyta info w wątku, a do kalendarza sporo osób zagląda - myślałam że to pozostanie niezmienne. Ale ok - nie jest to miejsce na taką dyskusję, zresztą już się zakończyła, a ja zaspałam :)

W każdym razie - osobiście zapraszam chętnych na oglądnięcie tych 3 wystaw, o których mowa powyżej.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-05-21, 07:52   

jadore napisał/a:
teraz rozumiem, ale przecież można podać choć początek - otwarcie wystawy - czyli daty 29i 30 maja i 05.06 - jako dni otwarć tychże wystaw


Hmm - to ożywiamy na nowo dyskusję: poproszę Jadzię o przełamanie mojego ostatniego posta we wątku: http://www.forumbrzeg.pl/...p=215388#215388 z propozycją dodawania dat otwarcia wystaw. Mam gotową odpowiedź i propozycję ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ciekawe, dwie, ratuszu, wystawy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu