Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Cała Polska Biega - akcja w Brzegu!
Autor Wiadomość
aczytowazne 
Jołek^^



Wiek: 30
Dołączyła: 06 Gru 2008

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-07, 07:17   Cała Polska Biega - akcja w Brzegu!

To już piąta edycja akcji "Polska Biega" zainicjowanej przez Gazetę Wyborczą.

W Brzegu pod patronatem Burmistrza impreza odbędzie się 9 maja na Stadionie Miejskim od godz.16:00 - mówi Szymon Dreksler, jeden z organizatorów imprezy.

10 powodów aby zacząć biegać
Zapytaj biegacza po co biega. Jeden zmarszczy brwi i będzie bąkał coś o tym, że "to zdrowo". Drugi zacznie zasypywać Cię lawiną opowieści na temat zbawiennego wpływu biegania na wszelkie aspekty życia, aż zupełnie stracisz orientację o czym w ogóle rozmawiacie.Dlatego postanowiłem przedstawić Wam dziesięć moim zdaniem najważniejszych powodów, dla których warto spróbować tego sportu. Krótko i jasno - zaczynamy:

Zdrowie i siła
Uprawianie sportów aerobowych - takich jak bieganie - wzmacnia serce, usprawnia pracę płuc i krwioobiegu. Dzięki temu jesteśmy sprawniejsi, wytrzymalsi i zmniejszamy ryzyko chorób układu krążenia, na które umiera większość Polaków.

Wolność
Biegacz jest wolnym człowiekiem. Może oddawać się swojej pasji w towarzystwie
w samotności, o dowolnej porze dnia i nocy, w lesie i na ulicy. Może biegać tak szybko jak chce i tak daleko jak pragnie. Krótko mówiąc wybrał sport, który można uprawiać z intensywnością stosowną do wieku i możliwości.

Radość
Badania wykazują, że bieganie jest wspaniałym środkiem antystresowym. W walce
z początkami depresji wygrywa z lekarstwami w pigułkach. Biegający cieszą się większą energią, pewnością siebie i lepszym samopoczuciem. Potrafią cieszyć się prostymi rzeczami: zielenią drzew, szumem wiatru, deszczem i słońcem.

Szczupła sylwetka
Jeśli zaczynasz biegać aby zrzucić parę kilogramów to mam dla Ciebie dobrą wiadomość: bieganie to jeden z najintensywniej spalających tłuszcz sportów jakie można wybrać. Jest doskonałym składnikiem mądrego programu odchudzającego. Dodatkowo regularne bieganie skłania do zmiany diety na zróżnicowaną, bogatą w witaminy i mikroelementy, a ubogą w zgubne dla Ciebie tłuszcze. No i woda - będziesz pić dużo wody.

Drobiazgi, detale, szczegóły
Bieganie to prosty sport. Nie będziesz potrzebować kilogramów sprzętu i grubego portfela. Twoje całe wyposażenie to porządne buty. Twoja sala treningowa to cały świat.

Przyjaciele
Biegacze to otwarci ludzie. Wspólna pasja i doświadczenia łączą ich tak, że pierwszy raz spotkaną osobę często traktuje się jak starego druha. Zanikają różnice wieku. Kiedy zaś biegasz
z kimś regularnie, poznajecie się naprawdę od podszewki i na wylot. Od dziś jesteśmy na "ty"!

Ile mam lat? Ile mam lat?
Bieganie to sport na całe życie. Biegają dwudziestolatki i siedemdziesięciolatki. I nigdy nie jest za późno aby spróbować - wystarczy robić to mądrze.

Perfekcja
Regularne bieganie zmienia człowieka nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Staje się bardziej "czysty" i pragnie tę czystość pielęgnować. Bardziej dba o odpowiednie odżywianie, stara się poprawić swój tryb życia, zmniejsza ilość pochłanianego alkoholu i innych używek, lepiej śpi.

Mózg na 102
Nie tylko nogi biegacza są silne. Silny jest także jego umysł. Podczas treningów może wiele przemyśleć, na wiele spraw spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zagłębić się w siebie. Bieganie powoduje, że stajesz się bardziej dojrzałym i niezależnym człowiekiem, który ma w sobie radość dziecka.
Nie, nie jesteś mięczakiem!
Jednym z fenomenów biegania są postępy jakich można dokonać. Zdyszany po stu metrach truchtu osobnik pokonuje pierwszy kilometr, pięć, dziesięć... biega coraz szybciej i coraz dalej. Nie dowiesz się jak wielką satysfakcję daje łamanie własnych barier dopóki tego nie posmakujesz!

Na wszelki wypadek: badanie lekarskie
Pierwsze pytanie, którego zresztą wiele osób sobie stawia, brzmi: czy mój organizm da sobie radę? Jeśli jesteś wysportowaną, młodą osobą, najprawdopodobniej nie masz się czego obawiać. Palacze, ex palacze, mający problemy z sercem (lub mający w rodzinie osoby chore na serce) a także wszyscy po 35 roku życia powinni sprawę potraktować poważniej.

Koniecznie powinny zgłosić się do lekarza osoby czujące bóle, uciski w klatce piersiowej, lewej stronie karku lub ramieniu podczas lub po ćwiczeniu, osoby mdlejące, mające problemy ze stawami lub kośćmi. Oczywiście mnóstwo ludzi biega (i uprawia inne rodzaje aktywności) bez konsultacji z lekarzem, jeśli jednak macie jakiekolwiek wątpliwości - poszukajcie odpowiedniego fachowca
i traktujcie wizytę u niego jak rodzaj ubezpieczenia.

źródło: www.infobrzeg.pl

polskaega.jpg
Plik ściągnięto 176 raz(y) 279,03 KB

0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-08, 18:38   

idzie ktoś z forum ????
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-08, 20:50   

butter napisał/a:
idzie ktoś z forum ????


prawdopodobnie ja idę :) ponieważ organizator Szymon Dreksler to mój nauczyciel od wf :) dlatego pobiegnę nabić sobie dodatkowa ocenkę jak i tak dla zdrowia poboegac i poddychać powietrzem :) Dbam o zdrowie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-05-08, 21:29   

ja tez pójde tak pooddychac swieżym potem i wogole.... w koncu trzeba promowac zdrowy tryb zycia :D



Maesta ten pakiet to jak sądze numerek startowy :D ale ja sie nie znam :D zapytaj LUkasza10_2004 jego Pan jest organizatorem to może coś im mówił na w-f ??
Ostatnio zmieniony przez Pan_Pasztet 2009-05-08, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-08, 21:32   

A ja się zastanawiam co to za pakiet startowy :P Jakaś koszulka, woda a może dyplom :?: A tak poważnie, jak zdążę to będę na bank - bieganie to najlepsza ogólnorozwojówka :!: Zachęcam i polecam :)
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-09, 12:00   

Pan_Pasztet napisał/a:
Maesta ten pakiet to jak sądze numerek startowy ale ja sie nie znam zapytaj LUkasza10_2004 jego Pan jest organizatorem to może coś im mówił na w-f ??


Wszystkie informacje zostaną podane na miejscu :) czyli 9 maja na Stadionie Miejskim
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-05-09, 12:28   

do Łukasza 10 - pójście na imprezę biegową, by "nabić sobie ocenkę u swojego wuefisty," który jest tej imprezy współorganizatorem - marna motywacja. Spróbuj pójśc tam po to, by pobiegać dla siebie, nie dla swego nauczyciela. Spróbuj pójśc tam dla ducha i ciała, nie dla oceny, któa jest, przyznasz, sprawą wtórną. Zatem, jeśli pozwolisz, polecam Ci, byś przemyślał swoje intencje, jeśli zmienisz mowywację, zapewniam - lepiej na tym wyjdziesz.
A Szymon Dreksler, choć znam go niewiele i kontakt sportowy miałem z nim jakieś 11-12 lat temu (w moje, nie jego, dyscyplinie sportu) jest prawdopodbnie jednym z lepszych pedagogów (podkreślam to słowo) wśród brzeskich wuefistów. Być moze wynika to m.in. z faktu, iż przez kilkanaście lat był oficerem WP. Ta szkoła socjalizmu (w znaczeniu "przebywania wśród ludzi i współdziałania z nimi") i hierarchizmu jednak coś pozytywnego daje.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-05-09, 17:00   

to raczej nie w przenośni... :D a ja mogę się pochwalić :) iż pobiegłem ;) i biegł też Bartek T i Jamps i Burmistrz Kowalczyk ;) i nie wiem kto jeszcze bo z tymi Panami miałem przyjemność biec ;) i nikt mi nie powie ze mam małego......... bo dużego ducha walki w sobie mam :D
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-09, 17:02   

Pan_Pasztet napisał/a:
nikt mi nie powie ze mam małego.


a co masz na mysli pisząć ze mam małego :wink:

Ja tez byłem obecny :) miałem ducha walki :) pogoda dopisała i fajnie się biegało :) czekam na nastepny raz :D :D
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-05-09, 18:17   

Lukasz10_2004 napisał/a:

a co masz na mysli pisząć ze mam małego :wink:



kłania się czytanie ze zrozumieniem :x


Cytat:
i nikt mi nie powie ze mam małego......... bo dużego ducha walki w sobie mam :D


wiec sadze ze rozwiałem twoje wątpliwości...
Pan_Pasztet napisał/a:
Ja tez byłem obecny :) miałem ducha walki :) pogoda dopisała i fajnie się biegało :) czekam na nastepny raz :D :D
_________________



ubolewam nad tym, że nie mogłem z tobą pobiegac ;/ ach :D jak mi przykro :D
0 UP 0 DOWN
 
aczytowazne 
Jołek^^



Wiek: 30
Dołączyła: 06 Gru 2008

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-10, 13:49   

Haa też byłam i było super za rok też się wybieram xDee
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-05-11, 19:45   

Pan_Pasztet napisał/a:
i biegł też Bartek T i Jamps i Burmistrz Kowalczyk

i jeszcze qiera oczywiście dodam
paru innych znajomych też biegło, ale, niestety, ich nicków forumowych nie znam :)
0 UP 0 DOWN
 
Silver 
^__^



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Jana Pawła II

Wysłany: 2009-05-11, 20:22   

Ja również byłem i za rok oczywiście też idę ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-12, 00:54   

A paparazzi robili nam zdjęcia: z ukrycia (z krzaków) i jawnie. Może by umieścili? ;)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-05-12, 09:41   

na infobrzeg jest już fotorelacja


/link do fotogalerii na infobrzeg.pl >tutaj<
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2009-05-12, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: akcja, biega, brzegu, cala, polska


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu