Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[Kwiecień 2009] Dni Księstwa Brzeskiego - program
Autor Wiadomość
Rzecznik UM Brzeg 

Wiek: 51
Dołączył: 08 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-16, 13:50   [Kwiecień 2009] Dni Księstwa Brzeskiego - program

Szczegółowy program - www.brzeg.pl
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-16, 23:06   

nie chciałem zakładać nowego tematu w dziale "100 pytań ...", więc spytam tutaj....


przy koncercie Grzegorza Turnaua jest zaznaczone, że wstęp za okazaniem zaproszenia.

chciałem się dowiedzieć komu zostały przydzielone te zaproszenia? czy ewentualnie można gdzieś takie zaproszenie kupić/dostać?
czy nie lepiej byłoby, gdyby wstęp na koncert był płatny (rozsądna stawka) i uczestniczyły w nim osoby, które faktycznie lubią tego wykonawcę i jego muzykę??

bo mam wrażenie, że zaproszenia zostały przekazane "władzy" i "elicie brzeskiej" i osoby te albo przyjdą albo i nie przyjdą (a jak już przyjdą to mogą różnie się "bawić"), a i tak za to wszystko zapłaci miasto z odpowiedniej puli budżetu.

to takie moje odczucia po przeczytaniu o specjalnych wymogach co do tego koncertu
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2009-04-18, 23:27   

Przyznaję, może nie jestem wielką fanką Turnaua ale na koncert ostrzyłam sobie ząbki i już się wybierałam dopóki nie zobaczyłam wstępu z zaproszeniami - już mi entuzjazm opadł. Szkoda, my szaraczki też chcemy posłuchać liryki....liryki...tkliwej dynamiki...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-19, 00:04   

chmurkolistna napisał/a:
Szkoda, my szaraczki też chcemy posłuchać liryki....liryki...tkliwej dynamiki...


DOKŁADNIE!

Ja też bym bardzo chciał Pana Grzegorza posłuchać... skąd zatem te zaproszenia? :(

ps.
Kombi.. to chyba przez jedno i :wink: ?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-04-21, 12:16, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-04-20, 18:24   

W temacie "Dni Brzegu", do których wrzucono również konkurs recytatorski WP (trochę dziwne łączyć dwie imprezy z dwóch weekendów w jedno, ale widać potrzeba rozmachu była silniejsza) bodajże Berni wyjaśnił, że można pójść poprosić o zaproszenie do klubu garnizonowego. Oczywiście bez gwarancji sukcesu (zresztą nie wiem jak z tą gwarancją :) )

Patrząc na ilość miejsc w sali zamku (pewnie na zewnątrz organizatorzy nie chcę ryzykować ze względu na pogodę) trudno się dziwić decyzji o zaproszeniach - ten konkurs jest organizowany przez instytucje wojskowe i jest wybitnie przeznaczony dla środowiska wojskowego, którego w Brzegu nie brakuje. A jeśli doliczyć zaproszonych cywilnych vipów, to już mamy pełną salę.

Tylko w takim wypadku nie powinno się chyba w ogóle umieszczać Turnaua na plakatach - po co ludzi denerwować?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-21, 20:28   

Jamps napisał/a:
ten konkurs jest organizowany przez instytucje wojskowe i jest wybitnie przeznaczony dla środowiska wojskowego, którego w Brzegu nie brakuje. A jeśli doliczyć zaproszonych cywilnych vipów, to już mamy pełną salę.


Dokładnie. Według mojego stanu wiedzy koncert jest organizowany w ramach jubileuszowego XX Konkursu Recytatorskiego Wojska Polskiego, którego Spotkania Finałowe odbywają sie od kilku lat w Brzegu. Koncert Turnaua (wg mojego stanu wiedzy) jest finansowany przez tęże instytucję. http://www.wojsko-polskie.pl/ oraz
Dom Żołnierza Polskiego: http://www.dzp.wp.mil.pl/pl/53_364.html
Tu nawet pisali o naszej Walentynce przyMundurze
http://www.wojskopolskie....garnizonie.html

Program Festiwalu został po prostu podpięty pod program Dni Księstwa. Więc do organizatorów festiwalu pretensji raczej mieć nie można :) . Chociaż nie do końca jest tak jak napisał Jamps - konkurs jest organizowany przez środowisko wojskowe, ale uczestniczą w nim też ludzie, którzy są nie związani zawodowo czy rodzinnie z Woyskiem Polskim. Są związani z wojskowymi ośrodkami kultury - vide nasz Klub Garnizonowy i cała masa naszych znajomych z forum, koncertów i afterparty.

Wszystkie przesłuchania i koncerty konkursowe są otwarte dla Brzeżan, kierownictwo i organizatorzy zapraszają, tym bardziej, że o 10.00 w czwartek przesłuchania konkursowe rozpocznie zespół VERBUM, w skład którego wchodzą znane z undergroundowej sceny muzycznej osoby. Trzeba podopingować. Kto może, niech przybywa :) . Franco tam raczej na pewno będzie.

Poza tym wiszę piwo Berniemu :) . Dzięki za wskazówkę - Magia działa. Zwłaszcza w Tamtym miejscu ;) .

Poza tym rzeczywiście konsekwencje społeczne włączenia koncertu Turnaua w program Dni Księstwa mogą być wybitnie negatywne i przyczynić się do powiększenia rozłamu pomiędzy obywatelem a władzą. Ale trudno tutaj winić Klub Garnizonowy - raczej z dobrej woli ktoś pewnikiem przytaknął prośbie kogoś innego.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-04-21, 21:55, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-04-22, 21:29   

podpisuję się pod postem Franca
a co do:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Chociaż nie do końca jest tak jak napisał Jamps - konkurs jest organizowany przez środowisko wojskowe, ale uczestniczą w nim też ludzie, którzy są nie związani zawodowo czy rodzinnie z Woyskiem Polskim. Są związani z wojskowymi ośrodkami kultury - vide nasz Klub Garnizonowy i cała masa naszych znajomych z forum, koncertów i afterparty.


bo tak jak się dobrze przyjrzeć, to wojsko jest po prostu mecenasem ośrodków kultury pod nazwą "kluby garnizonowe"
w ub. r. na spotkaniach finałowych był np. człowiek, który po prostu wygrał otwrate eliminacje ogłoszone przez jeden z klubów garnizonowych (bodajże łódzki) i tym sposobem znalazł się na przeglądzie wojskowym
ale kilku żołnierzy recytujących też się pojawia

najciekawszy jest zdecydowanie finał sobotni i ten polecam (recytacje zdecydowanie tylko dla fanów :) )
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2009, brzeskiego, dni, ksiestwa, kwiecien, program


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu