Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
do zapalonych elektronikow bądz fanow DiY
Autor Wiadomość
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-04-14, 15:37   do zapalonych elektronikow bądz fanow DiY

Mam pewien problem z subwooferem aktywnym typu DiY . Kupilem go na allegro z tego co pamiętam jest on zrobiony na STX 10''<tak pisało na aukcji , natomiast na samum głośniku nic nie pisze> grał bardzo sympatycznie potrafił zatrząść salą gdy używam go na imprezach , wiec o pokoju nie wspomne. moc niestety nie wiem jaka jest wzmacniacza ani jego marka ;/ typ od którego go kupiłem powiedział ze byl ten sub robiony na zamówienie i tez sie na tym nie zna za bardzo , wiec moje pytania do niego nic mi nie pomogly. A moj problem polega na tym że :
po 1 ma on z tyłu 2 wtyki typu chich pierwsze in 2 out , wiadomo żadna magia , ale nieważne pod który podłącze sygnał to gra , tak samo gdy pod in podłącze sygnał a pod out jakis głośnik tez gra to i to , wiec jestem trochę zdezorientowany co jest grane.
po 2 sam głośnik zaczął stukać przy mocniejszym graniu i nie jest to przepalenie cewki , z początku pomyślałem ze cewka uderza o kopułkę przeciwpyłową czy jak to się zwie ale przecież cewka jest i tak połączona z membraną wiec nie za bardzo, co może byc w takim razie problemem chce zauważyć ze już przy spokojniejszym graniu można usłyszeć owe stukanie , Wiem że chłopaki z centrum elektroniki sie znaja ale moze ktoś z was miał podobny problem .
Ewentualnie pomyślałem ze może za mocny wzmacniacz mam ale nie mam nawet jak sprawdzić jego mocy , bo może jeżeli ma takie kopniecie to dobuduje sobie 2 paczke i bedzie on zasilał 2 suby.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-04-17, 23:45   

hmm... czyli że z out idzie sygnał liniowy? skoro to subwoofer to tam w środku jest zwrotnica. może na tym gnieździe out jest sygnał "reszty" ze zwrotnicy? a może jest normalny sygnał? napisz coś więcej.

do drugiego pytania nie wiem, nie znam się na naprawie głośników.
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-04-17, 23:57   

Co do tego to rozkręciłem dziada i juz skumałem o co chodzi wejście i wyjście jest po prostu połączone ze sobą gdzieś juz nawet na internecie znalazłem podobny przykład w produkowanym seryjnie sprzęcie a co do głosnika to ktory tez zbadałem dosyć mam przeczucie ze głośnik ten jest za slaby do tego wzmacniacza < nie mam ani na wzmaku ani na głośniku żadnych tabelek naklejek i tym podobnych >mając na potencjometrze 3 poziom to już nie daje sobie rady głośnik , duży wychyl przy gumowym zawieszeniu mógł spowodować to ze cewka przy wychyle zwrotnym uderza o to co zasłania ją od strony wewnętrznej , przy uderzeniu zgięła sie do środka i to gniecenie właśnie blokuje jej dalszy wychyl i powoduje owe stukanie , takie jest moje zdanie , sam głośnik gra jeszce , ale i tak kupie jakieś 2 kolejne ;]pomyślałem wiec jednak ze zorbie sobie 2 sub ktory będzie napędzany z tego wymaka , na necie mam pelno poradników .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: badz, diy, do, elektronikow, fanow, zapalonych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu