Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dane statystyczne dotyczące wielkości sprzedaży w powiecie
Autor Wiadomość
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-04-10, 15:15   Dane statystyczne dotyczące wielkości sprzedaży w powiecie

Słyszałem, że jest coś takiego jak kod rodzaju działalności gospodarczej czy sprzedawanego towaru. Czy Urząd Miasta dysponuje danymi statystycznymi o wielkości sprzedaży w konkretnych branżach? Interesuje mnie szczególnie sprzedaż w branży meblarskiej.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-04-11, 00:42   

Zdaje się, iż raczej urząd miasta/powiatu nie pomoże w dotarciu do tak szczegółowych danych. No chyba, że się mylę i ktoś od nich mnie poprawi :wink: Takie dane powinien mieć Urząd Statystyczny no i skarbówka. Więc tam najpierw bym pukał (zwłaszcza do tego pierwszego).
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-04-11, 08:13   

i tu cię zdziwię bo w GUSie ciężko o te dane, natomiast w Urzędzie Pracy odesłano mnie właśnie do Urzędu Miasta
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-04-11, 16:31   

Krakonos napisał/a:
Takie dane powinien mieć Urząd Statystyczny no i skarbówka. Więc tam najpierw bym pukał (zwłaszcza do tego pierwszego).
To raczej podstawowe dane aby wykonać jakikolwiek biznesplan. Ciekawe na jakich danych opiera się komisja z Urzędu Pracy zatwierdzająca biznesplany osób ubiegających się o pożyczki na rozpoczęcie działalności?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-11, 20:17   

spiros napisał/a:
Słyszałem, że jest coś takiego jak kod rodzaju działalności gospodarczej


PKD? /(EKD)

Jeśli tak, to czymś takim Urząd Pracy dysponuje, pod warunkiem, że przedsiębiorca korzystał z jakiejś formy wsparcia!
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-04-11, 20:42   

Roztropek - ale jeżeli Urząd Pracy odesłał Spiros'a do Urzędu Miasta, to znaczy że nie ma takich danych lub nie chce się nimi dzielić. Przy dzisiejszej ustawie o dostępie do informacji do drugie wydaje się mi mało prawdopodobne.
W Urzędzie Miasta, nowa ustawa wymaga podania kodu rodzaju działalności gospodarczej, który przekazywany jest skarbówce czy statystykom, ale szczegółowe dane o sprzedaży w danej branży, wątpię. To raczej tylko dwie wspomniane wyżej instytucje nimi dysponują. A dostępność, no cóż :roll: . Chyba dalej obowiązuje przepis o opłacie skarbowej za każdą kserowaną/drukowaną stronę niektórych dokumentów.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-04-13, 11:39   

Krakonos napisał/a:
ale jeżeli Urząd Pracy odesłał Spiros'a do Urzędu Miasta,


Dopełniacz (kogo? czego?) od Spiros: Spirosa ;) Apostrof zupełnie niepotrzebny :lol:

A co do danych, to powinny być, chociaż tak jak Karkonos obawiam się, że są zbyt szczegółowe

smooth: mówisz, że to PKD lub EKD się nazywa? patrzyłem w necie, faktycznie jest, nawet parę linków do GUSU, trochę mało czytelne, ale trochę info jest. dzięki
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-04-16, 20:22   

Kod PKD to temat do całkowicie oddzielnej dyskusji nad wiedzą tajemną. Niby prosta sprawa. Rejestrujący działalność określa czym będzie się zajmował a UM nadaje mu odpowiedni kod zgodny z wytycznymi GUS. Nic bardziej błędnego. Od tego jaki kod będziemy mieli zależy to czy możemy być zwolnieni z podatku VAT czy nie, ale tego dowiadujemy się w chwili rejestracji w US. Jest to zasadnicza sprawa dla rozpoczynającego działalność gospodarczą. Dam przykład. Chcąc założyć firmę pomagającą pisać wnioski do dowolnego urzędu nazwę ją "Biuro doradcze jakieś tam". I tu podstawowy błąd. Jeśli w nazwie jest "doradcze" to płacenie 22% VAT, a tym samym droższe usługi mam jak w banku. Powinienem nazwać firmę "Biuro pisania podań i wypełniania wniosków". Z uwagi na reklamę nie brzmi to solidnie ale VAT-u płacił nie będę, a tym samym klientów mi przybędzie. I jeszcze jeden przykład na odwrotne nazewnictwo, czyli jednak wybranie tego co brzmi lepiej. Chcąc zająć się bukieciarstwem wpiszę jednak do zgłoszenia florystyka. Z florystyki płaci się znacznie mniejsze podatki niż z bukieciarstwa. Niestety o tym dowiaduje się zakładający działalność po fakcie rejestrując się w US. U fiskusa przed faktem tzn. przed zgłoszeniem w Urzędzie Miasta raczej niczego się nie dowie. Trzeba poświęcić kilka dni na przestudiowanie dostępnej wiedzy w tym zakresie w internecie. Innego wyjścia nie ma.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dane, dotyczace, powiecie, sprzedazy, statystyczne, wielkosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu