Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
wysokość ogrodzenia przy szpitalu,prawidłowa?
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 13:37   wysokość ogrodzenia przy szpitalu,prawidłowa?

moze troche nie na temat, ale czy tamto ogrodzenie ma powyzej 1,8m ??? jesli nie, to niezgodne z prawem sa ostro zakonczone prety!
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2009-04-05, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Coddy 



Wiek: 32
Dołączył: 19 Mar 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 13:49   

ja mam 1,82 wzrostu i to ogrodzenie jest wyższe o de mnie około 10-15cm na oko
0 UP 0 DOWN
 
Karol87 
Karol87


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Kwi 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 13:59   

Tak wiec sprawa wydaje sie w zasadzie jasna....ogrodzenie nie powinno miec takich elementów.... ciekawe tylko czy ktoś sie tym zainteresuje- mam na mysli władze, na upartego poszkodowany mógłby sie starać o odszkodowanie...chociaż nie wiem czy przebywanie na terenie szpitala w taki sposób jest legalne...?
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 14:08   

nie masz nawet pojecia ile jest wszedzie takich ogrodzen, ktore sa niezgodne z prawem budowlanym.... popatrzcie na te modne teraz kute ogrodzenia... wiekszosc z nich ma ostro zakonczone elementy nie majac wiecej niz 1,8m...
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 14:36   

Przepraszam bardzo, mnie wychowano, że przez ogrodzenia się nie przechodzi, bo zazwyczaj odgradzają one czyjąś własność. Czy, gdyby złodziej nabił się na dwumetrowe ogrodzenie zakończone kolcami, to wina gospodarza by to była? Gość nie miał wyobraźni, bo takie ogrodzenia nie są po to, by ludzie się na nie nabijali, lecz po to, by właśnie potencjalnego 'przechadzacza' odstraszyć. Oczywiście, daleki też jestem od zdania 'dobrze mu tak'.
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 14:40   

w USA zlodziej pozwalby wlasciciela ogrodzenia :P na szczescie (chyba tylko pod tym wzgledem) zyjemy w Polsce....

po cos ktos wymyslil prawo budowlane, zeby go przestrzegac chyba... szkoda, ze nie ma komu go egzekwowac...
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-04-05, 14:43   

colutea napisał/a:
w USA zlodziej pozwalby wlasciciela ogrodzenia


o ile by przeżył...tam chyba własciciel może zastrzelić intruza przynajmniej w niektórych stanach
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-04-05, 14:52   

Coddy napisał/a:
a tak po za tym tam powinna być furtka aby nie było takich przypadków na przyszłość...


abstrahując od wypadku uwazam, że to ogrodzenie to zagarnianie przestrzeni publicznej którą jest ten park, to jest tak, jak z zamkniętymi osiedlami: niby teren należy do właściciela, ale kiedyś przestrzeń była publiczna, a teraz ludzie muszą chodzić dookoła.
Starsi forumowicze napewno pamiętają czasy gdy ogrodzenie miało inny kształt i była w nim furtka.
Zostało wprowadzone w celu zwiększenia kontroli nad przechodzeniem przez teren obiektu, ale powiedzmy sobie szczerze:

1) jak ktoś będzie chciał przejść to i tak przejdzie (albo wydarzy się tragedia) - więc skuteczność ogrodzenia jest watpliwa

2) na teren szpitala można wejść (i wyjść) od przodu bez problemu i bez kontroli a portier jak zwykle nic nie widział, nic nie wie (na terenie szpitala zdarzały się kradzieże)

3)do sprawowania kontroli na jakimś terenie służą dzisiaj systemy monitoringu - takie systemy przydałyby się w brzeskich instytucjach. aha, no i w monitoring musi ktoś patrzeć.

tak więc utworzenie drugiego wejścia na teren szpitala nie stanowi chyba jakiegoś zagrożenia - to raczej ogrodzenie je stanowi, zresztą chyba każdy je kiedyś przeskakiwał i wie, że nie należy to do przyjemności.
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2009-04-05, 14:53   

Krzysieq,

A po co takie ogrodzenie mialoby odstraszyc kogos? Przeciez to nie wiezienie itp
Stalo sie i juz a co kierowalo ,ze facet chcial skrocic droge nie wiemy.
Kazdemu to moglo zdarzyc sie nawet trzezwemu ,noga mu sie posliznela itp i juz z tego tak wyglada. Szkoda faceta

[ Dodano: 2009-04-05, 13:56 ]
spiros,

Racja ,kiedys byla furtka i czlowiek nie musial robic "kolka"
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 14:58   

mmagda12 napisał/a:
Krzysieq,

A po co takie ogrodzenie mialoby odstraszyc kogos? Przeciez to nie wiezienie itp

Post wyżej zostało nadmienione, iż na terenie szpitala zdarzały się kradzieże. Takie ogrodzenie może, na ten przykład, odstraszać złodzieja. Gdyby mi osobiście stanął na drodze płot, to na 90% pomyślałbym: 'Pieprzę, idę na około'.
Poza tym, jak widzę, chodzi Ci o płot w szpitalu. A mnie chodziło o ogół płotów z ostrymi zakończeniami. Mają one chronić mienie prywatne. Ale mentalność mamy taką, że skoro jest płot, to musimy przezeń przejść. Jest takie powiedzenie: kto drogę skraca, ten do domu nie wraca. Coś jest na rzeczy.

[ Dodano: 2009-04-05, 15:47 ]
colutea napisał/a:

po cos ktos wymyslil prawo budowlane, zeby go przestrzegac chyba...

Pozwolę sobie na przykładzie wytłumaczyć Tobie, dlaczego ludzie mają płoty z ostrymi zakończeniami, które są za wysokie:

Po co ktoś wymyślił ortografię i interpunkcję? Żeby ich przestrzegać chyba. Po co ktoś wymyślił, że po naciśnięciu lewego alta pojawiają się polskie znaki? Po to, żeby ich używać chyba.

Po prostu, jak ktoś jest ignorantem, to nie będzie się stosował. Szczególnie, że nie ponosi z tego tytułu konsekwencji.
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 16:30   

Krzysieq, Ty chyba jestes nienormalny i tyle.... co ma interpunkcja do ogrodzenia czlowieku?! zastanow sie.... przez moje niestosowanie przecinkow nikt nie zginie! a przez za niskie ostro zakonczone ogrodzenia.... mielismy tego przyklad :/

[ Dodano: 2009-04-05, 16:31 ]
i po nacisnieciu PRAWEGO ALTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-04-05, 16:58   

colutea napisał/a:
moze troche nie na temat, ale czy tamto ogrodzenie ma powyzej 1,8m ??? jesli nie, to niezgodne z prawem sa ostro zakonczone prety!
Coddy napisał/a:
ja mam 1,82 wzrostu i to ogrodzenie jest wyższe o de mnie około 10-15cm na oko

No to do prawidłowej wysokości to chyba tyle - jest prawidłowa.

A jak ktoś się decyduje na przechodzenie przez wysoki, ostro zakończony płot to na własną odpowiedzialność. Jak widać, niestety, temu panu się nie udało, ale to nie powód aby robić nagonkę i szukać winnego, bo poza poszkodowanym takowego nie ma.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 17:08   

"wysokość ogordzenia przy szpitalu,prawidłowa? "

co to za tytuł tematu? Chyba się Panna zapędziła.... do poprawy


/Twój post rozpoczyna temat,więc możesz zmienić nazwę tematu na dowolną czy tam taką,która Tobie wydaje sie słuszna.Będę wdzięczna ,jeżeli tego typu uwagi będziesz kierować na PW.
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2009-04-05, 17:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-04-05, 17:22   

Przez tyle lat nikomu nie przeszkadzało takie ogrodzenie ale dopiero teraz gdy jakiś gość który najpierw zrobił a póxniej pomyślał... tyle czasu nic sie nie zdarzyło... ludzie powinni wiedzieć do czego jest płot...


jasne wymieście od razu ale to wszystkoo to pieniadze... wolę, zeby te pieniądze, które miałyby być przeznaczone na wymiane ogrodzenia lepiej poszły na nową karetkę


ps. teraz chyba troszke bardziej tytuł odpowiada tresci

moje zdanie
0 UP 0 DOWN
 
Karol87 
Karol87


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Kwi 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 20:52   

Spokojnie...tu nie chodzi aby nawzajem sie naskakiwać lecz wyrazic swoja opinie...a kazdy ma prawo do własnej opini mozemy podystowac ale bez takich emocji... Fakt faktem facet ucierpiał na własne zyczenie...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ogrodzenia, prawidlowa, przy, szpitalu, wysokosc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu