Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zwrot ze spółdzielni za wymianę stolarki okiennej a zeznanie
Autor Wiadomość
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-02, 11:51   Zwrot ze spółdzielni za wymianę stolarki okiennej a zeznanie

Jak urząd skarbowy się do tego ustosunkowywuje?
http://e-prawnik.pl/przeg...ymiane-okien-ni
Czy wobec takiej interpretacji moja teściowa powinna rozliczać w zeznaniu za 2008 r zwrot ze spółdzielni? Proszę o szybką odpowiedź:) Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-04-02, 12:58 ]
" Minister finansów wydał nową interpretację w sprawie opodatkowania zwrotów za wymianę okien. Otrzymane zwroty ze spółdzielni nie podlegają opodatkowaniu jako inne źródła przychodów. Dzięki takiej zmianie podatnicy nie będą musieli płacić PIT, a spółdzielnie wystawiać PIT-8C o zwrotach"

http://podatki.gazetapraw...iane_okien.html

[ Dodano: 2009-04-02, 13:08 ]
podaję jeszcze numer sygnatury interpretacji
interpretacja ogólna, sygnatura: DD3/033/33/KDJ/09/209
0 UP 0 DOWN
 
dominik79 


Wiek: 44
Dołączył: 24 Lis 2007

UP 11 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-02, 20:00   

Jeżeli otrzymano zwrot za wymianę stolarki okiennej a w latach wcześniejszych odliczono wymianę okien w ramach ulgi remontowej to należy kwotę dofinansowania z PIT 8c wykazać w zeznaniu rocznym w rubryce "inne źródła" lub kwotę faktycznie odliczoną wykazać w rubryce "doliczenia do podatku". :D
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-03, 08:16   

Zapoznałeś się z interpretacją Ministra Finansów?? Zgodnie z nią i przytoczonym przeze mnie artykułem urzędy skarbowe nie powinny pobierać podatku za zwrot ze spółdzielni za wymianę stolarki okiennej: " Otrzymane zwroty ze spółdzielni nie podlegają opodatkowaniu jako inne źródła przychodów. Dzięki takiej zmianie podatnicy nie będą musieli płacić PIT, a spółdzielnie wystawiać PIT-8C o zwrotach". Chciałabym wiedzieć jak to się ma do rzeczywistości dlatego proszę o odpowiedź kogoś z pracowników brzeskiej skarbówki.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
dominik79 


Wiek: 44
Dołączył: 24 Lis 2007

UP 11 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-03, 18:57   

Po pierwsze faktycznie nie pracuje w US. Po drugie zapoznałem się z interpretacją Ministerstwa Finansów. A po trzecie moja odpowiedź dotyczyła sytuacji, co gdy skorzystaliśmy z ulgi remontowej (która funkcjonowała do końca 2005 roku) i odliczyliśmy okna w PIT a teraz dostajemy zwrot ze spółdzielni. Jeden z warunków odliczenia mówił o tym, iż odliczenie przysługuje pod warunkiem, że wydatki nie zostały zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie, chyba, że zwrócone wydatki zostały zaliczone do przychodów podlegających opodatkowaniu. Interpretacja MF dotyczy sytuacji, która ma miejsce obecnie tj. ponosimy wydatek, nie korzystamy z ulgi remontowej (gdyż takowej już nie ma) i spółdzielnie refundują koszty wymiany stolarki okiennej (wystawiają podatnikowi PIT 8c). Interpretacja MF nie odnosi się jednak do sytuacji opisanej przeze mnie na początku, czyli odliczyliśmy wydatek na okna w PIT a teraz dostajemy za te same okna zwrot. Logicznie rozumując ponosimy wydatek a więc korzystamy z ulgi, w momencie refundacji nie możemy mówić o realnym obciążeniu, które w tym momencie przestaje mieć miejsce.
Zawsze o szczegóły możesz spytać w US ale tak naprawę wiążąca jest w danej sytuacji interpretacja indywidualna, o którą możesz wystąpić. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: okiennej, spoldzielni, stolarki, wymiane, za, ze, zeznanie, zwrot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu