Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Bitwa o kulturę (II)
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2009-04-01, 10:28   Bitwa o kulturę (II)

http://brzeg24.pl/index.p...d=1881&Itemid=1

edit smooth: Opisujemy linki, o np tak:

Bitwa kulturę (II) - Wywiad z właścicielem Niezależnego Ośrodka Kultury „Herbaciarnia” Arkadiuszem Curzytkiem.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-04-01, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-01, 11:20   

Bardzo sensowny wywiad i z nadzieją i zainteresowaniem czekam na wyjście Herbaciarni na zewnątrz.

Tymczasem do poprawki ;P

Cytat:
To właściwie już ma miejsce – widziałem to w wypowiedziach dyrektora Bibułka oraz burmistrza Huczyńskiego i Kowalczyka, którzy zachęcali nas do współdziałania.


no chyba, że to Twór prima aprilisowy :)
0 UP 0 DOWN
 
Kurt Shout 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Paź 2008

UP 23 / UP 3



Wysłany: 2009-04-01, 11:36   ??

hym... a gdzie Ty tego Bibułka znalazłeś?
"To właściwie już ma miejsce – widziałem to w wypowiedziach dyrektora Bubiłka oraz burmistrza Huczyńskiego i Kowalczyka, którzy zachęcali nas do współdziałania".
Tak czy siak... życzę miłej lektury :-)
A co do Herbaciarni to powiem za moim kolegą Mateuszem "Herbaciarnia to ewenement na mapie Brzegu".

[ Dodano: 2009-04-01, 11:42 ]
Przepraszam. Rzeczywiście był błąd. Cóż... Word walnął autokorektę, której nie zauważyłem. Mea culpa. Dyrektora Bubiłka przepraszam serdecznie.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-01, 11:54   

Kurt Shout napisał/a:
hym... a gdzie Ty tego Bibułka znalazłeś?


No to mi się podoba szybka akcja.. poprawa i szczypta "rżnięcia głupa" ...ale spoko, na drugi raz zrobię zrzut.. przecie bmp mi lokalnie na kompie nie wyedytujesz, nie? ps. Oj niedobry Krystian, niedobry!

Ok. tymczasem czekam, na trzecią część, bo jak się cały cykl pojawi, to będzie wiadomo, gdzie odsyłać malkontentów.
0 UP 0 DOWN
 
Kurt Shout 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Paź 2008

UP 23 / UP 3



Wysłany: 2009-04-01, 12:08   

Właściwie to zastanawiam się co dalej z "Bitwą..." - sporo jest w Brzegu ludzi, którzy zajmują się sprawami kultury i muszę dokonać selekcji. Interesuje mnie rozmowa z Januszem Wójcikiem (co prawda aktualnie urzędującym w Opolu, ale z naszym miastem związanym) - to jednak na sam koniec.
Faktycznie po zakończeniu cyklu będzie można zrobić przewodnik dla malkontentów.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-01, 12:17   

Kurt Shout napisał/a:
Januszem Wójcikiem (co prawda aktualnie urzędującym w Opolu, ale z naszym miastem związanym)


No to podobnie Pan Roman Nowak, a w Brzegu idź dalej w stronę tych, którzy na tę chwilę przyciągają największe rzesze... Pan Paweł Kozerski, Pani Jana Koronkiewicz, wywiad z jakimś rozsądnym właścicielem dyskoteki (na forum kulturoznawca zwrócił uwagę, że to również forma kultury) lub artykuł o brzeskich dyskotekach, Pan Radosław Wiśniewski ( :wink: ), Pani Dorota Herman, ..no mnóstwo możliwości.. a na pewno sporo jest takich osób, które potrzebują, aby ich chęci, motywacje, wypromować..
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-01, 12:44   

Ja uprzejmnie proszę nie uprzedzac faktów ;) . Na wszelki wypadek zgłaszam od razu, że wywiad z dyr. Wójcikiem jest również w moich planach (o ile zgodzi się mi go udzielić). W zasadzie w tym miejscu (chociaż może troche off topicowo, ale w ramach reanimacji po bitwach :P ), pragnę podziękować Panu Dyrektorowi Wójcikowi za rok ciekawych i mam nadzieję inspirujących wykładów z dziedziny organizacji imprez, animacji kultury i spraw podobnych. Przyznam szczerze, że po moich dość ostrych wypowiedziach tu i tam na temat osoby Pana Wójcika, spodziewałem się pewnej niechęci czy też swego rodzaju szykanowania. Nic takiego nie miało miejsca a wręcz przeciwnie. Pełen profesjonalizm zawodowy i pedagogiczny.

Wracając do kultury - już wkrótce materiał o kulturze w ramach cyklu Reanimacja Kultury na www.infobrzeg.pl. Nota bede cykl powstał jakby nieco prędzej, niż Bitwa, ale co tam. Mam nadzieję, wujku Smoothi, że podzielisz się również tam swoimi uwagami ;) . Za co z gory dziękuję.

Tymczasem lecę lancę pióra sposobić przeciw turniejowemu przeciwnikowi ;) :P.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-04-01, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-01, 23:41   

A ja czekam na wywiad z Panią Janą Koronkiewicz :P Ciekawe czy będzie? Na pewno będzie miała dużo do powiedzenia :P
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2009-04-02, 09:28   

Kultura w Brzegu jakkolwiek by tego nie nazwać ruszyła z kopyta i nie jest to tylko i wyłącznie zasługa NOK.
Moje zdanie:
NOK – kawał dobrej roboty koncerty wernisaże, czyli prywatne BCK
Ibiza – koncerty + mecze
Erergique – koncerty wszelkiego typu
Piwa Świata – koncerty + mecze
Brzeska – nic
Wozownia – nic
Herbowa – nic
Reszta pubów nie wiem może coś się dzieje, ale nie widać tego w mediach.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-02, 09:58   

nowyforumbrzeg napisał/a:
Ibiza – koncerty + mecze
Erergique – koncerty wszelkiego typu
Piwa Świata – koncerty + mecze


No myślę, że to słusznie należy zaakcentować ...
trochę rzadziej, ale jednak ...kulturalną rękę czasem wystawi "Ambrozja" .. tzn. ja w niej w przeciągu ostatnich 2 lata byłem na paru fajnych koncertach. Podobnie "Wodnik"...troszkę jakby "Undergroundowy" :wink: ...idealnie by było, gdyby każda z knajp / pubów / dyskotek ... charakteryzowała się czymś... w tę stronę np. idzie Pub Piwa Świata.... nie wiem na ile konsekwentnie
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-04-02, 10:08   

PPB napisał/a:
Kultura w Brzegu jakkolwiek by tego nie nazwać ruszyła z kopyta i nie jest to tylko i wyłącznie zasługa NOK.
Moje zdanie:
NOK – kawał dobrej roboty koncerty wernisaże, czyli prywatne BCK
Ibiza – koncerty + mecze
Erergique – koncerty wszelkiego typu
Piwa Świata – koncerty + mecze


I tu się zgodze i dodam że

Cytat:
Myślę, że jesteśmy teraz w takim punkcie, w którym Herbaciarnia dzięki swojej niezależności stała się przeciwwagą dla jednostek oficjalnych i siłą rzeczy nastąpi jakaś reakcja. To właściwie już ma miejsce – widziałem to w wypowiedziach dyrektora Bubiłka oraz burmistrza Huczyńskiego i Kowalczyka, którzy zachęcali nas do współdziałania.


oficjele idą znowu najprostszą drogą - zamiast podpatrzyć i uczyć się jak to się robi i uwierzyć że można i da się tylko trzeba chcieć wolą "współpracować" czyli wozić się na kimś lub na czymś. Mam nadzieję że i Arek i pozostali właściciele lokalów organizujący imprezy kulturalne nie bedzie naiwni i nie dadzą się zrobić w jajo. Od Burmistrza przez zastepce do magistra sztuki i muzyka - oni powinni się zapytać jak to mozliwe że przez tyle lat rzadzenia nie dało się a teraz okazuje się że jednak kurde można ?! A najlepszy przykład spijania smietanki to fakt ze w tamtym roku na Dniach Brzegu nie było oprócz hip hopowców zadnej brzeskiej kapeli - w tym roku po świetnych recenzjach i kilku koncertach właśnie w Herbie Enerdżiku :-P czy Ibizie nagle wzrosło zainteresowanie tymi o których otwarcie wypowiadano się że "muszą jeszcze kilka lat w garażach pograć zeby coś pokazać". Wszystkie wyżej wymienione kluby pokazały ze w ciagu 6 miechów są w stanie zrobic wiecej dla brzeskich muzyków i brzeskiej kultury niż co po niektórzy w ciągu 6 lat i nie muszą dokładać nie wiadomo jakich kwot do interesu a wręcz przeciwnie.
Jak mawiał mój genialny historyk - chcieć to móc. I tyle.
Ostatnio zmieniony przez a2r 2009-04-02, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-04, 10:57   

nowyforumbrzeg napisał/a:
Kultura w Brzegu jakkolwiek by tego nie nazwać ruszyła z kopyta i nie jest to tylko i wyłącznie zasługa NOK.

NOK – kawał dobrej roboty koncerty wernisaże, czyli prywatne BCK


Dla mnie to robi się powoli żulernia.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-04-05, 13:02   

Zibi, dlaczego "zulernia"?

Natomiast co do kulturalnych wydarzen, to ja sie ciesze, ze obecnie mamy do czynienia ze swego rodzaju boomem. Wydaje mi sie, ze powoli zmienia sie tez swiadomosc Brzezan. Jeszcze tylko czekac, az urzednicy odpowiedzialni za kulture i jej promocje, czy raczej ich przelozeni, zmienia swoja mentalnosc.
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-05, 19:27   

nowyforumbrzeg napisał/a:

Brzeska – nic
Wozownia – nic


Co do Brzeskiej to bym się nie zgodził, bo są mecze są...
Co do Wozowni to chyba za mała przestrzeń na zrobienie czegoś (i jeszcze ten podział na parter i pietro).
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-05, 20:47   

smooth napisał/a:
kulturalną rękę czasem wystawi "Ambrozja"


W zasadzie Ambrozja to chyba zaczynała tworzyć podwaliny pod scenę undergroundową, która z czasem stała się dominującą w naszym grajdole :) .

nowyforumbrzeg napisał/a:
Herbowa – nic

W Herbowej bywały i koncerty, był czas, że nieistniejąca juz Grupa Nieformalna Projekt Tango Brzeg próbowała wpisać tam wydarzenia okołotangowe. Więc zasługi ma jak najbardziej.

nowyforumbrzeg napisał/a:
Wozownia – nic


Też nie do konca, bo np rok temu, kiedy sporą grupę zmarzniętych ludzi (artystów i organizatorów spoza Kamiennego Kręgu) wygnano z kafeji zamkowej, tylko Wozownia nas przygarnęła i nawet potem miło wspominała klimat, jaki się wytworzył. Gitary, skrzypki, łzy Pana Paszteta i etc.

A.Mason napisał/a:
Zibi, dlaczego "zulernia"?
Nie ruszaj, Mason :) . Nie będzie...

A.Mason napisał/a:
az urzednicy odpowiedzialni za kulture i jej promocje, czy raczej ich przelozeni, zmienia swoja mentalnosc.


prędzej zamienią się stołkami... ;P. Imho wystarczy rozbudzić miasto poprzez zatrzymanie młodzieży - rozwiniąć biblioteki, żeby ludzie nie musieli jeździć po książki, utworzyć filię UO i UW - zatrzymać młodzież! A wtedy wszystko się zmieni. Tylko niektóremu nieudacznictwu to może być nie na rękę, bo ich status wysokopłatnego Męczennika może być zagrożony.

a2r napisał/a:
Jak mawiał mój genialny historyk - chcieć to móc. I tyle.


Mi się wydaje, że chęci to są. Tylko priorytety przesunięte...

Zapraszam do lektury wywiadu z Człowiekiem Z Pierwszej Linii (w przeciwieństwie do ludzi z pierwszych stron lokalnych gazet):
http://infobrzeg.pl/index...m-z-brzegu.html
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-04-05, 20:52, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bitwa, ii, kulture


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu