Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
kabaret, czy obrady Rady Miejskiej ?
Autor Wiadomość
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-03-19, 04:35   kabaret, czy obrady Rady Miejskiej ?

...Przedstawione wyżej wydarzenia skłaniają do postawienia kilku co najmniej pytań:
- Czemu przewodniczacy Rady Miejskiej Mariusz Grochowski nie odebral telefonu od zastepcy komendanta KPP? Przecież gdyby temu ostatniemu zależało na rozmowie z nim po zakonczeniu sesji nie prosiłby Sławomira Spychały o natychmiastowe powiadomienie Mariusza Grochowskiego o swych próbach nawiazania z nim kontaktu telefonicznego.
- Czy wobec trójki radnych klubu „Prawa i Sprawiedliwości oraz Prawicy”, którzy opuścili sesje Rady Miejskiej w dniu 28 listopada 2008 r. około 12 minut przed jej zakończeniem, czym złamali zapis § 24 ust. 5 Statutu Brzegu (Opuszczenie przez radnego obrad sesji przed jej zamknięciem wymaga zgłoszenia Przewodniczacemu.), przewodniczacy Rady Miejskiej Mariusz Grochowski nie powinien złożyć zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Brzegu w sprawie podejrzenia o wyłudzenie z kasy miasta 25 proc. diety należnej za miesiac listopad 2008 r., jak uczynil to wobec radnego Kazimierza Kozłowskiego, gdy ten w dniu 3 grudnia 2008 r. po spóznieniu wynoszacym niecale dziesiec minut od rozpoczecia obrad sesji, która trwala okolo 5 minut, podpisał listę obecnosci i mimo tego, ze ten podpis został z listy obecności wykreślony i radnemu 25 proc. diety za miesiąc grudzień 2008 r. nie wyplacono, takie zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej przeciw Kazimierzowi Kozlowskiemu Mariusz Grochowski skierował?...
http://www.kurierbrzeski....rticle&a_id=570
0 UP 0 DOWN
 
nemrod25 


Wiek: 57
Dołączył: 14 Lip 2008

UP 13 / UP 4



Wysłany: 2009-03-19, 08:01   

Oj Sumienie znowu ktoś chce swoje sprawki zalatwić czimiś rękmi, tym razem znowu rękami Policji. Panowie Rajcy babrzcie się w swoim błotku i bawcie sie swoimi zabakami sami bez wciągania w innych. A ty Sumienie zastanów się w swoim prawziwym sumieniu nad tym o co tu tak naparwdę chodzi bo napewno nie o parworzadność, itp. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-03-19, 18:02   

nemrod25 napisał/a:
Oj Sumienie znowu ktoś chce swoje sprawki zalatwić czimiś rękmi, tym razem znowu rękami Policji. Panowie Rajcy babrzcie się w swoim błotku i bawcie sie swoimi zabakami sami bez wciągania w innych. A ty Sumienie zastanów się w swoim prawziwym sumieniu nad tym o co tu tak naparwdę chodzi bo napewno nie o parworzadność, itp. Pozdrawiam


chyba wiesz nemrodzie, co znaczy slowo kabaret, w tym wypadku za publiczne pieniadze mieszczan tego zacnego Grodu, a ja sumienie mam czyste, dawno nie uzywane, jak mowi poeta :)
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-19, 19:46   

Wydarzyła się 28 listopada ubiegłego roku w czasie obrad Rady Miejskiej

A kogo sumienie ruszyło po prawie 4 miesiącach? Nikt o tym wcześniej nie wiedział i nie zgłosił komu trzeba?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-20, 11:13   

Tylko i wyłącznie przez szacunek dla forumowiczów odniosę się do tego tematu. nigdy na tym forum nie uchylałem się przed zabieraniem głosu, tym bardziej jeśli zostaje wywołany do "tablicy" po nazwisku.
Moim zdaniem to nie kabaret ale bajki dla ubogich. Jak wszyscy zapewne pamiętają właśnie pisaniem bajek swojego czasu zajmował się radny Ogonek i jak widać weszło mu to w krew. Pozwolę sobie - choć bardzo tego nie lubię! - wkleić fragment tekstu który kiedyś tam o tej sprawie napisałem.

Rajcowanie i bajek pisanie

Jak pisze się bajki.

Na koniec, w punkcie wolne wnioski i informacje radny Ogonek znowu się aktywował i zabawił się w członka komisji śledczej, zadając pytania radnemu Spychale oraz Przewodniczącemu Grochowskiemu, o stan ich wiedzy i poczynione kroki na sesji listopadowej. Przypomnę, że wówczas praworządny pan Podgórski powiadomił Policję o tym, że niektórzy radni występują na sesji pod wpływem napojów rozweselających. Pomijając fakt, że pytania zadaje się na początku sesji a nie na końcu, więc jest to cokolwiek niezgodne z procedurami, obaj: radny Spychała i Przewodniczący Grochowski potwierdzili, że posiadali tylko częściowy stan wiedzy, o jaki podejrzewał ich radny Ogonek. Mówiąc po ludzku: kiedy pan Podgórski zgłosił na Policję fakt nietrzeźwych (jak się domyślam) radnych, Policja zareagowała tak jak mogła. A mogła tylko skontaktować się z Przewodniczącym bo sami wejść na salę obrad nie mają prawa. Ponieważ Przewodniczący kończył właśnie sesję RM i fizycznie ją prowadził (nadawał do mikrofonu) nie mógł odebrać telefonu. A właśnie telefonicznie próbował skontaktować się z Przewodniczącym Komendant KPP w Brzegu. Komendant, wiedząc o tym, że na sesji jest radny Spychała (jego wieloletni podwładny) zadzwonił do niego i poprosił o przekazanie informacji Przewodniczącemu Grochowskiemu, aby ten się z nim skontaktował. Radny Spychała – ponieważ siedzimy obok siebie – powiedział mi, że musi przekazać tę informację Przewodniczącemu, po czym jak powiedział tak zrobił. Przewodniczący Grochowski uznał – jak sam stwierdził – że skontaktuje się z Komendantem po sesji, bo ta zaraz miała się skończyć. Podejrzewam, że gdyby radny Spychała i Przewodniczący dysponowali wiedzą, o jaką posądza ich radny Ogonek, czyli o przyczynie nagłej chęci rozmowy Komendanta KPP z Przewodniczącym RM, sesję by przerwał. Nie mniej nie zrobił tego, z czego wyszło to co wyszło – czyli bajki ex-prze(radnego). Każdego coś rajcuje.

Tak sobie myślę, że jak ktoś pół życia politycznego na pisaniu bajek spędził to tak szybko nie przestanie ich opowiadać.
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-03-20, 15:44   

tez fajna bajeczke znalazlem o alkoholizowaniu sie w Swiety Czas Adwentu, czyli zakąszanie szampana /wina musującego/ Opłatkiem, smutne to, ale chyba prawdziwe.

...Było co roczne dzielenie się opłatkiem, barszcz, ryba i deser z symboliczną lampką szampana (no, wina musującego)....
http://www.tyczynski.pl/i...&id=31&Itemid=8
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-03-20, 16:11   

Gdyby energia tracona na wytykanie sobie potknięć, szukanie dziury w całym, przedstawianie swoich bardziej lub mniej istotnych, a w sumie nie mających wpływu na cokolwiek, racji szła na realizację hasła tow. Gierka „Aby Polska rosła w siłę, a ludziom w Brzegu żyło się dostatniej” to mielibyśmy całkiem inny obraz miasta mlekiem i miodem płynącego. Bez konieczności tułania się młodzieży za granicą w poszukiwaniu chleba i szukania pracy wszędzie tylko nie na miejscu.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-03-20, 16:34   

sumienie, ktoś kiedyś ładnie powiedział... że dostrzega się źdźbło w oku kogoiś a w swoim nawet belki się nie dostrzega... cóź Panie Sumienie... jestem dumny z jednego, że ja nie jestem posiadaczem takiego wypaczonego sumienia...


Roztropek, popieram w 100% ... Przykładem może być Pan. P który nie chciał odejść... który usilnie walczył o przepraszam... chyba chorował... zreszta jeden pies...

zreszta jak kiedyś pisałem.... nie mój cyrk nie moje małpy... szkoda tylko, że pewne osoby chcą dowalić innym a nie martwią się o miasto...


cóż są wszak psy "ratownicy" i kundle "podwórkowe" ...

i jak ktoś chce niechaj wytacza mi sprawe ;) nikogo nie obraziłem ;D

Bartek T., i dlatego mam do Ciebie szacunek ;)
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-03-20, 17:08   

Panie Pasztecie, czemu tak ostro ?
ja tu tylko kabaretu szukam :)
Pan znowu fajny kawalek dowalil,
z tymi bernardynami-ratownikami biegnacymi na pomoc koalicji PIS-SLD,
z beczulkami pelnymi okowitki :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-03-20, 18:02   

sumienie napisał/a:
Panie Pasztecie, czemu tak ostro ?


jeszcze nie ostro ;) ważę słowa bo nie chce dostać ostrzeżenia :)

sumienie napisał/a:
ja tu tylko kabaretu szukam :)


można np. w domu poszukać :) chociaż sądzę, że w RM też coś by się znalazło ;)

naprawdę się cieszę, że nie mam takiego sumienia ;)
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-20, 18:04   

Pan_Pasztet, podczas sesji rady miasta zawsze będzie nutka kabaretu i śmiechu... trzeba po prostu częściej bywać na sesjach, wtedy na własne oczy zobaczysz i na własne uszy usłyszysz co się dzieje...
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-03-22, 02:35   

jeszcze nie ostro ;) ważę słowa bo nie chce dostać ostrzeżenia :)

co sie Pan, tak boisz,
jak jakis komuch, czy inny pisior,
byt na forum brzeg,
nie jest bytem absolutnym,
jak sie ma sumienie, to mozna nie bac sie ostrzezenia :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-03-22, 03:40   

nie ;) po prostu nie chce zejść do Twego poziomu bo musiałbym się położyc na ziemi...

wiesz sumienie każdy może miec ;) szkoda tylko, że czasem ludzie mają wypaczone ;) :oops:
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2009-03-28, 20:15   

trzeba temat podrzucic,
nowym,
zadnym sprawiedliwej krwii,
brzeskim prokuratorom,
a ty pasztet nie wymiekaj,
na ciebie nie ma haka
narazie :)
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-28, 23:55   

sumienie napisał/a:
trzeba temat podrzucic, nowym, zadnym sprawiedliwej krwii,
brzeskim prokuratorom,

Jeszcze raz zapytam, bo widocznie moje pytanie umknęło: co Sumienie robiło przez około 4 (słownie cztery) miesiące (od 28 listopada 2009)? Robiło rachunek sumienia, czy szukało okazji, żeby przywalić?
Przy okazji kilka cytatów:
I głos sumienia przechodzi mutację. — Stanisław Jerzy Lec
Sumienie miał czyste. Nieużywane.— Stanisław Jerzy Lec
Adwokat - wynajęte sumienie. — Fiodor Dostojewski
Nie każdemu sumienie starcza do pierwszego.— Wiesław Brudziński
Sumienie nie przeszkadza nam w popełnianiu grzechów, ale przeszkadza cieszyć się z ich popełnienia." Salvador de Madariaga
Przestań na forum pisać głupoty, masz żal, wiesz o popełnieniu przestępstwa to zatrudnij Prokuraturę, podpisz się imieniem i nazwiskiem, a nie chowaj się za wyleniałym sumieniem na forum.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, kabaret, miejskiej, obrady, rady


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu