Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dni Brzegu 2009
Autor Wiadomość
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-03-14, 13:31   

Katarzyna_26 napisał/a:
Ja też byłam tego zdania, do póki nie zostałam mamą - dzieciaki bardziej interesują owe zwierzęta


:offtopic: ale wole zwierzęta w Zoo


co do dni Brzegu to szkoda że amfiteatr nie nadaje się na takie imprezy bo naprawde fajnie tam było...
0 UP 0 DOWN
 
Dj_kadek 
vinylowan



Wiek: 32
Dołączył: 09 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: jesteś ?

Wysłany: 2009-03-14, 14:31   

a2r napisał/a:
i na plac drzewny się przymierzają



A to,ze tak powiem potwierdzona informacja ??

Bo chciałbym wiedzieć co mi bedzie sie koło domku działo :]
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-14, 14:32   

Ale przypominam że niejest to temat o Zwierzetach z Zoo i cyrku tylko o Dniach Brzegu :)
Po co robisz :offtopic:

A tak do tematu :) Dlaczego w tym roku planowane Dni maja być na Placu Drzewnym a nie na Stadionie :?:

\daj sobie spokój z uwagami odnośnie off-topiców.
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2009-03-14, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-03-15, 07:16   

Katarzyna_26 napisał/a:
mulder napisał/a:
Brzeg powinien na wzór innych polskich miast stać się miejscem, w którym obowiązuje zakaz występów cyrków ze zwierzętami.


Ja też byłam tego zdania, do póki nie zostałam mamą - dzieciaki bardziej interesują owe zwierzęta. Pani bujająca się na trapezie jest dla nich mało interesująca, przynajmniej do pewnego wieku.


Właśnie o to chodzi , że ludzie nie wiedzą jak odmówić dziecku, i to nie tylko wyjścia do cyrku, jako praktykujący pedagog zapewniam, że takie podejście jest mało wychowawcze i są sposoby , aby w inny sposób, zaciekawić i zająć uwagę dziecka. Widziałem mamy, które nie reagują, gdy dziecko biło kijem wróble pisklę , rozumiem, że ptak został poświęcony w imię zaspokajania ważnych potrzeb dziecka.

Moderowany przez Warlike:
Prosze o trzymanie się tematu...
Ostatnio zmieniony przez warlike 2009-03-15, 09:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-15, 10:01   

mulder napisał/a:
Właśnie o to chodzi , że ludzie nie wiedzą jak odmówić dziecku, i to nie tylko wyjścia do cyrku, jako praktykujący pedagog zapewniam, że takie podejście jest mało wychowawcze i są sposoby , aby w inny sposób, zaciekawić i zająć uwagę dziecka. Widziałem mamy, które nie reagują, gdy dziecko biło kijem wróble pisklę , rozumiem, że ptak został poświęcony w imię zaspokajania ważnych potrzeb dziecka.


Jest wiek dziecka, w którym to rodzice namawiają na wyjście do cyrku - bo jest to dla dziecka atrakcja. Ile jest jeszcze fajnych miejsc dla dzieci w naszym mieście: Park, basen, plac zabaw, bajka w kinie raz na 100 lat, sportowe wakacje czy coś takiego i... co jeszcze.

Oglądanie zwierząt, występujących na arenie, w cale nie musi być jakimś bodźcem do znęcania się nad nimi. Moje dziecię (6 lat) było już w cyrku z 5 razy i nigdy w życiu nie biegał za gołębiami, żeby je złapać czy żeby nagle zrywały się, bo tak jest fajnie. W domu mamy czworonoga, któremu też krzywda się nie dzieje.

Może i cyrk jest mało wychowawczy, ale jednak coś nam daje: ustalone zasady zachowania (nie wkładamy rączek do klatki), funkcja poznawcza: tak wygląda tygrys, zobacz jakie ma pazury - w zoo spał i nie było go widać.

Czyli jestem jak najbardziej za cyrkiem na Dni Brzegu.

Pozdrawiam i trzymam się tematu
Ostatnio zmieniony przez Katarzyna_26 2009-03-15, 10:06, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-03-15, 11:04   

To jak cyrk z sierściuchami bedzie w tym samym miejscu co główna impreza na dni brzegu to poracha przecież, to smród nie do wytrzymania będzie . Nie mam ochoty siedzieć ze znajomymi przy stoliku pic piwko a nawet jeżeli nie będzie można , to jeść choćby głupią kiełbasę a mi tu za chwile "zapachnie" wielbłądem albo tygrysia kupą no ludzie .....
Fakt amfiteatr był najlepszy miejsca siedzące scenę widać akustyka też fajna a na stadionie też kiepściutko trzeba isc pod scenę stać a i tak ci zasłonią , jedynie co to podobało mi sie stanie na deszczu na koncercie Czerwonych Gitar gdy śpiewali "Ciągle pada" i ludzie parasolkami machali to był widok :D a czemu Amfiteatr juz sie nie nadaje oprócz tego ze nie ma tam prądu i wody jak ktoś napisał ? Wszystko jest do zrobienia .
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2009-03-15, 14:08   

don B napisał/a:
To jak cyrk z sierściuchami bedzie w tym samym miejscu co główna impreza na dni brzegu to poracha przecież, to smród nie do wytrzymania będzie . Nie mam ochoty siedzieć ze znajomymi przy stoliku pic piwko a nawet jeżeli nie będzie można , to jeść choćby głupią kiełbasę a mi tu za chwile "zapachnie" wielbłądem albo tygrysia kupą no ludzie .....


Ale się uśmiałem :D
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-03-17, 19:14   

Katarzyna_26 napisał/a:
mulder napisał/a:
Właśnie o to chodzi , że ludzie nie wiedzą jak odmówić dziecku, i to nie tylko wyjścia do cyrku, jako praktykujący pedagog zapewniam, że takie podejście jest mało wychowawcze i są sposoby , aby w inny sposób, zaciekawić i zająć uwagę dziecka. Widziałem mamy, które nie reagują, gdy dziecko biło kijem wróble pisklę , rozumiem, że ptak został poświęcony w imię zaspokajania ważnych potrzeb dziecka.


Jest wiek dziecka, w którym to rodzice namawiają na wyjście do cyrku - bo jest to dla dziecka atrakcja. Ile jest jeszcze fajnych miejsc dla dzieci w naszym mieście: Park, basen, plac zabaw, bajka w kinie raz na 100 lat, sportowe wakacje czy coś takiego i... co jeszcze.

Oglądanie zwierząt, występujących na arenie, w cale nie musi być jakimś bodźcem do znęcania się nad nimi. Moje dziecię (6 lat) było już w cyrku z 5 razy i nigdy w życiu nie biegał za gołębiami, żeby je złapać czy żeby nagle zrywały się, bo tak jest fajnie. W domu mamy czworonoga, któremu też krzywda się nie dzieje.

Może i cyrk jest mało wychowawczy, ale jednak coś nam daje: ustalone zasady zachowania (nie wkładamy rączek do klatki), funkcja poznawcza: tak wygląda tygrys, zobacz jakie ma pazury - w zoo spał i nie było go widać.

Czyli jestem jak najbardziej za cyrkiem na Dni Brzegu.

Pozdrawiam i trzymam się tematu


Ależ proszę Pani, ja tu nie na pierwszym miejscu stawiałem kwestie pedagogiczne, wychowawcze, co empatyczne. Skończmy z dręczeniem zwierząt dla naszej uciechy. Los zwierząt w cyrku to bicie i karanie , zapewnienia treserów , że bite zwierzę nie wykona zadania to kłamstwa, gdyż organizacje prozwierzęce już dawno udowodniły, że małe lwy , niedźwiedzie są brutalnie traktowane w celu złamania charakteru. Singer , jeżeli się nie mylę , powiedział, że los zwierząt to ciągły HOLOCAUST. Współczuję zatem dobrego samopoczucia . Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-17, 20:15   

Pohamujcie swój entuzjazm: Cyrku na pewno na Dni Księstwa Brzeskiego nie będzie :)
Będzie za to kilka fajnych zespołów (w tym jeden znany zagramaniczny), kabarety, inne takie tam. Nie będę zdradzał za dużo bo nie będą mnie już lubili. :P

Wzorem lat ubiegłych (a właściwie ubiegłego roku) impreza będzie podzielona na rodzaje i miejsca. Tak więc będą dwa (epi)centra DKB: na pl. Kozim (Drzewnym) oraz w Zamku Piastów Śląskich.
Widziałem zarodek planu - zapowiada się fajnie.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-03-17, 20:25   

czyli zamiast stadionu będzie plac drzewny? oby tylko nie padało bo będzie powtórka z zeszłorocznego błota :P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-17, 20:45   

Bartek T. napisał/a:
Cyrku na pewno na Dni Księstwa Brzeskiego nie będzie


To zależy od punktu widzenia ;) . Wszak i lwy salonowe zapewne w pełnej krasie się ujawnią, szare myszki zmienią się w księżniczki, świnina w postaci różnowej się objawi, ktoś sie opije jak smok, stary niedźwiedź pewnikiem znów pośpi i tak dalej... Czysty zwierzyniec w dyskursie pospolitym...
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2009-03-17, 21:33   

Franco Zarrazzo napisał/a:
To zależy od punktu widzenia ;) . Wszak i lwy salonowe zapewne w pełnej krasie się ujawnią, szare myszki zmienią się w księżniczki, świnina w postaci różnowej się objawi, ktoś sie opije jak smok, stary niedźwiedź pewnikiem znów pośpi i tak dalej... Czysty zwierzyniec w dyskursie pospolitym...


Dokładnie, Franco. Nie wszystko należy brać dosłownie... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-17, 22:33   

Berni napisał/a:
Dokładnie, Franco. Nie wszystko należy brać dosłownie...


Ło jak jany Julek! I kto to mówi ;) . Witaj w klubie ;) :P.
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-03-17, 23:32   

Szkoda ze troche daleko ode mnie .No ale trudno się mówi:) A czy będą też zawody jak w tamtym roku w jedzeniu chałwy na czas ? Ostatnio troszkę mi zabrakło do 1 miejsca wiec moze jak będzie powtórka to zacznę trenować i akurat 1 miejsce uda się zdobyć :P
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2009-03-25, 18:57   

Ruszyły przygotowania do Dni Brzegu. Organizatorzy święta miasta mają już listę artystów, które będą dawić mieszkańców.

Zagrają: Kombii, Boney M. oraz Bayer Full

Święto miasta zaplanowano na pierwszy majowy weekend. Jednak już dzisiaj wiadomo, kto zagra i zaśpiewa dla brzeżan.

- Staramyśmy się tak dobrac wykonawców aby każdy znazł coś dla siebie. Planujemy mnustwo imprez, w tym na dziedzińcu brzeskiego muzeum. Tam m.in. zaśpiewa Mika Urbaniak - informuje Adam Bubiłek, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury.

O szczegółach święta miasta czytaj już jutro w tygodniku nto Brzeg-Namysłów.

Źródło: NTO.PL
Ostatnio zmieniony przez kompnet 2009-03-25, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2009, brzegu, dni


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu