Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Syfon albo czy poezja ma angaż?
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-05, 20:15   Syfon albo czy poezja ma angaż?

BRZEG ALBO XI KONFRONTACJE
SYFON - CZY POEZJA MA ANGAŻ?


Czwartek 12 marca
Niezależny Ośrodek Kultury Herbaciarnia, ul. Jana Pawła II 20, d. Fabryka Fortepianów

Godzina 18:00
Wokół apokalipsy - albo imię ich 44 - spotkanie promocyjne redakcji i autorów pisma apokaliptycznego "44" - Marek Horodniczy, Rafał Tichy, Jan Zieliński a także poeci:Artur Nowaczewski, Szymon Babuchowski
Prowadzenie: Jarosław Jakubowski

Godzina 20:00 - Przegląd nietypowych form istnienia wiersza
Koncert zespołu Agnes'Band Agnieszki Owczarek

Piątek 13 marca
Niezależny Ośrodek Kultury Herbaciarnia, ul. Jana Pawła II 20, d. Fabryka Fortepianów

Godzina 18:00
Neo-apokryfiści - Marcin Cielecki, Dawid Jung, Ryszard Chłopek
Prowadzenie: Przemysław Owczarek

Godzina 20:00 - Przegląd nietypowych form istnienia wiersza
"Basssłowo" Bogdana Mizerskiego

Sobota 14 marca
Galeria BCK, Ratusz Rynek
Godzina 15:00
Wernisaż wystawy Kon - Teksty
(pod kierownictwem Tomasza Fronckiewicza , Waldemara Mroza)

Godzina 16:00
Ocaleni z hipermarketu - Juliusz Gabryel, Joanna Mueller, Marcin Zegadło Prowadzenie: Radosław Wiśniewski

Niezależny Ośrodek Kultury Herbaciarnia, ul. Jana Pawła II 20, d. Fabryka Fortepianów
Godzina 18:00
Rewolucja Ewolucja Lewica- Tomasz Pułka, Szczepan Kopyt, Igor Stokfuiszewski
Prowadzenie: Dariusz Pado

Mała Scena BCK
Godzina 20:00
Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego o złoty Syfon - czy poezja ma anagaż - występuje jurporzy laureaci konkursu o laur sżp z roku 2009
Rozstrzygnięcie konkursu o Złoty Syfon na zestaw wierszy oraz II Konkursu na zbór wierszy o Złoty Syfon Scherfera
Turniej Jednego Wiersza rozegrany wśród publiczności i niepubliczności (do wygrania 300 złotych)

W ramach przeglądu nietypowych form istnienia wiersza
"The Lesers Band" Łukasza Jarosza


Niedziela 15 marca
Niezależny Ośrodek Kultury Herbaciarnia, ul. Jana Pawła II 20, d. Fabryka Fortepianów,
godzina 15:00
Spotkanie autorskie Wojeciecha Brzoski
oraz
Amnesty International for Poetry? - spotkanie pod patronatem zaangażowanego magazynu literackiego "Fragment" - Paweł Barański, Zbigniew Wojciechowicz i Patryk Doliński i współzałożyciele serwisu www.poecidlatybetu.pl (serwis startuje w 50 rocznicę Powstania w Tybecie - 10 marca)
Prowadzenie: Radosław Wiśniewski
0 UP 0 DOWN
 
Walter Gropius 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Mar 2008

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-03-06, 16:48   

I w końcu doczekaliśmy się na poetyckiej imprezie naszego ziomka Szczepana Kopyta co to w Poznaniu niemałą karierę literacką uprawia:). Obecność obowiązkowa (na Kopycie i nie tylko oczywiście :) )
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-08, 14:11   

Też się cieszę, że Szczepan się zgodził, że jest dobra okazja bo to takich jak Szczepan jest paru których warto wskazywać i we własnym kraju jak proroków pokazywać ;)

[ Dodano: 2009-03-08, 23:07 ]
O zespołach występujących w ramach imprezki proszę zajrzeć sobie o tutaj:

http://www.lesersbend.com/
http://www.agnesband.art.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Mizerski

[ Dodano: 2009-03-10, 19:53 ]
http://www.instytutksiazk...26,65,22195.php
ciekawostka taka:)
0 UP 0 DOWN
 
Lexa Cessde 



Wiek: 32
Dołączyła: 12 Mar 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-03-12, 14:30   

A ja sie na ten przykład cieszę, że Julek będzie :D
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-12, 16:09   

a to coś o dzisiejszym spotkaniu, które już za chwileczkę już za momencik - http://44.org.pl/ - strona magazynu apokaliptycznego. redaktorzy już przyjechali, poeci są zespół też już jest:)
Miejsce - oczywiście Herbaciarnia, ul. Jana Pawła II 20
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-12, 16:31   

Walter Gropius napisał/a:
I w końcu doczekaliśmy się na poetyckiej imprezie naszego ziomka Szczepana Kopyta co to w Poznaniu niemałą karierę literacką uprawia:).


No ja będę miał problem z obecnością.., ale Szczepana trzeba będzie nawiedzić!!
0 UP 0 DOWN
 
Walter Gropius 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Mar 2008

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-03-13, 00:18   

Dziś było mesjanistycznie, eschatologicznie i cierpiąco. Dobrze by było najpierw wziąć do łapy to pismo, a pozniej podyskutować, bo temat intrygujący i wielowątkowy. Dziś to tak mniej więcej dowiedziałem się czym się Panowie redaktorzy (twórcy m.in. Frondy) kierowali przy tworzeniu pisma. Bardzo nawet aktualny temat, bo czy w czasach laicyzacji, racjonalizacji chce nam się być cierpiętnikami, mesjarzami, Chrystusami- czy to nie jest aby dzisiaj passe? Nawet padło hasło- dość z tym cierpieniem- w kontekście historyczno- kulturowym bodajże. A może wręcz przeciwnie- skoro i tak i tak nie obejdzie się bez cierpienia to trzeba ubrać je w treść. Oczywiście cały czas bardzo istotnym w tym temacie czynnikiem jest wiara- wiara tak naprawdę wszelaka. Ale cóż... gdyby sie pismo w Brzegu pojawiło to ja chętny do zajrzenia, bo chyba nieco błądze...W każdym razie podobało mnie się.
Z frekwencją trochę słabo, na koncercie już lepiej.

Koncert Agnes Band rewelacja! Uwielbiam takie sytuacje, gdzie nie wiem czego po wieczorze się spodziewać i tak bardzo pozytywnie się zaskakuję. Fajnie poaranżowane, świetnie zagrane no i wokalistka z jej osobowością cud miód!- nie wspominając o warstwie tekstowej, ktora to chyba tu najistotniejsza była. Nic dodać nic ująć- płytkę co najwyżej w Herbaciarni trza zakupić (20zł)- polecam.

p.s. o, a tutaj me błądzenia po części rozwiane- zadania domowego żem nie odrobił :wink:

http://44.org.pl/redakcja...mesjanistyczny/
Ostatnio zmieniony przez Walter Gropius 2009-03-13, 00:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-13, 00:57   

Pisma 44 nie ma, bo rozeszło się poprzez empik, i to ciągu pierwszego miesiąc sprzedaży w jakimś obłędnej ilości 90% nakładu. No ale jest obietnica, że drugi numer w jakiejś ilości dotrze do nas aliści.

Jutrzejsze postaci:
Przemek Owczarek: http://pl.wikipedia.org/w...5%82aw_Owczarek
Ryszard Chłopek: http://www.literackie.pl/...autora=70&lang=
Dawid Jung: http://www.poezja.eu/01wpp/salon/jung-dawid/

Bassłowo:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Mizerski

Z Marcinem Cieleckim jest ten kłopot że jako porządny apokryfista - jest postacią mocno ukrytą i zaszytą, mało go w internecie, głownie pojawia się w spisach treści pism literackich i w werdyktach gremiów jurorskich.

Start jutro koło 18tej w Herbaciarni, zapraszamy
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-03-13, 10:17   

Radek W. napisał/a:
Start jutro koło 18tej w Herbaciarni, zapraszamy


Radek nie zauważył, że północ już wybiła, a spotkanie apokryfistami oczywiście dziś (piątek, 13 marca)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-13, 10:30   

organizatorzy nigdy nie śpią ;) ciągle liczą, przeliczają, szukają, zachęcają, pomagają. Jak harcerze ;)
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 33
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-03-13, 14:37   

A jakieś mordobitne dyskusje będą? Mam spory niedosyt, bo w Oleśnicy Kobierskiemu się gadać nie chciało ;].
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-13, 15:34   

Przewiduję, że w sobotę może byc gorąco jak się zetknie kilka ekip na raz. bo ta co była wczoraj - pojechała dzisiaj w ramach tego samego projektu - Floty Połączonych Sił - co brzeski Syfon do Nowej Rudy. A od dzisiaj kula śniegowa poezji będzie rosła...

[ Dodano: 2009-03-14, 09:22 ]
Dzisiaj impreza robi się wędrowna - trzy miejsca i trzy różne eventy:
o 15 Galeria wernisaż na dwóch salach wystawy Kon-Teksty
o 16 w tym samym miejscu na małej sali spotkanie pod hasłem "Ocaleni z hipermarketu"
Joanna Mueller, Juliusz Gabryel, Marcin Zegadło

o 18 zmiana miejsca na Herbaciarnię - rewolucja, ewolucja, lewica - czyli dwóch poetów - Szczepan Kopyt i Tomasz Pułka, krytyk - Igor Stokfiszewski o poezji lewicowej, zaangażowanej społecznie i jedynie słusznej ideologicznie :) Szczepan to nasz krajan, który jak już zauważono rządzi głownie w Poznaniu - więc warto chociażby po ziomalskiej znajomości - ale zapewniam że nie tylko dlatego.

wreszcie o 20tej
Mała Scena BCK
- Otwarty Turniej Jednego Wiersza - startować może każdy, wygrać może każdy - a do wygrania 300 złotych,
zasada prosta - trzeba wyjść przed ludnosć, przedstawić się, przeczytać wiersz a ludnosc na karteczkach odda swoje głosy które zostaną policzone.

Potem koncert zespołu Lesers Band - http://www.lesersbend.com/

a wczoraj się podobało?
Ostatnio zmieniony przez Radek W. 2009-03-14, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-03-14, 11:33   

Podobało się, podobało :)

Ale koncert był dla mnie za ciężki, dlatego też wyszłam po 21.

Rozumiem, że o 20 fanklub Dawida K. koniecznie musi się stawić?

PS. Radku, a wrzucisz jakieś zdjęcia po zakończeniu imprezy? (piszę, że po zakończeniu, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że teraz masz dużo roboty)

Dzisiaj chyba nie dam rady pojawić się na wszystkich spotkaniach, ale jak tylko znajdę wolną chwilę, to przyjdę.
0 UP 0 DOWN
 
Walter Gropius 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Mar 2008

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-03-14, 12:38   

Ja niestety ze względow chorobowych zjawilem się tylko na bassłowie.
Bogdan Mizerski- to się nazywa ciężki przekaz!- choć nie mówie tego w jakimś znaczeniu pejoratywnym. Koncepcja bardzo ciekawa. Intrugujące było to, że jeden człowiek stworzył performance trójczłonowy- dzwięk, słowo i wizja (aczkolwiek wizja leciala sobie mimo wolnie). Nie było to bynajmniej granie sobie i mówienie- podejrzewam, że preparowanie tych wszystkich dzwiękow, zmiany brzmień, kontrola nad samplami, granie na kontrabasie i mówienie (plus czytanie i jeszcze zadbanie o oświetlenie :) ) to nielada wysilek koordynacyjny.
Jednak całościowo nie przemówiło to do mnie. Gdyby trwało to 20 minut to, przynajmniej dla mnie, zrobiłoby lepsze wrażenie. Ale wielki szacunek dla osoby Bogdana Mizerskiego. To co robi teraz nie do końca może być zrozumiałe, jednak patrząc na jego doświadczenie i dokonania- szacunek. Szacun za Czterynastka- za to, że kiedyś wspólnie panowie grali i za miłe wczoraj wspomnienie o nim.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-15, 02:03   

Mili Państwo
jeszcze w niedzielę o 15, czyli dzisiaj /jutro zapraszamy do Herbaciarni na rodzaj dożynek poetycko-muzycznych, trochę pośpiewania i poczytania, ale chyba bez poważnych tematów - Wojciech Brzoska, Zbyszek Wojciechowicz a na to obiecał wbić jeszcze Waldek Pełech z zespołem muzyki góralskiej i andyjskiej:) Zatem trochę rzeczy planowanych a trochę nie.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dzisiaj za bardzo fajową frekwencję i ciepłe przyjęcie laureatów złotych syfonów jak i zespołu Łukasza Jarosza. Wszyscy się pytali skąd w Brzegu taka fajna publika. A ja mówię - dla takiej publiki warto pracować kilka miesięcy w roku a to moje kiasto więc nie dziwne, że publika fajna ;)

Co do zdjęć - ja nie mam żadnych poza 3 na komórce, ale Krystian Kurt Shout będzie miał i w ogóle widziałem dużo osób z obiektywami - w tym Aithne, Tomka Fronckiewicza, naszych lokalnych reporterów a dzisiaj była nawet telewizja opolska, więc ani chybi jakiś materiał się pojawi, jak będe wiedział kiedy i gdzie - dam cynk. Na razie wiem tyle:

Bliżej kultury - marzec 2009 r.
Co wystawiane jest na opolskich scenach, co warto przeczytać, zobaczyć i czego warto posłuchać - "Bliżej kultury" to program, w którym relacjonujemy najważniejsze wydarzenia kulturalne w regionie. Pokazujemy uznanych artystów, z dużym dorobkim i tych początkujących, ale dobrze rokujących. W każdym programie również rozmowa - między innymi o tym, co nas śmieszy, dlaczego warto uczyć dzieci gry na instrumentach, czy poezja ma przyszłość i dlaczego teatry tak rzadko wystawiają współczesne polskie sztuki.
Autor: Agnieszka Losor agnieszka.losor@tvp.pl

a to właśnie ta Agnieszka nas filmowała dzisiaj ze swoim zespołem

Słowem, dziękuje w imieniu ekipy, zapraszam na dożynki ;)
Ostatnio zmieniony przez Radek W. 2009-03-15, 02:06, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: albo, angaz, czy, ma, poezja, syfon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu