Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Grzech krytykuje Jana Pawła II!!!
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-15, 23:44   

mulder napisał/a:
Czy każda jego decyzja była najświatlejsza i nieomylna , wątpię ,

Powinno uznać się Ciebie za heretyka, nie tylko za ateistę. Podważasz dogmat nieomylności papieża. Podejrzewam, że cały temat założony został na podstawie tego dogmatu (stąd chyba te trzy wykrzykniki).
Jak dla mnie dyskusje, kiedy jeden wierzy w takie rzeczy jak ta wyżej, a drugi nie są pozbawione jakiegokolwiek sensu. Żyjemy razem na tej planecie i musimy się wzajemnie szanować... no, przynajmniej tolerować :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-16, 00:04   

Bartek T. napisał/a:
Żyjemy razem na tej planecie i musimy się wzajemnie szanować... no, przynajmniej tolerować


Misie, Panie Radny, że raczej na odwrót. Szanować, ale niekoniecznie tolerowac - co nie znaczy, że zaraz bić i zabrabiać. Próbować .. zrozumieć, czemu ten chodzi w trampkach a tamtem w spódnicy? ;) . Jeśli ktoś mnie dyma w imię jego kultury, to wcale chyba nie musi oznaczać, że musi mi się to podobać? Ale jakby tak pownikać...
Gorzej, jeśli z tego wnikania zrobi się przykrywkę do dymania bezkarnego, bo rasizm, bo bla bla bla, bo tolerancja... ciężko z tym wszytkim, ten relatywizm i w ogóle... ale Marks fajny jest. I ten jego materializm wcale nie wykluczył istnienia Kogoś/Czegoś nie pojetego :P . Przynajmniej na tyle, na ile go do tej pory poznałem (Tatarkiewicz).
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-03-17, 19:35   

Bartek T. napisał/a:
mulder napisał/a:
Czy każda jego decyzja była najświatlejsza i nieomylna , wątpię ,

Powinno uznać się Ciebie za heretyka, nie tylko za ateistę. Podważasz dogmat nieomylności papieża. Podejrzewam, że cały temat założony został na podstawie tego dogmatu (stąd chyba te trzy wykrzykniki).
Jak dla mnie dyskusje, kiedy jeden wierzy w takie rzeczy jak ta wyżej, a drugi nie są pozbawione jakiegokolwiek sensu. Żyjemy razem na tej planecie i musimy się wzajemnie szanować... no, przynajmniej tolerować :)


Dziękuję bardzo, mogę być heretykiem, ateistą , deistą , a nawet ( uwaga tu będą dwa najbardziej obraźliwe zwroty używane w naszym narodzie więc wrażliwe dusze proszę o nie czytanie dalej ) gejem i Żydem lub cyklistą. Od ateistów z definicji różnię się tym, że uznaję istnienie jakieś siły , coś na kształt Najwyższej istoty w czasach Rewolucji Francuskiej i kontynuację życia ' po drugiej stronie " jednakże nie mogę dać wiary w istnienie boga ( mała litera zamierzona ), który stwarza takie światy jak nasz , bo to raczej żle by o nim świadczyło . Zatem szanujmy się wzajemnie i bądźmy tolerancyjni lecz w granicach, które wyznacza krzywda drugiego człowieka, drugiej istoty. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-17, 20:14   

Zapomniałeś o Masonach :) . A przy okazji poruszyłeś bardzo ważny (szczególnie w kontekście kilku uparciuchów wmawiających coś komuś :P ) temat - Ci (duża litera zamierzona), którzy deklarują się z ateizmem od razu wrzucają ludzi reprezentujących takich jak Ty do jednego wora razem z Radiem którego nazwy nie wypowiem przez szacunek, Romanem wojującym z gejami, limuzyną księdza proboszcza i etc. Jakżesz trudno takiego jednego z drugim (a nawet trzecim) przekonać, że doświadczenie sacrum, czy też ponadracjonalistyczne doświadczenie obecności/więzi z czymś spoza empirii nie oznacza od razu czołobitności przed majestatem kościoła...

To prawie marksizm :P . A raczej ta wykładania, ktora zakłada istnienie bytów niepojętych, ale jednak mających korzenie w materii. Cus to ma współnego z J. J. Rousseau?

Pozdrawiam i Niech Żyje Rewolucja :P Wiwat Woysko Polskie! Wiwat Xiażę Józef !!!
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-03-17, 20:25   

Ciebie Franku nie trzeba wrzucać do żadnego worka. Sam ochoczo do różnych wskakujesz, a jak ktoś próbuje podać Ci dłoń żeby Cię stamtąd wyciągnąć to się oburzasz/obrażasz/sam innych szufladkujesz. Widać Twój typ tak ma.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-17, 20:35   

Taka rola. Interdyscyplinarność się nazywa :P ;) . Zawsze miałem szerokie zainteresowania - odkąd pamiętam :P . Teraz się przydaje, a w zasadzie bardzo pomaga. Zresztą, jak widzisz, więcej takich jak ja. Ludzi kreatywnych, interpretujących, nie biorących na wiarę ani przekonania. Większość z nich skupiała się i skupia w r u c h a c h (musiałem rozstrzelić, bo się cybocenzor włączył:P) okołofantastycznych. To stąd pochodzą grupy rekonstrukcyjne bitwy. Życie w dawnych wiekach. Rodzimowiercy (co wcale nie oznacza Chrześcijan ani Kościoła - poszukaj www.taraka.pl - bodajże - dawno nie zaglądałem).

Gwoli prezycji - w czasach szkolno-przedszkolnych wystarajanie mnie w czapę ułańską na zabawy, należało do ulubionych zajęć mojej Matuli ;) . Śp. Tatulo sporządzali coś na kształt ekwipunku piechura...

Edit: A co do dłoni - jeszcze chyba nie mialem przyjemności ? No chyba, że sie mylę.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-03-18, 09:29, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-03-17, 21:22   

Franco, Oświecenie jest kolebką współczesnej empatii, pomoc społeczna i opieka nad zwierzętami biorą swój początek z jego nauk, ale nie zgadzam się ze wszystkimi racjami ojców tamtej epoki, co nie przeszkadza w byciu republikaninem, czy ostrzej jakobinem. Bliżej mi poglądowo do rewolucjonisty z " Nędzników " prowadzącego dysputę z biskupem z Digne . Doświadczenie Oświecenia i własne oraz pewne idee docierające z różnych stron kształtowały moje duchowe " ja" pochodzące z katolickiej rodziny. A , że po okrzykach ich poznacie więc widzę , że duch w narodzie nie ginie ,zatem Niech żyje Rewolucja i śmierć tyranom !
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-03-17, 22:10   

Robicie afere że ktoś kogoś skrytykował;/ każdy ma swoje poglądy i tyle
Nie mam zamiaru czegoś takiego czytać bo to jest głupota i tyle
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-17, 22:48   

mulder napisał/a:
Oświecenie jest kolebką współczesnej empatii,
To trochę popolemizujmy - mam nadzieję, że Ojcowie Założyciele tematu się nie obrażą - znaczy że od Krytykuje Jana Pawła na pozornie inne tory schodzimy.

Nie rozumiem tutaj terminu współczesna empatia? Tzn sprecyzuj, jeśli możesz.

mulder napisał/a:
opieka nad zwierzętami biorą swój początek z jego nauk


A św Franciszek i jego Bracia Mniejsi?
mulder napisał/a:
Bliżej mi poglądowo do rewolucjonisty z " Nędzników " prowadzącego dysputę z biskupem z Digne .


Ochocho - to już za głęboko. Musiałbyś przybliżyć treść. Nie czytalem. Z Wiktora to chyba tylko Katedrę.

mulder napisał/a:
Doświadczenie Oświecenia i własne oraz pewne idee docierające z różnych stron kształtowały moje duchowe " ja" pochodzące z katolickiej rodziny


Ja miałem nieco inaczej - coś jak Rousseu. Najpierw emocjonalny kontakt (z kamieniem, drzewem, ptakiem - w minus 17), a potem odnajdywanie potwierdzenia. Co prawda nie było to tak intensywne doświadczenie, jak u Jana Jakuba - po prostu stałem sobie w parku i nagle poczułem jakieś takie coś, co nazwę Zrozumieniem. Żadnych objawien, duchow, dreszczy, omdleń, stygmatów i piany z ust ;) .

mulder napisał/a:
A , że po okrzykach ich poznacie więc widzę , że duch w narodzie nie ginie ,zatem Niech żyje Rewolucja i śmierć tyranom !
na krzykaczy lepiej uważać ;) . Zwłaszcza takich, jak ja ;) . Bywało, że równie donośnie Vive le Roi wznosiłem, prowadząc pancerne zastępy na chwałę Pani z Jeziora ;) . Aleć Niech żyje Rewolucja i STOP THE MACHINES !
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-03-17, 22:51, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-03-18, 22:04   

Franco, moje doświadczenia brały się ze zwykłego nastoletniego znużenia Kościołem i stopniowego narastania buntu romantycznego na niesprawiedliwość świata, faustowskiej negacji stwórcy takiego padołu poprzez krytykę instytucjonalności Kościoła, jakobińskiej równości stanów do racjonalnego, oświeceniowego uznania nieistnienia boga w wersji znanej z wielu religii ( przy uznaniu tego Czegoś , wymykającego się określeniom ) do prawie stanu New Age ( lecz bez sekciarskich pociągów ), czyli byty astralne, pełniące funkcje opiekuńcze lecz nie stwórcze. Pomieszaniec istny.
Co do współczesnej empatii miałem na myśli dzisiejsze podejście do spraw socjalnych, ekologii i praw zwierząt oraz człowieka, gdyż to nowe , oświeceniowe prądy rozniecone ogniem Wielkiej Rewolucji ( no tu to piszę prawie jak Hugo ) doprowadziły do rozwinięcia pomocy społecznej na znaną nam skalę , podobnie jak towarzystw opieki nad zwierzętami czy tolerancji społecznej.Dlatego zawsze będę zwalczał historyczków ( także histeryczków ) porównujących rewolucję bolszewicką z Wielką Rewolucją Francuską , gdyż nie zapominając o ofiarach to jednakże bolszewicy swoją zawieruchą niszczyli wszystko , zostawiając pożogę i nic praktycznie w testamencie prócz blizn , natomiast Rewolucja Francuska doprowadziła do utworzenia współczesnego społeczeństwa z jego prawami człowieka , społeczeństwa , do którego dopiero my ,Polacy powoli zmierzamy .dlatego ważny zapis w Konstytucji Europejskiej odwołuje się do tradycji , spadkobierczyni dzieła Rewolucji. A wracając do Victora, to on powiedział kiedyś , że w XX w. będzie jeden naród -
Europa, co mam nadzieję stanie się faktem.
Nie będę przytaczał Franco całej treści rozmowy z " Nędzników", ale dla ułatwienia podam tytuł rozdziału ; " Spowiedż królobójcy", czy podobnie. Przyznam, że Victorowi jestem wdzięczny , gdyż to po lekturze ( ponownej w wieku już pełnoletnim ) jego największego dzieła ukształtowało się moje powołanie zawodowe i wrażliwość społeczna.
A na koniec mówię do wszystkich klerykałów krytykujących liberałów i republikanów , proszę spojrzeć , jak grzecznie piszę sobie z Franco, który przyznał się do wznoszenia okrzyków Vive la Roi , to jest tolerancja przez duże T z mojej strony.
Z rewolucyjnym pozdrowieniem
Jakobin
Wszyscy ludzie wolni są braćmi!
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-03-19, 20:31   

mulder napisał/a:
Aha , to Ratzinger zezwolił na rozdawanie przez misjonarzy w Afryce prezerwatyw jako jedynej ochrony przed AIDS, a o co misjonarze bezskutecznie prosili Wojtyłę.

Chyba jednak nie. W każdym bądź razie teraz zdanie BXVI na temat kondomów wróciło do katolickiej normy - w Afryce zaleca wstrzemięźliwość płciową. Sposób pewnie najlepszy, ale...
http://wyborcza.pl/1,7596...e__A_AIDS_.html
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2009-03-19, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: grzech, ii, jana, krytykuje, pawla


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu