Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kryzys bez lewicy
Autor Wiadomość
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-18, 12:22   Kryzys bez lewicy

"Bezrobocie szaleje, frank nas dobija, kapitalizm wyprowadza sztandary. A lewicowy elektorat topnieje z sondażu na sondaż. Gdzie oni są?"
http://rp.pl/artykul/9133...ez_lewicy_.html
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-18, 12:48   

Wczoraj opublikowaliśmy sondaż "Gazety", w którym Platforma ma 49 proc. poparcia (spadek o 5 punktów proc. w dwa tygodnie), PiS - 23 proc. (w dół o 1 punkt proc.), SLD - 12 proc. (w górę o 5 punktów proc.), a PSL - 7 proc. (bez zmian).

http://wyborcza.pl/1,7684...osc_do_PiS.html

Jest jeszcze sondaż SMG/KRC dla Faktów z dnia 12 lutego:
PO 48%, PiS 23%, SLD 10%, PSL 5%

Taki troszeczkę oderwany od rzeczywistości ten artykuł, ale co tam :P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-18, 13:51   

Hmm można się zapisać do Partii? :P PO mnie oszukało, PiS też. Lewica oszukiwała całe życie, więc nic do stracenia :D . Za starej lewicy to przynajmniej jakies mieszkania się budowało, żarówki kolorowe świeciły na lodowiskach, na chleb starczało, prawie nikt z domu nie wyganiał.... <ROTFL>

Hmm zdaje się, że legitymację partyjną przypięta razem z kałachem w czasie odbywania zasadniczej służby jeszcze mam w archiwach :P .

EDIT: Sprawdzone - niestety zachowała sie tylko Solidarnościowa i kilka innych. Ale znalazłem też angielskie wydanie The Green Book Kadafiego sprzed prawie 30 lat :P .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-02-18, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-02-18, 13:59   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Sprawdzone - niestety zachowała sie tylko Solidarnościowa i kilka innych

Kałacha też wyrzuciłeś? Mógłby się przydać czasem jak argumentów brakuje :wink:
Poza tym to drobne nadużycie wrzucać do jednego worka "starą lewicę" (ja z nią się nie utożsamiam) i obecną. Tłumaczyć dlaczego akurat Tobie nie trzeba.
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 33
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-18, 14:48   

Szkoda, że pozorna analogia to często jedyna metoda argumentacji. Nie tylko tutaj, bo w mediach też na jak argumentów nie ma, to lewicy przywali się Gierkiem i Bierutem, gawiedź paralogizm zrozumie i się będzie cieszyć. Problem w tym, że taką samą siłę argumentacyjną ma szukanie protoplastów ideowych prawicy u Pinocheta i Salazara.

Ale jasne, jeżeli zgadzamy się na na pierwsze, to zgódźmy się też na drugie. Przynajmniej każdy będzie rozumiał reguły sporu.
Ostatnio zmieniony przez Dalville 2009-02-18, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-18, 15:04   

Bartek T. napisał/a:
Wczoraj opublikowaliśmy sondaż "Gazety", w którym Platforma ma 49 proc. poparcia (spadek o 5 punktów proc. w dwa tygodnie), PiS - 23 proc. (w dół o 1 punkt proc.), SLD - 12 proc. (w górę o 5 punktów proc.), a PSL - 7 proc. (bez zmian).

http://wyborcza.pl/1,7684...osc_do_PiS.html

Jest jeszcze sondaż SMG/KRC dla Faktów z dnia 12 lutego:
PO 48%, PiS 23%, SLD 10%, PSL 5%

Taki troszeczkę oderwany od rzeczywistości ten artykuł, ale co tam :P


A to bardzo ciekawe, bo ja mam sondaż z WP w którym można sobie porównać zmiany w odstępie dwutygodniowym:
stan na 17.02.09
PO - 47%
PIS - 16%
SLD - 5%
LPR - 4%
PSL - 2%
Demokraci - 2%
UPR - 2%
http://sondaz.wp.pl/?ticaid=1786f
Zaś dwa tygodnie wcześniej SLD miał 8% poparcia, więc artykuł wcale nie taki oderwany od rzeczywostości :wink:
Parlament bez lewej strony - utopia, nieosiągalne marzenie - jak widać niekoniecznie :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-18, 15:12   

Marcim B. napisał/a:
Kałacha też wyrzuciłeś? Mógłby się przydać czasem jak argumentów brakuje


Sami zabrali. A szkoda, bo skuteczny był. Nawet jakie przepustki zdarzało się wytrzelać ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Seversky 
polonofil


Wiek: 35
Dołączył: 30 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-18, 15:29   

Marcin B. zna dzisiejszą radę krajową SLD? A poczet lewicowych premierów/ prezydentów III RP? Ministrów- członków SLD? Nadużycie to jest napominanie na każdym kroku o amnezję i zaakceptowanie fasady.
Mówmy o ideowej przemianie, konieczności dziejowej, odpowiedzialności za Polskę. Jeśli ktoś w to uwierzy to dobra wasza. Ale trzymajmy się rzeczywistości. Chociaż w minimalnym zakresie.

No chyba, że źle zrozumiałem i przez 'nową lewicę' rozumiesz dzisiejszy PPS albo Zielonych.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-18, 15:33   bez lewicy?

Robin marzy o parlamencie bez lewicy? Lewica w każdym kraju jest potrzebna, a szczególnie w naszym, gdzie prawa strona sceny politycznej jest skrajnie nieracjonalna. A i gospodarką nie umie sie zajmować, sprawdź wyniki rządów pracicy w latach 1997-2001:-).
A że Robin cieszyłby sioę, gdyby w polsce lewicy nie było - tego można się spodziewać. Człek ten młody życzyłby sobie zapewne, by polska prawica nie miałą żądnych przeciwników polityczych. Można by wówczas z polski zrobić państwo wasalne Watykanu.
Za offa przepraszam, ale cóż - wpisy Robina trzeba komentować...
0 UP 0 DOWN
 
Nuta 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: a stad...!

Wysłany: 2009-02-18, 15:39   

o,nie moze byc-jakies swieto narodowe! Robin zalozyl temat niereligijny,normalnie szok i szal cial! :D
[wiem,ze OT nie na miejscu,ale sie normalnie zszokowalam...]

a poza tym to niby PO i PiS cos robia,by polepszyc sytuacje w Polsce,ale jakos tego nie widac...najwyrazniej wola sie 'bawic' kosztem podatnikow niz im udzielic pomocy[z pracy coraz wiecej ludzi zwalniaja,kurs zlotowki spada itp.]...
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-18, 15:56   

Nuta napisał/a:


a poza tym to niby PO i PiS cos robia,by polepszyc sytuacje w Polsce,ale jakos tego nie widac...najwyrazniej wola sie 'bawic' kosztem podatnikow niz im udzielic pomocy[z pracy coraz wiecej ludzi zwalniaja,kurs zlotowki spada itp.]...


Oj Nutko, proponuję Ci najpierw zadbać o własna gruntowną edukację, a dopiero później wypowiadać się w kwestiach ekonomicznych. Bo z Twojego wpisu wieje jeszcze poziom conajwyżej gimnazjalny pod tym względem.
A tak swoją drogą to gdyby obecnie zamiast PO rządziło SLD to dopiero zobaczyła byś co to znaczy kryzys ...
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-18, 16:38   

Nuta napisał/a:
a poza tym to niby PO i PiS cos robia,by polepszyc sytuacje w Polsce,ale jakos tego nie widac...

a mi sie wydawało ze u władzy jest PO, wiec czemu mieszasz w to PISa?

Grzech napisał/a:
A i gospodarką nie umie sie zajmować, sprawdź wyniki rządów pracicy w latach 1997-2001:-).

wtedy rządziła obecna PO... ci sami ludzie tylko nazwa inna, i doprowadzaja do tego samego...
0 UP 0 DOWN
 
Nuta 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: a stad...!

Wysłany: 2009-02-18, 16:53   

ok,pomylilo mi sie-myslalam,ze PO i PiS zajmuja sie sprawami ekonomicznymi w kraju...moj blad,wiec pokutuje :wink:
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-18, 21:42   

robin napisał/a:
"Bezrobocie szaleje, frank nas dobija, kapitalizm wyprowadza sztandary. A lewicowy elektorat topnieje z sondażu na sondaż. Gdzie oni są?"


kryzys, kryzys, kryzys....

gdzieś na łamach zagranicznych serwisów prasowych odnalazłem artykuł, iż coś takiego jak kryzys, napędzane jest przez grupy osób, które zamierzają przetasować finansami na tym świecie, a przy tym oczywiście zarobić
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-18, 21:57   

alleceno napisał/a:
robin napisał/a:
"Bezrobocie szaleje, frank nas dobija, kapitalizm wyprowadza sztandary. A lewicowy elektorat topnieje z sondażu na sondaż. Gdzie oni są?"


kryzys, kryzys, kryzys....

gdzieś na łamach zagranicznych serwisów prasowych odnalazłem artykuł, iż coś takiego jak kryzys, napędzane jest przez grupy osób, które zamierzają przetasować finansami na tym świecie, a przy tym oczywiście zarobić



Kryzys rodzi sie z chciwości , przykład naszego podwórka póki Banki dawały kredyty ceny nieruchomości szły gdy nagle źródełko jednak wyschło i banki zmuszone zostały podniesc wymagania co do kredytobiorców to nagle wszystko sie skończyło.
Oczywiście łatwo zwalic na grupe ludzi , czy dosc czesto obarcza sie Żydów ale tak naprawde kryzys pokazał że i duzi dostają po łapkach

A co do Lewicy byłem ich wiernym wyborcą ale jak wprowadzili podatek belki to stracili u mnie wszystko i nigdy na nich nie zagłosuje - ciekawe że Olejniczak dalej broni tego podatku tylko jakos mu sie zapomniało że mnie jako wyborcy obiecywali opodatkowac wreszcie Kościół zamiast tego dołozyli ludziom

A najśmieszniejsze jak mówią że to podatek dla bogatych zapewniam że bogaci bardzo łatwo moga uniknąc podatku belki, wiec tak naprawdę jak zwykle rżnięci sa zwykli ciułacze.

robin napisał/a:
Oj Nutko, proponuję Ci najpierw zadbać o własna gruntowną edukację, a dopiero później wypowiadać się w kwestiach ekonomicznych. Bo z Twojego wpisu wieje jeszcze poziom conajwyżej gimnazjalny pod tym względem.
A tak swoją drogą to gdyby obecnie zamiast PO rządziło SLD to dopiero zobaczyła byś co to znaczy kryzys ...


na Twoim miejscu sam bym zadbał o wiedze ekonomiczną jeżeli sądzisz że PO jest w czyms lepsze od SLD :lol: sory nieźle sie uśmiałem, cudów nie ma a POwcy udowodnili jak to sie znają na finansach błaźniąc sie w sprawie opcji walutowych, zresztą nie tylko oni bo wszystkie partie poparły PSL w tym chorym pomysle Pawlaka mimo że doskonale sobie zdają sprawe że to nie przejdzie.
Ostatnio zmieniony przez krt 2009-02-18, 22:08, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bez, kryzys, lewicy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu