Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Słowiańska
Autor Wiadomość
Yankes 


Wiek: 32
Dołączył: 18 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-11, 17:38   Słowiańska

Mam pytanie do ludzi z forum, którzy pracują w urzędzie, radzie miasta cokolwiek jeśli tylko mają wiedze na temat czy przy ulicy Słowiańskiej powstanie boiska do koszykówki?? Grało się tam za najlepszych lat młodzieńczych i mam wielki sentyment do tego miejsca :P i chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś plany albo konkretne decyzje, wkońcu co to jest dla miasta wyłożyć pieniądze na dwa betonowe kosze skoro kupują nowe auta dla policji albo budują kolejne ronda na obrzeżach miasta...
Może trzeba porozmawiać z dyrektorem szkoły albo jakieś pismo wysłać do rady miasta? Chętnie poczytam Wasze opinie, sugestie wszystko co przydało by się do ukończenia tej sprawy z dobrym skutkiem!
0 UP 0 DOWN
 
Octopus 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Paź 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: brzeg

Wysłany: 2009-02-11, 18:03   

Słyszałem że jedno boisko mają remontować i wybudować nowe od frontu.
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-02-11, 19:28   

No tak ale rondo na obrzeżach miasta spowoduje rozładowanie ruchu tam i może zapobiec kolejnym wypadkom , natomiast policja mimo ogólnego swojego wizerunku za przeproszeniem psa który pojawia sie wtedy kiedy nie trzeba a gdy jest potrzebny to go nie ma jest by "pomagać" w rożnym tego stopnia znaczeniu czasem powtarzam czasem uratują komuś d.pe . Czy boisko do kosza rozładuje ruch i spowoduje zmniejszenie wypadków ? Czy boisko do kosza załatwi sprawę pijanych awanturników na ulicach miasta? Nie bierz tego do siebie lubię koszykówkę , ale twoje "w końcu co to jest dla miasta wyłożyć pieniądze na dwa betonowe kosze skoro kupują nowe auta dla policji albo budują kolejne ronda na obrzeżach miasta..." jest przejawem kretynizmu w dobieraniu porównań. Sorry ziom i jeszcze raz nie bierz tego do Siebie.Pomijając to co napisałem przed chwilą jako absolwent tejże szkoły słyszałem o planach rozbudowy boiska dobre pare lat temu może by i teraz jakieś pieniążki dostała szkołą na to ale
Po 1 Idioci chodzący do tej szkoły którzy niszczą sprzęt szkolny nie dopuszcza do tego gdyż przecież ponieważ trzeba powyłamywać wlewki z kranów itp.
po 2 Są ważniejsze wydatki
po3 Wątpię by ministerstwo oświaty ,sportu lub innego tego typu jak i urząd miasta miał pieniądze na remont lub budowę takiego czegoś gdyż jest KRYZYS!! Cięcia są praktycznie wszędzie , A przepraszam niektórzy a ZWŁASZCZA NIEKTÓRZY muszą i tak dostać premie ....
Dobra juz dalej nie będę prowokował.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-02-11, 21:05   

Słowiańska jest przewidziana przez powiat (bo właśnie powiat prowadzi szkoły średnie) do programu Orlik 2012
Dla tych co nie wiedzą co to jest: rządowy program budowy boisk, które w 1/3 finansuje rząd, w 1/3 urząd marszałkowski. a w 1/3 samorząd gminny albo powiatowy
Takie boiska robione na jedno kopyto (ale całkiem fajne :) ) kosztują trochę ponad 1 mln, więc na każdego przypada po ok. 330 tys. zł
Pieniędzy w tamtym roku na te zadania nie brakowało ani w budżecie państwa, ani w budżecie województwa - głównym problem był raczej brak wykonawców, odpowiednich miejsc itp.

W tegorocznym budżecie powiatu są zarezerwowane pieniądze (czyli 1 mln z założeniem, że po 325 tys. zwróci województwo i państwo) i to czy wybudują w tym roku zależy pewnie głównie od starań urzędników (czy się pośpieszą :) ) i tego czy w budżecie w Warszawie coś nie tąpnie

ale pewnie na to znajdą pieniądze, w końcu co rusz będą różne wybory, a to medialna sprawa :)
Ostatnio zmieniony przez Jamps 2009-02-11, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Yankes 


Wiek: 32
Dołączył: 18 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-11, 22:14   

Słyszałem też opinie że wogóle mają nie robić boiska na słowiańskiej ale za to postawią kosze na starym ogólniaku tam gdzie co weekend połowa brzeskiej młodzieży spożywa alkohol :D Dzisiaj sie tego dowiedzialem ale nie jestem pewien czy to prawda
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-02-12, 16:17   

Yankes napisał/a:
Słyszałem też opinie że wogóle mają nie robić boiska na słowiańskiej ale za to postawią kosze na starym ogólniaku tam gdzie co weekend połowa brzeskiej młodzieży spożywa alkohol


w budżecie powiatu jest też kasa na remont boisk w starym ogólniaku
trochę mniejsza niż ta na Słowiańską i z innego programu ma być to dofinansowanie
0 UP 0 DOWN
 
Octopus 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Paź 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: brzeg

Wysłany: 2009-02-12, 17:06   

Na starym ławeczki nowe by się przydały, bo w weekendy w pupcie zimno ^^
0 UP 0 DOWN
 
Yankes 


Wiek: 32
Dołączył: 18 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-12, 21:35   

Dziś wysłałem e-maila do urzędu miasta, czekam na ostateczną decyzje mam nadzieje, że pięniądze się na to znajdą wszak naprawde 2 betonowe kosze to nie są wielkie pieniądze...

Octopus napisał/a:
Na starym ławeczki nowe by się przydały, bo w weekendy w pupcie zimno ^^


:lol: :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2009-02-12, 22:08   

Yankes napisał/a:
Dziś wysłałem e-maila do urzędu miasta, czekam na ostateczną decyzje mam nadzieje, że pięniądze się na to znajdą wszak naprawde 2 betonowe kosze to nie są wielkie pieniądze...


:cry:
to z rozpaczy

Yankes, piszesz e-maile do Urzędu Miasta, a nie potrafisz zrozumieć prostej informacji, którą napisałem trochę wyżej.

Szkoły średnie (a więc I LO (stary ogólniak) i ZSZ nr 1 (słowiańska)) podlegają władzom powiatu (starostwu).
To oznacza, że boiska przy tych szkołach też należą do powiatu.

A to oznacza, że miastu nic do nich.

Miasto daje (albo nie daje) kasę na boiska przy szkołach podstawowych i gimnazjach.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: slowianska


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu