Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieciekawie w EMKACH
Autor Wiadomość
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 12:45   

blaster napisał/a:
zawsze moze z abiurkiem usiasc


A gdybyś ty był policjantem i kazali by ci usiąść za biurkiem czy to byłby szczyt twoich ambicji :)

Yvvone napisał/a:
Do niedawna szło się do policji tylko właśnie ze względu na szybką
emeryturę i dość dobre zarobki, a na emeryturze często pracować dalej


To prawda znam parę takich osób którzy poszli do Policjii ze względu na szybką emeryture :)

Prawdzie mówiąć dla policjanta najlepsza była bo emerytuta po 15 latach
Tak jak ktoś wyżej napisał czy wyobrażacie sobie starszego policjanta ścigającego przestępce :) Osoba taka mogłaby zagrażać innym ludziom :)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-01-25, 12:53   

Lukasz10_2004, no sorry, ale regularny trening spokojnie mógłby utrzymać dobre warunki fizyczne człowieka, wiadomo że to nie będzie takie jak u 20-to latka, ale spokojnie wystarczy do działania. W ogóle czesto patrząc na policje i wojsko to można stwierdzić, że połowie osób przydałyby się jakieś regularne ćwiczenia tygodniowe....

co do zwiększenia wieku to jestem za, chociaż może nie do 25 a do 20 lat, bo jakby nie patrzeć to teraz już koło 40 można iść na emeryturę ........
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2009-01-25, 14:45   

Ja uważam, że ustawa jest świetnym pomysłem, ale nie dokładnie w tej wersji jaką przedstawiono.

Uważam tak jak ktoś napisał, chyba A.Mason, że nabytych praw się nie zabiera. Więc zmieniona emerytura powinna obowiązywać nie od roczników tych i tych, tylko powiedzmy od ludzi którzy idą do pracy od dnia wejścia ustawy. To samo jest nie tylko z mundurami, ale i z nauczycielami. Szkoda mi takiej jednej i drugiej nauczycielki, które już zaplanowały co będą robiły za dwa, trzy lata a tu klapa - mają pracować 10 lat dłużej.

Co do kondycji fizycznej - to na Boga niech nikt się nie ośmiesza mówiąc, że 45 letni policjant nie dogoni złodzieja. Skoro wybrał taki zawód to powinien być zobligowany do tego, że jego kondycja fizyczna jest w jak najlepszy stanie. Pytam się w takim razie co ma powiedzieć 60 letni pracownik budowy, który pracuje już tak 40 lat i jeszcze musi 5 do emerytury? Każdy sam wybiera sobie zawód - budowlaniec wie, że ma pracować do 65 lat, więc jak policjant, wojskowy miałby taką samą świadomość też by dał radę.

Acha, ja też znam jednego zawodowego wojskowego. I jak usłyszałam, że bierze słoiki na poligon czy jakieś ćwiczenia to mnie szlag trafił jak usłyszałam, że to na jagody. Bo między innymi z mojej wypłaty on jest opłacany.

Ja jestem nauczycielką. I szczerze, uważam, że każdy powinien pracować na takich samych prawach. Po 20 latach jak się okaże, że jest źle ze mną to zajmę się składaniem długopisów w domu. Ale tak to jest, że ktoś się przyzwyczaił do super posadki i jest rozgoryczony, że po 20 latach pracy nie może przejść na emeryturę będąc np. urzędnikiem państwowym.

Powinni wziąć się także za etatowych dziennikarzy, wykładowców i jeszcze kilka innych grup zawodowych
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2009-01-25, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-01-25, 15:08   

Drogie panie i panowie Wasze spostrzeżenia odnośnie wysokości emerytur mundurowych mają się nijak do rzeczywistości. Ale po kolei. Niedawno weszła ustawa o zmniejszeniu emerytur byłym funkcjonariuszom SB, aby nie było wątpliwości jestem za tylko, że wysokość ich emerytur ma się nijak do rzeczywistości. Podawano coś około 4000-5000 zł miesięcznie, owszem ale to w wypadku gdy obecny funkcjonariusz tej służby przechodzi na emeryturę. O połowę obniżono emerytury starym ludziom tym, którzy przeszli na emeryturę przed rokiem 1989 i mieli jej 1400-1500zł. Czy o to chodziło? To zwykła propaganda z danymi wziętymi z kapelusza na potrzeby gawiedzi. I tak ma się obecna propozycja. 40% emerytury obecnej po 15 latach to może być coś dla pułkownika, który zarabia około 6000 zł. Ale pułkownikiem nie zostaje się po 15 latach służby. Starszy szer. zawodowy nie dosłuży emerytury nigdy, bo on może służyć w wojsku tylko do 12 lat służby. Nawet obecna ustawa go nie obejmuje. Więc dla kogo ta emerytura po 15 latach? Dla kogoś kto zarabia obecnie maksymalnie do 3400 zł. Ile to wynosi prosto przeliczyć – od około 1100 zł do 1300 zł. Kwota ta jest waloryzowana jak zwykła emerytura cywilna czyli prawie wcale i po kilku latach jej równowartość z ledwością dorównuje płacy minimalnej. Wodę z mózgu robi się zwykłym obywatelom i tyle. W imię czego i kto "napuszcza" jedną część społeczeństwa na inną?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-01-25, 15:11, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-01-25, 15:34   

Roztropek napisał/a:
W imię czego i kto "napuszcza" jedną część społeczeństwa na inną?

Z braku cudów realizuje się "program sprawiedliwości społecznej". Mniej chleba, ale igrzysk nie zabraknie...
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-01-25, 16:44   

d0mino napisał/a:
Wiek emerytalny powinien być ustalany na podstawie wykonywanej pracy a nie przynależności do grupy zawodowej


i to było by najrozsądniejsze i najsprawiedliwsze rozwiązanie, nie neguje wszystkich mundurowych, jak już wymieniłam wyżej ;)
0 UP 0 DOWN
 
gie 



Wiek: 40
Dołączył: 22 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-25, 17:13   

HS-R napisał/a:
Co do kondycji fizycznej - to na Boga niech nikt się nie ośmiesza mówiąc, że 45 letni policjant nie dogoni złodzieja. Skoro wybrał taki zawód to powinien być zobligowany do tego, że jego kondycja fizyczna jest w jak najlepszy stanie


Rozbawiłaś mnie tym co napisałaś :D Uwierz mi droga koleżanko, że niestety w tej formacji pracując "w terenie" bardzo trudno zadbać o kondycję fizyczną, bo przeważnie nie ma na to po prostu czasu. Jak zadbasz o formę kiedy pracujesz np 3 dni pod rząd nocki a w czwarty schodząc rano ze służby wracasz z powrotem na 14??

Lukasz10_2004 napisał/a:

To prawda znam parę takich osób którzy poszli do Policjii ze względu na szybką emeryture


Domyślam się, iż jeśli taki był powód przyjścia do tej firmy to służba szybko zweryfikowała ich nastawienie i zobaczyli, że nie będzie to lekkie łatwe i przyjemne 15 lat :)

Cytat:
Ja jestem nauczycielką. I szczerze, uważam, że każdy powinien pracować na takich samych prawach


Też z wykształcenie jestem nauczycielem, ale nigdy w życiu nie ośmieliłbym się powiedzieć, że powinienem mieć takie same prawa jak mundurowi mając 2 mies wakacji, 2 tyg. ferii i mnóstwo świąt państwowych i kościelnych. To już lekka przesada :shock:
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-01-25, 17:28   

gie napisał/a:
Jak zadbasz o formę kiedy pracujesz np 3 dni pod rząd nocki a w czwarty schodząc rano ze służby wracasz z powrotem na 14??


no to tu się kłania kodeks prawa pracy ;)
0 UP 0 DOWN
 
gie 



Wiek: 40
Dołączył: 22 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-25, 17:31   

Cytat:
no to tu się kłania kodeks prawa pracy


jak również stan ilościowy policjantów (nie ma kto pracować) i kółko się zamyka ;)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-01-25, 18:10   

gie napisał/a:
i kółko się zamyka


ale to wtedy jest liczone jako nadgodziny ;) i inaczej rozliczane. Przyjmując normalny czas pracy spokojnie można znaleźć te 3h tygodniowo na wizytę na siłowni i basenie.
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 18:30   

A ile jest tych pościgów w tej naszej policji, że to takie ważne ile policjant ma lat?
Można, pójść w drugą stronę i uznać, że starszy policjant mając za sobą duże doświadczenie w swojej pracy jest przygotowany na o wiele więcej sytuacji, w których radziłby sobie niejako "instyktownie" w porównaniu z jego młodszym stażem kolegą.
Ostatnio zmieniony przez bekamsobie 2009-01-25, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2009-01-25, 18:32   

gie napisał/a:
HS-R napisał/a:
Co do kondycji fizycznej - to na Boga niech nikt się nie ośmiesza mówiąc, że 45 letni policjant nie dogoni złodzieja. Skoro wybrał taki zawód to powinien być zobligowany do tego, że jego kondycja fizyczna jest w jak najlepszy stanie


Rozbawiłaś mnie tym co napisałaś :D Uwierz mi droga koleżanko, że niestety w tej formacji pracując "w terenie" bardzo trudno zadbać o kondycję fizyczną, bo przeważnie nie ma na to po prostu czasu. Jak zadbasz o formę kiedy pracujesz np 3 dni pod rząd nocki a w czwarty schodząc rano ze służby wracasz z powrotem na 14??


Cytat:
Ja jestem nauczycielką. I szczerze, uważam, że każdy powinien pracować na takich samych prawach


Też z wykształcenie jestem nauczycielem, ale nigdy w życiu nie ośmieliłbym się powiedzieć, że powinienem mieć takie same prawa jak mundurowi mając 2 mies wakacji, 2 tyg. ferii i mnóstwo świąt państwowych i kościelnych. To już lekka przesada :shock:


Kolego Ty masz 25 lat i dziwiłabym się, jeśli w swoim wieku już nie miałbyś siły na dogonienie kogoś, a 45 letni policjant to raczej nie tz krawężnik, co zresztą widać po obserwacji - dzielnicowi - młodzi policjanci, prewencja - młodzi policjanci. Ktoś to ma jakiekolwiek ambicje chyba nie jest nadal prewencyjnym w wieku 45 lat co?


Co do zawodu nauczyciela, nigdzie nie napisałam, że mam mieć takie prawa jak mundurowy, poza tym skoro mógłbyś być nauczycielem to dlaczego nim nie zostałeś? 2 m-ce wakacji i inne brednie o których piszesz. tylko ciekawe, że ferie trwają już tydzień a ja miałam jeden dzień wolny.
poza tym nie słyszałam nigdy, że ktoś z wykształcenia jest nauczycielem :shock: może z zawodu tak, ale nie słyszałam nigdy o kierunku "nauczycielstwo"

KtOŚ napisał/a:
gie napisał/a:
i kółko się zamyka


ale to wtedy jest liczone jako nadgodziny ;) i inaczej rozliczane. Przyjmując normalny czas pracy spokojnie można znaleźć te 3h tygodniowo na wizytę na siłowni i basenie.


No właśnie, kuzyn, który gdzieś 10-12 lat pracuje w policji ma czas na siłownię 2 razy w tygodniu, a w niedzielę z żoną chodzi na basen. Można?
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2009-01-25, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
malinabrzeg 



Wiek: 42
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 7 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 21:00   

"Bo ja muszę pracować do 65 lat a oni nie ............. "
Powiem tak co nie którzy w D.... BYLI i GÓ... widzieli. Nie wypowiadajcie się o pracy w służbach mundurowych nie mając pojęcia o specyfikacji tej pracy ( np. policjant i klawisz )!!! Co niektórzy nie wytrzymali by jednego dnia np: jako oddziałowy 12 godzin na służbie z 100 złodziei na głowie.
0 UP 0 DOWN
 
gie 



Wiek: 40
Dołączył: 22 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-25, 21:14   

HS-R napisał/a:
Ktoś to ma jakiekolwiek ambicje chyba nie jest nadal prewencyjnym w wieku 45 lat co?


Tu akurat masz marne pojecie bo to to czy zostaje się dzielnicowym lub wyżej nie zależy od policjanta i jego ambicji tylko od jego przełożonych, przełożonych przełożonych, wolnych etatów na danym stanowisku itd itp. Ambicje można mieć nawet żeby zostać komendantem a szanse na to są marniutkie.......

Cytat:
poza tym skoro mógłbyś być nauczycielem to dlaczego nim nie zostałeś


nie zostałem ponieważ nie widziałem siebie w ter roli. ilu ludzi pracuje w nie swoim zawodzie?

HS-R napisał/a:
poza tym nie słyszałam nigdy, że ktoś z wykształcenia jest nauczycielem


tu przyznam Tobie racje moja pomyłka... ale wiadomo co mialem na mysli

malinabrzeg napisał/a:
No właśnie, kuzyn, który gdzieś 10-12 lat pracuje w policji ma czas na siłownię 2 razy w tygodniu, a w niedzielę z żoną chodzi na basen. Można?

no to serdecznie mu gratuluję ze ma weekendy wolne dla rodziny, zapewne nie pracuje w prewencji :) i nie ma 14 nocek w miesiącu

co do wygospodarowania godzin z nadgodzin hehehe pokażcie mi policjanta, któremu na bieżąco oddają zaległe nadgodziny??!! Jak oddają to z duuużym opóźnieniem bo to nie jest praca tylko służba

malinabrzeg napisał/a:
Powiem tak co nie którzy w D.... BYLI i GÓ... widzieli. Nie wypowiadajcie się o pracy w służbach mundurowych nie mając pojęcia o specyfikacji tej pracy ( np. policjant i klawisz )!!! Co niektórzy nie wytrzymali by jednego dnia np: jako oddziałowy 12 godzin na służbie z 100 złodziei na głowie


Kwintesencja całej dyskusji....... pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez gie 2009-01-25, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 22:33   

Panowie przecież nikt tu nie mówi że policjanci czy klawisze maja lekką pracę, o co chyba macie do nas pretensję.

No a wy to chyba też wszędzie nie byliście i wszystkiego nie widzieliście?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: emkach, nieciekawie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu