Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
O potędze słowa, czyli DUPA w poezji i prozie?
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-21, 17:00   O potędze słowa, czyli DUPA w poezji i prozie?

Cytat:
"Cztery litery to jest jedyna nasza broń. To broń chłopaka naszego. Dupa panowie”
- fragment z “Ferdydurke”.

Vide: http://www.youtube.com/watch?v=1fSJecJwgwM

Cytat:
Manifest Protodupistyczny:

Manifest Protodupistyczny
Bardzo ładną stronę Nocy Poetów uruchomił Staromiejski Dom Kultury. Wśród zapowiedzi, forum i innych atrakcji znajdujemy między innymi wersję on-line nieregularnika Noc Poetów, a w nim dzieło Jasia Kapeli i Jakuba Głuszaka - Manifest Protodupistyczny. Najwyraźniej koledzy wzięli sobie mocno do serca charakter licencji GNU - Free Documentation License, na której zasadach opublikowali Manifest Neolingwistyczny warszawscy poeci i poetki - Cecko, Cyranowicz, Kasprzak, Lipszyc i Mueller. Co prawda autorzy Manifestu Prtodupistycznego zapomnieli spełnić kilku warunków licencji, ale prokuratury Kumple nie będą zawiadamiać ;-)

MANIFEST PROTODUPISTYCZNY

Konstrukty kąsają, żołądki rządzą. Nie jesteśmy dupkami. Jesteśmy protodupistami. Po nas przyjdą inni: neodupiści, postdupiści, zwykli dupiści. Przydupiaki, przydupiacy i dupenci. Dupizm zawojuje świat, serca bić będą wspólnym rytmem: du-dup, du-dup, du-dup.

Bar Syrenka ważniejszy od Przestrzeni Graffenberga. Będziemy siedzieć na dupie, palić drogie papierosy, a wódką popijać piwo. Stanowczo do żołądka zsyłamy schabowe i ozór z chrzanem. Odmawiamy podrygiwania w rytm konstruktów intelektu. Nie będziemy się gwałcić w imię wyższych racji. Przed dotknięciem dupy właścicielkę zapytamy o zgodę, a ojca o błogosławieństwo. Dupa jest wolna, więc należy jej się szacunek.

Dupa jest dupą naszą własną. Nikt nie ma takiej dupy jak my. Dupa jest istotą samo się stanowiącą. Powstałą z innych dup, ale wyjątkową sama w sobie, niezależną. Nie możemy używać cudzych dup, choćbyśmy się starali. Dupa zawsze pozostanie niepowtarzalna i oryginalna.

Dupa jest centralnym punktem człowieczeństwa. Człowiek składa się z przeddupia, śruddupia i zadupia, a rzeczywistość mieści się w dupie. W każdej z sześciu miliardów dup, z których każda wszystko ma w dupie.

Kible zesłał Bóg, więc bądźmy wdzięczni i wznośmy ręce ku niebu. Spłuczka jest tylko jedna i chwała jej za to. Papier toaletowy jest różowy, miękki i pachnący. Niech żyje WC z podgrzewaną deską.

O dupy trzeba dbać, pieścić je i kochać. Podziwiajmy dupy Michałów Wiśniewskich, Renat Gabryjelskich i Penelop Cruz. Wypielęgnowana, wypięta dupa piękniejsza od najbardziej designowej szafy, szezlongu i bieliźniarki.

Nie jesteśmy ekshibicjonistami. Bokserki zdejmujemy tylko w sypialni. Slipy, majtki, figi, stringi, kalesony, rajtuzy - nie istnieją. Jest tylko bielizna. Co rymuje się z golizna, więc tak naprawdę to nic nie ma. Nie chcemy obnażać naszych dup. Chcemy się dupić.

Zakrzyknijmy razem: uff uff! Jest zakład wywozu nieczystości i szalet publiczny, na który jeszcze możemy sobie pozwolić. Jedynie złotówka za użycie. Klozetowe babcie to nasze matki, a szambiarze to nasi bracia. Żyjmy z nimi w zgodzie.

Analiza jest analna. Bytu zbyt to odbyt. Kał to po angielsku krowa. Cztery litery ma jeszcze wiele wyrazów. Nie ruszamy dupy z fotela, wolimy zmienić kanał.


Za: http://kumple.blog.pl/kom...php?nid=2894940


Cytat:
...Okazuje się, Szanowni Państwo, że „dupa” także w poezji ma trwałe miejsce i przekracza kolejne granice czasu. „Dupa” wierszowana, biorąca udział w polemikach okazuje się wiecznie żywa. Oto całkiem współczesny wiersz znanego poety, satyryka, wiecznie zbuntowanego „barda Żoliborza” Macieja Zembatego:

Szanowny Panie Prezydencie
Chciałbym coś Panu wyznać wreszcie
Coś, co mnie dręczy jak włos w zupie
Że mam serdecznie Pana w dupie.
Nie tylko Pana, mówiąc szczerze
Nie wspominając o premierze
Mam w dupie całą koalicję
I prawie całą opozycję,
Z której szczególne w mym odbycie
Miejsce należy się Rokicie.
Za to, że wszystko, czego tknie się
Potrafi :censored2: on z kretesem ...
To wszystko, Panie Prezydencie
Dalszego ciągu już nie będzie
Choć mógłbym ciągnąć ten spis treści,
To więcej w dupie się nie zmieści.

Ech, poeci, poeci. Nigdy nie wiadomo, co poeta miał na myśli i czy rzeczywiście chciał wyrazić to, co wyraził. Z dzienikiem „Dziennik” to co innego. Przecież nie chodzi im o „TRYBUNĘ” – naszymi dziennikarzami się nie brzydzą, podkupują ich, gdy tylko mają okazję. Im chodzi o to, żeby walnąć w lewicę. Jak wkurzą Czytelników „TRYBUNY”, to może oni do wyborów nie pójdą, a jak pójdą, to może zagłosują na kogoś innego niż LiD. Dziennikowi „Dziennik” proponuję więc – całujcie mnie w to, gdzie was mam.


Więcej: http://www.trybuna.com.pl...code=2007092001




Więc jak to jest z tą "dupą" ? Czy to słowo razi? Kogo razi i dlaczego? W świecie madafakizacji codzienności staropolska dupa wydaje się bastionem tradycji, w tym też poetyckiej. Polecam komentarze do linkowanych materiałów.

A wiersz Tuwima, w którego refrenie autor zwraca się z uprzejmą prośba o złożenie pocałunku na rzeczonej wyżej części ciała jest przedmiotem analiz literackich, także w szkołach średnich. Może ktoś pomyślał, aby poezję ugryźć od... dupy strony? I uzał, że jest to dobry sposób na wprowadzenie w świat pełen magii i metafizyki? Zabawy słowem i znaczeniem?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-11-21, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Nuta 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: a stad...!

Wysłany: 2008-11-21, 18:09   

:D dobry temat w sumie...ja nie uwazam 'dupy' za cos wulgarnego,ale np.paru nauczycieli moich niestety tak.mowie do kolezanek czesto zartobliwie,a oni mnie upominaja,bym uzywala innego slownictwa...

czy taka 'dupa' jest wulgaryzmem? hmmm... :roll:
Ostatnio zmieniony przez Nuta 2008-11-21, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-21, 18:16   

Nuta napisał/a:
czy taka 'dupa' jest wulgaryzmem? hmmm...


Osobiście uważam, że nie. Ale obyczajowość wymaga od nas, aby nie używać tego słowa w pewnych miejscach lub okolicznościach ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Nuta 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: a stad...!

Wysłany: 2008-11-21, 19:39   

aha,to duzo tlumaczy,hehe... :D
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-11-21, 20:33   

Pal licho dupę, ale Franek i Trybuna? Witamy w klubie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-21, 21:24   

Marcim B. napisał/a:
ale Franek i Trybuna?


Raczej Franek I google ;) . Powitać :P . Nigdy nie mówiłem, że idee lewicowe są złe (chyba nigdy). Raczej pisałem, i to chyba tutaj, że pomimo antykomunistycznego wychowania, odkrywam w sobie lewackość. Ale imho to tylko idea, którą ZAWSZE czynnik ludzki sprowadzi do tego, co było, albo i jeszcze gorszego. Budda mówi, co by drogą środka... :/
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-24, 16:44   

Ferdydurke... :D bardzie o pupie niż o dupie, ale blisko
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-11-25, 20:57   

Nuta napisał/a:
czy taka 'dupa' jest wulgaryzmem? hmmm... :roll:

Uważam, że dupa to dużo mniej wulgarne określenie niż biologiczny, niemal zwierzęcy odbyt, w którym ponoć nie ma nic złego.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-25, 21:09   

Hmm Sorosław - zaskoczyłeś mnie - faktycznie słowo odbyt wydaje się dużo bardziej niesmaczne i nawet hmm wulgarne. Dzięki. Za grę w czarne też ;) .

Edit: A może dlatego, że odbyt odsyła nas bezpośrednio w rzeczoną część ludzkiej egzystencji, a DUPA niesie ze sobą całą masę różnych konotacji, np "niezła dupa", chociaż to ostatnie niektóre kobiety mogą uznać za obraźliwe stwierdzenie.

Edit 2:No i słyszałem też często okreslenie "niezła dupa" w odneisieniu do facetów - wypowiadane przez kobiety ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-11-25, 21:12, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-23, 00:40   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Edit 2:No i słyszałem też często okreslenie "niezła dupa" w odneisieniu do facetów - wypowiadane przez kobiety


...no ja znam bardziej ten pejoratywny wydźwięk.. "..ale z Ciebie dupa" ..to nic miłego

Ale ten odbyt.. to taki bardziej patetyczny.. posiada w sobie cząstkę bardziej poważną od-byt ..czyli jakby twór od bytu jakiegoś pochodzący tudzież zależny..

Dupa należy to słów, które stanowią baaardzo łagodną alternatywę dla negatywnych emocji.. tzn, to praktyczny instrument dla pozytywnych ludzi, którzy z uśmiechem na twarzy szukają podsumowania jakiejś niewygodnej sytuacji.. i tu pojawia się kutwa dupa :)


No to pa du pa :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-01-23, 02:39   

Heh, też się Wam zebrało na temat :)
Toć przecież wszyscy wiedzą, że jak mawia Kali - "Rzyć nie umiera(ć)" ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czyli, dupa, poezji, potedze, prozie, slowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu