Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie można zwolnić pracownika za bycie pijanym w pracy
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-01-17, 11:54   Nie można zwolnić pracownika za bycie pijanym w pracy

Sąd najwyższej instancji w Peru orzekł w tym tygodniu, iż pracodawca nie może zwolnić pracownika za bycie pijanym w czasie wykonywania pracy - poinformował w piątek Reuter.
Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w Limie Pablo Cayo, który pracował jako sprzątacz w dzielnicy Chorrillos, a został zwolniony za wykonywanie pracy po spożyciu alkoholu, musi wrócić na swoje stanowisko.

Decyzję sędziów ostro potępił rząd, twierdząc, że ustanawiają groźny precedens.


źródło :

http://www.finanse.wp.pl/...tml#czytajdalej


co o tym sądzicie?? dla mnie lekka kpina... po spożyciu pracować :| niebawem nauczyciele jeszcze powinni zaczać pić;/
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-17, 12:14   

Pan_Pasztet napisał/a:
co o tym sądzicie?? dla mnie lekka kpina


żebys wiedział że to jest kpina ale nie lekka tylko wielka :shock:

Ja preferuje rto jeżeli komuś sie zdarzy że przychodzi pijany do pracy to trzeba dac mu szanse :) jeżeli tą szanse zmarnuje to zwolnić :) A że w Peru nie zwalniają pracowników na picie to ich sprawa :)
Ostatnio zmieniony przez Lukasz10_2004 2009-01-17, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-17, 12:23   

na pewno pracodawcy nie będą tolerować jeżeli ktoś co jakiś czas przychodzi nawalony bądź na kacu do pracy
ilość ich szans jest ograniczona a potem zapewne będzie out!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-17, 18:15   

No ja nie sądzę, żeby ktoś się zgodził z decyzją sądu z Peru :wink: tylko o ile nie dojdzie do podobnego przypadku w Polsce ... to powstrzymam się z komentowaniem... bo nie jestem mieszkańcem Peru, nie znam ich prawa, obyczajów ...no chyba, że się pobawimy w gdybanie.. i co by było gdyby w Polsce odnotowano podobny przypadek..

Poza tym jeśli ostatnim zdaniem tego artykułu jest "Decyzję sędziów ostro potępił rząd, twierdząc, że ustanawiają groźny precedens. " (mi się nie chcę nic więcej wyświetlić) to sam artykuł nie stanowi dla mnie podstawy do dyskusji :)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-01-19, 17:13   

A po co w Peru szukać sensacji
Art.210 Kodeks Pracy napisał/a:
§ 4. Pracownik ma prawo, po uprzednim zawiadomieniu przełożonego, powstrzymać się od wykonywania pracy wymagającej szczególnej sprawności psychofizycznej w przypadku, gdy jego stan psychofizyczny nie zapewnia bezpiecznego wykonywania pracy i stwarza zagrożenie dla innych osób.
Twórcy przepisu chcieli dobrze (dot. np. operatora dźwigu na budowie, pilota itp.) "a wyszło nieco inaczej. Kierowca mający przysłowiowego kaca legalnie może powstrzymać się od wykonywania pracy wystarczy, że zawiadomi przełożonego.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-01-19, 17:14, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bycie, mozna, nie, pijanym, pracownika, pracy, za, zwolnic


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu