Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Biegówki, śladówki etc... w niedzielę o 10
Autor Wiadomość
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-18, 15:17   Biegówki, śladówki etc... w niedzielę o 10

Już raz pisałem, w innym dziale, ale jakoś nikt nie zauważył...
temat chyba mało trendy ale co tam, spróbuję jeszcze raz.

Normalnie w zimie wszyscy z Brzegu wyjeżdżają w poszukiwaniu prawdziwych gór, a okazuje się, że jeśli tylko śnieg leży, to pojeździć można całkiem nieźle w Brzegu, po Parku Wolności, na nartach biegowych.

Ja pierwszy raz założyłem takie narty tydzień temu, ale od razu mi się spodobało. Kilka osób jeździ regularnie. Można jeździć na biegówkach, bo przetartych torach, których jest już kilka udeptanych w Parku Wolności (za górką Jerzego są dwie pętelki).

Można też trochę więcej przygodowo ruszyć w dłuższą trasę na śladówkach, ew. biegowo-śladowych. Np. w ub. tygodniu dwójka dojechała aż do Ryczyna (jakieś 25 km) a dzisiaj przejechałem ze znajomym trasę Żłobizna - polami pod lotnisko i Parkiem Wolności.

Klub Na Przełaj spotyka się co niedzilę, o godzinie 10:00 na rondzie pod leśniczówką w Parku Wolności. Można się przyłączyć. W ostatnią niedzielę było 5 osób, będzie reportaż o tym w sobotnim NTO, bo był reporter. Szczegóły:
http://naprzelaj.republika.pl/przelaj0.htm
i tu http://naprzelaj.republik...i/narty2005.htm

P.S. Skibek, możesz się pojawić również na swoim Chromomolibdenie. :-)
0 UP 0 DOWN
 
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2006-03-04, 14:12   

Niezły pomysł! Biegówki są super! Szkoda tylko, że nie wiem co to są śladówki, ale coś czyję, że to taka boazeria co pozostawia ślady (a po biegówkach ma sie biegunkę).


Brzeski napisał/a:
P.S. Skibek, możesz się pojawić również na swoim Chromomolibdenie.

E... Widzę, ż epamiętasz o jednośladach :) Ostatnio zjeżdżałem na nim po ok. 200m stoku (taka góra o nachyleniy ok. 25-30% pokryta śniegiem). Było niebezpiecznie (ale super), bo miejscami zamiast śniegu "Dziadek Mrór" zafundował nam lód, a na nim nie ma ratunku (ale za to jest szczęście).
Polecam, ale najpierw proszę się zaopatrzyć w odpowiednie oponki (min. 2.35") i pamiętajcie OSTROŻNIE Z PRZEDNIM HAMULCEM ! ! !

Szkoda, że nie mam nart...
0 UP 0 DOWN
 
sszaki 
CIVIC



Wiek: 37
Dołączył: 13 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-14, 15:49   

a nie mozna w brzegu na snowboardzie pojezidzic :P
0 UP 0 DOWN
 
Marek Kajdas 


Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-13, 14:51   Re: Biegówki, śladówki etc... w niedzielę o 10

Brzeski napisał/a:
Już raz pisałem, w innym dziale, ale jakoś nikt nie zauważył...
temat chyba mało trendy ale co tam, spróbuję jeszcze raz.

Normalnie w zimie wszyscy z Brzegu wyjeżdżają w poszukiwaniu prawdziwych gór, a okazuje się, że jeśli tylko śnieg leży, to pojeździć można całkiem nieźle w Brzegu, po Parku Wolności, na nartach biegowych.

Ja pierwszy raz założyłem takie narty tydzień temu, ale od razu mi się spodobało. Kilka osób jeździ regularnie. Można jeździć na biegówkach, bo przetartych torach, których jest już kilka udeptanych w Parku Wolności (za górką Jerzego są dwie pętelki).

Można też trochę więcej przygodowo ruszyć w dłuższą trasę na śladówkach, ew. biegowo-śladowych. Np. w ub. tygodniu dwójka dojechała aż do Ryczyna (jakieś 25 km) a dzisiaj przejechałem ze znajomym trasę Żłobizna - polami pod lotnisko i Parkiem Wolności.

Klub Na Przełaj spotyka się co niedzilę, o godzinie 10:00 na rondzie pod leśniczówką w Parku Wolności. Można się przyłączyć. W ostatnią niedzielę było 5 osób, będzie reportaż o tym w sobotnim NTO, bo był reporter. Szczegóły:
http://naprzelaj.republika.pl/przelaj0.htm
i tu http://naprzelaj.republik...i/narty2005.htm



To jest pomysł na taki upał jak u nas 50 stopni w słońcu.

Poważnie zaś to jest pomysł dla każdej gminy w Polsce, dla każdej szkoły, klubu sportowego. Nie ma gór, to powinniśmy górki usypać, a co. Nie ma stoków, to BIEGAJMY. Zimą można kulogi urządzać, skuterkami szaleć, zaprzęgami husky. To są szanse na rozwój turystyczno-rekreacyjno-sportowy. Nie musi to być martwy sezon.

Zdumiewajace jak to umiera. W górach coraz mniej ludzi też chodzi na nartach, rakietach śnieżnych, a zimą to świetna sprawa... choć jeszcze nie spróbowałem, co ze wstydem wyznaję. Patrzę jednak na to pod kątem np jakim powininni na patrzeć odpowiedzialni ludzie. Znam szkołę, gdzie Niemcy podarowali stosy starych nart biegowych, śladowych i gnije im to... olali. Położyli na strych, a może i palą nimi w kotłowni... kto wie.

Ech...

Bieganie na nartach, chodzenie, turystyka mają przyszłość. Można znakować super szlaki przez łąki, lasy. Specjalny sprzęt za skuterem, za traktorem pozwala założyć TOR. W nim zapiernicza się jak na olimpiadzie zimowej. Mamy przecież sukcesy, tak ale strzelnice to już inna bajka, to jeszcze większa atrakcja!!! Dla każdej potencjalnie gminy.
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2007-01-28, 13:56   Re: Biegówki, śladówki etc... w niedzielę o 10

http://jagoda.eopolszczyzna.pl/20070128/index.html
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 10, biegowki, etc, niedziele, sladowki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu