Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Debata o stanie wojennym
Autor Wiadomość
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-12, 10:45   Debata o stanie wojennym

"Czas na rozliczenia był wtedy, teraz powinniśmy skupić się na przyszłości - mówi Bartłomiej Orpel, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta."

Nic bardziej mylnego nie mógł już palnąć. To tak jakby powiedzieć na sali rozpraw, że czas na ukaranie sprawcy był np. 8 lat temu, a teraz to dajmy mu normalnie żyć. Oczywiście, że nie można wiecznie żyć przeszłością, ale nierozliczone sprawy nalezy zakończyć raz na zawsze. A to, że nie zostało to rozliczone "wtedy" to wina tylko i wyłącznie "zdrady" jaka dokonała się podczas okrągłego stołu (czyli układu ludzi z PZPR z liberalną strona opozycji). Gdybyśmy wówczas byli madrzejsi i zrobili to samo co w Czechosłowacji, to dziś wogóle nie byłoby tego tematu i problemu, a tak przez takich ludzi jak (Wałęsa, Michnik, Gieremek czy Mazowiecki) mamy to co mamy ....

"Polityką historyczną powinni zająć się historycy - dodaje Maciej Kąciak z Stowarzyszenie Młodych Demokratów. - Jeżeli będą to robić politycy, to w historii będzie więcej polityki niż prawdy."

Ale to nie jest polityka historyczna tylko wciąż żywe, nierozliczone sprawy, które ciągną się za nami jak smród z powodu opisanego powyżej.

"Znaczna część młodzieży zwraca uwagę na teraźniejszość i przyszłość. Tym według nich powinni zająć się politycy."

Naród bez historii nie jest narodem i prędzej czy później ulegnie unicestwieniu i młodzi ludzie powinni o tym pamiętać, bo tak naprawdę wolnym narodem to jesteśmy dopiero od 20 lat, a to bardzo krótki okres.

[/i]
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-12, 12:26   Re: Debata o stanie wojennym

Szkoda, że raport CIA z materiałami, dla jednych szpiega, dla innych bohatera Kuklińskiego nie został odtajniony znacznie wcześniej. http://fakty.interia.pl/r...jennego,1226992 A tak właściwie to nie wiem dlaczego został odtajniony w okresie procesu Jaruzelskiego. Czyżby USA chciało pomóc oskarżonym o wprowadzenie stanu wojennego? Z odtajnionych materiałów wynika jednak, że zagrożenie było.
Prawdopodobnie autor tematu jest autorem tego co zostało napisane pogrubioną czcionką, więc do autora skieruję zapytanie w sprawie komentarza. Z jakich to pseudo-dzieł naukowych i jakich autorów szanowny autor korzystał i u jakich nauczycieli pobierał nauki, że twierdzi to co napisał? Chętnie poznam nazwiska wychowawców młodego pokolenia w duchu zaprzeczającym naukom Kościoła. Czyżby to jakiś nowy rodzaj etyki nienawiści, pogardy i jątrzenia?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-12-12, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-12, 12:47   

Roztropku, a możesz powiedzieć co mają wspólnego nauki kościoła do moich wypowiedzi?
A jeżeli z czyms się nie zgadzasz, to podaj jakieś kontrargumenty, bo taka czysto abstrakcyjna dyskusja nie najmniejszego sensu.
Więc albo podaj argumenty, albo lepiej nie zabieraj głosu i nie wypisuj postów, które nic nie wnoszą do wątku.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-12-12, 13:00   

Roztropek napisał/a:
Z jakich to pseudo-dzieł naukowych i jakich autorów szanowny autor korzystał

Jak to z jakich? Czyżbyś Roztropku zapomniał o IPN? Pracuje tam (wg stanu na 31.12.07) 2065 osób, w tym 135 prokuratorów, którzy dbają o "rzetelne" wydawnictwa, tropią nieodpowiednie nazwy ulic i "edukują" małolatów. Zajmują w samej Warszawie 7 budynków, a budżet instytucji przekroczył już w zeszłym roku 200 mln. zł. Ile by to było przepraw mostowych i obwodnic? W kolegium IPN na 11 członków 10 to mandatariusze PiS. Jedynym "niezależnym" jest prof. Paczkowski (gdyby poprosił PiS o rekomendację to pewnie by ją dostał). Nie ma więc co się dziwić, że wielu młodych ludzi powiela poglądy oszołomów. Skoro nawet tuskowy rząd na to pozwala, to pewnie jeszcze wielu ciekawych "prawd historycznych" się doczekamy...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-12, 13:03   Re: Debata o stanie wojennym

Nie przypuszczam, aby ktokolwiek znając życiorysy, zasługi, osiągnięcia i międzynarodowe wyróżnienia wskazanych osób doszedł samodzielnie do wniosku jaki przedstawiono. To mi przypomina pranie mózgu, więc chciałbym poznać nazwę organizacji lub nazwiska nauczycieli, którzy to robią. Tylko tyle i nic więcej. I ponownie zamieszczam cytat. A dyskusja nad nim nie ma najmniejszego sensu.
robin napisał/a:
A to, że nie zostało to rozliczone "wtedy" to wina tylko i wyłącznie "zdrady" jaka dokonała się podczas okrągłego stołu (czyli układu ludzi z PZPR z liberalną strona opozycji). Gdybyśmy wówczas byli madrzejsi i zrobili to samo co w Czechosłowacji, to dziś wogóle nie byłoby tego tematu i problemu, a tak przez takich ludzi jak (Wałęsa, Michnik, Gieremek czy Mazowiecki) mamy to co mamy ....[/b]
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-12-12, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-12, 13:08   

Roztropku, jeżeli dla Ciebie "nieskażonym" życiorysem jest np. Bolek Wałęsa, to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-12-12, 13:41   

robin w 81 roku chyba nie było ciebie na swiecie - skąd więc taki upór w twoim działaniu aby rozliczać stan wojenny? Miałem wtedy 7 lat i to min. ja nie obejrzałem wówczas Teleranka. Myślałem, że młodsze pokolenie nie będzie wiecznie rozpamiętywać i rozliczać PRL...ale widać to jeszcze nie twoje pokolenie.
Ostatnio zmieniony przez barmanik 2008-12-12, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-12, 13:56   

Barmanik -to nie ważne czy byłem wtedy na świecie, czy nie byłem, najważniejsze jest to, aby sprawiedliwości stało się zadość i przede wszystkim, aby nie zapominac o naszej historii, nawet tej smutnej i ponurej.
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-12-12, 14:25   

Pamięc o stanie wojennym to jedno a wieczne rozliczanie to drugie. Może niedługo sprawcy stana przed Najwyższym Sędzią, może wtedy skończa się teczki, agenci, przecieki, itp. Ciekaw jestem co wtedy beda robić tacy "wiecznie rozliczający"?
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-12, 15:04   Re: Debata o stanie wojennym

Roztropek napisał/a:
Nie przypuszczam, aby ktokolwiek znając życiorysy, zasługi, osiągnięcia i międzynarodowe wyróżnienia wskazanych osób doszedł samodzielnie do wniosku jaki przedstawiono.
[/quote]

To fakt, jakby się wyróżnieniami szczególnie międzynarodowymi, to Pan Bartoszewski byłby tutaj liderem i powinnismy mu się kłaniać za jego szczególne wyróżenienia np. medal towarzystwa im. Gustawa Stresemanna (sic)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-12, 16:22   

Sprawdziłem regulamin forum, niestety nie znalazłem punktu zabraniającego dyskryminacji rasowej. Robin wyraził w dyskusji niechęć do 5-ciu osób, którym słusznie lub też nie w pewnych kręgach przypisuje się żydowskie pochodzenie, co nie ma jakiegokolwiek związku z ich działalnością i osiągnięciami. Dalsza dyskusja z tym forumowiczem mija się z celem. Uprzejmie proszę moderatora tego działu o interwencję.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-12-12, 16:29, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-12, 21:21   

Ba, Robin jeszcze nazwisko przekręca, tak samo jak ociec-derektor. Śp. Bronisław miał na nazwisko Geremek a nie Gieremek.

Co więcej Robinowi się wydaje że nie ma w prawie takiej instytucji jak przedawnienie czy np. zatarcie winy i wyroku. Owszem jest.

Poza tym tak zawsze jest, że Ci, którzy czegoś na własnej skórze nie doświadczyli maja najostrzejsze poglądy. No bo czym można by tutaj zabić dojmujący brak we własnej biografii, wiedzy? Ostrością sądów.

Ja akurat jestem za osądzeniem sprawców Stanu Wojennego, tyle że w zgodzie z prawem i w jego majestacie. Tak się składa, że jakoś nikt nie napisał porządnego prawniczo aktu oskarżenia, który byłby do utrzymania w sądzie. Obecnie toczący się proces - też nic nie wniesie. Szkoda. Ale tutaj jest potrzebny dobry prawnik a nie kiepski publicysta.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-13, 10:20   

"Zaskakujące wyniki sondażu o stanie wojennym" - chyba dla Super Ekspresu zaskakujące
Cytat:
I choć z ujawnionych materiałów CIA wynika, że nie groziła nam sowiecka interwencja, 44 proc. Polaków uważa, że stan wojenny był potrzebny. Tylko 38 proc. z nas twierdzi, że jest inaczej - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego dla programu "Forum". Aż 18 proc. Polaków nie ma na ten temat żadnego zdania.
Czyli przeważająca ilość Polaków uważa, że stan wojenny był potrzebny. I nie jest w stanie zmienić tego IPN. źródło: http://www.se.pl/wydarzen...nnym_82504.html Jak wiadomo demokrację mamy i z pokorą należy przyjąć to do wiadomości, chociaż oczywiście można mieć inne zdanie.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-12-13, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-12-13, 11:43   

Roztropek napisał/a:
Czyli przeważająca ilość Polaków uważa, że stan wojenny był potrzebny. I nie jest w stanie zmienić tego IPN.


sondaż sondażowi nie równy, bo też mogę zrobić sondaż i uzyskać zupełnie inny wynik. pamietaj że w nim ważne jest o co się dokładnie pyta i kogo się pyta. aby sondaż był bliski poprawności trzeba by znać:

1) rozpiętość grupy
2) teren zamieszkania
3) wiek


bo też mogę np wpaść do kościoła i spytać się tam czy są oni katolikami praktykującymi.....otrzymam wynik wysoki, ale czy to będzie odzwierciedlało realne odbicie dla Polski?...no nie, dlatego takie sondaże to można sobie hmmm poogladać z ciekawości, a o ich wynikach świadczy tylko fantazja osoby opracowującej, bo z jednych danych można wszystko wyciągnąć :]
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-12-13, 12:05   

Jak rzadko ostatnio, zgdzam się z Ktosiem. Wyniki sondaży nalezy brać w duży cudzysłów i poddawac je głębokiej analizie Byłem w ostatnich latach niejednokrotnie świadkiem przeprowadzania ankiet na studentach przez... studentów. Niestety wyniki obserwacji potwierdziły mój głęboki sceptycyzm, co do ankiet, sondaży i etc.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-12-13, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: debata, stanie, wojennym


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu