Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Polska przegrała przed ETS sprawę o odliczenie VAT od paliw
Autor Wiadomość
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-01-01, 22:13   Polska przegrała przed ETS sprawę o odliczenie VAT od paliw

Kod:
Polska przegrała w poniedziałek przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (ETS) w Luksemburgu sprawę dotyczącą możliwości odliczenia VAT od paliw do firmowych samochodów osobowych.


LINK
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2009-01-01, 22:23   

Sprawa Vat-u na auta firmowe również mnie dotyczy. Drażni mnie, że nie mogę odpisać od busa Vatu bo nie ma homologacji ciężarowej. "Ciężarowe" Seicento mają taką możliwość i prawdopodobnie będę musiał taki zakupić dodatkowo. Busa mam 8 osobowego ale wykorzystuję go jako narzędzie pracy (wyciągam siedzenia i wożę towar) lub dojeżdżam do klientów na montaże.

Fakt faktem znowu pojawią się porshe z kratkami ale przecież takie porshe również może służyć managerowi jako dojazd do klienta (wiem wiem są tacy co nadużywają).

Przepisy powinny jednoznacznie pozwalać na odliczanie Vat-u od paliwa dla przedsiębiorców wykorzystujących auto jako firmowe (tylko jak to zweryfikować?)
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-01-01, 22:30   

Cytat:
"Koszty wyroku dla budżetu państwa będą liczone raczej w miliardy złotych, niż setki milionów" - ocenia Martini. Według niego firmy, które w wyniku zmian straciły prawo do odliczenia VAT od paliwa, będą mogły złożyć korekty deklaracji i wystąpić o zwrot pieniędzy. W przypadku faktur zapłaconych w 2004 r. termin upływa do końca tego roku


yasiu nie tylko Ty masz taki problem.... z całą pewnością ruszą teraz korekty deklaracji "vatowskich" i zacznie się przekopywanie faktur w poszukiwaniu benzyny :wink:
wątpię czy pieniądze te zostaną zwrócone, raczej przeksięgowane będą na rzecz VATu z danego miesiąca; lub miesięcy kolejnych :evil:
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-02, 00:12   

przepisy dotyczące odliczeniu VAT'u w naszym kraju są strasznie śmieszne seicento z kratą jest samochodem ciężarowym a takie busy nie. niestety nie ma osob która takie ustawy mogła by zmienić
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-01-02, 10:53   

wiem ze trochę nie na temat bo dotyczy ubezpieczenia, ale sprawa bardzo fajna i przemyślana, mianowicie na wyspach płaci się wysokie opłaty za auta, zwłaszcza młodzi kierowcy, jest możliwość wykupienia ubezpieczenia np dla osób powyżej 25 roku życia i wtedy każdy spełniający kryterium może jeździć, ale według mnie najlepszy jest fakt, że można wykupić ubezpieczenie na firmowe auto od pon rana do soboty do np 14. Wtedy nie ma problemu, wiadomo ze jest to firmowe auto i spokoj, ale tak sie zastanawiam czy w Polsce by takie coś przeszło :?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-02, 11:27   

to wszystko zależy od firmy bo są takie w których pracownicy muszą odstawić auto na parking a są takie w których pracownik może używać auto jako prywatne
niestety w każdym chyba kraju do 25go roku życia ubezpieczenie na auto jest troche przesadzone no ale w tym przedziale wiekowym zazwyczaj jest najwięcej wypadków więc wiadomo że firmy ubezpieczeniowe najwiecej na takich osobach tracą.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-01-02, 12:09   

Chęć zarobku na każdym i na wszystkim tak się właśnie kończy. Przypominam, że ciągle "wisi" sprawa podwójnego opodatkowania Polaków pracujących w Holandii. Tam podatek od uzyskiwanej przez Polaków skali zarobków wynosi około 3% lub 0% w przypadku samozatrudnienia przez okres 3 lat. U nas od stycznia 18%. Różnicę trzeba dopłacić w imię tego, że należało wyjechać z powodu braku pracy.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ets, od, odliczenie, paliw, polska, przed, przegrala, sprawe, vat


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu