Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2009-01-02, 18:16
Mąki / Gdzie. Pieczenie chleba / jak / gdzie i z czego!
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-30, 23:27   Mąki / Gdzie. Pieczenie chleba / jak / gdzie i z czego!

Słuchajcie, aż dziw bierze, że w supermarketach, sklepach, a nawet w piekarniach ciężko dostać takie mąki jak: razowa czy żytnia!
Znacie może jakieś miejsca, gdzie takowe i inne, bez problemu można dostać!?
Ideałem byłoby wskazanie na "raj mąk" jeśli cosik takiego istnieje :P

Edit:
Rozszerzyłem troszkę temat i przeniosłem do kulinarii
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-01-02, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mirozmij 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2008

UP 18 / UP 0


Skąd: Dolny Śląsk

Wysłany: 2008-12-31, 09:28   

Różnego rodzaju mąki można kupić w Intermarche, nie na półce z mąkami, tylko na półeczkach ze zdrową żywnością (nie wiem dlaczego nazywa się zdrową, skoro to raczej normalna żywność, pewnie żeby ceny były wyższe..) Jest tam trochę mąk do wyboru, trzeba dobrze poszukać, bo oprócz polskich są też czeskie, znacznie tańsze, nieustępujące jakością (przetestowane na maszynie do pieczenia chleba). W Brzegu więcej nie znam miejsc. Polecam też we Wrocławiu Epi Market, niedaleko dworca (komandorska/Swobodna), naprzeciw Arkad Wrocławskich. Są tam mąki w dużym wyborze i takie nawet, jak mąka z amarantusa (choć ostatnio znalazłem też w Brzegu, w Inter). :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-31, 18:17   

mirozmij napisał/a:
tylko na półeczkach ze zdrową żywnością


..no właśnie, ktoś mi już sugerował, żeby szukać w sklepach z zdrową żywnością...
..a dlaczego z zdrową?..będę strzelał, że może dlatego, że wśród tych mąk, znajdują się takie co to mają jakieś dodatkowe walory zdrowotne ..

mirozmij napisał/a:
we Wrocławiu Epi Market


..możliwe, że będę miał okazję sprawdzić...

Ogólnie rzecz biorąc - dzięki..teraz będę bardziej oczy mrużył w inter :)
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-31, 20:28   

Istnieje też możliwość popytania w piekarniach. Kiedyś spotkałam się z sytuacją, że można było zamienić np. 1 kg tortowej na żytnią;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-01, 03:34   

aghta napisał/a:
Istnieje też możliwość popytania w piekarniach.


Na tą chwilę z takiej możliwości skorzystałem... :) , ale wole mieć alternatywę sklepową :)
btw. szczęśliwo-żytnio-rasowego nowego roku :)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-01-01, 12:37   

Powód braku jest prawdopodobnie jeden. Wszelkie chleby razowe, żytnie, czy zakwas do żuru produkowane są niezgodnie z recepturą z powiedzmy lat 60-tych. To niestety nie to samo. Obecnie nikt nie wytwarza chleba razowego, a tylko starsi ludzie pamiętają jego smak. To co sprzedaje się pod nazwą chleb razowy to jakaś pomyłka. To chleb ze zwykłej mąki z zawartością zmielonych otrębów i jakiegoś barwnika. To samo dotyczy tzw żurku czy barszczu białego. Zresztą barszcz biały to współczesny wymysł. Nikt, przynajmniej w Brzegu, nie wytwarza chleba na tzw. zakwasie. Zakwas to rodzaj ciasta do rozmnożenia, które można było kupić w piekarni, jeśli ktoś chciał piec chleb w domu. Dziwi mnie to bardzo, ponieważ osobiście za prawdziwy chleb razowy mógłbym zapłacić każdą cenę, no powiedzmy każdą.
Obecnie w kilku sklepach piekarni Hert w Brzegu sprzedaje się tzw. chleb wiejski, smakiem (ale tylko smakiem) nieco zbliżony do chleba wypiekanego na zakwasie. To nawet nie namiastka chleba wiejskiego na zakwasie, ale jakiś drobny kroczek w tym kierunku.
Może to nikogo nie przekona, ale kromka prawdziwego chleba z prawdziwym masłem (też nieosiągalnym) całkowicie wystarczy na śniadanie. Och ten smak i zapach.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-01-01, 12:49, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-01-01, 13:54   

Roztropek napisał/a:
Może to nikogo nie przekona, ale kromka prawdziwego chleba z prawdziwym masłem (też nieosiągalnym) całkowicie wystarczy na śniadanie. Och ten smak i zapach.


Potwierdzam :) . Och... I z tego co wiem, jest dokładnie tak, jak pisze Roztropek. Jakis czas temu próbowalem wrócić do tradycyjnego pieczywa, ale wyklarowano mi własnie to co wyżej. Zresztą przy okazji prób z chlebem orkiszowym też.

Ciekawe, czy gdzieś na wiosce ktoś ma jeszcze prawdziwy, tradycyjny piec chlebowy.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-01-01, 13:57   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ciekawe, czy gdzieś na wiosce ktoś ma jeszcze prawdziwy, tradycyjny piec chlebowy.


troche z tematu schodzimy ale co tam noworoczny :offtopic:

pamiętam taki prawdziwy wiejski chleb...w domu w którym kiedyś mieszkałem był taki właśnie piec i bardzo często moja babcia go piekła....ciepły chlebek z masełkiem i mlekiem prosto od krowy.....<mniam>
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-01, 15:08   

No może z zapytania zrobi nam się temat o chlebie (bo czemu nie) i się przeniesie.

Jeśli chodzi o mnie to dziś "wypiekam" już czwarty mój chleb i drugi raz tzw. chłopski.
Wypiekam w cudzysłowie bo robię to przy użyciu urządzenia do robienia chleba czyli moja rola sprowadza się do przygotowania składników, wsypanych (wlanych) do formy w odpowiednich proporcjach i kolejności ...i tak na przykład, do takiego chłopskiego chlebcia daje wodę, olej, sól, cukier, mleko w proszku, białą mąkę, razową i żytnią, no i drożdże, rzecz jasna... na tę chwilę razową i żytnią mam z piekarni...ale

Roztropek napisał/a:
To chleb ze zwykłej mąki z zawartością zmielonych otrębów i jakiegoś barwnika.


właśnie ta razowa.. wygląda jakby miała sporą zawartość otrębów i barwników :)

..ale cóż...taki własny chlebek ...naprawdę pyszny....tylko właśnie, żeby teraz przynajmniej mąka była okej :) ...
0 UP 0 DOWN
 
Martuska 
Pozytywnie :)



Wiek: 34
Dołączyła: 05 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: zza mosteczka

Wysłany: 2009-01-01, 15:20   

W Kauflandzie są gotowe mieszanki do wypieku chleba ze słonecznikiem lub dynią. Osobiście bardziej polecam ten z dynią. :)
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-01-02, 02:46   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ciekawe, czy gdzieś na wiosce ktoś ma jeszcze prawdziwy, tradycyjny piec chlebowy.

Ja mam taki w domu:) jeszcze kaflowy:) i to bardzo stary
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-02, 11:47   

RaZoR, teraz to będziesz miał pół forum do wypieku chleba w domu
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-01-02, 12:00   

ciupik nie tak szybko :) bo pieczenie chleba w tym piecu jest trudne i pracochłonne
z tego co słyszałem moja Prababcia robiła to tak:
-rozpalała w piecu kaflowym(chyba to było drewno)
-żar z pieca przesypywała do pieca chlebowego
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-01-02, 12:01   

A tu receptura dla hobbystów. I tak jak podejrzewałem, aby uzyskać prawdziwą mąkę razową pszenną należy zmieszać mąkę pszenną wysoko-glutenową z otrębami pszennymi http://wrozz.hg.pl/szkwal/14/numer14/30-31.pdf
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 35
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-02, 16:34   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ciekawe, czy gdzieś na wiosce ktoś ma jeszcze prawdziwy, tradycyjny piec chlebowy.


Franco chodzi Ci o domostwo czy piekarnie? bo jak piekarnie to uwierz mi ze jeszcze sporo piekarń ma piece ceramiczne

Roztropek napisał/a:
To chleb ze zwykłej mąki z zawartością zmielonych otrębów i jakiegoś barwnika.


tym barwnikiem jest karmel , aczkolwiek nie wszystkie zakłady piekarnicze tak robią , :wink:
Ostatnio zmieniony przez lipek 2009-01-02, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chleba, czego, gdzie, gdzie, jak, maki, pieczenie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu