Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
jak sie ubrac na Sylwestra?
Autor Wiadomość
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-30, 20:15   jak sie ubrac na Sylwestra?

:arrow: jak w temacie :)
odwieczny problem...jak dobrać kolory aby było "miło".
do jakiej koszuli jaki krawat pasuje? czy koszula jednolita a krawat we wzorki? do koszuli w paski jaki krawat? no i oczywiscie jakie kolory dobrać :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-12-30, 20:21   

Lotniku polecam stronkę, może ciut Ci pomoże :)

i jeszcze to
Cytat:
Koszulę, a w szczególności jej kołnierzyk dobiera się do twarzy. Krawat dobiera się m.in, do klap marynarki, koloru lub faktury koszuli.

Najbardziej popularne i uniwersalne są koszule z kołnierzykiem typu Kent, pasują na każdą okazję i każdej osobie.
Inny rodzaj kołnierzyka to tzw włoski (taki rozłożysty), bardziej elegancki, ale nie wskazany jest dla osób przy kości i okrągłej twarzy (pogrubia).

Odnośnie krawatów:

Zasada: trzy kolory, dwa wzory. Jeżeli zakładasz wzorzysty garnitur lub koszulę, krawat powinien być gładki lub w delikatne prążki.

Np taka kombinacja: ciemny garnitur, jasna koszula i ciemny krawat. Sprawia, że twarz staje się bardziej widoczna.

Wysokiemu mężczyźnie pasuje krawat z wiązaniem podwójnym. Węzeł pojedynczy pasuje do osób niewysokich, o drobnej twarzy.

Krawat w paski wysmukla, a we wzory dodaje ciała.

Symbolika kolorów; najbardziej popularne kolory w krawatach:

Czarny kojarzy się z mądrością i wolnością. Wyszczupla.
Czerwony dodaje siły i pobudza.
Niebieski kolor marzycieli, wzbudza zaufanie.
Zielony uspokaja i relaksuje. Kojarzy się z nadzieją.
Żółty i pomarańczowy działają pobudzająco i wzmacniają optymizm.

Osoby blade powinny ożywiać swój wizerunek. Odpowiednie są barwy intensywne, takie jak czerwień czy pomarańcz. Należy unikać kolorów o żółtawym, stonowanym odcieniu, które mogą podkreślić zmęczenie oraz szarości. Również czerń może się prezentować niekorzystnie.

Osoby o ciemnej karnacji mają większą dowolność. Mogą stosować kolory bardziej intensywne, jednak nie należy ich nadużywać. Grozi to zbytnim podkreśleniem rysów twarzy oraz stworzeniem wrażenia "smutnej" twarzy. Znacznie lepiej prezentują się stonowane i jasne barwy.

Poza karnacją, przy doborze kolorów należy zwracać uwagę na wiek. Osoby młode, mogą swobodnie dobierać kolory. Osoby starsze powinny unikać czerni oraz bardzo bladych odcieni.

To tyle chyba. Taka rada na koniec, najlepiej zawiązać krawat na sobie i zobaczyć czy pasuje do twarzy, garnituru.
Ostatnio zmieniony przez Necia 2008-12-30, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-12-30, 20:29   

najłatwiejszy sposób to zabrać ze sobą na zakupy jakąś kobiete ;)
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-30, 20:37   

zakupy już dawno zrobione ale z ... 14 koszul przydałoby się wybrać jedną, teoretycznie powinno sie chyba dobrac pod kolor sukni partnerki ale jakos nie przepadam za brąz/bordo, bardziej wole kolor niebieski - niebieska koszula w biale paski coś jak ta tutaj tylko, że niebieska http://www.bodara.pl/zala...64273480_1_.jpg ( taka jak na nk :) ) najbardziej by mi pasowala tylko teraz jaki krawat do tego dobrać?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-30, 21:04   

łeee dla mnie sprawa jest banalna..tak jak dla agnes..tzn. dodałbym "jeśli sam nie wyczuwasz co z czym"...zabierz na zakupy kobitkę..lub jej pokaż swoją garderobę :)
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-30, 21:06   

spoko loko temat nie jest w zasadzie o mnie tylko tak ogólnie a co do kobity to t,o co jej sie podoba - mi się nie podoba :)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-30, 21:08   

Słuszne :)
Właśnie dostałam telefon o tym abym kupiła jutro 'na ostatni gwizdek' krawat :D
Przy czym nie wiem dokładnie jaki kolor ma koszula, i jaki odcień czy to ciemny szary czy grafit, ma garnitur.. Cóż, nie do końca zgodziłam się na tą prośbę i wierzę że proszący da sobie sam radę :P

Co do pytania Lotnika, to cóż.. poprzednicy ( Ci nade mną ;) ) mają rację, jeśli sam nie wiesz w czym dobrze wyglądasz, weź kobitę ona będzie wiedziała.. Czy patrzeć na 'modę'? Wg mnie niekoniecznie.. można by powiedzieć ' idź w tym co masz w szafie, żebyś tylko czuł się w tym swobodnie - a oby tylko zabawa była dobra '.
<tadam>
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-30, 21:24   

No może i trochę trąci ignorancją moja poprzednia wypowiedź..ale ten no taś i wszyscy się zgadzają.. no, ale ale...jeśli chodzi o kompatybilność / korespondowanie z partnerką..to może być tak, że dobierasz krawat pod jej element dominujący...a resztę możesz po swojemu..byle ta reszta sama ze sobą trzymała się kupy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-31, 10:31   

Takie własnie dochodziły mnie ifrofmacje, że niby 'powinno się' (mężczyzna) mieć krawat pod kolor sukiernki partnerki, ile w tym prawdy? Czy tak powinno być? Właściwie co powinno a co nie? - nie wiem ;) Oczywiście wówczas można poznać kto z kim przyszedł hihi, ale mimo to chyba załóżmy to w czym dobrze się czujemy, aby trochę odświętności w nas zagościło, niekoniecznie modnych, i bawmy się jak najlepiej :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-12-31, 10:32   

Myślę, że warto też się zastanowić, w jakie środowisko uderzamy. No chyba, że jest to bal otwarty dla par z różnych środowisk.
0 UP 0 DOWN
 
MTM 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sie 2006

UP 3 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-31, 14:33   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Myślę, że warto też się zastanowić, w jakie środowisko uderzamy. No chyba, że jest to bal otwarty dla par z różnych środowisk.

Idę właśnie na taki bal a ubrać zamierzam jasny garnitur ( kawa z mlekiem ) , brązowe buty, brązową koszulę i krawat w kolorze garnituru z brązowymi paskami. Czy to dobre rozwiązanie na bal sylwestrowy ? Później wrzucę fotkę...
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-31, 14:35   

Brzmi dobrze ;) Ale ocenimy jak zobaczymy :) :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-31, 14:35   

MTM, a gdzie idziesz? Bedzie pasowało :)
0 UP 0 DOWN
 
MTM 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sie 2006

UP 3 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-31, 14:39   

Cytat:
MTM, a gdzie idziesz? Bedzie pasowało :)

Kamień z serca.... :) Idę na salę przy ul. Cegielnianej 3 (Klonex)
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-31, 14:43   

Byłem tam rok temu i było super ( jedzenie, wystrój, muza itp ) i szczerze to nikt na nikogo nie patrzył kto jak ubrany jest, wszyscy sie super bawili, paru było nawet w jeansach :) po godzinie i tak marynarka i krawat pojdą w odstwakę a po raru godzinach koszula na spodniach to normalność :D udanej zabawy
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jak, na, sie, sylwestra, ubrac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu