Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
II Konkurs na zbór wierszy
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-12, 22:32   II Konkurs na zbór wierszy

K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów
oraz
Redakcja pisma literackiego „Red.”

ogłasza

II KONKURS NA ZBÓR WIERSZY
IMIENIA SCHERFFERA VON SCHERFERSTEINA
O SYFON SCHERFFERA
BRZEG 2009

REGULAMIN

1. Klub Integracji Twórczych "Stowarzyszenie Żywych Poetów" z Brzegu ogłasza II KONKURS NA ZBÓR WIERSZY . Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy, kto zastosuje się do regulaminu. Nie ma ograniczeń wiekowych


4. Uczestnicy winni nadsyłać zestawy obejmujące nie więcej niż 45 utworów poetyckich, mieszczących się na nie więcej niż 54 stronach (nie licząc spisu treści i tytułowej) w 3 kopiach oraz na nośniku elektronicznym (płyta CD, dyskietka, pendrive).

5. Termin nadsyłania prac upływa dnia 15 lutego 2009, liczy się data stempla pocztowego. Zestawy prac należy nadsyłać na adres:

K. I. T. "STOWARZYSZENIE ŻYWYCH POETÓW"
GALERIA BRZESKIEGO CENTRUM KULTURY
RYNEK - RATUSZ, 49-300 BRZEG
Z dopiskiem
II KONKURS NA ZBOR WIERSZY


5. Zestawy prosimy opatrzyć godłem autora, a w osobnej kopercie oznaczonej tym samym godłem, przesłać szczegółowe dane autora.

6. Przez godło rozumie się jakikolwiek znak graficzny, słowo, logo lub alfanumeryczny symbol maskujący właściwą tożsamość autora.

7. Utwory nadsyłane na konkurs nie mogą być wcześniej nagradzane w konkursach na tomik wierszy ani publikowane w drukach zwartych. Mogą być publikowane częsciowo w drukach ulotnych, internecie, prasie lokalnej, radio i telewizji, prasie literackiej.

8. Nadesłane zestawy wierszy oceni jury w składzie: Ryszard Chłopek, Joanna Mueller, Radosław Wiśniewski.

9. Zgłoszenia nie spełniające regulaminowych wymogów, będą dyskwalifikowane.

10. O wynikach konkursu laureat zostanie powiadomiony listownie, internetowo, telefonicznie, lub w jakikolwiek inny skuteczny sposób.

11. Wręczenie nagrody, pod postacią pormesy wydawniczej odbędzie się w trakcie XII KONFRONTACJI LITERACKICH "SYFON", które odbędą się w Brzegu w marcu 2009

12. W czasie XII Konfrontacji Literackich „Syfon” wybrany autor odbędzie także spotkanie autorskie z publicznością.


13. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Stowarzyszenia: http://free.art.pl/szp
pod adresem e-mail: kit_szp@wp.pl oraz red._akcja@wp.pl
oraz pod numerami telefonów:

(077) 416-02-30 (w godzinach 10-18, od wtorku do niedzieli),

0 698 315 560 lub 0691 410 114 (całą dobę, acz z umiarem).

15. Nagrodzony tom wierszy zostanie opublikowany w serii wydawniczej pisma literackiego „Red.” nie później niż na 12 miesięcy od daty rozstrzygnięcia konkursu.

16. Organizator zastrzega sobie prawo do poczynienia drobnych zmian o charakterze redakcyjnym i korektorskim w nagrodzonym zestawie.
0 UP 0 DOWN
 
MAF 


Wiek: 113
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-10, 19:59   

czy można wysłać wiersze obojętnie o jakiej tematyce?
pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-10, 21:26   

tak, liczy się pomysł na tomik i jakość samych wierszy.
0 UP 0 DOWN
 
MAF 


Wiek: 113
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-10, 21:31   

Radek W. napisał/a:
tak, liczy się pomysł na tomik i jakość samych wierszy.


szkoda, że nie ma ograniczeń wiekowych..
Raczej nie mam szans :) Mam dopiero 13 lat, a jakieś tam wiersze mam.
Nie łudzę się na zwycięstwo, ale w sumie może warto spróbować.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-11, 00:51   

Nie ukrywam że jako organizatorzy szukamy w konkursach autorów w jakimś sensie uformowanych, zdecydowanych co do swojego poetyckiego głosu. Chcemy takich wydawac w serii, która cieszy się mimo młodego wieku pewnym poważaniem. Nie odradzam Ci bynajmniej udziału, bo może akurat (nie wie tego nikt póki nie spórbuje) jestes wielkim talentem. Zatem startuj a pewnie że tak.

Jeżeli jednak coś mogę doradzić w kwestii pewnego planu drogi twórczej dobrze jest wprowadzać sobie swego rodzaju gradację kroków, kolejność ruchów. Wydaje mi się - oczywiście mogę nie mieć racji - że wiek tak mniej więcej do 15-16 roku to przede wszystkim czas zbierania lektur, doświadczeń, nabierania świadomości. Czasami ten okres trwa dłużej. W pewnym sensie - on trwa wiecznie, nikt i nic nie powie nigdy "spocznij".

Będziemy robili zapewne wiosną warsztat liryczno-poetycki. Gdyby się tak zdarzyło, że szczęscie w konkursie nie dopisze - zapraszam wówczas do nas.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ii, konkurs, na, wierszy, zbor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu