Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu - APELUJE!
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-09, 23:09   Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu - APELUJE!






APEL do mieszkańców BRZEGU




Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Brzegu, w związku z trwającym okresem zimowym, zwraca się z prośbą do mieszkańców i lokalnych instytucji w Brzegu o zgłaszanie do Ośrodka wszelkich informacji o osobach i rodzinach przebywających w warunkach zagrażających ich zdrowiu i życiu, w tym informacji na temat osób bezdomnych przebywających w pustostanach, altankach, klatkach schodowych.
Wszelkie informacje prosimy kierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu,
ul. Jabłkowa 5, nr. tel. /077/ 416-99-93 oraz /077/ 404-55-95.

Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-12-09, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-12-10, 07:57   

Pieprzenie kotka smooth :!:
Dokladnie rok temu mialem sytuacje ze spiacym bezdomnym w piwnicy. Mysle sobie ok jest wigilia niech sie chlop ogrzeje i przespi. Ale kiedy wracalem ktoregos dnia przed wigilia i widzialem go lezacego na schodach, zalanego w trupa, opszczanego, rozbita butelka, smierdzi piwskiem, to mnie cos ruszylo. Zadzwonilem do tego calego MOPS-u i powiedzialem jaka jest sytuacja. Pani znudzonym glosem poinformowala mnie, ze powinienem zadzwonic na policje i dopiero policja przekarze sprawe do MOPS-u.
Po okolo miesiacu pojawila sie pani z MOPS-u i rozpytywala o tego bezdomnego z wielkm zdziwieniem bo przeciez sie on zresocjalizowal.

Takze drodzy forumowicze, sciezka wyglada tak: najpierw dzwoncie na policje a potem to o na sprawe przekazuje do MOPS-u. Tak wyglada rzeczywistosc.
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2008-12-10, 10:57   

Tak i cała procedura trwa do wiosny a wówczas problemu już nie ma.A tak na marginesie to co policja może zrobić z takim pijaczkiem , z tego co się orjętuje to w Brzegu nie ma nawet izby wytrzezwień.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-10, 19:01   

Corvin, siostra zakupiła pięknego kotka, coraz bardziej lubię te zwierzęta, więc jeśli już musisz być cięty to nie rób z kota ofiary.

Przyznaje się bez bicia, że biegły nie jestem w procedurach, ale o ile nie jestem zalany w trupa (a nie bywam) to rozróżniam problem bezdomności od problemu alkoholizmu, czy też pijaczków i może jakbyś zadzwonił do odpowiedniej instytucji czyli do Policji (bo chyba ona się zajmuję pijanymi osobami, prawda?) , to może nie kierowałbyś żali w złą stronę!

Kiedyś zaproponowałem swoją pomoc starszej kobiecie... w podziękowaniu za zainteresowanie dostałem wiązankę przekleństw... może nie do końca to adekwatne do sytuacji porównanie, ale do dnia dzisiejszego jak tylko mogę, oferuję swoją pomoc!..mimo, że moje ego wówczas dostało małego kopniaka
Dlaczego o tym piszę? Bo nie chciałbym, żeby tak ważny APEL został rozmyty, przez jeden rozmydlony i niejednoznaczny przypadek!
Jeśli chodzi o zdrowie i życie człowieka, to nie wydaje mi się aby dobrym pomysłem było wykorzystywanie takiego apelu do wyżalania się na system i szukania jakiejś dziury!

Nie mam zamiaru rozmawiać o znudzonych głosach (bo często ważne problemy są sprowadzane do parteru poprzez czepianie się błahostek) ..chciałbym, tylko aby APEL pozostał APELEM a nie areną do wyżalania się i myślę, że to chyba nie jest trudne uszanować dobre intencje, prawda?

Dodatkowo jeśli jesteśmy zainteresowani tym co się dzieję wokół nas, każdym problemem i to nie tylko podczas zimy, możemy wejść na stronę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a konkretnie Tutaj (rejony / ulice) wyszukać po ulicy pracownika socjalnego odpowiedzialnego za tę ulicę i dzwoniąc prosić o niego!

Nikt też nie broni osobom posiadającym internet napisać maila...


ps. przekaże piszemy w tym kontekście przez ż :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-12-10, 19:54   

smooth byc moze moja slowa odebrales zbyt osobiscie. Oczywiscie nie byly one kierowane pod twoim adresem. Chodzilo mi o to, ze takie apele niosa za soba pewne przeklamania. Oczywiscie interesuje mnie los ludzi w jakims tam stopniu pokrzywdzonych, a szczegolnie tego bezdomnego co raz w roku odwiedza moja dzielnice. Zal mi go bo widac, ze nie moze znalezc sobie miejsca w tym zyciu. Jednak taki apel ze strony MOPS-u, to lekka hipokryzja. Zaznaczam lekka, bo pisze o incydentalnym przypadku.
Nie mniej jednak apel sam w sobie jest pozytywny i dobrze, ze na forum zaistnial.
Moge dopisac tylko: nie badzmy obojetni na los innych, zwlaszcza w te mrozne i zarazem swiateczne dni.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: apeluje, brzegu, miejski, osrodek, pomocy, spolecznej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu